Eşim galiba beni yanına yakıştıramıyor

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
104
Güncelleme sayfa 12


Ben buraya kayınvalide problemimi anlatırken aslında daha büyük bir sorunumuz varmış galiba.

Eşimle 1 yıl flört ettik sonrasında 1 yıl nişanlı kaldık ve 3 ay önce evlendik. Toplamda 2 yıldır hayatımda. Öncesinde aynı liseden mezunuz ama benden küçük kendisi. Aramızda 3 yaş var. Lisede alanlarımız da farklı olduğu için herhangi bir iletişimimiz de olmadı. Sonrasında internetten iletişime geçmişti benimle. Öyle konuşmaya başlamıştık.

flört sürecimizde benim sağlık sorunlarım oldu, araya küslükler girdi, o askere gidip geldi derken birbirimizin çevresiyle tanışma durumumuz olmadı. Ailesiyle bile nişana yakın tanışmıştım. Nişandan bir süre sonra da karantina olunca yine çok fazla arkadaş çevrelerimizle bir araya gelemedik. Düğüne arkadaşları geldiğinde fotoğraf çekilirken eşime espiri yapmışlardı aaa ilk defa görüyoruz bizimle seni neden tanıştırmadı falan diyip gülmüştük. Düğün sonrası o akşam hep birlikte yemeğe gittik. Üniversiteden arkadaşları da gelmişti başka bir şehirden. Arkadaşlarının eşleri ve nişanlıları da vardı. Hepsi eşimle aynı yaştalar tabi. Bana da kaçlısın diye sorduklarında yaşımı söyleyince biraz şaşırmışlardı. Hem göstermiyor olmama hem de eşimden büyük olmama. Muhtemelen kendi aralarında bunun sohbetini ettiler eşleriyle de.

Şimdi o gruptan nişanlı olan bir çiftin nikahı var haftaya. Eşim de bana bahsetti ama ben ikimiz gideceğiz diye düşündüğüm için hiç bunu konuşmadım. O da bir şey demedi. Napıcaz nikah var vaka sayıları da arttı falan diye konuşuyoruz sadece. Bir de maddi boyutunu konuştuk o kadar. Neden bilmiyorum ama sanırım yaş konusunu kompleks yaptığım için aklıma geldi yazışmalarına bakmak istedim. Kesin samimi bir arkadaşıyla düğün hakkında yazışma olmuştur diye düşündüm ve yanılmamışım. Arkadaşıyla konuşmuşlar. Arkadaşı eşinin hamile olduğunu ama yine de getireceğini söylemiş. Beni sormuş. Eşim de bilmem ki nasip falan demiş. Şimdi 25 tane erkek geliyor o tayfada hiç evli yok bi de daha sabah başlarlar alkol almaya falan demiş. Arkadaşı da saçmalama herkesin masası ayrı ben Ayşe’yi getiriyorum sen de eşini getir boşver falan demiş. Bu çocuk daha önce de eşimin instagramda paylaştığı bir fotoğrafımıza “oğlum siz evli değil misiniz niye uzak duruyorsun elini omuzuna atsana” gibi bir şey yazmıştı. Yani düğünde yaş muhabbeti olunca muhtemelen kızlar eşlerine söylediler bu çocuk da bunu bildiği için bu konuya dikkat etmiş bence. Ya da ben o kadar kompleks yaptım ki ne olsa buna yoruyorum.

Eşime mesajlardan haberim yokmuş gibi nikah konusunu açtım. Eee nasıl yapıcaz ben de gelecek miyim diye sordum. Yüz ifadesi falan değişti. Çok kaçamak bi şekilde gelmek istiyorsan gel tabi dedi. Ben zaten birlikte gideriz sanıyordum dedim. Eee başka kimlerin eşleri geliyor haberleştiniz mi dedim. Ayşe geliyor mu dedim. O büyük ihtimalle gelmez dedi. He bu arada Ayşe hamileymiş dedi. Ben de neden gelmiyor ki dedim. İşte hamile ya virüs muhabbeti falan o yüzden getirmeyecek galiba yazmış.
Oysaki arkadaşıyla yazışması şöyle:
Arkadaş: yengeyi getirecek misin?
Eşim: bilmem ki nasip
Arkadaş: x senin düğüne nişanlısıyla gelmişti sen de getir
Eşim: şimdi herkes içer orda. Sen de Ayşe’ye dikkat et hamileymiş virüs var ne yapacaksın getirip.
Arkadaş: 1 saat durur kalkarız ordan da annesine bırakacağım zaten. Annesinde kalacak biraz. Sen de getir mutlaka yengeyi.
Bu arada öyle yalnız gideyim de takılayım mantığında biri değil çünkü alkol kullanmıyor. Diğer yazıştığı arkadaşı da öyle. Ve sanki arkadaşına da getirme diyor ki, ben o neden eşini getirdi de sen beni götürmedin demeyeyim. Çünkü kızla instagramda takipleşiyoruz. Paylaşım yaparsa göreceğim. Buna rağmen Ayşe gelmeyecek diye bana yalan söyledi çünkü hazırlıksız yakalandı.

çok üzüldüm ne yapsam bilemedim ve dayanamadım. Gidip karşısına geçip beni neden götürmek istemiyorsun diye sordum. O nerden çıktı falan dedi. Ben de yazışmayı okuduğumu söyledim. Bana da alkol muhabbetinden bahsetti ama hiç mantıklı değil. Herkes kendi masasında oturacak arkadaşının da söylediği gibi. Sonra her şeyi düşünmeye başladım bu zamana kadar hiçbir arkadaşıyla bir araya getirmeyişi. O zamanlar hiç özellikle yapıyor gibi gelmemişti ama ne bileyim. Bilmiyorum işte bugün böyle bir şey oldu ve çok üzgünüm.

biraz takıntılı biriyim ve bazı şeyleri kolay aşamıyorum. Annem yaş farkını söylediğimde beni uyarmıştı. İlerdi sorun yaşarsın demişti. Daha şimdiden sorun yaşıyorum. 32 yaşındayım bu arada. Bana lütfen bir yol gösterir misiniz sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: herkes yaş farkından dolayı beni yanına yakıştırmadığını söylemişim gibi algılamış ya da ben o an üzüntüyle öyle mi ifade ettim bilmiyorum. Aslında ilk aklıma gelen o oldu sadece. Yani yaş farkından dolayıdır diye düşünmüyorum ama genel olarak yanına yakıştırmadığını düşünmeye başladım. Sebep yaş farkı olmayabilir ama sonuç olarak beni arkadaş ortamına sokmamaya gayret ediyor. Sadece o düğün ortamı değil yakın çevremizdeki arkadaşlarıyla da aynı şekilde.
 
Son düzenleme:

Muhittin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
7.204
5.338
30
Bence hiç bir muhabbet yok adama da demişki gitme dogrusunu demis. Adam daha ne desin. Virüs var yine millete
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
104
Eşiniz sizin ondan üç yaş büyük olduğunuzu düğün gecesi öğrenmedi değil mi? Biliyordu ve bu gerçeği bilerek evlendi sizinle. Onun umursadığını sanmıyorum siz gereksiz kompleks yapmışsınız. Üç yaş nedir ki zaten?

ama yazışma ve karşısına geçip sorduğumdaki tavrı çok tuhaftı. Gerçekten insan hisseder ya öyle.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
104
Allah askina ne tuhaf bir adam madem okadar problem yapiyor niye evlenmis. Hem yasinizi göstermiyormussunuz milletin iki lafi ile böyle davranmasi cok ayip.

bazen duygularını da kendi kendime sorguladığım oluyor. Bana karşı duyguları çok yoğun değil gibi geliyor hep. Yanlış bir davranışını hiç görmedim aldatma başkasına bakma gibi şeylerle karşılaşmadım 2 senedir ama genel olarak duygularının çok yoğun olmadığını düşünmeye başlamıştım zaten.
 

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
13.631
78.464
ama yazışma ve karşısına geçip sorduğumdaki tavrı çok tuhaftı. Gerçekten insan hisseder ya öyle.
Valla bence siz hissetmek istediğinizi hissediyorsunuz. Adam arkadaşına da aynı açıklamayı yapmış size de. Hayır madem bu kadar problem edecektiniz neden kendinizden küçük biriyle evlendiniz? Bu kompleksle bir ömür nasıl geçireceksiniz?
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
104
Aranızdaki yaş farki cok degil ki 3 yas demissiniz yani bunda problem edilecek bir şey göremiyorum ben başka sıkıntılar var gibi

ailesi yüzünden bazı sorunlar yaşadık ve hala yaşıyoruz. Bu süreçte ikimiz de çok yıprandık. Ama bu eş dost düğününe beraber gitmeye engel olacak bir şey değil bana göre. Yani başka ne sebebi olabilir bilemiyorum.
 

mihrihanim

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2020
455
392
Sizi götürmek istememesinin gerçek sebebini öğrenmelisiniz. Buradan bakınca evet sizin düşündüğünüz gibi görünüyor. Sakin bir şekilde bu yaş mevzusunu konuşun. Ne olursa olsun yüksek tepkiler vermeyin. Rahat konuşması için teşvik edin ve öğrenin bu mevzuda sıkıntı yapıyor mu yapmıyor mu. Eğer ki böyle bir şey varsa çok üzgünüm.
 

Alys

Moiraine Damodred
Pro Üye
6 Aralık 2010
21.049
46.205
bana cok abartiyorsunuz gibi geldi,

ayrica arkadasina esini getirme demesi bence gayet dogru bir sey, hatta bravo bu konuda kendisine,
sizi de bence erkek cogunluk olacagi bir ortama sokmak istemeyebilir, bana anormal gelmedi, hele ki dugun sonrasi icip takilacaklarsa siz bir sekilde engel olabilirsiniz bu plana.

sizin yaptiginiz cok kotu bir de, esinizin yakin arkadasi ile konusmalarini okumak cok cirkin bir hareket, atiyorum aysenin kocasi buyuk bir derdini anlatmis olsaydi mesajda ne olacakti, hakkiniz var mi buna.

kimsenin esinin yasini kafaya takip arkadaslari ile ayni ortama sokmayacagini dusunmuyorum, sizin yasinizi kafaya takiyorsa sizinle evlenmezdi en basta zaten, evlendi ise de bosanabilir yani. Arkadaslar evlilikte ne kadar soz hakkina sahip olabilirler ki, sacma bir mantik kuruyorsunuz.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
104
Valla bence siz hissetmek istediğinizi hissediyorsunuz. Adam arkadaşına da aynı açıklamayı yapmış size de. Hayır madem bu kadar problem edecektiniz neden kendinizden küçük biriyle evlendiniz? Bu kompleksle bir ömür nasıl geçireceksiniz?
Arkadaşı eşini kesin olarak getireceğini belirtmiş ama eşim bana Ayşe gelmeyecek dedi. Tuhaf olan bu. Üzerine basa basa tekrar sordum gelmeyecek mi neden gelmeyecek diye. Hemen orda Ayşe bu arada hamile diyip onu araya soktu. İşte hamile olduğu için virüs var gelmeyecek dedi. Oysaki adam diyor ki getireceğim 1 saat durup annesine bırakacağım orda kalacak. Sen de getir mutlaka diyor. Eşimin Ayşe gelmeyecek diye yalan söylemesi tuhaf değil mi
 

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
18.060
61.786
3 yaş disardan bakip farkedilecek bir yaş farki değil aslinda sebep yaş degildir gibi geldi bana.

Hem ortamda alkol alininca ne oluyormuş, nikah kutlamasi alti ustu alkol alan size saldiracak degil ya herkes kendine içer, eşiniz de bahane mi buluyor yoksa kafasi mi degisik anlamadim. 🙄🙄
Alkol alip taskinlik yapilcak bir ortamsa cok durmaz kalkarsinzi ya da kendi de gitmesin hastalik var zaten.