Eşim galiba beni yanına yakıştıramıyor

Güncelleme sayfa 12

Ben buraya kayınvalide problemimi anlatırken aslında daha büyük bir sorunumuz varmış galiba.

Eşimle 1 yıl flört ettik sonrasında 1 yıl nişanlı kaldık ve 3 ay önce evlendik. Toplamda 2 yıldır hayatımda. Öncesinde aynı liseden mezunuz ama benden küçük kendisi. Aramızda 3 yaş var. Lisede alanlarımız da farklı olduğu için herhangi bir iletişimimiz de olmadı. Sonrasında internetten iletişime geçmişti benimle. Öyle konuşmaya başlamıştık.

flört sürecimizde benim sağlık sorunlarım oldu, araya küslükler girdi, o askere gidip geldi derken birbirimizin çevresiyle tanışma durumumuz olmadı. Ailesiyle bile nişana yakın tanışmıştım. Nişandan bir süre sonra da karantina olunca yine çok fazla arkadaş çevrelerimizle bir araya gelemedik. Düğüne arkadaşları geldiğinde fotoğraf çekilirken eşime espiri yapmışlardı aaa ilk defa görüyoruz bizimle seni neden tanıştırmadı falan diyip gülmüştük. Düğün sonrası o akşam hep birlikte yemeğe gittik. Üniversiteden arkadaşları da gelmişti başka bir şehirden. Arkadaşlarının eşleri ve nişanlıları da vardı. Hepsi eşimle aynı yaştalar tabi. Bana da kaçlısın diye sorduklarında yaşımı söyleyince biraz şaşırmışlardı. Hem göstermiyor olmama hem de eşimden büyük olmama. Muhtemelen kendi aralarında bunun sohbetini ettiler eşleriyle de.

Şimdi o gruptan nişanlı olan bir çiftin nikahı var haftaya. Eşim de bana bahsetti ama ben ikimiz gideceğiz diye düşündüğüm için hiç bunu konuşmadım. O da bir şey demedi. Napıcaz nikah var vaka sayıları da arttı falan diye konuşuyoruz sadece. Bir de maddi boyutunu konuştuk o kadar. Neden bilmiyorum ama sanırım yaş konusunu kompleks yaptığım için aklıma geldi yazışmalarına bakmak istedim. Kesin samimi bir arkadaşıyla düğün hakkında yazışma olmuştur diye düşündüm ve yanılmamışım. Arkadaşıyla konuşmuşlar. Arkadaşı eşinin hamile olduğunu ama yine de getireceğini söylemiş. Beni sormuş. Eşim de bilmem ki nasip falan demiş. Şimdi 25 tane erkek geliyor o tayfada hiç evli yok bi de daha sabah başlarlar alkol almaya falan demiş. Arkadaşı da saçmalama herkesin masası ayrı ben Ayşe’yi getiriyorum sen de eşini getir boşver falan demiş. Bu çocuk daha önce de eşimin instagramda paylaştığı bir fotoğrafımıza “oğlum siz evli değil misiniz niye uzak duruyorsun elini omuzuna atsana” gibi bir şey yazmıştı. Yani düğünde yaş muhabbeti olunca muhtemelen kızlar eşlerine söylediler bu çocuk da bunu bildiği için bu konuya dikkat etmiş bence. Ya da ben o kadar kompleks yaptım ki ne olsa buna yoruyorum.

Eşime mesajlardan haberim yokmuş gibi nikah konusunu açtım. Eee nasıl yapıcaz ben de gelecek miyim diye sordum. Yüz ifadesi falan değişti. Çok kaçamak bi şekilde gelmek istiyorsan gel tabi dedi. Ben zaten birlikte gideriz sanıyordum dedim. Eee başka kimlerin eşleri geliyor haberleştiniz mi dedim. Ayşe geliyor mu dedim. O büyük ihtimalle gelmez dedi. He bu arada Ayşe hamileymiş dedi. Ben de neden gelmiyor ki dedim. İşte hamile ya virüs muhabbeti falan o yüzden getirmeyecek galiba yazmış.
Oysaki arkadaşıyla yazışması şöyle:
Arkadaş: yengeyi getirecek misin?
Eşim: bilmem ki nasip
Arkadaş: x senin düğüne nişanlısıyla gelmişti sen de getir
Eşim: şimdi herkes içer orda. Sen de Ayşe’ye dikkat et hamileymiş virüs var ne yapacaksın getirip.
Arkadaş: 1 saat durur kalkarız ordan da annesine bırakacağım zaten. Annesinde kalacak biraz. Sen de getir mutlaka yengeyi.
Bu arada öyle yalnız gideyim de takılayım mantığında biri değil çünkü alkol kullanmıyor. Diğer yazıştığı arkadaşı da öyle. Ve sanki arkadaşına da getirme diyor ki, ben o neden eşini getirdi de sen beni götürmedin demeyeyim. Çünkü kızla instagramda takipleşiyoruz. Paylaşım yaparsa göreceğim. Buna rağmen Ayşe gelmeyecek diye bana yalan söyledi çünkü hazırlıksız yakalandı.

çok üzüldüm ne yapsam bilemedim ve dayanamadım. Gidip karşısına geçip beni neden götürmek istemiyorsun diye sordum. O nerden çıktı falan dedi. Ben de yazışmayı okuduğumu söyledim. Bana da alkol muhabbetinden bahsetti ama hiç mantıklı değil. Herkes kendi masasında oturacak arkadaşının da söylediği gibi. Sonra her şeyi düşünmeye başladım bu zamana kadar hiçbir arkadaşıyla bir araya getirmeyişi. O zamanlar hiç özellikle yapıyor gibi gelmemişti ama ne bileyim. Bilmiyorum işte bugün böyle bir şey oldu ve çok üzgünüm.

biraz takıntılı biriyim ve bazı şeyleri kolay aşamıyorum. Annem yaş farkını söylediğimde beni uyarmıştı. İlerdi sorun yaşarsın demişti. Daha şimdiden sorun yaşıyorum. 32 yaşındayım bu arada. Bana lütfen bir yol gösterir misiniz sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: herkes yaş farkından dolayı beni yanına yakıştırmadığını söylemişim gibi algılamış ya da ben o an üzüntüyle öyle mi ifade ettim bilmiyorum. Aslında ilk aklıma gelen o oldu sadece. Yani yaş farkından dolayıdır diye düşünmüyorum ama genel olarak yanına yakıştırmadığını düşünmeye başladım. Sebep yaş farkı olmayabilir ama sonuç olarak beni arkadaş ortamına sokmamaya gayret ediyor. Sadece o düğün ortamı değil yakın çevremizdeki arkadaşlarıyla da aynı şekilde.
Sen yas farkini buyutmussun gozunde kuzenimde esinden 3 ya da 4 yas buyuk ve 28 yildir evliler super anlasiyorlar eniste yaslandi kuzen hala kipir kipir😊 bence bu dusuncenizi kafanizdan atin.

Üç yas buyuk bır yas değil muhtemelen esınız sızın kadar takmıyor bile. Benim kardesımın karısı dort yas buyuk, gelın kompleks yapıyor farkındayım ama kardeşim ile elli defa konusu gectı uc yas nedır ya modunda. Yanı erkekler farkında bile değil cok az olunca fark. Eskı nısanlım da benden ıkı yas kucuktu, onla ben de yasamıstım bu durumu cocuk dumur olmustu neler dusunuyosun ne alaka dıye. Bence arkadası kendı karısı yalnız kalmasın diye esını getır demıs cakal, esınde bundan rahatsız olmus. Ayrı masa olsa bile gelen bır tek es var, adamın rahatsız olması normal. Bu kadar kompleks yaparsanız olmayan dusunceyı adamın beynine cıvı gıbı cakarsınız. Sureklı cok kılo aldım dıyen bır arkadasınız bır sure sonra gozunuze sısman gelmeye baslar eskıye gore, oysa kılo almamıştır bu da bunun gıbı. Adamcagız sorun gormuyor sorun yatmayın bence

Güncelleme sayfa 12

Ben buraya kayınvalide problemimi anlatırken aslında daha büyük bir sorunumuz varmış galiba.

Eşimle 1 yıl flört ettik sonrasında 1 yıl nişanlı kaldık ve 3 ay önce evlendik. Toplamda 2 yıldır hayatımda. Öncesinde aynı liseden mezunuz ama benden küçük kendisi. Aramızda 3 yaş var. Lisede alanlarımız da farklı olduğu için herhangi bir iletişimimiz de olmadı. Sonrasında internetten iletişime geçmişti benimle. Öyle konuşmaya başlamıştık.

flört sürecimizde benim sağlık sorunlarım oldu, araya küslükler girdi, o askere gidip geldi derken birbirimizin çevresiyle tanışma durumumuz olmadı. Ailesiyle bile nişana yakın tanışmıştım. Nişandan bir süre sonra da karantina olunca yine çok fazla arkadaş çevrelerimizle bir araya gelemedik. Düğüne arkadaşları geldiğinde fotoğraf çekilirken eşime espiri yapmışlardı aaa ilk defa görüyoruz bizimle seni neden tanıştırmadı falan diyip gülmüştük. Düğün sonrası o akşam hep birlikte yemeğe gittik. Üniversiteden arkadaşları da gelmişti başka bir şehirden. Arkadaşlarının eşleri ve nişanlıları da vardı. Hepsi eşimle aynı yaştalar tabi. Bana da kaçlısın diye sorduklarında yaşımı söyleyince biraz şaşırmışlardı. Hem göstermiyor olmama hem de eşimden büyük olmama. Muhtemelen kendi aralarında bunun sohbetini ettiler eşleriyle de.

Şimdi o gruptan nişanlı olan bir çiftin nikahı var haftaya. Eşim de bana bahsetti ama ben ikimiz gideceğiz diye düşündüğüm için hiç bunu konuşmadım. O da bir şey demedi. Napıcaz nikah var vaka sayıları da arttı falan diye konuşuyoruz sadece. Bir de maddi boyutunu konuştuk o kadar. Neden bilmiyorum ama sanırım yaş konusunu kompleks yaptığım için aklıma geldi yazışmalarına bakmak istedim. Kesin samimi bir arkadaşıyla düğün hakkında yazışma olmuştur diye düşündüm ve yanılmamışım. Arkadaşıyla konuşmuşlar. Arkadaşı eşinin hamile olduğunu ama yine de getireceğini söylemiş. Beni sormuş. Eşim de bilmem ki nasip falan demiş. Şimdi 25 tane erkek geliyor o tayfada hiç evli yok bi de daha sabah başlarlar alkol almaya falan demiş. Arkadaşı da saçmalama herkesin masası ayrı ben Ayşe’yi getiriyorum sen de eşini getir boşver falan demiş. Bu çocuk daha önce de eşimin instagramda paylaştığı bir fotoğrafımıza “oğlum siz evli değil misiniz niye uzak duruyorsun elini omuzuna atsana” gibi bir şey yazmıştı. Yani düğünde yaş muhabbeti olunca muhtemelen kızlar eşlerine söylediler bu çocuk da bunu bildiği için bu konuya dikkat etmiş bence. Ya da ben o kadar kompleks yaptım ki ne olsa buna yoruyorum.

Eşime mesajlardan haberim yokmuş gibi nikah konusunu açtım. Eee nasıl yapıcaz ben de gelecek miyim diye sordum. Yüz ifadesi falan değişti. Çok kaçamak bi şekilde gelmek istiyorsan gel tabi dedi. Ben zaten birlikte gideriz sanıyordum dedim. Eee başka kimlerin eşleri geliyor haberleştiniz mi dedim. Ayşe geliyor mu dedim. O büyük ihtimalle gelmez dedi. He bu arada Ayşe hamileymiş dedi. Ben de neden gelmiyor ki dedim. İşte hamile ya virüs muhabbeti falan o yüzden getirmeyecek galiba yazmış.
Eşim: şimdi herkes içer orda. Sen de Ayşe’ye dikkat et hamileymiş virüs var ne yapacaksın getirip.
Arkadaş: 1 saat durur kalkarız ordan da annesine bırakacağım zaten. Annesinde kalacak biraz. Sen de getir mutlaka yengeyi.
Bu arada öyle yalnız gideyim de takılayım mantığında biri değil çünkü alkol kullanmıyor. Diğer yazıştığı arkadaşı da öyle. Ve sanki arkadaşına da getirme diyor ki, ben o neden eşini getirdi de sen beni götürmedin demeyeyim. Çünkü kızla instagramda takipleşiyoruz. Paylaşım yaparsa göreceğim. Buna rağmen Ayşe gelmeyecek diye bana yalan söyledi çünkü hazırlıksız yakalandı.

çok üzüldüm ne yapsam bilemedim ve dayanamadım. Gidip karşısına geçip beni neden götürmek istemiyorsun diye sordum. O nerden çıktı falan dedi. Ben de yazışmayı okuduğumu söyledim. Bana da alkol muhabbetinden bahsetti ama hiç mantıklı değil. Herkes kendi masasında oturacak arkadaşının da söylediği gibi. Sonra her şeyi düşünmeye başladım bu zamana kadar hiçbir arkadaşıyla bir araya getirmeyişi. O zamanlar hiç özellikle yapıyor gibi gelmemişti ama ne bileyim. Bilmiyorum işte bugün böyle bir şey oldu ve çok üzgünüm.

biraz takıntılı biriyim ve bazı şeyleri kolay aşamıyorum. Annem yaş farkını söylediğimde beni uyarmıştı. İlerdi sorun yaşarsın demişti. Daha şimdiden sorun yaşıyorum. 32 yaşındayım bu arada. Bana lütfen bir yol gösterir misiniz sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: herkes yaş farkından dolayı beni yanına yakıştırmadığını söylemişim gibi algılamış ya da ben o an üzüntüyle öyle mi ifade ettim bilmiyorum. Aslında ilk aklıma gelen o oldu sadece. Yani yaş farkından dolayıdır diye düşünmüyorum ama genel olarak yanına yakıştırmadığını düşünmeye başladım. Sebep yaş farkı olmayabilir ama sonuç olarak beni arkadaş ortamına sokmamaya gayret ediyor. Sadece o düğün ortamı değil yakın çevremizdeki arkadaşlarıyla da aynı şekilde.
Niye bu kadar yaşa takılıyorsunuz bence siz mesele ettiğiniz için yada eşinize böyle hissettirdiğiniz için gündemde kalmış bir konu haline gelmiş.yaş nedir ya insan insan olsun eşin eğer bu şekilde bakıyosa aşırı cahilmiş kusura bakmayın, kompleks yaptıkça özgüveniniz mahvolur siz kendinizi eşinizin yanına yakıştırmamaya başlarsınız kendi kendinizi soyutlarsınız yapmayın bence.kafanızdan silin bu düşünceyi.eşiniz bence arkadaşlarıyla zaman geçirmek için ortam kollama peşinde.yani ayşeninde gelmesini istememiş ne işi var hamileliğini bahane etmiş.nikahta veya sonrasında içeriz takılırız klüp falan ayakları olurya erkeklerde.daha çok yenisiniz.ama eşiniz sizi ortamlara sokmuyorsa bi pişmanlık sezinliyorsanız sizle evlendiğine yönelik alın karşınıza konuşun.benle ilgili düşüncelerini samimi olarak söylermisin de? açık ol mesele etmiycem de bakalım ne diycek...çok üzgünüm ama bazıları birle yetinmez çok eşin dostun arkadaşın yanına çıkarmaz bazılarınında çok sinsi planladı vardır,belkide seninle görünmek birilerinin kulağına bişeyler gitmesine sebep olabilir belkide karımla mutsuzum resmi çizmeye çalışıyordur bilemem...erkekler çift maskelidir ben 10 yılda çözemedim umarım sen çözersin cnm bilemedim

Asiri derecede takmışsınız kafaya. Kompleks yapmışsınız. Kendinize güvenin ya . Yaşınızı ister gösterin ister göstermeyin adam sizin. Evlenmişsiniz. Bence tamamen korona var eşini getirmesin muhabbeti yapmış kocanız. Zaten virüs var bence buyuzden etkili. Yanına yakıştırmadgini düşünmedim. Siz herşeyi oraya çekmeyin beNce 3 yaş dediginiz nedir ki ya

Ne kadar naif bi cevap vermiş. Ben de öyle bi ortamda bulunmak istemem eşim de beni götürmek istemez.
Yaş meselesine gelince de çevredeki insanaların saçma yorumları yüzünden sizde bi kompeks oluşmuş bence eşiniz hiç takmıyor. Bizim çevremizde arada 15 yaş olan çiftler var ilişkileri sıkıntısız sorunsuz devam ediyo valla boşverin anneyi arkadaşı eşinize sarılın.

Simdi kendimi sizin yerinize koydum ve buna benzer bir olay yasadimda. Hatta esim sadic ve sahit oldugu dugune beni goturmedi (dugun denirse tabi cunku virusden dolayi katilan davetliler sayili)
Neyse ben kendiminkini anlatmayim size yorum getirim
Esinizin tlfnunu karistirmak gercekten bana hic hos gelmedi
Bunu bu forumda cok okuyorum
Bu cok saygisizca bisey bence
Ben esimin bana nasil davranmasini istiyosam oyle davraniyorum
Sahsen benim tlfnumu karistirmasindan cok rahatsiz olurum cunku annemle veya kiz arkadasimla ozel bise yazismis olabiliriz. Okumasini istemem. Esimde aynen oyle belki arkadasi ile ozel bise yazismistir
Bizim kulturumuzde yapilan yanlislarin en buyugu evlendigim kisinin benden baska ozeli olamaz mantigi. Ama buda yanlis tabiki hayat paylasiyoruz ama esler kendilerine ait vakitleri olup arkadaslariyla gorusebilir veya baska seyler yani ozel konusmalari olabilir (tabikide ailesiyle veya bi arkadasiyla) bende bazen esimden ailemle veya arkadasimla ilgili olan ozel bilgilerimi paylasmam ailemle ozel konusmalarim olabilir. Nasil benim oluyosada onunda olabilir.
Siz o msja hic bakmasaydiniz hic boyle dusuncelere girip caninizi skmayacaktiniz
Hayatta cok merak iyi degildir ve herseyide kurcalamaya vakit gecirmek hic iyi degildir bu benim dusuncem siz onaylamayabilirsiniz tabikide

Duyguları en başından çok yoğun değilse herşeye bir bahane bulabilir.Ben ne evlilikler gördüm adam eşinden 5-6 yaş küçük hakeza tvlerde de görebilirsiniz.Pelin Akil eşinden 4 yaş,Hatice Şendil eşinden 4 yaş,Şükran Ovalı eşinden 4 ya da 5 yaş büyük.Ama çoluklu çocuklu ve deli gibi aşıklar.Yaş problemi sadece matematik derslerinde oluyor gerçek ilişkilerde bunlar bahane olmuyor.He bir tavsiye isterseniz de kendinize hiç bakmadığınız gibi bakın gencecik görünün ki eşiyle aynı yaşta olanlar sizi kıskansın😉

3 yaş ne ki.
Neden sorun olsun.
15/20 yaş olur ok ama 3 yaş sorun olacak bı yaş değil ki.
İlla kadın küçük mü olacak.
Bence 5 yaşa kadar sorun yok.
Siz takıntı yapmışsınız, yapmayın bence takıntı.
Eşiniz haklı geldi bana.
15/20 arkadaş bekar icecekler ve dönecek muhabbeti eşiniz iyi bilir.
Diğer arkadaşı da resmen 1 saatlik arkadaş arıyor karısının yanına.

Güncelleme sayfa 12

Bence boş yere üzülmüşsün.Eşin doğru olanı yapmış hayatımızda virüs diye bir gerçek var,sizi tehlikeye atmak istememiş.Arkadaşına da söylemiş ki oda getirmesin diye sırf sen bu şekilde düşünme diye.Eğer aklında hala soru işareti kalırsa eşinle konuş,kendi kendine düşünceler ile boğulup üzülme...

X