Eşim galiba beni yanına yakıştıramıyor

Birgitta

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2019
113
378
33
Güzellikle ilgili hiç konu olmadı ama nişanda teyzem anneme damat kaç yaşında çocuk gibi duruyor demiş. Çünkü eşim kendi yaşından da küçük gösteriyor.
Bence bu olayın üzerine düşünebilirsiniz o zaman. insan böyle yorumları farkında olmasada kafasına çok takıp kompleks haline getirebiliryor sürekli karşıdan onay peşinde olabiliyor o yorumun yanlışlığını kanıtlamak için. Teyzeniz çok saçma konuşmuş ama bu sizi etkilemiş olabilir.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
104
Bence bu olayın üzerine düşünebilirsiniz o zaman. insan böyle yorumları farkında olmasada kafasına çok takıp kompleks haline getirebiliryor sürekli karşıdan onay peşinde olabiliyor o yorumun yanlışlığını kanıtlamak için. Teyzeniz çok saçma konuşmuş ama bu sizi etkilemiş olabilir.
Daha da kötüsü annem de benzer şeyler söylüyor bazen. Bir gün durup dururken hayatından memnun musun diye sordu. Neden sordun dedim. Çocuk gibi duruyor evde nasılsınız pişmanlık duyuyor musun falan dedi. Bunu duyana kadar biraz daha iyiydim aslında. O günden sonra acaba evliliğim dışardan böyle mi görünüyor diye düşünmeye başladım. Çünkü bir arkadaşımın eşi de benimle ilgili çoluk çocukla ne işi var gibi bir şey söylemişti eşimle ilgili. O dönemde henüz sevgiliydik. Böyle hepsini düşününce takıntı haline geldi sanırım.
 

zehrina

ATA'm izindeyiz!
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2012
1.860
3.083
Daha da kötüsü annem de benzer şeyler söylüyor bazen. Bir gün durup dururken hayatından memnun musun diye sordu. Neden sordun dedim. Çocuk gibi duruyor evde nasılsınız pişmanlık duyuyor musun falan dedi. Bunu duyana kadar biraz daha iyiydim aslında. O günden sonra acaba evliliğim dışardan böyle mi görünüyor diye düşünmeye başladım. Çünkü bir arkadaşımın eşi de benimle ilgili çoluk çocukla ne işi var gibi bir şey söylemişti eşimle ilgili. O dönemde henüz sevgiliydik. Böyle hepsini düşününce takıntı haline geldi sanırım.

Arkadaşınızın eşi mi? Yuh ya! Bu ne hadsizlik! Ona ne? Evet çevreden duyduklarınız eşinize karşı dolduruyor durduk yere sizi. Çevrenizde bu tip insanlar varsa mesafe koyun ya da kesin muhabbeti bence. Kimsenin buna haddi yok da arkadaşınızın eşinin hiç yok. Ona ne oluyor? Densiz ya. Çok sinirlendim şu an 😂
 

plasticwoman

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
6.526
10.425
Bizim de yaş farkımız var ama kimse bilmez herkes ayni yaşta biliyor ne gerek var ki sizin bileceğiniz bi iş neden bu kadar yayıp milletin saçma konuşmalarını çekiyorsunuz. Bilen olsa da ben çıtır seviyorum diyip Güler kimseye de prim vermezdim :)
Yaş ile ilgili de bi sorun yaşamadık bence sizin yaş ile ilgili değil. Erkek kafası biraz farklı ben okuyunca şöyle düşündüm, erkek çoğunluk bş ortam çok sıkı da değillermiş ve alkol alınacak o nedenle eşini sokmak İstemiyor ortama hatta arkadaşına da aynı tepkiyi vermiş, eşini neden bu ortama getiriyorsun ne gereği var gibi o yorumla da emin oldum düşüncemde. Yaşı güvensizlik olarak önünüze getirmeyin, ünlü bi psikolog var kadın ve biri yaş Farkını sormuş aynen şöyle demişti “kim diyor kadın küçük olmalı, kim çıkardı inandırdı bilmiyorum ama şu an bu yaşımda ve bu deneyimimde görüyorum ki erkeğin küçük olması sorun yaratmaz hatta ileride sorunlar yaşanmasını da engeller. Uçurum olan yaşlar değil ama uygun yaş Aralık’ları erkeğin küçük olması daha iyi” kadın 45 üzeri yaşayınca ne dediğini anlarız sanırım :)
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-04-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kanada

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2007
4.124
6.370
Eminim yazılmıştır da bence yaşı sen takmışsın. Anlaşılan o kadar belli ediyorsunki taktığını eşin de yakında seni 10 yaş yaşlı görecek.
 

redvelvetcake

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Pro Üye
3 Temmuz 2010
9.016
7.528
3 yaş dısarıdan fark edilecek bir yaş degil yaş konusunu kesinlikle siz kafanızda kurmuşsunuz ama eşinizin Ayşe gelmeyecek diye yalan söyleyip sizi götürmemeye çalışması cok ama cok SaCma
 

Polymnia

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2019
402
711
Güncelleme 2: eve geldi yüzü asık ve benimle konuşmuyor. Sadece selamlaştık. Konuya ben mi gireyim onun bir şeyler söylemesini mi bekleyeyim. Hiçbir şey söylemeden gidip yatarsa da sinir olacağım.
Ben buraya kayınvalide problemimi anlatırken aslında daha büyük bir sorunumuz varmış galiba.

Eşimle 1 yıl flört ettik sonrasında 1 yıl nişanlı kaldık ve 3 ay önce evlendik. Toplamda 2 yıldır hayatımda. Öncesinde aynı liseden mezunuz ama benden küçük kendisi. Aramızda 3 yaş var. Lisede alanlarımız da farklı olduğu için herhangi bir iletişimimiz de olmadı. Sonrasında internetten iletişime geçmişti benimle. Öyle konuşmaya başlamıştık.

flört sürecimizde benim sağlık sorunlarım oldu, araya küslükler girdi, o askere gidip geldi derken birbirimizin çevresiyle tanışma durumumuz olmadı. Ailesiyle bile nişana yakın tanışmıştım. Nişandan bir süre sonra da karantina olunca yine çok fazla arkadaş çevrelerimizle bir araya gelemedik. Düğüne arkadaşları geldiğinde fotoğraf çekilirken eşime espiri yapmışlardı aaa ilk defa görüyoruz bizimle seni neden tanıştırmadı falan diyip gülmüştük. Düğün sonrası o akşam hep birlikte yemeğe gittik. Üniversiteden arkadaşları da gelmişti başka bir şehirden. Arkadaşlarının eşleri ve nişanlıları da vardı. Hepsi eşimle aynı yaştalar tabi. Bana da kaçlısın diye sorduklarında yaşımı söyleyince biraz şaşırmışlardı. Hem göstermiyor olmama hem de eşimden büyük olmama. Muhtemelen kendi aralarında bunun sohbetini ettiler eşleriyle de.

Şimdi o gruptan nişanlı olan bir çiftin nikahı var haftaya. Eşim de bana bahsetti ama ben ikimiz gideceğiz diye düşündüğüm için hiç bunu konuşmadım. O da bir şey demedi. Napıcaz nikah var vaka sayıları da arttı falan diye konuşuyoruz sadece. Bir de maddi boyutunu konuştuk o kadar. Neden bilmiyorum ama sanırım yaş konusunu kompleks yaptığım için aklıma geldi yazışmalarına bakmak istedim. Kesin samimi bir arkadaşıyla düğün hakkında yazışma olmuştur diye düşündüm ve yanılmamışım. Arkadaşıyla konuşmuşlar. Arkadaşı eşinin hamile olduğunu ama yine de getireceğini söylemiş. Beni sormuş. Eşim de bilmem ki nasip falan demiş. Şimdi 25 tane erkek geliyor o tayfada hiç evli yok bi de daha sabah başlarlar alkol almaya falan demiş. Arkadaşı da saçmalama herkesin masası ayrı ben Ayşe’yi getiriyorum sen de eşini getir boşver falan demiş. Bu çocuk daha önce de eşimin instagramda paylaştığı bir fotoğrafımıza “oğlum siz evli değil misiniz niye uzak duruyorsun elini omuzuna atsana” gibi bir şey yazmıştı. Yani düğünde yaş muhabbeti olunca muhtemelen kızlar eşlerine söylediler bu çocuk da bunu bildiği için bu konuya dikkat etmiş bence. Ya da ben o kadar kompleks yaptım ki ne olsa buna yoruyorum.

Eşime mesajlardan haberim yokmuş gibi nikah konusunu açtım. Eee nasıl yapıcaz ben de gelecek miyim diye sordum. Yüz ifadesi falan değişti. Çok kaçamak bi şekilde gelmek istiyorsan gel tabi dedi. Ben zaten birlikte gideriz sanıyordum dedim. Eee başka kimlerin eşleri geliyor haberleştiniz mi dedim. Ayşe geliyor mu dedim. O büyük ihtimalle gelmez dedi. He bu arada Ayşe hamileymiş dedi. Ben de neden gelmiyor ki dedim. İşte hamile ya virüs muhabbeti falan o yüzden getirmeyecek galiba yazmış.
Oysaki arkadaşıyla yazışması şöyle:
Arkadaş: yengeyi getirecek misin?
Eşim: bilmem ki nasip
Arkadaş: x senin düğüne nişanlısıyla gelmişti sen de getir
Eşim: şimdi herkes içer orda. Sen de Ayşe’ye dikkat et hamileymiş virüs var ne yapacaksın getirip.
Arkadaş: 1 saat durur kalkarız ordan da annesine bırakacağım zaten. Annesinde kalacak biraz. Sen de getir mutlaka yengeyi.
Bu arada öyle yalnız gideyim de takılayım mantığında biri değil çünkü alkol kullanmıyor. Diğer yazıştığı arkadaşı da öyle. Ve sanki arkadaşına da getirme diyor ki, ben o neden eşini getirdi de sen beni götürmedin demeyeyim. Çünkü kızla instagramda takipleşiyoruz. Paylaşım yaparsa göreceğim. Buna rağmen Ayşe gelmeyecek diye bana yalan söyledi çünkü hazırlıksız yakalandı.

çok üzüldüm ne yapsam bilemedim ve dayanamadım. Gidip karşısına geçip beni neden götürmek istemiyorsun diye sordum. O nerden çıktı falan dedi. Ben de yazışmayı okuduğumu söyledim. Bana da alkol muhabbetinden bahsetti ama hiç mantıklı değil. Herkes kendi masasında oturacak arkadaşının da söylediği gibi. Sonra her şeyi düşünmeye başladım bu zamana kadar hiçbir arkadaşıyla bir araya getirmeyişi. O zamanlar hiç özellikle yapıyor gibi gelmemişti ama ne bileyim. Bilmiyorum işte bugün böyle bir şey oldu ve çok üzgünüm.

biraz takıntılı biriyim ve bazı şeyleri kolay aşamıyorum. Annem yaş farkını söylediğimde beni uyarmıştı. İlerdi sorun yaşarsın demişti. Daha şimdiden sorun yaşıyorum. 32 yaşındayım bu arada. Bana lütfen bir yol gösterir misiniz sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: herkes yaş farkından dolayı beni yanına yakıştırmadığını söylemişim gibi algılamış ya da ben o an üzüntüyle öyle mi ifade ettim bilmiyorum. Aslında ilk aklıma gelen o oldu sadece. Yani yaş farkından dolayıdır diye düşünmüyorum ama genel olarak yanına yakıştırmadığını düşünmeye başladım. Sebep yaş farkı olmayabilir ama sonuç olarak beni arkadaş ortamına sokmamaya gayret ediyor. Sadece o düğün ortamı değil yakın çevremizdeki arkadaşlarıyla da aynı şekilde.
Yaş farkına boşuna takılıp kendinize dert etmeyin. Eşinizin başka bir problemi vardır belki. Ayrıca tek bir olayla da kesin problem var kanısına da varmayın. Belki de eşiniz çok kıskanç sizi erkek arkadaşlarıyla normalde de yan yana getirmiyormuş. Eskiden beri yaş farkını dert etse sandığınız gibi evlenmezdi.

Benim de erkek arkadaşım benden 4 yaş küçük. Ben de çok küçük duruyorum, kendisinden bile küçük duruyorum durmasam da dert etmezdim. Hiçbir problem de çıkmıyor. Bir kere konuşmadık bile sadece doğum günlerimizi biliyoruz o kadar :)

Biraz rahat olun bu kadar evhamla hayatınızı zorlaştırırsınız ♥️
 

Nilul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
2.806
1.528
Güncelleme 2: eve geldi yüzü asık ve benimle konuşmuyor. Sadece selamlaştık. Konuya ben mi gireyim onun bir şeyler söylemesini mi bekleyeyim. Hiçbir şey söylemeden gidip yatarsa da sinir olacağım.
Ben buraya kayınvalide problemimi anlatırken aslında daha büyük bir sorunumuz varmış galiba.

Eşimle 1 yıl flört ettik sonrasında 1 yıl nişanlı kaldık ve 3 ay önce evlendik. Toplamda 2 yıldır hayatımda. Öncesinde aynı liseden mezunuz ama benden küçük kendisi. Aramızda 3 yaş var. Lisede alanlarımız da farklı olduğu için herhangi bir iletişimimiz de olmadı. Sonrasında internetten iletişime geçmişti benimle. Öyle konuşmaya başlamıştık.

flört sürecimizde benim sağlık sorunlarım oldu, araya küslükler girdi, o askere gidip geldi derken birbirimizin çevresiyle tanışma durumumuz olmadı. Ailesiyle bile nişana yakın tanışmıştım. Nişandan bir süre sonra da karantina olunca yine çok fazla arkadaş çevrelerimizle bir araya gelemedik. Düğüne arkadaşları geldiğinde fotoğraf çekilirken eşime espiri yapmışlardı aaa ilk defa görüyoruz bizimle seni neden tanıştırmadı falan diyip gülmüştük. Düğün sonrası o akşam hep birlikte yemeğe gittik. Üniversiteden arkadaşları da gelmişti başka bir şehirden. Arkadaşlarının eşleri ve nişanlıları da vardı. Hepsi eşimle aynı yaştalar tabi. Bana da kaçlısın diye sorduklarında yaşımı söyleyince biraz şaşırmışlardı. Hem göstermiyor olmama hem de eşimden büyük olmama. Muhtemelen kendi aralarında bunun sohbetini ettiler eşleriyle de.

Şimdi o gruptan nişanlı olan bir çiftin nikahı var haftaya. Eşim de bana bahsetti ama ben ikimiz gideceğiz diye düşündüğüm için hiç bunu konuşmadım. O da bir şey demedi. Napıcaz nikah var vaka sayıları da arttı falan diye konuşuyoruz sadece. Bir de maddi boyutunu konuştuk o kadar. Neden bilmiyorum ama sanırım yaş konusunu kompleks yaptığım için aklıma geldi yazışmalarına bakmak istedim. Kesin samimi bir arkadaşıyla düğün hakkında yazışma olmuştur diye düşündüm ve yanılmamışım. Arkadaşıyla konuşmuşlar. Arkadaşı eşinin hamile olduğunu ama yine de getireceğini söylemiş. Beni sormuş. Eşim de bilmem ki nasip falan demiş. Şimdi 25 tane erkek geliyor o tayfada hiç evli yok bi de daha sabah başlarlar alkol almaya falan demiş. Arkadaşı da saçmalama herkesin masası ayrı ben Ayşe’yi getiriyorum sen de eşini getir boşver falan demiş. Bu çocuk daha önce de eşimin instagramda paylaştığı bir fotoğrafımıza “oğlum siz evli değil misiniz niye uzak duruyorsun elini omuzuna atsana” gibi bir şey yazmıştı. Yani düğünde yaş muhabbeti olunca muhtemelen kızlar eşlerine söylediler bu çocuk da bunu bildiği için bu konuya dikkat etmiş bence. Ya da ben o kadar kompleks yaptım ki ne olsa buna yoruyorum.

Eşime mesajlardan haberim yokmuş gibi nikah konusunu açtım. Eee nasıl yapıcaz ben de gelecek miyim diye sordum. Yüz ifadesi falan değişti. Çok kaçamak bi şekilde gelmek istiyorsan gel tabi dedi. Ben zaten birlikte gideriz sanıyordum dedim. Eee başka kimlerin eşleri geliyor haberleştiniz mi dedim. Ayşe geliyor mu dedim. O büyük ihtimalle gelmez dedi. He bu arada Ayşe hamileymiş dedi. Ben de neden gelmiyor ki dedim. İşte hamile ya virüs muhabbeti falan o yüzden getirmeyecek galiba yazmış.
Oysaki arkadaşıyla yazışması şöyle:
Arkadaş: yengeyi getirecek misin?
Eşim: bilmem ki nasip
Arkadaş: x senin düğüne nişanlısıyla gelmişti sen de getir
Eşim: şimdi herkes içer orda. Sen de Ayşe’ye dikkat et hamileymiş virüs var ne yapacaksın getirip.
Arkadaş: 1 saat durur kalkarız ordan da annesine bırakacağım zaten. Annesinde kalacak biraz. Sen de getir mutlaka yengeyi.
Bu arada öyle yalnız gideyim de takılayım mantığında biri değil çünkü alkol kullanmıyor. Diğer yazıştığı arkadaşı da öyle. Ve sanki arkadaşına da getirme diyor ki, ben o neden eşini getirdi de sen beni götürmedin demeyeyim. Çünkü kızla instagramda takipleşiyoruz. Paylaşım yaparsa göreceğim. Buna rağmen Ayşe gelmeyecek diye bana yalan söyledi çünkü hazırlıksız yakalandı.

çok üzüldüm ne yapsam bilemedim ve dayanamadım. Gidip karşısına geçip beni neden götürmek istemiyorsun diye sordum. O nerden çıktı falan dedi. Ben de yazışmayı okuduğumu söyledim. Bana da alkol muhabbetinden bahsetti ama hiç mantıklı değil. Herkes kendi masasında oturacak arkadaşının da söylediği gibi. Sonra her şeyi düşünmeye başladım bu zamana kadar hiçbir arkadaşıyla bir araya getirmeyişi. O zamanlar hiç özellikle yapıyor gibi gelmemişti ama ne bileyim. Bilmiyorum işte bugün böyle bir şey oldu ve çok üzgünüm.

biraz takıntılı biriyim ve bazı şeyleri kolay aşamıyorum. Annem yaş farkını söylediğimde beni uyarmıştı. İlerdi sorun yaşarsın demişti. Daha şimdiden sorun yaşıyorum. 32 yaşındayım bu arada. Bana lütfen bir yol gösterir misiniz sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: herkes yaş farkından dolayı beni yanına yakıştırmadığını söylemişim gibi algılamış ya da ben o an üzüntüyle öyle mi ifade ettim bilmiyorum. Aslında ilk aklıma gelen o oldu sadece. Yani yaş farkından dolayıdır diye düşünmüyorum ama genel olarak yanına yakıştırmadığını düşünmeye başladım. Sebep yaş farkı olmayabilir ama sonuç olarak beni arkadaş ortamına sokmamaya gayret ediyor. Sadece o düğün ortamı değil yakın çevremizdeki arkadaşlarıyla da aynı şekilde.
Bence açıkça sor yaş muhabbetine takılıp tanımadığını biyerden gelen herangi bi yorummu var canını sıkan de yasa takılacak olsa niye evlensinki belki gercekten erkek arkadaşlarıyla oturmak istiyordur düğünde onların yanindabtek kalmaman icin boyle yapıyordur ben sucuğun meselesinde büyütülecek bisey görmedim ama hep boyle ise oturup bi konusun
 

Novamber wind

🧿 March, 2019 👑
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
15.932
11.740
Benim eşimde küçük benden ama hiç kimse bilmiyor kendi annem bile bilmiyor saklamak değilde gerek duymuyorum açıklamaya kimsede sormuyor sorana aynıyız deyip geçiyoruz. Unutuyoruz bile hiç aklımıza gelmiyor yaşımızı.Bence siz çok takıntı yapmışsınız sizden küçük olmasını. Çevredeki herkes bilip yorum yapınca ister istemez etkilenmişsiniz.
 

Lisabeth

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2019
60
186
31
Siz eşinizi sevmiyorsunuz bence.Seven insan bunlara kafayı takmaz.Ayrıca sizden küçük olsa ne olur.?Mesela tam tersi olsaydı, eşiniz sizden 3 hatta 10 yaş büyük oldaydı sorun olmazdı değil mi?
 

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
20.131
54.501
33
Güncelleme 2: eve geldi yüzü asık ve benimle konuşmuyor. Sadece selamlaştık. Konuya ben mi gireyim onun bir şeyler söylemesini mi bekleyeyim. Hiçbir şey söylemeden gidip yatarsa da sinir olacağım.
Ben buraya kayınvalide problemimi anlatırken aslında daha büyük bir sorunumuz varmış galiba.

Eşimle 1 yıl flört ettik sonrasında 1 yıl nişanlı kaldık ve 3 ay önce evlendik. Toplamda 2 yıldır hayatımda. Öncesinde aynı liseden mezunuz ama benden küçük kendisi. Aramızda 3 yaş var. Lisede alanlarımız da farklı olduğu için herhangi bir iletişimimiz de olmadı. Sonrasında internetten iletişime geçmişti benimle. Öyle konuşmaya başlamıştık.

flört sürecimizde benim sağlık sorunlarım oldu, araya küslükler girdi, o askere gidip geldi derken birbirimizin çevresiyle tanışma durumumuz olmadı. Ailesiyle bile nişana yakın tanışmıştım. Nişandan bir süre sonra da karantina olunca yine çok fazla arkadaş çevrelerimizle bir araya gelemedik. Düğüne arkadaşları geldiğinde fotoğraf çekilirken eşime espiri yapmışlardı aaa ilk defa görüyoruz bizimle seni neden tanıştırmadı falan diyip gülmüştük. Düğün sonrası o akşam hep birlikte yemeğe gittik. Üniversiteden arkadaşları da gelmişti başka bir şehirden. Arkadaşlarının eşleri ve nişanlıları da vardı. Hepsi eşimle aynı yaştalar tabi. Bana da kaçlısın diye sorduklarında yaşımı söyleyince biraz şaşırmışlardı. Hem göstermiyor olmama hem de eşimden büyük olmama. Muhtemelen kendi aralarında bunun sohbetini ettiler eşleriyle de.

Şimdi o gruptan nişanlı olan bir çiftin nikahı var haftaya. Eşim de bana bahsetti ama ben ikimiz gideceğiz diye düşündüğüm için hiç bunu konuşmadım. O da bir şey demedi. Napıcaz nikah var vaka sayıları da arttı falan diye konuşuyoruz sadece. Bir de maddi boyutunu konuştuk o kadar. Neden bilmiyorum ama sanırım yaş konusunu kompleks yaptığım için aklıma geldi yazışmalarına bakmak istedim. Kesin samimi bir arkadaşıyla düğün hakkında yazışma olmuştur diye düşündüm ve yanılmamışım. Arkadaşıyla konuşmuşlar. Arkadaşı eşinin hamile olduğunu ama yine de getireceğini söylemiş. Beni sormuş. Eşim de bilmem ki nasip falan demiş. Şimdi 25 tane erkek geliyor o tayfada hiç evli yok bi de daha sabah başlarlar alkol almaya falan demiş. Arkadaşı da saçmalama herkesin masası ayrı ben Ayşe’yi getiriyorum sen de eşini getir boşver falan demiş. Bu çocuk daha önce de eşimin instagramda paylaştığı bir fotoğrafımıza “oğlum siz evli değil misiniz niye uzak duruyorsun elini omuzuna atsana” gibi bir şey yazmıştı. Yani düğünde yaş muhabbeti olunca muhtemelen kızlar eşlerine söylediler bu çocuk da bunu bildiği için bu konuya dikkat etmiş bence. Ya da ben o kadar kompleks yaptım ki ne olsa buna yoruyorum.

Eşime mesajlardan haberim yokmuş gibi nikah konusunu açtım. Eee nasıl yapıcaz ben de gelecek miyim diye sordum. Yüz ifadesi falan değişti. Çok kaçamak bi şekilde gelmek istiyorsan gel tabi dedi. Ben zaten birlikte gideriz sanıyordum dedim. Eee başka kimlerin eşleri geliyor haberleştiniz mi dedim. Ayşe geliyor mu dedim. O büyük ihtimalle gelmez dedi. He bu arada Ayşe hamileymiş dedi. Ben de neden gelmiyor ki dedim. İşte hamile ya virüs muhabbeti falan o yüzden getirmeyecek galiba yazmış.
Oysaki arkadaşıyla yazışması şöyle:
Arkadaş: yengeyi getirecek misin?
Eşim: bilmem ki nasip
Arkadaş: x senin düğüne nişanlısıyla gelmişti sen de getir
Eşim: şimdi herkes içer orda. Sen de Ayşe’ye dikkat et hamileymiş virüs var ne yapacaksın getirip.
Arkadaş: 1 saat durur kalkarız ordan da annesine bırakacağım zaten. Annesinde kalacak biraz. Sen de getir mutlaka yengeyi.
Bu arada öyle yalnız gideyim de takılayım mantığında biri değil çünkü alkol kullanmıyor. Diğer yazıştığı arkadaşı da öyle. Ve sanki arkadaşına da getirme diyor ki, ben o neden eşini getirdi de sen beni götürmedin demeyeyim. Çünkü kızla instagramda takipleşiyoruz. Paylaşım yaparsa göreceğim. Buna rağmen Ayşe gelmeyecek diye bana yalan söyledi çünkü hazırlıksız yakalandı.

çok üzüldüm ne yapsam bilemedim ve dayanamadım. Gidip karşısına geçip beni neden götürmek istemiyorsun diye sordum. O nerden çıktı falan dedi. Ben de yazışmayı okuduğumu söyledim. Bana da alkol muhabbetinden bahsetti ama hiç mantıklı değil. Herkes kendi masasında oturacak arkadaşının da söylediği gibi. Sonra her şeyi düşünmeye başladım bu zamana kadar hiçbir arkadaşıyla bir araya getirmeyişi. O zamanlar hiç özellikle yapıyor gibi gelmemişti ama ne bileyim. Bilmiyorum işte bugün böyle bir şey oldu ve çok üzgünüm.

biraz takıntılı biriyim ve bazı şeyleri kolay aşamıyorum. Annem yaş farkını söylediğimde beni uyarmıştı. İlerdi sorun yaşarsın demişti. Daha şimdiden sorun yaşıyorum. 32 yaşındayım bu arada. Bana lütfen bir yol gösterir misiniz sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: herkes yaş farkından dolayı beni yanına yakıştırmadığını söylemişim gibi algılamış ya da ben o an üzüntüyle öyle mi ifade ettim bilmiyorum. Aslında ilk aklıma gelen o oldu sadece. Yani yaş farkından dolayıdır diye düşünmüyorum ama genel olarak yanına yakıştırmadığını düşünmeye başladım. Sebep yaş farkı olmayabilir ama sonuç olarak beni arkadaş ortamına sokmamaya gayret ediyor. Sadece o düğün ortamı değil yakın çevremizdeki arkadaşlarıyla da aynı şekilde.
Kadınları canta gibi ordan oraya tasıyacagını sanan zihniyete sinir oluyorm!
Ayse ye sordunuz mu gelmek istiyor mu?
Elin adamına mı kalmıs getirme demek.
Olayın kendisine yogunlasamadım sinirden.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 515 gün geçti.

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
149
104
Benim eşimde küçük benden ama hiç kimse bilmiyor kendi annem bile bilmiyor saklamak değilde gerek duymuyorum açıklamaya kimsede sormuyor sorana aynıyız deyip geçiyoruz. Unutuyoruz bile hiç aklımıza gelmiyor yaşımızı.Bence siz çok takıntı yapmışsınız sizden küçük olmasını. Çevredeki herkes bilip yorum yapınca ister istemez etkilenmişsiniz.
Aslında ben de kimseye özellikle yaş farkından bahsetmedim ama yaşını sorduklarında da gizleyemedim. Ya da eşimin arkadaşlarıyla düğün akşamı hep birlikte yemeğe gittiğimizde yaş konusu oldu. Kaçlısın dediler. Yalan söyleyemezdim ki öyle bir anda çıktı ağzımdan. Ki orda yalan söylesem eşimin yanında kendimi daha kötü hissederdim muhtemelen. Bir de eşim zaten yaşından da küçük gösteriyor. Öyle olmasa belki insanların aklına gelmezdi sormak.
 

Kitapkurdu60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2018
482
1.220
Güncelleme 2: eve geldi yüzü asık ve benimle konuşmuyor. Sadece selamlaştık. Konuya ben mi gireyim onun bir şeyler söylemesini mi bekleyeyim. Hiçbir şey söylemeden gidip yatarsa da sinir olacağım.
Ben buraya kayınvalide problemimi anlatırken aslında daha büyük bir sorunumuz varmış galiba.

Eşimle 1 yıl flört ettik sonrasında 1 yıl nişanlı kaldık ve 3 ay önce evlendik. Toplamda 2 yıldır hayatımda. Öncesinde aynı liseden mezunuz ama benden küçük kendisi. Aramızda 3 yaş var. Lisede alanlarımız da farklı olduğu için herhangi bir iletişimimiz de olmadı. Sonrasında internetten iletişime geçmişti benimle. Öyle konuşmaya başlamıştık.

flört sürecimizde benim sağlık sorunlarım oldu, araya küslükler girdi, o askere gidip geldi derken birbirimizin çevresiyle tanışma durumumuz olmadı. Ailesiyle bile nişana yakın tanışmıştım. Nişandan bir süre sonra da karantina olunca yine çok fazla arkadaş çevrelerimizle bir araya gelemedik. Düğüne arkadaşları geldiğinde fotoğraf çekilirken eşime espiri yapmışlardı aaa ilk defa görüyoruz bizimle seni neden tanıştırmadı falan diyip gülmüştük. Düğün sonrası o akşam hep birlikte yemeğe gittik. Üniversiteden arkadaşları da gelmişti başka bir şehirden. Arkadaşlarının eşleri ve nişanlıları da vardı. Hepsi eşimle aynı yaştalar tabi. Bana da kaçlısın diye sorduklarında yaşımı söyleyince biraz şaşırmışlardı. Hem göstermiyor olmama hem de eşimden büyük olmama. Muhtemelen kendi aralarında bunun sohbetini ettiler eşleriyle de.

Şimdi o gruptan nişanlı olan bir çiftin nikahı var haftaya. Eşim de bana bahsetti ama ben ikimiz gideceğiz diye düşündüğüm için hiç bunu konuşmadım. O da bir şey demedi. Napıcaz nikah var vaka sayıları da arttı falan diye konuşuyoruz sadece. Bir de maddi boyutunu konuştuk o kadar. Neden bilmiyorum ama sanırım yaş konusunu kompleks yaptığım için aklıma geldi yazışmalarına bakmak istedim. Kesin samimi bir arkadaşıyla düğün hakkında yazışma olmuştur diye düşündüm ve yanılmamışım. Arkadaşıyla konuşmuşlar. Arkadaşı eşinin hamile olduğunu ama yine de getireceğini söylemiş. Beni sormuş. Eşim de bilmem ki nasip falan demiş. Şimdi 25 tane erkek geliyor o tayfada hiç evli yok bi de daha sabah başlarlar alkol almaya falan demiş. Arkadaşı da saçmalama herkesin masası ayrı ben Ayşe’yi getiriyorum sen de eşini getir boşver falan demiş. Bu çocuk daha önce de eşimin instagramda paylaştığı bir fotoğrafımıza “oğlum siz evli değil misiniz niye uzak duruyorsun elini omuzuna atsana” gibi bir şey yazmıştı. Yani düğünde yaş muhabbeti olunca muhtemelen kızlar eşlerine söylediler bu çocuk da bunu bildiği için bu konuya dikkat etmiş bence. Ya da ben o kadar kompleks yaptım ki ne olsa buna yoruyorum.

Eşime mesajlardan haberim yokmuş gibi nikah konusunu açtım. Eee nasıl yapıcaz ben de gelecek miyim diye sordum. Yüz ifadesi falan değişti. Çok kaçamak bi şekilde gelmek istiyorsan gel tabi dedi. Ben zaten birlikte gideriz sanıyordum dedim. Eee başka kimlerin eşleri geliyor haberleştiniz mi dedim. Ayşe geliyor mu dedim. O büyük ihtimalle gelmez dedi. He bu arada Ayşe hamileymiş dedi. Ben de neden gelmiyor ki dedim. İşte hamile ya virüs muhabbeti falan o yüzden getirmeyecek galiba yazmış.
Oysaki arkadaşıyla yazışması şöyle:
Arkadaş: yengeyi getirecek misin?
Eşim: bilmem ki nasip
Arkadaş: x senin düğüne nişanlısıyla gelmişti sen de getir
Eşim: şimdi herkes içer orda. Sen de Ayşe’ye dikkat et hamileymiş virüs var ne yapacaksın getirip.
Arkadaş: 1 saat durur kalkarız ordan da annesine bırakacağım zaten. Annesinde kalacak biraz. Sen de getir mutlaka yengeyi.
Bu arada öyle yalnız gideyim de takılayım mantığında biri değil çünkü alkol kullanmıyor. Diğer yazıştığı arkadaşı da öyle. Ve sanki arkadaşına da getirme diyor ki, ben o neden eşini getirdi de sen beni götürmedin demeyeyim. Çünkü kızla instagramda takipleşiyoruz. Paylaşım yaparsa göreceğim. Buna rağmen Ayşe gelmeyecek diye bana yalan söyledi çünkü hazırlıksız yakalandı.

çok üzüldüm ne yapsam bilemedim ve dayanamadım. Gidip karşısına geçip beni neden götürmek istemiyorsun diye sordum. O nerden çıktı falan dedi. Ben de yazışmayı okuduğumu söyledim. Bana da alkol muhabbetinden bahsetti ama hiç mantıklı değil. Herkes kendi masasında oturacak arkadaşının da söylediği gibi. Sonra her şeyi düşünmeye başladım bu zamana kadar hiçbir arkadaşıyla bir araya getirmeyişi. O zamanlar hiç özellikle yapıyor gibi gelmemişti ama ne bileyim. Bilmiyorum işte bugün böyle bir şey oldu ve çok üzgünüm.

biraz takıntılı biriyim ve bazı şeyleri kolay aşamıyorum. Annem yaş farkını söylediğimde beni uyarmıştı. İlerdi sorun yaşarsın demişti. Daha şimdiden sorun yaşıyorum. 32 yaşındayım bu arada. Bana lütfen bir yol gösterir misiniz sizce ne yapmalıyım?

Güncelleme: herkes yaş farkından dolayı beni yanına yakıştırmadığını söylemişim gibi algılamış ya da ben o an üzüntüyle öyle mi ifade ettim bilmiyorum. Aslında ilk aklıma gelen o oldu sadece. Yani yaş farkından dolayıdır diye düşünmüyorum ama genel olarak yanına yakıştırmadığını düşünmeye başladım. Sebep yaş farkı olmayabilir ama sonuç olarak beni arkadaş ortamına sokmamaya gayret ediyor. Sadece o düğün ortamı değil yakın çevremizdeki arkadaşlarıyla da aynı şekilde.
seni anlıyorum bir yaşi takıntı edeni hayatım da olmuştu gitti çok şükür
 


Novamber wind

🧿 March, 2019 👑
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
15.932
11.740
Aslında ben de kimseye özellikle yaş farkından bahsetmedim ama yaşını sorduklarında da gizleyemedim. Ya da eşimin arkadaşlarıyla düğün akşamı hep birlikte yemeğe gittiğimizde yaş konusu oldu. Kaçlısın dediler. Yalan söyleyemezdim ki öyle bir anda çıktı ağzımdan. Ki orda yalan söylesem eşimin yanında kendimi daha kötü hissederdim muhtemelen. Bir de eşim zaten yaşından da küçük gösteriyor. Öyle olmasa belki insanların aklına gelmezdi sormak.
Ya millet laf olsun diye soruyor aynıyız diyip geç bence kendini üzmeye değmez bu konu