Eşim hakkında

Hayatımda kardes olarak 3 tane dostum var. Ama onlarda bende ailem gibi gördüğüm eşimden önde tutmuyorum . Aile konusunda haklısınız . Benm aile kavramım yok ama zaten benmde onun ailesine laf dediğim yok kv iyidir onunda arası iyi ailesiyle Allah bozmasın . Sorun bu değil sorun beni dışarıda bırwkması her koşulda tlfnda . Ev alacağız evi benle değil annesi ve kardesi ile paylaşıyor önce aaa bak diuo annem beğendi sende bi bak yaa evet güzelmiş diyorum ama balkonu yok bunun hop bi surat düşüyor annesi beğenmiş ilk başlarda annenle al o zaman evi diyorum ne alakası varmış

Eşinize gıcık oldum gercekten.
İnsanı kanser eder boylesi
Alışamadıysa evliliği ve seni kabullenemediyse anasının evine dönsün.
Ben senin demek istediğini çok iyi anladım.
7 kat yabancı gibi ama yatakta bebeğim..çok itici..
Evlenmeden once az mı zaman gecirdiniz peki

Eşinize gıcık oldum gercekten.
İnsanı kanser eder boylesi
Alışamadıysa evliliği ve seni kabullenemediyse anasının evine dönsün.
Ben senin demek istediğini çok iyi anladım.
7 kat yabancı gibi ama yatakta bebeğim..çok itici..
Evlenmeden once az mı zaman gecirdiniz peki
Yoo evlenmeden önce gayet iyiydik . Evlendikten sonra ailesi çevresi kıymetli oldu..

7 ay cok uzun zaman degil ama kisa bir zamanda degil.
Evlendiginin ve kendi yuvasini kurdugunun mu idrakinda degil acaba.
Yapmaniz gereken sakin bir tavir ile konusmak ve kendi acinizdan durumu ona gostermek.
Konusmadan bekleyerek bu durumun cozulmesini beklemeniz ancak sizi yipratir.
O yasta bir adamin da bunu idrak edememesi ayri bir problem tabii ki.
Konusun, sinirlenmeden, ofkelenmeden kendinizi dile getirin.
Baska yolu yok sanki.

7 ay cok uzun zaman degil ama kisa bir zamanda degil.
Evlendiginin ve kendi yuvasini kurdugunun mu idrakinda degil acaba.
Yapmaniz gereken sakin bir tavir ile konusmak ve kendi acinizdan durumu ona gostermek.
Konusmadan bekleyerek bu durumun cozulmesini beklemeniz ancak sizi yipratir.
O yasta bir adamin da bunu idrak edememesi ayri bir problem tabii ki.
Konusun, sinirlenmeden, ofkelenmeden kendinizi dile getirin.
Baska yolu yok sanki.
Muhtemelen idrak edemedi Henüz.
Defalarca konustum üzüldüğümü söyledim her konuşmamda tek bir şey söyledi eksiklerim vardır zamanla düzelir en son dun dedim ki bi kere de yazayım . Soyadını taşıyorum ama sanki senin duvarlarından içeri bile giremedim dışarıda kaldım dedim . 7 ay az zaman değil şimdiye iyi yada kötü bir şeyler otururdu dedim aile bir butun olamadık dedim soyadını neden taşıyorum ki o zaman dedim sonrasında bir şey yazmadı bende dün ona olan ilgimi çektim kendi haline bıraktım o geldi sarıldı ama bunu her tartışmamızda yapar zaten eskiden çok söylenşrdim tlfnla ilgili fln ama artık karışmıyorum ilgi yok merak yok kendi halinde evde takılıyor bende öyle çınku olan bana oluyor

Bilen bilir 7 aylık bir evlilik sürecindeyiz eşimle daha öncede konular açmıştım şu e bulma şehir değiştirme olayları fln filan . Asıl konuya gelirsek evlilik alışma süreci. Bitmedi bitmiyor .. tamam evlilik oturması zamanla burada herkes böyle söyledi uyduk bekliyoruz zorlanıyorum üstüne düşmüyorum krndi haline bıraktım. Eşim ailesine öyle hemen hemen illa görucem bi düşkünlüğü yok ama benm aileme olan yakınlığımdan daha düşkündür ailesine bende pek aile kavramı yokta. Sorun ailesine düşkünlüğü de değil zaten abartı bir şey yok çok şükür ..sorun eşimin beni hala el gibi görmesi hala yabancıymş gibi davranması annesini arayacak benm yanımda aramıyor özelse eve gelmeden konus ama en azından benm yanımda yapma . Annesi yada kardesi hakkında bir şey derim iyi bir şey hemen cümlem bitmeden tıkar o öyle demek istememiştir aradan 5sn sonra aaa evet der . Kaç defa konustuk kaç defa söyledim kaç defa tartıştık .. susuyorum artık sanki yabancı gibi evde. Yorum yok sohbet yok .. sanki el gibi yabancı gibi davranıyor. Gecen en yakın arkadaşı aramış kardes modu fln konuşması geçti bende fikrimi söyledim insanın bi tane kardeşi vardır dedim o da öz olandır diğerleri arkadas dost vs dedim o zaman uvey kardesım onlar benm ama kardesım dedi yani aile kısmı için bile geçtim arkadaşları içinde laf söyletmiyor.. Bu sadece örnekti. Tamam bu adam 41 yasında yıllarca onlara alışmış etmiş ama dışlanmak el gibi görünmekte koyuyor ben hiç bir şey söylemeyecekmiyim konuşmayacak mıyım iş yatağa gelince aşkım bebeğim vs oluyo.. daha anlatmadığım çok şey var.. kendmi aile gibi değilde yani tamam köle de değilim de bi yerde de değilim ama .. defalarca kojustuk söyledim olmuyor artık söylemiyorum susuyorum .. yazsam ayrı yuzyuze konuşsak ayrı.. soyadını taşıyorum neden taşıyorsam.. Ne yapmam gerekiyor tek bi cümle ile msj yazsam mı. Yuzyuze güzellikle konuşsam off diyo kalkıyo daha da üzüyor beni..
ben olsam bende ona onun gibi davranırdım aynı şekilde size nasıl davranılıyorsa öyle davranın aileniz arasın yanından kalkın gidin merak ettirin kendinizi gizemli olun bakalım nolcak

ben olsam bende ona onun gibi davranırdım aynı şekilde size nasıl davranılıyorsa öyle davranın aileniz arasın yanından kalkın gidin merak ettirin kendinizi gizemli olun bakalım nolcak
Öyle davranmaya başladım zaten artık ilgilenmiyorum onunla ama kendmi de çektim kendi halimde takılıyorum

Bir şeyler paylaştıkça oluyor sanırım. Nasıl davrandınız peki . Dün baya tartıştık sonra bana sarıldı sıkı sıkı bırakmadı gece.
kin tutmayın bence biz dediğim gibi olayın farkındaydık ama konuşmadık konu üzerinde kavgaların hep çıkış noktası biz olamamakla kaynaklıydı biliyorduk bu yüzden susuyorduk konuyu kapatıyorduk bir daha o konuyu açmıyorduk şimdi konuşabiliyoruz eski kavgalarımızı ne komik diyoruz sizin de öyle olacak ilerleyen zamanlarda üzerinde çok düşünmeyin kurdukça kurarsınız

kin tutmayın bence biz dediğim gibi olayın farkındaydık ama konuşmadık konu üzerinde kavgaların hep çıkış noktası biz olamamakla kaynaklıydı biliyorduk bu yüzden susuyorduk konuyu kapatıyorduk bir daha o konuyu açmıyorduk şimdi konuşabiliyoruz eski kavgalarımızı ne komik diyoruz sizin de öyle olacak ilerleyen zamanlarda üzerinde çok düşünmeyin kurdukça kurarsınız
Kuruyorum zaten ama artık üstüne düşünmemeye karar verdim düşmemeye de kadar verdim üstüne.. en iyisi özgür bırakmak .. olan bana oluyo çunku.. bazen sarıp sarmalayasım var bazen de boğasım 🤣

7 aylık evlilik,daha siz birbirinizle geçinemiyorsunuz ne borcu ne çocuğu? Aile kavramını anlayamamışsınız inanın bu sorunlar çözülmeden, maddi sıkıntıları ekleyip,birde çocuk yaparsanız işin içinden çıkamazsınız. Adam zaten başına buyruk,kardeşine ne diye bakacam diye diretiyor? Zamana bırakın biraz.

7 aylık evlilik,daha siz birbirinizle geçinemiyorsunuz ne borcu ne çocuğu? Aile kavramını anlayamamışsınız inanın bu sorunlar çözülmeden, maddi sıkıntıları ekleyip,birde çocuk yaparsanız işin içinden çıkamazsınız. Adam zaten başına buyruk,kardeşine ne diye bakacam diye diretiyor? Zamana bırakın biraz.
Vazgeçtim zatrn en iyisi kirada oturmaya devam ileride ne olacaksa artık .. kendi bilir acele etmeye gerek yok

Yani bir süre böyle gider kesin...birkaç yıl yada daha fazla evlilik oturur zamanla..o size alışamamış daha kendini bekar sanıyor
Ev konusunda haklısınız kesinlikle ödeyemeyeceğiz borcun altına girmeyin sıkıntısını siz çekersiniz eşinzden çok olan hep kadına olur
Bu konuda taviz vermeyin kesinlikle çok sert olun gerekirse...çocuk konusunda da bence acele etmeyin önce bir otursun evlilik sonra düşünürsünüz...mutsuzluğunuzun içine ortak etmeyin bebeğime yazık tir....sadece birazcık zaman...

Yani bir süre böyle gider kesin...birkaç yıl yada daha fazla evlilik oturur zamanla..o size alışamamış daha kendini bekar sanıyor
Ev konusunda haklısınız kesinlikle ödeyemeyeceğiz borcun altına girmeyin sıkıntısını siz çekersiniz eşinzden çok olan hep kadına olur
Bu konuda taviz vermeyin kesinlikle çok sert olun gerekirse...çocuk konusunda da bence acele etmeyin önce bir otursun evlilik sonra düşünürsünüz...mutsuzluğunuzun içine ortak etmeyin bebeğime yazık tir....sadece birazcık zaman...
Bende konuşmamı yapacağım akşam ne olur bilemem ama ev konusunda akşam da uygun bi dille söyleyeceğim olmayacağını zaman bi geçsin duruma bakalım ne olup ne bitiyor

X