Eşim her tartışmamızı ayrıntısıyla annesine anlatıyor...

Bi de böyle adamdan tüp bebek yapmışsın hayret birşey ya
Merhaba Bayanlar,

Konuya nasıl başlayacağımı bilemiyorum ancak en başından başlarsam neden bu kadar hayal kırıklığı yaşadığımı daha iyi anlatabilirim sanırım.

1,5 yıllık evliyim. En başta annemle babamın mutsuz evlilikleri, çevremde gördüğüm evlilikler, benim hayatımda tanımak istediğim erkeklerin evliliğe uygun olmaması vs sebepleriyle evlenmeyi aklımın ucundan dahi geçirmiyordum, istemiyordum yani... Şu an ki eşim iş yerinden arkadaşımdı ve bana gelip sorsalar evlenilecek bir adam mı diye, sonuna kadar tam not vereceğim bir insandı. Bir süre sonra eşim bana duygularını açtı, evlenmek istediğini belirtti, başlarda istemedim, reddettim ancak aylarca diz çöktü yalvardı, ağladı, bir şekilde ben de olacağına ikna oldum, kabul ettim ve evlendik. İş arkadaşlığımız 2 yıl, 1 yıl flört döneminden sonra.

Evlendik, henüz balayında iken en ufak bir tartışmada eşim evden eşyalarını toplayıp annesinin evine dönmeye kalktı.. Şaka gibi... Neye uğradığımı şaşırdım... Sonrasında bir fark ettim ki her özel kavgamız, tartışmamız ya da özel sorunlarımız kayın validem tarafından biliniyor... Kavgalarımızı ulu orta yaşamaktan çekinmeyen bir adam vardı karşımda... Evimde ailem varken kavgalarımızı yansıtıyor , kendi ailesi varken kavgalarımızı yansıtıyor... Ve bunları yaptıktan sonra bin pişman olup, defalarca özür dileyip, sonrasında tekrar tekrar yapmaya devam ediyor...

Ben kayın validem ile arama mesafe koymak istedim, sebebine gelince; evliliğimizin ilk 9 ayı boyunca çocuğumuz olmadı ve kayın validem hep beni suçladı. 9 ay boyunca gözümde yaş kalmadı ağlamaktan, anne olamayacağımı düşündüm hep. Toplum içinde rencide ederdi, komşularının yanında rencide ederdi, ailemin yanında rencide ederdi, torun istiyorum derdi başka bişey demezdi.. Bende bu duruma çok içerlediğim için, ara sıra gitmeyi tercih ediyordum ancak eşimi her gün ya da gün aşırı annesine zorla gönderirdim ihtiyaçlarını görsün diye...

9 ay sonunda ortaya çıkan, eşimin doğal yollardan çocuk sahibi olamayacağı idi. Bir anda torun isteyen kayın validem torun istemez oldu, konuyu açtıkça konuyu kapatır oldu vs derken soğudum işte ondan... Görmek bile istemedim yüzünü ama eşimin annesi işte, ara sıra da olsa mecbursun gitmeye, görmeye...

Allahımız'a sonsuz şükürler olsun ki ilk tüp denemesinde tuttu bebeğimiz ama tutunana kadar eler çektik. Kanamalarım oldu, kaybettik dedik her seferinde ama tutundu çok şükür. Tutundu tutunmasına ama o kanamalı günlerden birinde eşimle tartışmamız oldu. kayın validem beni o halde anneme bırakıp, geceyi kendisiyle geçirmesini istedi eşimden, evine misafir geleceği için. Ben de tepki gösterdim, kanamam gece artarsa vs ben seni yanımda istiyorum, annene söyle durumu misafirlerine anlatsın, ya başka zaman misafir çağırsın ya da ablanı çağırsın bu gece diye... Bu tartışmayı eşim yine annesine anlatmış ve o gece misafirler gittikten sonra kayın validem gecenin 1,5 uğunda annemlerin evini bastı. Avaz avaz bağırdı, erkek kardeşime erkek müsfettesi dedi, anneme seni muhatap almıyorum kocan gelsin kocana anlatıcam derdimi dedi vs. Tek şikayeti de şu oldu; kızınız insan değil, benim komşularımı muhatap almıyor, benimle komşu komşu gezmiyor... O kadar bağırmanın sonucundan çıkan tek şikayet inanın bu oldu... ve bu kavganın sonunda annem benim evime gelemedi sorun çıkmasın diye... Gebeliğimin 3,5 ayına kadar tek başıma yattım evimde, çorba verenim olmadı...

Şimdi kayın validem ile görüşmüyorum... Daha doğrusu ben gitmiyorum, o isterse geliyor oğlunun evidir, kapımı kapatmam. Hamileliğim çok şükür devam ediyor, ancak eşime karnımdaki yavru için katlanıyorum...

O kadar zor bir durum ki... Eşime en ufak bir güvenim kalmadı... Gözümde 5 yaşında bir çocuktan farksız, sanki az laf etsem şekeri elinden alınmış çocuk gibi koşa koşa annesine gidecekmiş ağlayarak gibi geliyor bana...

Eşim annesine her gittiğinde sanıyorum ki baş başa verip yine neler geçti aramızda, herşeyi anlatıyor sanki...

Karnımda taşıdığım yavru olmasa arkama bile bakmam... Ne yapacağımı, eşime tekrar nasıl güvenebileceğimi inanın bilemiyorum... İşin en kötüsü ona dokunma isteğim bile yok oldu...

Peki annesi ailenizin evini basıp bağırdığında eşiniz ne yaptı öylece susup annesini mi bekledi?

Madem ki bu kadar annecisin niye evleniyosun kafa kafaya verip oturun ananla ala ala ya sinir oluyorum soyle adamlara kocaman kadin git yavrum karina evine cocuga bak desen ne olur hayret ya cok zor bi durum bebegini dusun canm Allah yardimcin olsun Rabbim islah etsin ne diyim:KK43:

Canım nedeni şu, her evde sorun olur, hallolur diye düşündüm . Ancak; ben kanama ile yatarken ve o bebeği kaybetme riskimiz devam ederken, annesiyle birlikte gecenin bir yarısı ailemin evinde olay çıkarıp, karnımdaki yavruyu tehlikeye atması bende patlama noktası yarattı sanırım. Aslında ne kadar büyük bir sorunla karşı karşıya olduğumu o gün anladım...
Nisanliyken evlenince duzelir diye dusunmussun, evliyken cocuk olur diye dusunmussun, belki sonra da bunda olmadi ikinci cocukta duzelir diye dusunursun... Duzelmez canimmsinnn...ya kabulleneceksin ya alip basini kendi yoluna gideceksin.. yedisinde neyse yetmisinde o olur..

Canım nedeni şu, her evde sorun olur, hallolur diye düşündüm . Ancak; ben kanama ile yatarken ve o bebeği kaybetme riskimiz devam ederken, annesiyle birlikte gecenin bir yarısı ailemin evinde olay çıkarıp, karnımdaki yavruyu tehlikeye atması bende patlama noktası yarattı sanırım. Aslında ne kadar büyük bir sorunla karşı karşıya olduğumu o gün anladım...

Bugün tv de bir psikiyatr vardı, konu aile, eş anlaşmazlıkları ,gelin-kayınvalide sorunu vs.

Psikiyat " bilmem kaç yıldır bu işi yapıyorum, erkeklerde ( anne taraftarı olan ) düzelme görmedim, çok
şaşırtıcı bişey ama alışkanlık veya huy, ama değişen hiç erkek görmedim " dedi.

Yani tatlım seninki de düzelmeyecek çocuk olsada olmasada...

İş arkdaşınmış, flört dönemi vs anneciliği belli olurdu aslında.

öfff daha konuyu okurken içim şişti :KK11:
benim yeğen bile arkadaşlar arasında ne oldu ne yaptınız diye sorunca teyze arkadaşlarımla benim aramda diyor yaş 8
şu koskoca adamın yaptığına bak sınıfın en önünde oturan sevimsiz ispiyoncu kız gibi
anne bana silgi attılar
anne saçımı çektiler
büyüsünde gelsinler diyeceğim bu tip erkeklere yada büyüyüpte evlensinler

Selam kızlar, 1 yıldan fazla olmuş bu konuyu açalı.... Hamileliğimde çok kötü günler geçirmiştim gerçekten... yine o günlerden birinde artık böyle olmayacak deyip yaşadığım şehirde iyi bir avukat var mı diye araştırırken eşime yakalandım, anladı boşanmak istediğimi...

Karşıma aldım ve uzun uzun anlattım... Karnımdaki çocuğu uzun uğraşlar sonucunda elde etmemize rağmen, karnımdaki çocuğun hayati tehlikesini bile umursamadan bana yaşattıklarının acısını çekeceğini çünkü bu lütfun kıymetini anlayamadığını, maalesef ayrılmak zorunda olduğumuzu ve doğacak çocuğunun belki doğduğunu bile başkalarından öğreneceğini, ilk baba deyişine şahit olamayacağını, ilk adımlarını göremeyeceğini, hastalandığında başında bekleyenin kendisi olamayacağını, her canı istediğinde değil de, mahkemenin belirlediği günlerde görmek zorunda kalacağını güzel bir dille anlattım kendisine...

Veee... ne düşündü, nasıl idrak etti bilmiyorum ama herşey vallahi de düzeldi, billahi de düzeldi :) Şimdi 9 aylık bir kızımız var, tüm dünyası o oldu... Aramızda sorun olacak diye ödü kopuyo, asla karıştırmıyo ilişkimize kimseyi...

Kayınvalideme gelince, biraz saygısız biri oldum çıktım ona karşı... Eskiden büyüklerine karşı saygısız insanlara inanılmaz kızar ve arama mesafe koyardım ama bende onlardan biri oldum çıktım maalesef ama şartlar bunu gerektirdi işte... evime karışmaya kalksa tersledim, eşimle aramıza girmeye kalksa tersledim, emrivaki yaptığı şeyleri özellikle emrivaki yaptığı için yapmadığımı belirttim, beni kırdığında haftalarca görüşmedim, böyle davrandığı sürece de maalesef iki yabancı olarak kalacağımızı kendisine izah ettim vs. derken... İnanın onunda şimdi ağzı var dili yok... ağzını açmaya ödü kopuyor, evime beni aramadan gelmiyor, evime geldiğinde bir bardağın dahi yerini değiştiremiyor artık... Baktılar ben delirdim, deli deliyi gördü çomağını sakladı :)

Velhasıl, herşey yaşanıyor düzeliyor, ama sizden giden gidiyor tabi ki...

Tek düşündüğüm zaten o :)

Tamam da canim benim, madem durum bu, esine dokunma istegin bile Yok oldu, madem bastan beri sorunlar Vardin, ne icin israrla cocuk yapmaya calistin evliliginin daha en basindan beri, ve hatta olmayinca da tüp bebek yaptin... Simdi diyorsun ki bebek olmazsa birakirim falan... Hani bebek istemeden olsaymis anlarim ama bile bile lades demissin...

Kocani o elindeki şekeri alıp, ıslak sopayla dovesim geldi yeminle..

ben neden çocuk demeyeceğim. demekki olacağı vardı oldu..
ama bundan sonra çocuk için herşey mantığını lütfen uygulamayın.
o kadın değişmez. belki kocanız değişir. ama emin değilim. bu kadar ana kuzusuydu evlenmeyeydi o zaman.
kocanı çağır diyen kaynana kaşarlanmış, sanırım kayınbaba yok kadının kafasına vurmuş afedersin. çok sinirlendirdi beni.
eşinle konuş çocuğun doğmasını bekle belki değişir. yoksa da hayatı kendine lütfen zindan etme. ailen arkanda, işinde varsa ağa da sensin paşa da. onlarda ana oğul oturup dedikodu yapsınlar.

ilk önce bebeğinizi ve kendinizi düşünün,,sağlığınız herşeyden önemli..

k.validen cahilin önde gideni,

sanırım k.validen bekarlığında eşini konu komşu pek gezdirmiş adam huy kapmış demekkiii

şaka gibi ya

ne demek sizin evinizin özelini annesine anlatmak

siz bebek doğduktan sonra çalışacakmısınız peki

çok zor..............

ne kadar zor şeyler yaşamışsın ya, her erkek sevgiliyken nişanlıyken bu hatayı yapıyor saflığından annesine anlatıyor herşeyi ama bunun zararlarını görüp ketum olması lazımdı ama olamamış çünkü eşin hiç büyümemiş
sana ne tavsiyede bulunacağımı bilemedim, eşinden de kaynanandan da soğumakta haklısın
Umarım eşin bir gün yetişkin bir erkek olmayı becerebilir ama malesef pek sanmıyorum
Sağlıcakla kavuş bebeğine...

işiniz varsa işinizden kesinlikle vazgeçmeyin

eşinizinde gözü korksun bi zahmet

canım boşan ayrıl diyemem evinin içini yaşadıklarını en iyi sen bilirsin

ya eşin düzelecek,, yada sen yolunu çizeceksin tabi

Allah sabır versin arkadaşım yaşadıkların gerçekten zor çocuk için bile bu çile çekilir mi bilemiyorum. Ne arsız Kv varmış. Böyle erkeklere de kıl oluyorum. Anasının dibinden ayrılmıyorsa evlenmesin. Alsın annesi oğlunu turşusunu kursun

Öyle olur canım evlenince çoğu insan böyle oluyor maalesef. Kıymete biner ailesi onlar için de oğulları! Bırakın herkes yuvasında mutlu olsun ama olur mu herşeye burunlarını sokacaklar :KK67:

kayınvalidenizde gram suç yok siz bir erkekle evlenmemişsiniz tek suç bu..mahremini anasına danasına anlatan dedikoducu bir erkekten ısrarla hamile kalmaya çalışmak sizi insan içinde rencide etmekten hiç çekinmeyen bir kaynanaya torun vermeye çalışmak sizin suçunuz..oysaki daha iyilerine layıktınız..ama bu hayatı siz tercih ettiniz..bize de size mutluluklar dilemekten başka bir çare kalmıyor..Keşke düzelseler ama bu karakterler çook zor değişir konu sahibi..Evladınızı sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah.

böyle bi adama neden çocuk vermek için uğraştın tüp bebek yaptın
bascaktın tekmeyi git ananın evine diye :KK62:
eşine herşeyi anasına anlattığı sürece kaynananla arana asla mesafe koyamazsın

Senin dedikodunu mu yapiyor annesiyle? Daha neler :KK12:

Allah o eşi sadece döllerini kullanın diye hayatınıza sokmuş olabilir... yani sadece bebeğe vesile olmuş eşiniz... yarın neler olur bilinmez....belki annesi eşinizi hala memden kesmemiştir ..gidip didip emiyordur...süt çocuğu....hayırlısı olsun inşallah...

Sen bu kocaya ne diye bebek yapmaya uğraştın ki?
Bu huzursuzluklarla daha evliliğinizin ne kadar devam edeceği belirsizken,
ama artık olan da olmuş hamilesiniz artık en önemli olan bebeğiniz ona odaklanın ve canınızı sıkmamaya çalışın,
bu adamın bu huylarını bile bile çocuk yaptığınıza göre , göze almışsınız bu evliliği yürütmeye demektir.

yaş ve anne olma hakkı en geçerli sebep tabiki..

daha ilk tartışmada eşyalarını toplayıp annesinin evine mi gitti.:KK57:
annesinin paşası, biricik oğlu.. kapıda sarmaları tıkmıştır ağzına. oturuken meyveleri soyup soyup zorlamıştır da "ey oğul karın neden evde de sen buradasın " dememiştir.
küçükken 7-8 yaşına kadar elleri yok gibi yemeği kendi yedirip yine bir 10 yaşına kadar koynunda uyuttuysa, hamamı da unutmamak lazım tabi.. o hamama girince "aa bunun burada ne işi var" diyen kadınları "susunnn be sizine parmak kadar çocuk" diye susturan anadan bu çıkıyor işte.

anne olmaktan bahsediyorsunuz, iyi güzel ama bencillik değil mi ettiğiniz? uygun bir aile ortamı oluşturmadan bebek yapmışsınız. daha ilk aydan beri olaylar olmasına rağmen çalışmışsınız hatta.

zor bir durumda olduğunuz açık ama madem bunları göre göre bir yola girdiniz, kocanızla iyi olmaya bakın. burada fikir verebilecek herkesten daha iyi tanırsınız eşinizi, annesiyle ilişkisini değiştiremezsiniz belki ama eşine, bebeğine, evine sahip çıkması için yüreklendirebilirsiniz. annesini lafın içine hiç karıştırmayın, kötü gelin gibi görmesin sizi o da. dediğiniz gibi pek çok erkek çocuk gibidir zaten.
eşinize katlanmaya çalışmak yerine onu da bebeğiniz gibi olduğu haliyle sahiplenin, özenin. aranızda, kayınvalideye anlatılabilecek türde sorunlar oluşturmamaya çalışın. yıpratıcı olacak belki ama madem analarınız da katlandı, madem annelik duygusu ağır bastı, o zaman siz de göze almışsınız bunları demektir.

esinizle konustunuzmu neden ozelimiz annene anlatiliyor diye
bence yuzune soyle sana guvenmiyorum diye yada madem oyle bende ozelimizi anlatirim de hamileligin verdigi hassaslikla daha cok uzuluyorsundur simdi canim ama bebek dogmadan bu sorunu cozmelisin

al bitane daha evlenmeden önce anne babaya resst çekip ezdirmeyen evlendikten sonra ana babanın yanından ayrılmak istemeyen erkek versiyonu neden böle oluo acaba kızlar biz el kızıyız diemi bu kadar çektiriyolar yada bize mecburlr diemi

eşinden soğumakta çok haklısın..

ona "kol kırılır yen içinde kalır" atasözünü ve sizin artık ayrı bir AİLE olduğunuzu defalarca anlatman , tekrar tekrar söylemen gerekiyor.
bi şekilde bilinç altına yerleşmeli artık.
ve de aynı hatalar tekrarlandığında sonucunda neler olabileceğini açık şekilde anlamalı.

birden bire değişeceğini sanmıyorum.
ama inşallah değişmeye istekli olur.

Kv cok cahilmis anladigim kadariyla. Okurken sanki benim eski esi anlatmissin gibime geldi. Cok zor bir durum anliyorum, allah kolaylik versin. Esinle konustunmu her kavganizi annesine soylemesinin yanlis oldugunu ?

Kv cok cahilmis anladigim kadariyla. Okurken sanki benim eski esi anlatmissin gibime geldi. Cok zor bir durum anliyorum, allah kolaylik versin. Esinle konustunmu her kavganizi annesine soylemesinin yanlis oldugunu ?

ne boş bogaz eşin varmış
sen bu adama hiçbişey anlatma ya
heleki kendi ailenle ilgili sırlarını sakın anlatma
mahalle karısı gibi
agzına bide sakız verelim tam olsun

Çok kötü bir durum gerçekten Allah sabır versin...

kimin evliligi nasil olur tabiiki bilemeyiz ilerde ama...sencede biraz erken olmamis mi bebek karari??? bana kalirsa birazda kv etkisinde kaldigin icin hemen hamile kalmak istemissin…tabiiki insani psikolojik olarak cokertir..hepimiz gectik bu yollardan…adami tam tanimamissin…genelde derler ya.. ilk bir sene eslerin birbirlerine alismasi tanimasi acisindan onemli diye…ilk 9 ayda hamile kalamadim diyorsun..tibbi olarak doktorlar bile insana 1 sene zaman taniyorlar hamile kalmak icin…herneyse…Rabbim ins. kucagina almani nasib eder yavrunu…hepimize hayirli saglikli yavrular verir..bir avazda kurtarsin.

Kv cok rezil bir insan, oyleki ben bu kadinla basa cikabilecegini sanmiyorum…oglunuda kendine benzetmis…geci ogluda tam bi mal…artik evlendigini bi ailesi oldugunu idrak edememis…cocugun icin katlaniyorsun, herkes evliliginde birseylere katlaniyor tabii..katlanmadan olmaz…

Ama ya hic degismezse bu adam???

Isin asli boyle yalvarip yakarip evlenen cogu erkek nedense sonradan kadini cok yipratiyor…ve gene goruyoruzki hic birsey disardan gozuktugu gibi degildir…onceden sana evlenilecek bir adam gibi gelen aslinda ne kadar sacma biriymis…Allah yardimcin olsun..umarin kisa bir zamanda halledersiniz sorunlarinizi ve bebegini saglicakla kucagina alirsin.

Bu adam asla degismez bunu sende biliyosun , ne yaparsan yap ..
Balik bastan korkarmis , seninkide kendini saklamamis belli etmis ama sen israrla cocuk yapmissin.
Simdiden cocuk icin katlaniyorum diyosun , ama nereye kadar cocuk icin katlanabilirsin??
Nereye kadar ailen sana gelmicek?
Sen boyle yalniz kalacaksin , yani yukari tukursen biyik.asagi tukursen sakal misal.

Peki annesi ailenizin evini basıp bağırdığında eşiniz ne yaptı öylece susup annesini mi bekledi?

Madem ki bu kadar annecisin niye evleniyosun kafa kafaya verip oturun ananla ala ala ya sinir oluyorum soyle adamlara kocaman kadin git yavrum karina evine cocuga bak desen ne olur hayret ya cok zor bi durum bebegini dusun canm Allah yardimcin olsun Rabbim islah etsin ne diyim:KK43:

Nisanliyken evlenince duzelir diye dusunmussun, evliyken cocuk olur diye dusunmussun, belki sonra da bunda olmadi ikinci cocukta duzelir diye dusunursun... Duzelmez canimmsinnn...ya kabulleneceksin ya alip basini kendi yoluna gideceksin.. yedisinde neyse yetmisinde o olur..

Bugün tv de bir psikiyatr vardı, konu aile, eş anlaşmazlıkları ,gelin-kayınvalide sorunu vs.

Psikiyat " bilmem kaç yıldır bu işi yapıyorum, erkeklerde ( anne taraftarı olan ) düzelme görmedim, çok
şaşırtıcı bişey ama alışkanlık veya huy, ama değişen hiç erkek görmedim " dedi.

Yani tatlım seninki de düzelmeyecek çocuk olsada olmasada...

İş arkdaşınmış, flört dönemi vs anneciliği belli olurdu aslında.

öfff daha konuyu okurken içim şişti :KK11:
benim yeğen bile arkadaşlar arasında ne oldu ne yaptınız diye sorunca teyze arkadaşlarımla benim aramda diyor yaş 8
şu koskoca adamın yaptığına bak sınıfın en önünde oturan sevimsiz ispiyoncu kız gibi
anne bana silgi attılar
anne saçımı çektiler
büyüsünde gelsinler diyeceğim bu tip erkeklere yada büyüyüpte evlensinler

deli deliyi görünce çomağını saklarmış
helal olsun valla canım
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Esin zaten bir bebek 2 yasindaki cocuklar gibi gidip annesine anlatiyor her seyi Neyse karnindaki saglikli bir sekilde dunyaya gelsin bebegin de sen de biraz toparlanin, esin hala bebek gibi davranmaya devam ederse, biraz daha buyutmesi icin annesine geri iade edersin.

Bu durumda kv degil esinin davranislari hatali biraz buyumeli baba olacak bir de.

Esin zaten bir bebek 2 yasindaki cocuklar gibi gidip annesine anlatiyor her seyi Neyse karnindaki saglikli bir sekilde dunyaya gelsin bebegin de sen de biraz toparlanin, esin hala bebek gibi davranmaya devam ederse, biraz daha buyutmesi icin annesine geri iade edersin.

Bu durumda kv degil esinin davranislari hatali biraz buyumeli baba olacak bir de.

Canım, durumu güncelledim :) durum başka artık ...

Sizin adınıza sevindim, inşallah hep böyle devam eder. Hakkınızda hayırlısı olsun. Bebeğinizi sağlıkla büyütün

nugge nugge allah muhabbetınızı daha da arttırır ınsallah allah yuvanızı huzurunuzu bozmak ısteyenlerı sizden ve hepimizden uzaklastırır ınsallah cok sevındım valla okurken gozlerım doldu

Ben geçmişteki o yüzgöz durumlarından sonra görüşmezdim. Sen yine iyisin ki görüşmüşsün bir şekilde

X