Eşim kafamı karıştırıyor 😑

Kafanızı karıştıran ne?

Sizi giyiminizle ilgili tercihlerinizden dolayı yargılaması mı?

Daha boşanmadan başkasıyla görüştüğünüzü ima etmesi mi?

Yoksa görüşmelerinizi takip etmek yani özel hayatınıza müdahale etmek istemesi mi?

Boşanmakta kararlıysanız iletişimi kesmek zorundasınız. Karşı tarafta beklenti uyandırarak daha da öfkelenmesine sebep olabilirsiniz. Başka bir şiddet olayı yaşayabilirsiniz.

Size destek veren ailenize de haksızlık ediyorsunuz. Bile bile yol açacağınız yeni problemlerinizle uğraşmak zorunda değiller.
Sonuna kadar haklısınız ... Yeni taşındık bu şehire adresimi bilmiyor nüfusumu da aldırmıyorum şiddet uygulayamaz artık. Şu an yaşadığım pskilolojik durumdan ötürü inişli çıkışlıyım ve üzülüyorum sadece hepsi bu

m
Iyi geceler arkadaşlar. Önceki konularımı bilen bilir. Bilmeyenler için ufak bir hatırlatma yapayım. Ben yaklaşık dört aydır eşimle boşanma süreci icerisindeyim. Ailem ile birlikde yaşıyorum ailem çok mutlu ben buradayım diye Çünkü eşim madde bagimlisiydi ve bana şiddet uyguluyordu severek evlenmiştik. 10 ay ayni evin içinde kaldık yasal olarak ise 1 sene 3 aydır evliyim.cocugumuz yok. Davayı ben açtım bosanmak istemiyor. Evliliğimiz süresince Kendisini iki kere Amateme götürdüm yatisi kabul etmedi ilaçları da kullanmadi. Bağımlılığı ileri derece... 10 ay boyunca direndim yalnız bırakmadım her şeye rağmen. Fiziksel şiddetin yani sıra psikolojik şiddeti ve güvensizliği vardı sürekli telefonumu karıştırır biliyorum sende gideceksin beni aldatacaksın çıkaracağım derdi sonra pişman olurdu. Annesi ile babasi ayrılmış babası başkasıyla evlenmiş annesi de başkasıyla evlendi. Geçmişten gelen ciddi güven eksikliğine bir de madde eklenince paranoya olmuştu artık. Her seferinde beni bırakmayacaksın değil mi ben senin için düzeleceğim maddeyi bırakacağım der yine içerdi ve bu kısır döngü böyle devam ederdi.En son dışarda tartıştık kafamda telefonumu kırdı ben hastanelik oldum kafama dikiş atıldı ve ailemin yanına döndüm. Dönüm noktası bu oldu. Ben gittikten sonra benle barışmak için yaşadığım şehire geldi bende kendisine güvenmediğim için barışmadım ,bana ve aileme büyük bir yanlış yaptı eski konumu okuyanlar bilir . Kendime olan saygımdan dolayı affedemedim onu. Ben barışmayınca daha da düşmüş maddeye hayaller falan görüyormuş Amateme götürmüşler. Detayları eski konumda var. Geçenlerde bana yine mesaj attı özüne dönmüşsün piersingler lensler topuklu ayakkabılar, seni kapatma çabasına girerken açılıp sacilmissin temiz olan bu kalbime sokayim ben diye. Profil fotoğrafımi atmış bana halbuki acik bile değil .Bende dedim ki senin mi kalbin temiz, her şey geçti piersinge lense mi taktın. Senin bana hiç bir zaman saygın olmadı ki bu yüzden kaybettin dedim. Sonra video atmış üç tane birinde masada pantolonum var. Diğerlerinde de pantolonum onun dizinde ,alkol içiyor müzik dinliyor. Seni hatırlatacak neler var neler yazmış video açıklamasına. 1 Ay oldu maddeyi bıraktım dön geri hep seni sevdiğimden öyle yazdım,attığım video bütün duygularıma tercüman, senden bana kalan tek şey bu pantolon yazmış. ( çeyizlerim ve eşyalarımın dağıtılmasını istemiştim) Bu kadar düştüğünü görünce çok üzüldüm ama bana yaptıklarını hatırlayınca da yüreğim buz oluyor. Tabiki inanmadım değiştiğine ki haklıymışım inanmamakda, Ertesi gün ise whatsapp web indir bana kodu gönder demiş. Bende dedim ki" Ne sıfatla benden bunu istiyorsun hala paranoya düşüncelerin var. Şu an ayrı yaşamasak bile ben sana whatsapp web kodunu vermezdim, benim kız kardeşimle özelim var kız arkadaşlarımla ozelim var, ayrıca onların özelini ben sana niye göstereyim? Babam istese yine yapmam bunu. Ustelik boşanma aşamasındayız. Sen bu yüzden kaybettin iste dedim. Sonra konuştuğun birisi olmasa verirdin yazmış. Tovbe dedim biriyle konuşmak mi tövbe ben karşı cinsten igrendim sayende. Ki gerçekten de yok ama niye vereyim whatsapp web imi.Hâlâ aynı paranoya. Evliykende böyle paranoyakti. Yaşadığı tuM güvensizlikleri bana mal ederdi. Bugünde boşanma davasının ekran görüntüsünü çekmiş e devletten " Çekişmeli çekişmeli al eline çekirdeğini yok oluşunu ızle yazmış altına da. dönmek gibi bir düşüncem yok ama ben onun bu hâline cidden üzülüyorum yaptıklarının ona normal gelmesine, kendisini rezil etmesine, geldiği duruma... Çünkü ben hayatımda ilk kez aşık oldum insanoğlu her şeyi sever kediyi köpeği bir eşyayı insanı ama aşk öyle değil. Hayatın boyunca bir kez yaşar bu duyguyu. Acaba aşk sandığım bu duygu merhamet mi.. bilemiyorum.. Bildiğim tek şey çok üzüldüğüm. Asla ona dönmem gül gibi ailemi arkama almam. Sadece üzülüyorum ve kafam karışıyor o kadar. Keşke bu kadar hassas olmasam. ( Beni kendime getirecek her eleştiye açığım )
malesef madde bağımlıları tedaviyi kendileri istemedikçe ve ilaçlarını düzenli kullanmadıkça düzelmiyorlar.hem kendilerine hem sevdiklerine zarar veriyorlar,çocuğunda yok bence bu ayrılık hayrına olmuş hiç dönmeyi düşünme derim

Aklınızı peynir ekmekle mi yediniz siz neyin merhametinden bahsediyorsunuz ? Bu kisinin sizinle muhattap olmasina izin verdiginiz muddetce kurtulamazsiniz ailenize uzuldum kizlarinin arkasindalar ama kizlari onlardan gizli hala bu adamla konusuyor onun icin uzuluyor.

Ne kadar kolay değil mi beni tanımadığınız halde hemen yargılamak. Eminim evlenmeden önce biliyordunuz, yok sizde normal olsanız böyle biriyle evlenmezdiniz falan. Bakın hanımefendi ben evlenmeden önce eğer bilseydim kendimi bile bile ateşe atmazdım dünyadaki tek adam o değil neticede. Gül gibi ailemi bırakıp ne olduğunu bildiğim halde kendimi ateşe atacak değildim. Bilmiyordum çünkü biz ilişkimizi uzaktan yürüttük. Sevgililik döneminde 1 ay aynı şehirdeydik. Daha sonra taşındılar başka şehire ve biz sevgililik ve nişanlık dönemini uzaktan yürütmek zorunda kaldık. Herkes gibi tartışmalarımız olurdu ama büyütülecek derecede değildi. Hiç ayrılmadan uzaktan ilişkiyi yürütebildik ve güven verdi bana.Yüz yüze Görüştüğümüz sayılıdır. Ben nerden bilebilirdim bunları yaşayacağımı? İnsan bile bile katiliyle evlenir mi ? İnsanı aynı evin içine girince tanıyorsunuz derler. Ben sevgililik ve nişanlılık döneminde bir sıfır geri başladım uzak şehirler olduğu için. Ben maddeyi fark ettiğimde bana yeni başladığını ve bırakacağını söylerdi hep. Ben ondan öncesini bilemem yanında değildim çünkü ama ne yaşadım bir ben bir Allah bilir. Dilerim bunları yaşatmasın Allah kimseye. Kimse benim gibi tecrübe edinip öğrenmesin... Kesin hükümle yaklaşmayın kimseye rica ediyorum, iyi niyetinizi anlıyorum ama zaten çok hassas ve kırılgan dönemden geçiyorum sanki benim suçummuş ve bile bile lades demişim gibi davranılması bueni daha da kırıp üzüyor. Ayrıca teşekkür ederim yorumunuz içinde, ondan önce ben çok normal bir bireydim şimdi ise psikolojik tedaviye başladım. Atlatacağım inanıyorum. Ben sadece üzüldüğüm için içimi dökmek istedim hepsi bu

Kusura bakmayın ama kafam karışıyor dediğiniz için insan şüpheye düşüyor. Cidden sinirlendim bir kadın olarak böyle bir insana geri dönme ihtimalinze. Yoksa ne ben sizi tanırım ne siz beni. Bıktım ama bu tip insanlarla hayatını karartıp dayak yiyen, sömürülen, öldürülen kadınları görmekten. İnşallah kurtulursunuz.

Hayır kesinlikle dönmem dönecek olsam 4 ayda dönerdim. Sadece şu an içinde bulunduğum psikolojik durumdan dolayı böyleyim üzülüyorum o kadar
Onun da allah yardımcısı olsun onun içinde zor ama sizin bahsettiğiniz kolay asılacak bir mevzu değil tabiki üzülebilirsin ama lütfen kendini dusun aklından çıkar sana yaşattığı kötü günleri hatırla emin ol o kadar çok vardır ki belki arada sadece bir iki iyi anı...iletişimi kes kararını netleştir yolun açık olsun bir sene sonra dünya varmış diyebilirsin.

Yok dönmek gibi bir düşüncem yok sadece sevdiğim için üzülüyorum bu duruma geldi diye. Haklısınız
Kendi düşen ağlamaz.... Bu senin değil Allahın işi.... Islah etmek.... Sen yapamazsın kafanı kırıp beyin travması geçirmek istiyorsan devam et..... Acımada dengeyi ölçüyü kaçırmışsın.... O denizde boğulursun.... Her zaman derim iyi kalpliyim zannedip ayağı kayan çoktur.... Durumunuz örnek olabilir..... Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşeli.... Aman dikkat o yol üzetindesiniz.... Bakın sarhoşken yapılan her şey ayıkken düşünülmüştür.... Madde içip yapılan her hareket özünde bile isteyedir....size ne iyi kalbiniz var aman ne yumuşak iyi insansınız bravo yazmıycam.... Siz bu huyu verip yerine denge yada biraz sertlik kendini koruma güdüsü alın.... Bu olay başka insanla tekrarlanmasın çünkü..... Sert yazdım kendinize gelin diye..... İsterseniz beğenmeyin..... Beğenmemek gerçekleri örtmeye yetmez..... Ben sizde ciddi bir bağımlılık gördüm sizde...... Konu ciddiyse elbet sizin hayatınız..... Sizi boğana kadar onunlada kalabilirsiniz..... Sadece dünyaya birilerini kurtarmaya gelmedik ya kendimizi kurtarır yada onla batarız..... Ne yazarsanız bana ne kadar kızarsanız kızın...... Kafanızı kurcalamasa ve bir ışık aramasanız değil buraya yazmak...... Adını anmazdınız...... Arayan bulur dikkat edin neyi anıp hala çektiğinize..... Sizin bu konu beni korkuttu kendinize dikkat edin.......senden başka birşeyim kalmadı ölümde de beraber moduna sokmayın karşı tarafı...... Bunu hiç düşündünüz mü..... Ben yazdım..... Dikkat edin.... Hoşçakalın

m

malesef madde bağımlıları tedaviyi kendileri istemedikçe ve ilaçlarını düzenli kullanmadıkça düzelmiyorlar.hem kendilerine hem sevdiklerine zarar veriyorlar,çocuğunda yok bence bu ayrılık hayrına olmuş hiç dönmeyi düşünme derim
Doğru söylüyorsunuz, düşünmüyorum zaten dönmeyi

Kendi düşen ağlamaz.... Bu senin değil Allahın işi.... Islah etmek.... Sen yapamazsın kafanı kırıp beyin travması geçirmek istiyorsan devam et..... Acımada dengeyi ölçüyü kaçırmışsın.... O denizde boğulursun.... Her zaman derim iyi kalpliyim zannedip ayağı kayan çoktur.... Durumunuz örnek olabilir..... Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşeli.... Aman dikkat o yol üzetindesiniz.... Bakın sarhoşken yapılan her şey ayıkken düşünülmüştür.... Madde içip yapılan her hareket özünde bile isteyedir....size ne iyi kalbiniz var aman ne yumuşak iyi insansınız bravo yazmıycam.... Siz bu huyu verip yerine denge yada biraz sertlik kendini koruma güdüsü alın.... Bu olay başka insanla tekrarlanmasın çünkü..... Sert yazdım kendinize gelin diye..... İsterseniz beğenmeyin..... Beğenmemek gerçekleri örtmeye yetmez..... Ben sizde ciddi bir bağımlılık gördüm sizde...... Konu ciddiyse elbet sizin hayatınız..... Sizi boğana kadar onunlada kalabilirsiniz..... Sadece dünyaya birilerini kurtarmaya gelmedik ya kendimizi kurtarır yada onla batarız..... Ne yazarsanız bana ne kadar kızarsanız kızın...... Kafanızı kurcalamasa ve bir ışık aramasanız değil buraya yazmak...... Adını anmazdınız...... Arayan bulur dikkat edin neyi anıp hala çektiğinize..... Sizin bu konu beni korkuttu kendinize dikkat edin.......senden başka birşeyim kalmadı ölümde de beraber moduna sokmayın karşı tarafı...... Bunu hiç düşündünüz mü..... Ben yazdım..... Dikkat edin.... Hoşçakalın
Teşekkür ederim yorumunuz için neden kızayım ki beni kendine getirecek saygı çerçevesinde yazılan her yoruma saygım var. Ayrıca çok etkilendim söylediklerinizden. Bende de takıntıya döndü sanırım bu mevzu bende normal sayılmam zaten destek alıyorum psikolojik olarak tüm iletişim yollarını keseceğim artık

Onun da allah yardımcısı olsun onun içinde zor ama sizin bahsettiğiniz kolay asılacak bir mevzu değil tabiki üzülebilirsin ama lütfen kendini dusun aklından çıkar sana yaşattığı kötü günleri hatırla emin ol o kadar çok vardır ki belki arada sadece bir iki iyi anı...iletişimi kes kararını netleştir yolun açık olsun bir sene sonra dünya varmış diyebilirsin.
Çok haklısınız o kadar az ki iyi günümüz. Inşallah bir sene sonra çok mutluyum yazarım buraya 💜

X