Eşim kafamı karıştırıyor 😑

Avukatım ilgilenmiyor bile barodan olduğu için ayrıca ben cevap veriyorum ki. Sorun benim dayanamayıp cevap vermem çok üzülüyorum bu hale geldi diye onu sevdiğim için
Sizin kafaniz boyle karışırsa yarın öbur gün ona dayanamayıp tekrar döneceksiniz ve artık ailenizde size guvenmiycek onunla iletişim halinde olduğunuz sürece kafanız karısak kendi ellerinizle hayatınızı mahvedeceksiniz ve adam değişmeyecek

Kendiniz de belirtmişsiniz aşktan ziyade merhamet duygusu olmuş sanırım. Devamlı bir savaş vermişsiniz çünkü onunla ilgili. Bırakıp gitmemek yardımcı olmak düzeleceğine inanmak yani hep beklemişsiniz mutlu olmayı belki bahsettiğiniz dönüm noktası(telefon kırma) yine de bekleyecektiniz. Kafa karışıklığınız da yine ona karşı bir bakıcı rolü üstlendiğinizden bu haline üzülüyor merhamet duyuyorsunuz belki de sonra da bana neler yaptı nasıl böyle yumuşak olabilirim diye kendinize kızıyorsunuz.
Önceki konuları bilmediğimden madde bağımlısı olduğunu evlenmeden önce bilmiyor muydunuz diye soracağım
Yani hem tedaviyi kabul etmeyip hem de gün gün dozunu artırarak size de çok rahat şekilde zarar vererek nereye kadar gidebileceğinizi düşünüyordu eşiniz anlamadım.
Ailenizin yanınızda olması güzel bir şey hele bir çocuğunuzun olmaması büyük şans. Onunla bir ömür çekişmeli geçeceğine bırakın boşanma davası çekişmeli geçsin gözünüzü korkutamaz.
Boşanma aşamasını idrak edememiş whatsapp web den bahsettiğine göre o zaman bunu idrak etmesini sağlayın telefonunuzu değiştirin mesela ya da uzaklaştırma aldırmayı deneyin.
Yeni bir sayfa açıyorsunuz mutluluklar dilerim bu yeni hayatta kimseye bakıcılık yapmayın ölçünüz olsun bu.

Iyi geceler arkadaşlar. Önceki konularımı bilen bilir. Bilmeyenler için ufak bir hatırlatma yapayım. Ben yaklaşık dört aydır eşimle boşanma süreci icerisindeyim. Ailem ile birlikde yaşıyorum ailem çok mutlu ben buradayım diye Çünkü eşim madde bagimlisiydi ve bana şiddet uyguluyordu severek evlenmiştik. 10 ay ayni evin içinde kaldık yasal olarak ise 1 sene 3 aydır evliyim.cocugumuz yok. Davayı ben açtım bosanmak istemiyor. Evliliğimiz süresince Kendisini iki kere Amateme götürdüm yatisi kabul etmedi ilaçları da kullanmadi. Bağımlılığı ileri derece... 10 ay boyunca direndim yalnız bırakmadım her şeye rağmen. Fiziksel şiddetin yani sıra psikolojik şiddeti ve güvensizliği vardı sürekli telefonumu karıştırır biliyorum sende gideceksin beni aldatacaksın çıkaracağım derdi sonra pişman olurdu. Annesi ile babasi ayrılmış babası başkasıyla evlenmiş annesi de başkasıyla evlendi. Geçmişten gelen ciddi güven eksikliğine bir de madde eklenince paranoya olmuştu artık. Her seferinde beni bırakmayacaksın değil mi ben senin için düzeleceğim maddeyi bırakacağım der yine içerdi ve bu kısır döngü böyle devam ederdi.En son dışarda tartıştık kafamda telefonumu kırdı ben hastanelik oldum kafama dikiş atıldı ve ailemin yanına döndüm. Dönüm noktası bu oldu. Ben gittikten sonra benle barışmak için yaşadığım şehire geldi bende kendisine güvenmediğim için barışmadım ,bana ve aileme büyük bir yanlış yaptı eski konumu okuyanlar bilir . Kendime olan saygımdan dolayı affedemedim onu. Ben barışmayınca daha da düşmüş maddeye hayaller falan görüyormuş Amateme götürmüşler. Detayları eski konumda var. Geçenlerde bana yine mesaj attı özüne dönmüşsün piersingler lensler topuklu ayakkabılar, seni kapatma çabasına girerken açılıp sacilmissin temiz olan bu kalbime sokayim ben diye. Profil fotoğrafımi atmış bana halbuki acik bile değil .Bende dedim ki senin mi kalbin temiz, her şey geçti piersinge lense mi taktın. Senin bana hiç bir zaman saygın olmadı ki bu yüzden kaybettin dedim. Sonra video atmış üç tane birinde masada pantolonum var. Diğerlerinde de pantolonum onun dizinde ,alkol içiyor müzik dinliyor. Seni hatırlatacak neler var neler yazmış video açıklamasına. 1 Ay oldu maddeyi bıraktım dön geri hep seni sevdiğimden öyle yazdım,attığım video bütün duygularıma tercüman, senden bana kalan tek şey bu pantolon yazmış. ( çeyizlerim ve eşyalarımın dağıtılmasını istemiştim) Bu kadar düştüğünü görünce çok üzüldüm ama bana yaptıklarını hatırlayınca da yüreğim buz oluyor. Tabiki inanmadım değiştiğine ki haklıymışım inanmamakda, Ertesi gün ise whatsapp web indir bana kodu gönder demiş. Bende dedim ki" Ne sıfatla benden bunu istiyorsun hala paranoya düşüncelerin var. Şu an ayrı yaşamasak bile ben sana whatsapp web kodunu vermezdim, benim kız kardeşimle özelim var kız arkadaşlarımla ozelim var, ayrıca onların özelini ben sana niye göstereyim? Babam istese yine yapmam bunu. Ustelik boşanma aşamasındayız. Sen bu yüzden kaybettin iste dedim. Sonra konuştuğun birisi olmasa verirdin yazmış. Tovbe dedim biriyle konuşmak mi tövbe ben karşı cinsten igrendim sayende. Ki gerçekten de yok ama niye vereyim whatsapp web imi.Hâlâ aynı paranoya. Evliykende böyle paranoyakti. Yaşadığı tuM güvensizlikleri bana mal ederdi. Bugünde boşanma davasının ekran görüntüsünü çekmiş e devletten " Çekişmeli çekişmeli al eline çekirdeğini yok oluşunu ızle yazmış altına da. dönmek gibi bir düşüncem yok ama ben onun bu hâline cidden üzülüyorum yaptıklarının ona normal gelmesine, kendisini rezil etmesine, geldiği duruma... Çünkü ben hayatımda ilk kez aşık oldum insanoğlu her şeyi sever kediyi köpeği bir eşyayı insanı ama aşk öyle değil. Hayatın boyunca bir kez yaşar bu duyguyu. Acaba aşk sandığım bu duygu merhamet mi.. bilemiyorum.. Bildiğim tek şey çok üzüldüğüm. Asla ona dönmem gül gibi ailemi arkama almam. Sadece üzülüyorum ve kafam karışıyor o kadar. Keşke bu kadar hassas olmasam. ( Beni kendime getirecek her eleştiye açığım )
Sakin geri donmeyi aklından bile geçirme asla görüşme yaklastrma bile yanına herseyi ailene söyle aynısını kuzenim yasadi getirdik 2 çocuğuyla hemde o geri gizli görüştü ve geri kacti ve olduresiye dayak yedi babasi vefat etti kocasi yüzünden ve babasi oldukten sonra boşandı , cocugun yokken kurtul bekar bi adamla bile evlenirsin yeniden hayatini kurtar o adamdan.

bence sen sadece vicdan yapıyorsun. o kendini acındırıyor beni bırakma sende söyle böyle. sende onu bu bataktan cıkartmak istiyor ve yanında olmak istiyorsun ama yapmana izin vermediği için vicdan yapıyorsun. bence başlıkta gizli olan durum bu. boşver sen sadece kendine dikkat et. kafayı çeker sana ailene zarar verir allah korusun

Ayrıca aşk bu değil. Bir kez olmaz pek çok kez olur. İnsan saygı ve güven duymuyorsa buna aşk demem. Bu bağımlı, sorunlu, paranoyak adamın neyine aşıksın?
Ben de eskiden pek çok kez aşık oldum, başka da olamam diye ağladım zırladım. Sonra yeni bir aşka düştüğümde ne salakmışım dedim.
İleride pişman olacaksın. Bu adam için nelere katlandım diye.
Hayatını yakma.
Adam sana aşık olsa kafanda telefon kırmazdı, ilk canını acıttığında kendi gider tedavi olurdu. Bir gün daha canını acıtmamak için. Gerçekten seven adam eşi için değişmeye çalışır, ona merhametli olur. Kendini topla hayatını yakma.

Kendinize gelin ne üzülmesi? Siz kimsenin yara bandı değilsiniz. Herkes dünyaya bir kez geliyor. Kurtulmuşsunuz. Sakın sakın üzülmeyin, acımayın.

Çünkü ben hayatımda ilk kez aşık oldum insanoğlu her şeyi sever kediyi köpeği bir eşyayı insanı ama aşk öyle değil. Hayatın boyunca bir kez yaşar bu duyguyu.
Hayatımda duyduğum en saçma şey !
Bu arabesk kafayla her gün 24 saat yaşamak seni de yormuyor mu?
Madem davayı açtın, boşanacaksin. Madem ortada çoluk yok çocuk yok , hala niye iletişim kuruyorsun, niye onu dinliyorsun ve niye kendini açıklama ihtiyacı hissediyorsun?
Değiştir numaranı, asla verme. Onunla avukatının numarasını paylaş, Boşanma ile ilgili bir şey diyecekse onun avukatı senin avukatına söylesin
Kusura bakma ama ailen 'kizim,yuvan dagilmasin' dese koşup gidecek gibisin. .
Telefon kafana çok sert geldi de beyne mi zarar verdi acaba???
Bu hareketler ayrılmaya emin olmuş,akıllı insan harekerleri değil çünkü

Hayır ailemin haberi yok Tabiki. Haberleri olsa kıyamet kopar neden cevap veriyorsun diye
Cevap verdikçe de o döneceğinizi sanıyor. Siz tavrınızı net koyamamışsınız. Neden mesajlaşıyorsunuz? Hemen telefonlarınızı değiştirin. İrtibat kurmasına engel olun.
Ne hali varsa görsün.

mümkünse numaranı değiştir. hatta bir süre hala teyze vs başka şehirde bilmediği bir akraban varsa git yanında kafa dinle

Hayatımda duyduğum en saçma şey !
Bu arabesk kafayla her gün 24 saat yaşamak seni de yormuyor mu?
Madem davayı açtın, boşanacaksin. Madem ortada çoluk yok çocuk yok , hala niye iletişim kuruyorsun, niye onu dinliyorsun ve niye kendini açıklama ihtiyacı hissediyorsun?
Değiştir numaranı, asla verme. Onunla avukatının numarasını paylaş, Boşanma ile ilgili bir şey diyecekse onun avukatı senin avukatına söylesin
Kusura bakma ama ailen 'kizim,yuvan dagilmasin' dese koşup gidecek gibisin. .
Telefon kafana çok sert geldi de beyne mi zarar verdi acaba???
Bu hareketler ayrılmaya emin olmuş,akıllı insan harekerleri değil çünkü
+1

Avukatım ilgilenmiyor bile barodan olduğu için ayrıca ben cevap veriyorum ki. Sorun benim dayanamayıp cevap vermem çok üzülüyorum bu hale geldi diye onu sevdiğim için
Boyle bir adamin neyini seviyorsunuz diye sormayayim o zaman. Barisacaksaniz devletin hakimini avukatini da bos yere mesgul etmeyin bari

Kendine yazık etme. Zamanını enerjini harcama boş yere. Kendi hayatına odaklan.

Tedaviye yanaşıp çaba sarfetseydi evet destek ol derdim. Ama o hiçbir adım atmazken sen ona cevap verdiğin sürece sana da iyice bağımlı hale gelecek. Sanrıları artacak. Takıntıları tavan yapacak.

Bazı insanlar vardır vicdanına yenik düşer ama sonrasında kendi hayatı mahvolur. Sen de onlardan olma. Yoluna bak. Yeni bir çizgi çiz ve o bu çizginin yakınında bile olmasın. Bir süre sonra onarılmayacak yaralar alırsın. Aileni de mahvedersin.

Kafanızı karıştıran ne?

Sizi giyiminizle ilgili tercihlerinizden dolayı yargılaması mı?

Daha boşanmadan başkasıyla görüştüğünüzü ima etmesi mi?

Yoksa görüşmelerinizi takip etmek yani özel hayatınıza müdahale etmek istemesi mi?

Boşanmakta kararlıysanız iletişimi kesmek zorundasınız. Karşı tarafta beklenti uyandırarak daha da öfkelenmesine sebep olabilirsiniz. Başka bir şiddet olayı yaşayabilirsiniz.

Size destek veren ailenize de haksızlık ediyorsunuz. Bile bile yol açacağınız yeni problemlerinizle uğraşmak zorunda değiller.

X