Eşim Kardeşimi Evde İstemiyor

Essilaam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
812
1.433
Herkese merhalabar. Kizlar benim yine bir sorunum var ve bu konuda sizden destek almak istiyorum. Eski konumu bilenler bilir, bundan yaklasik 10 gun once kiz kardesim beni arayarak size gelecegim dedi. Bende esime sormadan gel dedim. Esime durumu soyledim. Once bozulacak gibi oldu sonra tamam iyi yapmissin dedi. Esim kardesim bize geldigi ilk gunler gayet guler yuzluydu. Ama ozellikle son bir kac gundur esim artik eskisi gibi degil. Yuzu dusuk konusmuyor telefona takiliyor. Baktim ne yapiyor diye haber okuyor. Takiliyor oyle. Ablam pek konuskan biri degil konusurken insanin yuzune falan bakmaz zaten esimle pek bi samimiyetleri yoktur. Dun dayanamadim en sonunda sordum. Neden boylesin diye. Esimde kardesin daha ne kadar kalmayi dusunuyo diye sordu. Olay burda koptu zaten yuz ifaden bundan dolayi miydi dedim. Esimde bilmem farkindamisin ama 10 gunu devirdi. Bizler calisan insanlariz misafirlik dedigim calisan insanlarin evinde, 3 gun 5 gun 1 hafta olur. Gunlerdir burda isten eve gelip dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum hastayim yatamiyorum. Bizim cocuk yapmaya calistigimizin ve cok uzun sure seni tedavi ettirdik ve tam sonuc verdi o geldi dedi. Bizde sessiz sessiz kavga ettik. Esim cok ustume gitmedi ama rahatsizligini belli etti. Ben kardesime ne diyeyim bir akil verin kizlar esim hakli mi ben mi cok abartiyorum?
Konu fake bence. Çünkü öyle bir yazmış ki eşine hak vermememiz mümkün değil. Daha biz ne diyelim.

ulasimiz

Hızır Senin Kalbindedir Be Güzelim..
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Mart 2012
10.698
21.901
Sizin hiç ortanız yok mudur? Her şeyi sınırlarda mı yaşarsınız?

Burda insanlar ne desin size Ablanı kov mu? Şöyle de böyle de mi? Mesela ben kardeşime asla evime gelme demem, kocamda kocanız gibi davranmaz. Hatta benden çok kardeşlerimle iletişim halindedir. Herkes birbirini kabullenmiş, saygı duyuyorlar.

Bunun sebebi yine benim..

Ailem Çekirdek aileme bağlılığımın farkında.. Eşimde, kendi aileme sevgimi, saygımı bilir. O yüzden herkes duracağı yada ilerleyeceği durumu, yeri bilir..

Sizin, iki aileniz var öncelikle bunun farkına varmalı kendi ailenize de Artık evli bir kadın olduğunuzu ayrı bir evinizin olduğunu hissettirmelisiniz..

Lkmelms1

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
192
177
25
O üyemiymiş. O ise kocasi evden gitmişti en son sanki yanlıs mi hatırlıyorum.. barışmışlarmı
muhtemelen aynı üye değil ama çok benziyor konu itibariyle :KK70: bu arada o üye de barıştı mı bilmiyorum ama merak ettim gidip biraz eski konulara bakayım :KK70:

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Gabriel_

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
2.685
3.542
siz ve sizin gibi kadınlar niye evleniyor ya
millet mecbur mu sizin aile aşkınızı çekmeye
ıyyyy aynı benim görümceler gibisiniz ya
Allah görsün inşallah sizin gibileri

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.583
1.858
Herkese merhalabar. Kizlar benim yine bir sorunum var ve bu konuda sizden destek almak istiyorum. Eski konumu bilenler bilir, bundan yaklasik 10 gun once kiz kardesim beni arayarak size gelecegim dedi. Bende esime sormadan gel dedim. Esime durumu soyledim. Once bozulacak gibi oldu sonra tamam iyi yapmissin dedi. Esim kardesim bize geldigi ilk gunler gayet guler yuzluydu. Ama ozellikle son bir kac gundur esim artik eskisi gibi degil. Yuzu dusuk konusmuyor telefona takiliyor. Baktim ne yapiyor diye haber okuyor. Takiliyor oyle. Ablam pek konuskan biri degil konusurken insanin yuzune falan bakmaz zaten esimle pek bi samimiyetleri yoktur. Dun dayanamadim en sonunda sordum. Neden boylesin diye. Esimde kardesin daha ne kadar kalmayi dusunuyo diye sordu. Olay burda koptu zaten yuz ifaden bundan dolayi miydi dedim. Esimde bilmem farkindamisin ama 10 gunu devirdi. Bizler calisan insanlariz misafirlik dedigim calisan insanlarin evinde, 3 gun 5 gun 1 hafta olur. Gunlerdir burda isten eve gelip dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum hastayim yatamiyorum. Bizim cocuk yapmaya calistigimizin ve cok uzun sure seni tedavi ettirdik ve tam sonuc verdi o geldi dedi. Bizde sessiz sessiz kavga ettik. Esim cok ustume gitmedi ama rahatsizligini belli etti. Ben kardesime ne diyeyim bir akil verin kizlar esim hakli mi ben mi cok abartiyorum?
Yani kız kardeşinıze bir şey diyemezsiniz tabi; kendisi azcık bilinçli birisiyse zaten bi misafirliği faha fazla uzatmaz. Şahsen bende misafirlik olayının çok uzatılmaması taraftarındayım, kim ne derse desin bi zaman sonra kabak tadı veriyor. Herkesin kendi evi, kendine ait bir düzeni var. Kuranda "misafirlik 3 gündür" diye bir hadis bile var. Niye size gelip 10 gün kalıyor bu arada; ben annemin babamin evinde bile 3 gün misafir olduktan sonra kendi evimi düzenimi arıyorum.

Deryat

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2021
401
1.178
26
Eşiniz haklı 👍🏻