Eşim Kardeşimi Evde İstemiyor

cameronhowe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
493
1.062
26
Evlenmek ailemizden tamamen kopmayı gerektirmiyor bence
Sonuçta niye gerektirsin?
Kendime bi eş buldum diye bi daha annemin, kardeşimin yüzüne niye bakmayayım?
Ha madem en azından kimseyi görmek istemeyenler birbiriyle evlensin de en azından uyumsuzluk olmasın
Ev mahremiyetlerinde mutlu mesut yaşasınlar
Benim için sorun yok bu konuda
Ailwden kopmamak demek de gunlerce ayni evde yasamak degil. Sonucta cekirdek ailemiz esimiz ve varsa çocuğumuz. Disardan gelecek herkes o eve ait degil ve misafirligin de bir sınırı vardir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 150 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz kız ise minyatür yumurta hücreleri yumurtalıklarında oluştu. Kız bebekler doğduklarında sahip oldukları bütün yumurtalar ile doğarlar. (yaklaşık 2 milyon adet yumurta) Yani kendisine ait ailesi olmaya hazırdır. Kızınızın yumurtalarının yaşı ile kızınızın yaşı nerdeyse aynıdır. Bebeğiniz bu günlerde favori pozisyonuna geçecek.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
11.549
44.181
Ailwden kopmamak demek de gunlerce ayni evde yasamak degil. Sonucta cekirdek ailemiz esimiz ve varsa çocuğumuz. Disardan gelecek herkes o eve ait degil ve misafirligin de bir sınırı vardir
Günlerce dediğimiz 3 aydan bahsetmiyoruz
Şehirdışından ziyarete gelen özlediğim kardeşim de 2-3 günden fazla kalabilmeli eşimle bizim anlayışımıza göre
Sonuçta özlemişim
Vakit geçirmek isterim
Siz istemiyorsanız kabul etmeyin
Herkesin misafirlik sınırına dair anlayışı farklı sonuçta
Biz eşimle hemfikiriz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-12-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

cameronhowe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
493
1.062
26
Şehirdışından ziyarete gelen özlediğim kardeşim de 2-3 günden fazla kalabilmeli eşimle bizim anlayışımıza göre
Sonuçta özlemişim
Vakit geçirmek isterim
Biz eşimle hemfikiriz
Bazi insanlqr , ozellikle de kadinlar kendileri de annesinin evine gittiginde haftalarca hqtta aylarca bile kalabiliyor. Oyle insanlar icin evine gelen kisi de sorun olmuyor olabilir. Am ben onu da yapamam. Esimden ayri gitmem onunla da birkac gun kalir gelirim sahsen

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 150 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz kız ise minyatür yumurta hücreleri yumurtalıklarında oluştu. Kız bebekler doğduklarında sahip oldukları bütün yumurtalar ile doğarlar. (yaklaşık 2 milyon adet yumurta) Yani kendisine ait ailesi olmaya hazırdır. Kızınızın yumurtalarının yaşı ile kızınızın yaşı nerdeyse aynıdır. Bebeğiniz bu günlerde favori pozisyonuna geçecek.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
11.549
44.181
Bazi insanlqr , ozellikle de kadinlar kendileri de annesinin evine gittiginde haftalarca hqtta aylarca bile kalabiliyor. Oyle insanlar icin evine gelen kisi de sorun olmuyor olabilir. Am ben onu da yapamam. Esimden ayri gitmem onunla da birkac gun kalir gelirim sahsen
Benim yorumumla ne alaka bu şimdi? 👀

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
27.967
74.084
Sonuçta özlemişim
Vakit geçirmek isterim
Biz eşimle hemfikiriz

ben de 2 3 gunle sinirlamam ama ne zaman gidecek de bilmek isterim,
acik uclu misafirlik anam babam bile gelse rahatsiz eder
(tabi ki beklenmedik olaylarin sonucu olmasi durumunu haric tutuyorum, keyfi misafirlik kastettigim)

Yakin zamanda kardesim gelecek, 1 hafta kalacak, o bir haftam bos, ama sonraki haftama bir suru planlama yaptim, cocuklar icin, kendim icin. Ne zaman gidecek bilmesem ailecek evde mi oturucaz, ne zamana kadar bu sekilde planlari askiya alicaz. Yani ben en cok buna takildim konuda, misafirin gelecegi gidecegi zaman belli olmali degil mi?

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
11.549
44.181
ben de 2 3 gunle sinirlamam ama ne zaman gidecek de bilmek isterim,
acik uclu misafirlik anam babam bile gelse rahatsiz eder
(tabi ki beklenmedik olaylarin sonucu olmasi durumunu haric tutuyorum, keyfi misafirlik kastettigim)

Yakin zamanda kardesim gelecek, 1 hafta kalacak, o bir haftam bos, ama sonraki haftama bir suru planlama yaptim, cocuklar icin, kendim icin. Ne zaman gidecek bilmesem ailecek evde mi oturucaz, ne zamana kadar bu sekilde planlari askiya alicaz. Yani ben en cok buna takildim konuda, misafirin gelecegi gidecegi zaman belli olmali degil mi?
Katılıyorum
Genel planlama açısından misafirin ne zaman gelip gideceği bence de belli olmalı
Bize kardeşim gelecekse şu ara çok müsaitim o zaman gel gibi sohbet edebiliriz
O yüzden genelde bilirim ne kadar kalacağını
Maksat benimle vakit geçirmekse ikimize en uygun zamanı bulmaya çalışırız
Aile de olsa 3 günden sonra herkes evine gitmeli fikrine katılmıyorum sadece
En azından bizim aile ilişkilerimiz açısından bana yanlış geliyor
Elbette ki genel geçer kural olmak zorunda değil

zbzbzbzb

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2009
485
283
39
Adama hak verdim aslında ama insan kardeşine nasıl git der onu da bilemedim. Biz kardeşlerle uzun süreler kalırız birbirimizde ama eşler tarafından sorun eden yok bu durumu. Surat asan olsa ona göre davranırdık muhtemelen.
kayınvalidem gelecek de kalacaklar de

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 843 gün geçti.