Eşim kendi kendine konuşuyor (güncelleme)

QuantumPhysics

Schrödinger'in Kedisi
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
3.226
9.249
27
Bu ilk konumdu: (2021 şubat ayında açmıştım)
Eşim kendi kendine konuşuyor

Aşağıda yazdıklarım son durum :

Bunu sizlerle ilk paylaştığımda neden böyle yaptın neden şöyle yaptın diyen çok olmuştu. Ancak bunu tartışmak yersiz ve saçma olan oldu ayrıca o durumda sizde olabilirsiniz unutmayın ona göre konuşun konuşurken.Gene bu tip konuşma yaparsanız dikkate almayacağımı bilmenizi isterim. Birde ilk konumu okumadan bunun hakkında anlamadığınıza dair yorum yaparsanız gene dikkate almayacağım. Hepsini okursunuz anlamazsanız hemen açıklama yaparım sıkıntı yok ama hiç okumadan şöyle böyle derseniz tabiiki dikkate almam. Ayrıca öteki taraftan bana yardımcı olan yanımda olan herkese teşekkür ediyorum çünkü ben eşimin bu durumundan sizlerin yorumlarıyla farkına varabildim.

Uyarı: Bu aşağıda yazdıklarımı doktordan gelir gelmez aktardım buraya yani savunduğum görüşler değildir sadece olan bitendir bilginize.

Şimdiki durumumuza gelecek olursak bugün eşim adına bir psikiyatristten yardım ve fikir aldım. Olağan her şeyi baştan sona anlattım doktorda normal görünmüyor dedi. Bu yüzden en kısa sürede bana nasıl getirirsin bilemiyorum ama bir şekilde getir.Yani sonuç olarak en kısa sürede bir doktor gözüyle görülmesi şart çünkü mutlaka bir tanı alacaktır şeklinde söyledi.( Hemen doktor senin dediklerine mi inandı diyenler oldu. Hayır tabiiki senin bu anlattıklarının doğruluğuna inanamam eşinide görmem lazım dedi. Bende eğer getirebilirsem kıyas edebilirsiniz dedim. Onu nasıl getirebileceğime dair fikirler aldık doktordan aşağıda yazanlar :)

1️⃣Onu buraya getirecek sözünden çıkmadığı biri olup olmadığını sordu ancak ailede hiçbirinin akli dengesi yerinde olmadığından yok 🤦‍♀️. Babasının sözünden çıkmaz ancak babasıda oğlum sağlam da sağlam diye geziyor 🤦‍♀️.

2️⃣Bir diğer ihtimal okulundaki müdürüne durumu izah edip ondan eşimi doktora yönlendirmesini istemekmiş ancak müdürün okulda bu mevzuyu yaymadan dalga geçmeden halletmesini garanti altına almalısın dedi. Ama ben bundan ne emin olabilirim nede yapabilirim çünkü 1000 km var bu durumu kontrol edemem.(Bunu yapamayacağımı söyledim çünkü eşimin çalıştığı yer şu an benden 1000 km uzakta ve bebeğim küçük bunu ayrıca müdürü o kadar net tanımıyorum. Birde bu durumun kimseye duyulmadan çözülmesi taraftarıyım eşimin mesleğine emeğinede saygım var)

3️⃣Öteki bir diğer ihtimal ilaç yazarım davranışlarını kontrol altına alabilmek ve buraya gelmeye ikna edebilmek için ancak bununda garantisi yok yani ilaçları alır alır ve gelmek istemez getiremeyebilirsin dedi.
(Sizlerin yorumlarıyla bunun ne kadar mantıksız olduğunun farkına vardım)

4️⃣Bu yüzden tek çare kalıyor ya dediğim psikiyatriste gideceksin ya da ben davayı açıyorum diyeceğim.(Bunu da burada verilen fikirlerden hareketle '' Gel aşkım birlikte aramızdaki sorunları çözmek için gidelim'' tarzında yumuşatarak diyeceğim
veya doktora önceden danışarak işte eşime benim için gidileceği gibi bir yalan söyleyerek size getireceğim diyebilirim ancak yalan söyleme kısmına sıcak bakmıyorum. Doktora gidelim dememe rağmen gitmek istemezse o halde boşanmak için adım atalım diyeceğim
)

Böyle blöf ters tepebilir diyenlerde oldu haklı olarak ancak aylar öncesinde tartıştığımızda ben son noktaya geldim sürekli tartışıyoruz bu yüzden şartlarımı yerine getir yoksa bende her şey bitti dedim. Şartlarımı yerine getirsen bile sonucunda değerlendireceğim evliliğe devam edip etmeyeceğimi dedim eşime ve ailesine. Tamam dediler yapacak denilenleri. Şartlarımdan biri çocuğa az bir miktar para göndermesi ikincisi birlikte doktora gitmek üçüncüsü kilo vermesi.
Eşim bunları yarım ağızla kabul etti yani tamam olur demedide eh dedi. Doktora gitmem kilo da vermeyebilirim bakarız dedi. Bende sen bilirsin evlilik bunlara bağlı artık dedim. Hani kestirip atmadım geldiğinde doktora götürebileceğime inandığım için. Birde bu kurallar saçma diyebilecekler için bunlar eşimin zayıf noktaları hani beni seviyorsa yuvasını istiyorsa katlanır mı diye kontrol ediyorum. Akli dengesi yerinde veya değil bilmediğimden öğrenene kadar eskisi gibi hassas olarak davranmaya devam ediyorum ona

Gitmezse kızlar büyük ihtimalle her şey bitmiş demektir ona göre hareket edeceğim ama eğer giderse gideceğimiz bir miktar daha yolumuz olduğu anlamına geliyor. Ayrıca hemen bir avukattan da bilgi alacağım bu konu hakkında. Şimdilik durum böyle gelişme oldukça aktaracağım sizlere.

En son gelişme olarak şunu diyebilirim ki burada konuşulanlar, endişeler hepsi boşaymış. Boşu boşuna iyi niyet göstermişim sadece çaba harcadım diyebiliyorum bu yüzden içim rahat. Dün eşim ailesiyle gelmek istedi bize bizde buyurun dedik tabiiki. Çay ikram ettik oturdular çocuğu sevdiler vs. Ancak suratlar beş karış. Eşim bir anda TV yi kapattı.Çocuğumda reklamları izliyor gülüyordu neyse bir şey demedik. Babam kumandayı verir misin dedi. Al dedi babamın eline attı kumandayı. Gene babam bir şey demedi. Bende baktım bu konuşmayacak görüşmediğimiz bu süre zarfında tedavi olmayı düşündün mü dedim. Eşimde ayağa kalkıp sesini yükselterek hayır benim tedavi olacak durumum yok doktora gitmeyeceğim anlaşmalı boşanalım dedi. O halde şartımı sağlamamış olursun herkes kendi yoluna baksın çıkabilir misiniz evden dedim. Eşim tekrar bak güzel ayrılalım diye bağırdı. Babamda evimden çıkar mısınız konuşacak başka bir şey kalmadı dedi. Eşim babama saldırdı bunun üzerine ve evden çıkmadı. Çok şükür iyiyiz hemen ardından darp raporu alıp şikayetçi olduk. Bundan sonraki süreç mahkeme boyutuyla devam edecektir.

Evet en son sizlere anlaşmalı boşanma durumundan bahsetmiştim ancak eşim bunada yanaşmadı sonradan ben onu sinirle söylemiştim boşanmak istemiyorum demiş avukatlar aracılığıyla öğrendim ancak bunu kabul etmedim ve çekişmeli boşanma sürecimiz devam etmekte. Bir süredir tedbir nafakası bağlandı ancak hiçbirini tam vaktinde ve tam şekilde ödemedi hep eksik. Yani icrayla almak zorunda kaldım maalesef. Ödememek için ısrarla direniyor bu yüzden uğraşıyorum. Umarım boşanma gerçekleşir ve bu süreç de düzene girer diye umuyorum. (23.12.2021)

Son düzenleme:
İlk konunuzu üye değilken okumuştum zor durum ama ilk önce güzelce konuşmayı deneyin . Ondan habersiz ilaç vermenizi etik bulmuyorum ama doktor önerisi diyorsunuz birşey de diyemiyorum . Umarım sağlığına kavuşur eşiniz
Benimde ilaç kısmı çok aklıma yatmadı ve yapabileceğimide düşünmüyorum. Sağolun.

Bana 4.seçenek mantıklı geldi 3.seçenek 'te doğru gibi eşiniz 3.seçenekte çok gidecek mi bunu siz daha iyi bilirsiniz
Söyle bir düşündüm 4. Seçenek olmali
3.seçenek evet mantıklı sonuçta etrafta serseri mayın gibi geziyor ama ben ondan gizlice yemeğine ilaç koymak filan yapamam çünkü çok hareketli evde her dakika dolanmadığı yer kalmıyor. O yüzden geriye 4. Seçenek kalıyor bize uyanda budur şu anda bakalım zaman gösterecek bir hafta sonra geliyor.

Baştan ayar yiyince konuya iyi bir şey yazasım gelmiyor.

Doktorun hastayı görmeden ilaç yazması suç, emin misiniz doktor olduğuna bu kişinin?
Eşimde çok akıllı mantıklı hareketler yapmıyor sonuçta amaç sadece hastaneye ulaştırabilmek kendisini. Etrafta serseri mayın gibi geziyor. Doğruluğunu filan düşünecek durumda değilim zaten yapabileceğimede inanmıyorum bir gün farketmese diğer gün farkeder yaptığımı ve nasıl davranır bilemem o yüzden en güzeli 4 ü uygulamak.

Ya doktora gidersin ya dava acarim.dediginizde eger ki is davaya gelirse, sanırım mahkemeden ruh sağlığı durumu için inceleme istenebiliyor tabii avukat arkadaşlar daha doğru bilgi verirler. Çünkü siz eşinizin iyi olmasini istiyorsunuz ama evliligin devami icin iki kisinin de sağlıklı olmasi gerekir. Belki tedaviyi kabul etse, evliliginizde sorunlar duzelir.

3.seçenek evet mantıklı sonuçta etrafta serseri mayın gibi geziyor ama ben ondan gizlice yemeğine ilaç koymak filan yapamam çünkü çok hareketli evde her dakika dolanmadığı yer kalmıyor. O yüzden geriye 4. Seçenek kalıyor bize uyanda budur şu anda bakalım zaman gösterecek bir hafta sonra geliyor.
Aman ha yapma zaten izinsiz ilaç vermekte suç hani dizilerde olur ya adamın yemeğini ilac verip öldürmek isterler mirasa konmak icin tobe yarabbi
Bu 3. Seçeneği yapma ayrıca doktor nasıl yazicak bu olmaz

O zaman ben gidip annem adına bir antidepresan yazdırayım, seans ücretini her ödeyene hap yazıyor sanırım doktor. Hayatımda daha sacma cok az sey duydum. Kısının rızası yoksa hap falan ıcırmeyın
Ben bilemem doktor değilim ama öyle antidepresan filan değil kişiyi görmeden yazılacak ilaç var demekki ve bu sadece onu hastaneye ulaştırsın diyeydi. Ama bunu uygulamayı düşünmüyorum her açıdan benim ve onun için sıkıntılı. Bu yüzden seçim yapmasını isteyeceğim ya doktora git yada evlilik bitsin diye.

güzelce konuşsanız

yani burada yazdığınız gibi gittim doktorla konuştum o da bana gelmesi lazım dedi

hatta seçenek olarak bunları söyledi

ama ben bu seçeneklerden hoşlanmadım

birlikte gidip muayene olalım bakalım ne diyecek doktor diye bir konuşma sanki bu yazılanlardan daha olumlu olur gibi

ha gider gitmez o ayrı da boşanmaya niyetiniz yoksa boşanma ile tehdit etmeyin, zaten boşanacaksanız da ilaç vs işine asla girmeden, boşanma için gerekli işlemleri yapın

Eşimde çok akıllı mantıklı hareketler yapmıyor sonuçta amaç sadece hastaneye ulaştırabilmek kendisini. Etrafta serseri mayın gibi geziyor. Doğruluğunu filan düşünecek durumda değilim zaten yapabileceğimede inanmıyorum bir gün farketmese diğer gün farkeder yaptığımı ve nasıl davranır bilemem o yüzden en güzeli 4 ü uygulamak.
Hayır doktorun bu öneriyi vermesi, ilaç yazayım demesi saçma. Oldu da ilacı bir şekilde yemeğine koydunuz, adamın ilaca alerjisi vardı anaflaktik şoka girdi hatta öldü. Ne yapacaksınız? Doktor ne yapacak? Hangi doktor mesleğini böyle riske atar? Akıl işi mi? Mantıklı mı diye sormuyorum bakın mantık aramıyorum bile mevzuda. Saçmalık ötesi bir şey çünkü.

Mutsuzsanız, rahatsızsanız ayrılırsınız. Yok tedavi ettirecem diyorsanız ikna edersiniz. Gerekirse ambulans çağırır direkt ruh sağlığı hastanesine götürürsünüz durum çok ciddiyse. Ama yemeğine ilaç atmak, bunu bir doktorun tavsiye etmesi dünyanın en mantıksız işi.

Ben bilemem doktor değilim ama öyle antidepresan filan değil kişiyi görmeden yazılacak ilaç var demekki ve bu sadece onu hastaneye ulaştırsın diyeydi. Ama bunu uygulamayı düşünmüyorum her açıdan benim ve onun için sıkıntılı. Bu yüzden seçim yapmasını isteyeceğim ya doktora git yada evlilik bitsin diye.
Evliliği bitirmeyi tercih ederim herhangi birinş seçecek olsam. Çünkü kastedilen etkiyi gösterecek bir hap oldugunu dusunmuyorum antidepresan haricinde. Bu haplar tc kimlik üzerinden kişiye özel yazılır. Yoksa kişiyi ikna edici extra bilmemneli bir hap oldugunu kesınlıkle dusunmuyorum, oyle olsa herkes bırbırını bırseylere ıkna etmek ıcın gıder psıkoterapiste yazdırır bır hap hıc olmadı recetesız alır oh ne ala memleket. Hastanenın ıcıne kadar goturecek bır hap yok yanı. Kısıyı gormeden ılac yazsa dahi alıp içirmeyin, kafasının yerınde oldugu bır ana denk gelır sıze dava bıle acar eger anlarsa, bu doktorlar nereden alıyor bu dıplomayı ya. Ben ıkıncı kutu paxera ıstedıgımde bıle doktorum hayır love gerek yok demıstı..

Ya doktora gidersin ya dava acarim.dediginizde eger ki is davaya gelirse, sanırım mahkemeden ruh sağlığı durumu için inceleme istenebiliyor tabii avukat arkadaşlar daha doğru bilgi verirler. Çünkü siz eşinizin iyi olmasini istiyorsunuz ama evliligin devami icin iki kisinin de sağlıklı olmasi gerekir. Belki tedaviyi kabul etse, evliliginizde sorunlar duzelir.
Evet evet bende bu yüzden aynı zamanda bir avukattanda bilgi alacağım. Hem doktor hemde avukat bilgisi dahilinde hareket edilmeli. Ben tanı ve tedavi peşindeyim ama her ihtimali düşünmekde lazım.

X