Esim makyaj yapmami istemiyor

Siz herseyi en ince ayrintisina kadar esinize anlatiyor musunuz? O denizde iken doktorun erkek oldugunu siz soylrmesrniz o nerden bilecek? Doktor erkek olsa ne oluyormus? Doktora giderken makyaj yaptiginizi siz soylemeseniz o nereden bilecek? O sordu diyelim, aciklama yapmak yerine neden tepkinizi koymuyorsunuz? Siz daha cok ezilirsiniz ben soyleyim.

Bazı kadınlar içten içe kıskanılma duygusuyla beslenir.

Ben böyle erkeklerin kendinde problem olduğunu düşünüyorum
Makyaj yapan kadınlara ağzının suyunu akıtarak baktığı için sizi kısıtlıyor olabilir
Hani ben erkeğim yaparım başkasının karısına kızına sulanırım ama kimse benim namusuma bakmasın en namuslu benim erkeğim ben ayakları

Bazı kadınlar içten içe kıskanılma duygusuyla beslenir.
Oda olabilir deger gordugunu mu saniyor bilemedim ki ama konusulacak konu olsun diye herseyi ese soylemek de ne derece dogru bilemedim. Adam da kendinde herseye karismaya hak kazaniyor boylece. Erkekler sevgili ya da es oldugunda karsi tarafi onun sahibi gorunce dengeler bozuluyor zaten, ondan sonra da iliski yurumuyor. Bu hakki kendilerinde nasil buluyorlar anlamiyorum ama buna biraz da biz sebep oluyoruz. Konu sahibi gibi herseyi anlatarak onun karismasina izin veriyoruz. Bebegin durumunu anlatabilirdi sadece. Doktorun erkek olmasindan bahsetmeye ne gerek vardi? Ve neden tepki vermedi? Bu boyle baslar, giderek de dozu artarak devam eder.

e yani ben de onu kısıtlamak için ne yapayım diyorsanız zaten tencere kapak olduğunuz bir ilişki bence yaşadığınız. kimse kimsenin kölesi değil. makyaj yapmak isterseniz yaparsınız, istemezseniz eşiniz yap dese de yapmazsınız.
neden kendi kararlarınıza, zevkinize müdahale ettiriyorsunuz ?

Cevabiniz icin tesekkur ederim ve dediklerinizde tamamen haklisiniz ilk basta kabul ettigimde o zaman evli degildik ve sefere cikiyordu akli kalmasinb birbirimize guvenebilelim diye kabul etmisim , bu durumun degiscegini zannediyordum biribirmize guvendikce ama laesef cahillik etmisim ve suan nasil dusunecegimi ve bu durumdan nasil cikacagimi hic bilmiyorum . Esim kotu bir insan degil ama bu konularda benide zivanadan cikariyor aklina kotu seyler getirmesin denizin ortasinda diye alttan almaya calisiyorum .

Kendi namusunuza, onurunuza, gururunuza hakaret ettiğinizin farkında mısınız?
Ne demek aklına kötü bir şey getirmesin?
O kötü şeyleri açalım mı biraz? Eve erkek alma, başkasıyla flörtleşme, başkasıyla kaçma, onu aldatma..
Bakın o kötü şeyler bunlar. Ve siz istiyorsunuz ki eşiniz sizin hakkınızds bunları düşünmesin.
Siz iyi misiniz? Çıplak da dolaşsam eşim hakkımda bunları düşünmez.
Siz güvenmeyip nasıl evlendiniz?
Ben karşı komşuma daha çok güveniyorum.

Selam kizlar esim denizci suan evde yok , daha once o evde yokken disari cikarken makyaj yapmami istemedigini soyledi bende tamam dedim . Bu hafta doktorumu degistirdim erkek doktoruna gittim bebisi gormek icin giderkende far surdum eyeliner cektim ruj surdum . Dun beri de kavga ediyoruz esimle yok hani benim icin makyaj yapiyordum neden yapiyorsun falan filan . Kendim icin yaptim diyorum inanmiyor, madem o benim makyajimi kisiyor ben ondan ne kisabilirim . Ayni durumda olan var mi ?
Benim eşimde sevgililik döneminden itibaren yanında değilken dışarda aşırı makyajdan rahatsız olurdu. Ben sorun yapmadım kendisi çok sever bakımı ama yanında olunca kızlarla çıkınca da yaptım ama hafif öyle kavgada etmez ama takılırdı oo makyaja bak falan diye. Evliyiz sorun yok ama ben kabul edipte sonra neden makyaj yaptırmıyorsun demedim. Kabul ettiysem neden sorun yaratayım ki yapılması gereken yerde de yapıyorum zaten yanında yokken de normal yapıyorum abartmam. Siz kısasa kısas yapmayın bence ılımlı olarak çözebilirsiniz millette ne dertler var.

Selam kizlar esim denizci suan evde yok , daha once o evde yokken disari cikarken makyaj yapmami istemedigini soyledi bende tamam dedim . Bu hafta doktorumu degistirdim erkek doktoruna gittim bebisi gormek icin giderkende far surdum eyeliner cektim ruj surdum . Dun beri de kavga ediyoruz esimle yok hani benim icin makyaj yapiyordum neden yapiyorsun falan filan . Kendim icin yaptim diyorum inanmiyor, madem o benim makyajimi kisiyor ben ondan ne kisabilirim . Ayni durumda olan var mi ?
Tamam demissin basta saka gibi .. kiskanmasi hosuna gitti sende itaat edip sacma bir zevk aldin onunda bir yerleri kabardi höyyytt asarım keserim leann ben ne dersem o ..simdi sizde bogulmaya basladiniz tamam dediginiz eylemi yapmaya devam edince yine tepki..basta ne derdin senin bee makyaj yapmayan insanmi var ben makyaji kendim için yapiyorum senin icin bile degil kendim için iyi geliyor cunku bana karisma lutfen bu devirde bu neyin kafasi ...diye tavrinizi koymalaiydiniz..ayol ben cop dökmeye makyajsiz çıkmam aaa ondan sonrada makyajlı kadinlarla aldatir ee sen kendini saldin bakimsizsin ulan....tövbe tövbe ya vallahi banlanmicami bilsen saydiricam eşine...ipleri vermeyin su karsi cinse

yani çok garip, sizin kendi beğeniniz ,isteğiniz, zevkiniz olamaz mı? ben makyajı kendimi iyi hissetmek için yapıyorum şahsen. kimseye kendimi beğendirmek gibi bir düşüncem yok. hatta ruj sürmeye bayılırım ve abartırım da abartırım :) kıyafet ve makyaj nedense benim ince çizgim, eşim bana makyaj yapma, şunu giyme bunu giyme dese sanırım tepkim çok sert olur ve asla onun istediğine tamam demem. çünkü ben bir bireyim ve kendime yakışan ,istediğim her şeyi yapma hakkına sahibim, bunu benden kimse alamaz. keşke başından tamam demeseydiniz, madem tamam dediniz yapmayacaktınız o zaaman, ya da ona göstermeyecektiniz. ne yapıp edip orta yolu bulun bence, kısasa kısasla olmaz bu işler. siz ona ne deseniz tamam demeyecek çünkü

Ona neymiş ?
Nasıl böyle şeylerden taviz veriyorsunuz anlamıyorum.
Benim yaptığım makyajdan, aldığım kaştan kocama neyse.
Ben senin yerinde olsam salarım kendimi.

Madem öyle uzat kaşını bıyığını, yapma makyaj bakalım ne diyecek.

ben bu tarz hikayelerin gerçek hayatlardan alındığına hiç inanmazdım ama yıllar önce bir kadın ile tanıştım

meşhur katalogdan makyaj malzemeleri bakıyorlardı

bir iki makyaj yapmayı seven arkadaş ben de öbür arkadaş

kırmızı rujların numarası bu bordrosunun hangisi olduğu vs derken siparişleri verdi

ama sen makyaj yapmıyorsun ki dedik zira aylardır tanıyorduk tek gün makyajlı görmedik ki ben de makyaj yapmam

eşi dışarıda makyaj yapmasına izin vermiyormuş

hayatımın şoku idi

üniversite mezunu, idealleri olan, tesettürlü olmayan, makyaj yapmayı seven ama eşi istemediği için yapmayan, acısını evde çıkartan birisi

ve işin ilginci aldığı ruju denetememiştik bile yani bakıp silecekti ama olmaz dedi dudağımda izi kokusu falan kalır sen dışarıda ruj sürüp sonra sildin mi der

bu hikaye sonrasında eşi makyaj yapmasından rahatsızlık duyan birisinin erkek doktora ( bize de neden belirttiğini hala anlamadım ama neyse) giderken makyaj yapması bana da çelişik geldi

eşin makyajına vs karışmasın da madem karışıyor ve sen buna şimdiye kadar tamam diyordun şu virüslü ortamda doktora muayeneye giderken makyaj yapıp eşinin gözüne sokmaya ne gerek var

ben bu tarz hikayelerin gerçek hayatlardan alındığına hiç inanmazdım ama yıllar önce bir kadın ile tanıştım

meşhur katalogdan makyaj malzemeleri bakıyorlardı

bir iki makyaj yapmayı seven arkadaş ben de öbür arkadaş

kırmızı rujların numarası bu bordrosunun hangisi olduğu vs derken siparişleri verdi

ama sen makyaj yapmıyorsun ki dedik zira aylardır tanıyorduk tek gün makyajlı görmedik ki ben de makyaj yapmam

eşi dışarıda makyaj yapmasına izin vermiyormuş

hayatımın şoku idi

üniversite mezunu, idealleri olan, tesettürlü olmayan, makyaj yapmayı seven ama eşi istemediği için yapmayan, acısını evde çıkartan birisi

ve işin ilginci aldığı ruju denetememiştik bile yani bakıp silecekti ama olmaz dedi dudağımda izi kokusu falan kalır sen dışarıda ruj sürüp sonra sildin mi der

bu hikaye sonrasında eşi makyaj yapmasından rahatsızlık duyan birisinin erkek doktora ( bize de neden belirttiğini hala anlamadım ama neyse) giderken makyaj yapması bana da çelişik geldi

eşin makyajına vs karışmasın da madem karışıyor ve sen buna şimdiye kadar tamam diyordun şu virüslü ortamda doktora muayeneye giderken makyaj yapıp eşinin gözüne sokmaya ne gerek var

"dudağımda izi kokusu falan kalır sen dışarıda ruj sürüp sonra sildin mi der "

😕😕😕
Offf kadini nasil korkutmuş o kadar ya. Kimbilir ne yapiyordur evde.

Oda olabilir deger gordugunu mu saniyor bilemedim ki ama konusulacak konu olsun diye herseyi ese soylemek de ne derece dogru bilemedim. Adam da kendinde herseye karismaya hak kazaniyor boylece. Erkekler sevgili ya da es oldugunda karsi tarafi onun sahibi gorunce dengeler bozuluyor zaten, ondan sonra da iliski yurumuyor. Bu hakki kendilerinde nasil buluyorlar anlamiyorum ama buna biraz da biz sebep oluyoruz. Konu sahibi gibi herseyi anlatarak onun karismasina izin veriyoruz. Bebegin durumunu anlatabilirdi sadece. Doktorun erkek olmasindan bahsetmeye ne gerek vardi? Ve neden tepki vermedi? Bu boyle baslar, giderek de dozu artarak devam eder.

Karşı tarafta kendinde hak bulur her defasında bu soruyu sormak için " doktor erkek miydi ? diye.

Evet kesinlikle katılıyorum, kadınlar bunu yapıyor kendine.

Bu erkeklere neden bu kadar boyun eğiyorsunuz anlamıyorum. İmzayı atınca tapusunu almış gibi davrandırmayın sizde . Tamam kocıcım diyeceğinize. Ne münasebet sen makyajıma karışamazsın demelisiniz. Bugün makyajına karışan yarın başka bişeye karışır. Taviz tavizi doğurur.

X