Esim neden Susuyor olabilir?

Guri35

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2016
413
325
50
selamlar Arkadaslar.

Bu sorunun cevabini sahiden merak ediyorum. Evlendigimden bu yana esimin kardesleri tarafindan yok sayildim deger gormedim. Sevmek zorunda degiller elbette ama saygi esastir.

Ama ben esimin kardesleri tarafindan yok sayilirken esim asla onlara neden boyle davrandiklarini sormadi. sustu hep yillarca..Hep bosver dedi. Onlara kizar bisey demezdi gelir bana vururdu bir zamanlar. Ben herzaman kendilerini (soylemek istemezdim ama bilin diye diyorum) ozel gunlerinde hastalikta saglikta arayip sormusumdur. amca/dayi/teyze/hala/dedelerini bile. Hayir biliyorlarda beni, kendileride yuzume dedi, sen sana gelene bin gidersin diye. Sicakkanli biri olarak bilinirim cevremde. Aramizda oyle ciddi bir kavgada olmadi. Sonra birgun sitem ettim ben degil siz kaybedersiniz beni..benim size saygim var nedir bu tavirlar deyince, normale donduler gibi oldular. gorusup konusurduk. Ta ki; esimle tartisincaya kadar. Babam rahmetli olduktan sonra esimle aramizda tartisma cikti. Ailesine acip beni sikayet eden esim, beni hice sayan esim beni kucuk dusurdu hepsine. Esimin yaptigi hatayi asla unutamiyorum. Onlara acip bosanicaz demesini.. Hicbiri o zor zamanlarimda ne aradi ne sordular. Hem baba acisi, hem bu kavgalar..Zor animda yuzume kapanan kapilar.. (Ki anne ve babalari esimi doldurdu ve bosanin diye destek verdiklerini bilmelerine ragmen) sustular. O kadin ne hali varsa gorsun cocuklariyla oglum sen yanimiza gel dediklerini bildikleri halde sustular. 6 7 aydir benimle asla muhatap bile olmuyorlar. heryerden engeli basmislar bana esimin yegenleri bile.. Ben esimle kavga ettim bunlara bahane oldu. Trajikomik!..Onlari asla Affetmeyecegim burasi kesin ve net. Bana olan kinleri neyse cocuklarimdan cikariyorlar. Nasil mi? Yegenlerini asla ne ariyor ne soruyorlar. Benimde yegenlerim var onlarin sesini duymasam merak ederim sorarim. Bu nasil bir cehalettir. Beklentide oldugum icin degil. Herkez ayni degildir biliyorum. Ama bana yapiyorsunuz,hadi ben kabul ettim zaten beni sevmediginizi, yok saydiginizi hazmedebilirim ama bunlar kucucuk cocuktur.. Evlatlarima bu yapilani affedemiyorum!..

Esimin yillarca neden sustugunu ve bu son yasanan olaylardan sonra birkez bile "size noldu neden bu tavirlariniz? kavgaysa biz yaptik" diye sormamasina anlam veremiyorum.? Esim beni sevmiyor diye dusunuyorum zaten. Kabul ettim. Cunku gercekten seven bir adam boyle susmaz. Beni yaraliyorlar ama O susuyor. susmak en guzel cevaptir diyor bana.. Ben buna ragmen bayramda ara kizim gel konus onlar sizin buyugunuz derken onlar benim evladimi hice sayiyor..Cocuklarim bile soruyor onlar icin nerdeler ki? niye bizi hic aramiyorlar anne ? diyorlar. cocuklara ne diyecegimi sasirir hale geliyorum. Beni bu duruma soktuklari icin inanilmaz kirginim bu insanlara. Esimde cok uzgun. Ama kendisinin hatasi oldugunu dusunuyorum. Erkek dedigin esinin ve cocuklarinin ardinda durmali dag gibi..

Siz ne dusunursunuz bu konuda? Sizin esiniz ardinizda durur mu? Esim neden susuyor olabilir? fikirleriniz benim icin kiymetli.
sagolun...

Kendi ailenizle görüşüp konuşuyosanız. Onları hiç takmayın derim. Gerek yok.

Kendi ailenizle görüşüp konuşuyosanız. Onları hiç takmayın derim. Gerek yok.

Kendi ailemle görüşüyoruz evet. Hatta eşimin anne ve babası bu kadar beni yaraladıkları halde; nede olsa ana ve babadır ölümlü dünya deyip, mesafeli bir şekilde bayramlarda konusup ve kendileri ararsa beni cevap veriyorum. Onun dışında mesafeli duruyorum kv ve kp'e..

Kendi ailemle görüşüyoruz evet. Hatta eşimin anne ve babası bu kadar beni yaraladıkları halde halâ nede olsa ana ve babadır ölümlü dünya deyip, mesafeli bir şekilde bayramlarda konusup ve kendileri ararsa beni cevap veriyorum. Onun dışında mesafeli duruyorum kv ve kp'e..
Tamam işte en güzeli çok dert yapmayın bence.

Hep derim karşı taraf anlayacak beyine sahipse susup cezalandıracaksın anlamıyorsa boşuna susup karşıdakine taviz veriyorsun :kahve:

Seninle aynı fikirdeyim. Bunlar eşim sustukça daha beterini yapıyorlar yarın öbürgünde hiç sıkılmadan karşıma çıkacaklar. O zaman Ben kendime saygısızlık yapmış olurum bunlara selam verirsem. Susmak anlayana cevaptır

Bence de ailesini bırakın baksanıza huzurunuz kalmamış. Derin düşünmeyin. Eşinizle ve çocuklarınızla mutlu olun. Onlar size yeter.:anne:

Ama beni engellemişler birlik olup hak etmediğim bir muamele bu. İnsan olarak düşünüyorsunuz tabi. Eşim ağzını açıp sormuyor bile neden bu engel? yok sayma diye. kendileri bilir

İyi de onları size bu kadar tepkili hale getiren eşinizken eşinizin onlara karıma niye küstünüz demesini beklemeniz hata, eşiniz onları bayağı bir doldurmuş anlaşılan.karı koca arasındaki tartışmalar ailelere yansıtılmamalı ,eşler en şiddetli tartışmaları bile unutuyor ama aileler asla unutmuyor.herkesin çocuğu kendine kıymetli oluyo böyle zamanlarda.siz eşinizle mutluysanız şu anda onları takmamaya çalışın.

Kolaylıklar dilerim size, aileniz ile ilişkileriniz kuvvetli ise boşverin diğer tarafı
Herkese ederi kadar kıymet verin gerisi boş inanın
Çocuklarıda düşünmeyin birşekilde içinde bulundukları duruma alışacaklar
eşinizin yaptığı tabiki çok ayıp eşinin yanında ve arkasında herzaman durmalı insan
Ama yapmamış ....

Ya bir de çocuklarının pesine düşüp sen defol deyip zorla çocukları almak isteselerdi? Bosver şanslısın çocuklarının çokta ihtiyacı yok onları istemeyenlere:) sen yetersin üzülme.

Yazık.
Eşinizin aptallığı.
Ben olsam tahammül etmezdim.
Beni saymayanı ben de saymam.
Sevgi ayrı birşey dediğiniz gibi, herkes illa birbirini sevecek diye bir kaide yok.

Eşiniz sizinle yaşadıklarını bir başkaları ile paylaşıyorsa, zaten çanak tutuyor demektir.
Benim de bu konudan anladığım bu.
Eşiniz hala bunca şeye rağmen birilerini susturmuyor, size saygı duyulmasını sağlamıyorsa,
bir beklentiniz olmasın kimseden, böyle gelmiş - böyle gider.
Kendinizi yıprattığınızla kalırsınız.

Bırakın, kimin ne hali varsa görsün.
Siz hayatınıza devam edin...

Babam öldükden sonra yanimda olmuyacaksa yegeni eniği cücüğü beni hic alakadar etmez kendine deger ver canim herseyden önce bosver onun ailesini mesafe koy kendi ailene git gel

İyi de onları size bu kadar tepkili hale getiren eşinizken eşinizin onlara karıma niye küstünüz demesini beklemeniz hata, eşiniz onları bayağı bir doldurmuş anlaşılan.karı koca arasındaki tartışmalar ailelere yansıtılmamalı ,eşler en şiddetli tartışmaları bile unutuyor ama aileler asla unutmuyor.herkesin çocuğu kendine kıymetli oluyo böyle zamanlarda.siz eşinizle mutluysanız şu anda onları takmamaya çalışın.

Ne doğru demişsin. Eşim kendi bacağına sıkmışken, onları arayıp karıma bu yaptığınız nedir? Diye sorması saçmalık. Belkide ondan bana diyor bu konuyu sorduğumda "biz iyi olalım mutlu olmaya çalışalım herkesde görsün"demesi. Peki sana bir soru sormak isterim izninle hadi eşim yansıttı benim hakkımda konuştu şikayette bulundu ben olsam kardeşimi bırakmam eşi kötüyse? Durumunu merak ederim ama bunlar kardeşinede tavır almış konuşmuyorlar bu çelişki nedir o zaman? Sahiden cevabını merak ettim. İşlerine geldi demekki bahaneleri oldu. Aileler unutmuyor demişsin hadi ben kötüyüm elim onlar için ya oğulları? Onun çocukları? Bu garez nedir? Beni boşamadığı için mi yoksa

kusura bakma ama sen çok hatalısın.bir düşün ve dön bak kendine.neden ederinden bu kadar fazla değer.ne yapsarsak yapalım kaldırıyor imajı vermişssin.koy tepkini koy tavrını net yani bak ozaman nasıl düzeliyor her şey.çal s..tiri bu tip kişilere gerek yok bu kadar iyi niyete inan.

eşiniz sizi dövdü mü? ben buna takıldım, aileyle olan ilişkiler bir şekilde yok sayılabilir de şiddete rağmen siz neden sustunuz?

Evet dövdü üzülerek itiraf ediyorum. Susmadım evi kaç kez terkettim ama ailem bana boşanırsan seni yok sayarız dediler. Eşimle konuştular uyardılar kızımıza vurursan birdaha hakkımızı helal etmeyiz dediler yuvanıza yazık yıkılmaması için o elini indir dediler. Ailesi de konuştu o zamanlar eşimle hepsi bir olup uyarmışlardı. Kardeşlerin eşini yok sayıp saygısızlık yapıyorsa eşini niye dövüyosun sen aç onlara kız uyarsana dedi hatta annesi! (Anne babası) evliliğin ilk yılları oldu bu dövme olayı. O el bana asla kalkamaz artık değiştirdi kendini sözler verdi hatta psikoloğa gitti sinirleri için. Dayak olayı bitti yok uzun zamandır asla eli kalkamaz.

selamlar Arkadaslar.

Bu sorunun cevabini sahiden merak ediyorum. Evlendigimden bu yana esimin kardesleri tarafindan yok sayildim deger gormedim. Sevmek zorunda degiller elbette ama saygi esastir.

Ama ben esimin kardesleri tarafindan yok sayilirken esim asla onlara neden boyle davrandiklarini sormadi. sustu hep yillarca..Hep bosver dedi. Onlara kizar bisey demezdi gelir bana vururdu bir zamanlar. Ben herzaman kendilerini (soylemek istemezdim ama bilin diye diyorum) ozel gunlerinde hastalikta saglikta arayip sormusumdur. amca/dayi/teyze/hala/dedelerini bile. Hayir biliyorlarda beni, kendileride yuzume dedi, sen sana gelene bin gidersin diye. Sicakkanli biri olarak bilinirim cevremde. Aramizda oyle ciddi bir kavgada olmadi. Sonra birgun sitem ettim ben degil siz kaybedersiniz beni..benim size saygim var nedir bu tavirlar deyince, normale donduler gibi oldular. gorusup konusurduk. Ta ki; esimle tartisincaya kadar. Babam rahmetli olduktan sonra esimle aramizda tartisma cikti. Ailesine acip beni sikayet eden esim, beni hice sayan esim beni kucuk dusurdu hepsine. Esimin yaptigi hatayi asla unutamiyorum. Onlara acip bosanicaz demesini.. Hicbiri o zor zamanlarimda ne aradi ne sordular. Hem baba acisi, hem bu kavgalar..Zor animda yuzume kapanan kapilar.. (Ki anne ve babalari esimi doldurdu ve bosanin diye destek verdiklerini bilmelerine ragmen) sustular. O kadin ne hali varsa gorsun cocuklariyla oglum sen yanimiza gel dediklerini bildikleri halde sustular. 6 7 aydir benimle asla muhatap bile olmuyorlar. heryerden engeli basmislar bana esimin yegenleri bile.. Ben esimle kavga ettim bunlara bahane oldu. Trajikomik!..Onlari asla Affetmeyecegim burasi kesin ve net. Bana olan kinleri neyse cocuklarimdan cikariyorlar. Nasil mi? Yegenlerini asla ne ariyor ne soruyorlar. Benimde yegenlerim var onlarin sesini duymasam merak ederim sorarim. Bu nasil bir cehalettir. Beklentide oldugum icin degil. Herkez ayni degildir biliyorum. Ama bana yapiyorsunuz,hadi ben kabul ettim zaten beni sevmediginizi, yok saydiginizi hazmedebilirim ama bunlar kucucuk cocuktur.. Evlatlarima bu yapilani affedemiyorum!..

Esimin yillarca neden sustugunu ve bu son yasanan olaylardan sonra birkez bile "size noldu neden bu tavirlariniz? kavgaysa biz yaptik" diye sormamasina anlam veremiyorum.? Esim beni sevmiyor diye dusunuyorum zaten. Kabul ettim. Cunku gercekten seven bir adam boyle susmaz. Beni yaraliyorlar ama O susuyor. susmak en guzel cevaptir diyor bana.. Ben buna ragmen bayramda ara kizim gel konus onlar sizin buyugunuz derken onlar benim evladimi hice sayiyor..Cocuklarim bile soruyor onlar icin nerdeler ki? niye bizi hic aramiyorlar anne ? diyorlar. cocuklara ne diyecegimi sasirir hale geliyorum. Beni bu duruma soktuklari icin inanilmaz kirginim bu insanlara. Esimde cok uzgun. Ama kendisinin hatasi oldugunu dusunuyorum. Erkek dedigin esinin ve cocuklarinin ardinda durmali dag gibi..

Siz ne dusunursunuz bu konuda? Sizin esiniz ardinizda durur mu? Esim neden susuyor olabilir? fikirleriniz benim icin kiymetli.
sagolun...
Beni aramayan, sormayan tüm iyi niyetime rağmen kıymet bilmeyen insanlara daha fazla prim vermezdim.eşinizin mizacıdır, arada kalmak istemiyordur olabilir.şimdiye dek yaptınız olmadı artık yapmayın.konuyu da unutun eşinizle bu konu hakkında bir daha konuşmayın.çocuklarınızın anne babası var kimseye ihtiyacı yok.

X