Eşim sürekli kendini haklı görüyor

thempress

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2021
236
228
Öncelikle 7 sene sevgililik 1 sene de evlilik olmak üzere 8 senedir birlikteyiz. Eşimle sevgililik döneminde 3 sene falan birlikte yaşadık ailelerden farklı şehirlerdeydik. Evlenme niyetiyle ailelerin olduğu şehre geldik neyse istediğimiz desteği veremediler ve zor şartlarda evlendik. Eşyalar ikinci el sadece nikah bizim elimizden ne geldiyse o oldu yani. Çok şükür çalıştıkça eşyaları yeniledik pek bir eksiğimiz kalmadı neyse. Eşimin ailesine yakın ev tuttuk bir de üstüne. Eşim eş dost aile arkadaş çok sever sevsin sevmesin demiyorum zaten. Hele şu pandemi de hergün ailesine gidiyoruz geliyoruz gitmesek arıyorlar gelin gelin gelin diye. Ufak ufak böyle başladık. Yaz geldi yasaklar bitti falan şimdide eşimin arkadaşları onlarla görüşelim çift olarak. O bitiyor o başlıyor sırayla başbaşa kalmamız neredeyse yok haftaiçi işten gelince 3 4 saat maksimum. Evle ilgili hiç birşey yapmak istemiyor temizlik yapalım bir iş çıkar evde duramayız haftaiçi zaten çalışan insana temizlik imkansız yemin ederim makineyi zor açıyoruz ya. Bana herşeyi abarttığımı söylüyor hiç normal tepki vermiyormuşum. Ona karşı kin doluymuşum en ufak şeyde kızıyormuşum, adam yerine koymuyormuşum vs. Konular da hep onun dışarıda birileriyle vakit geçirmek istemesi bana vakit ayırmaması benim bu şehirde kimsem yok arkadaş desen o bile 2yi geçmez o kadar yoruldum ki yanındayım yalnız olduğumu göremiyorsun dedim. Ailesi onun iyiliğini suistimal ediyor onu gördüğüm içinde kızıyorum. Bir gün olsun gelip kapımızı açmazlar anca ihtiyaçları olursa bizi hatırlarlar o da bunu gördüğü halde en ufak isteklerine bile hayır diyemiyor. Bende yavaş yavaş dola dola bu hale geldik işte. Ne yapmalı bilmiyorum.

Son düzenleme:
belli ki iletişime kapalı bir eşiniz var.. çift terapisinden başka bir çözüm göremiyorum ben..

Geçmiş olsun diycem mecburen kusura bakma. Yada tayin hakkın varsa çek başka yere git orda kaldığın sürece hayatın bu şekilde geçicek

belli ki iletişime kapalı bir eşiniz var.. çift terapisinden başka bir çözüm göremiyorum ben..
Aslında çok açık ve konuşkan bir insan ama ne yazık ki manipüle etmeyi çok iyi beceriyor ve konuyu kendinden bana çeviriyor böylece kendini haklı görüyor. Sorun çözülmezse oraya doğru gidiyor zaten teşekkürler

Siz bu adamla 7 sene geçirmişsiniz, 3 senesinde birlikte yaşamışsınız. O zamanlar da böyle değil miydi? O şehirde de arkadaşları vardı muhakkak. O zaman ne yapıyordunuz?

Ne sebeple her gün ailesine gidiyorsunuz ve siz bunu neden kabul ediyorsunuz?
Eşim isterse her gün uğrasın ama her akşam gidip 3-5 saat oturmaya zorlasa beni asla gitmem. 1 yalnız gider, 2 yalnız gider, 3 yalnız gider, 4.'de eve de gelemez zaten. Git gece gündüz otur, gelme derim.
Siz her gün gitmeyi kabul ettiğiniz için hepsi bu düzene alışmış.

Kayın ailenize hergün gitmeyerek her söylenene tamam demeyerek başlamalısınız.
Şimdi taşınıyorlar çok şükür bir ilçe uzağa ama yakın mesafe sayılır arabayla. Onlardan ayağımızı kestim sayılır ben gitmeyelim de demiyorum üstelik her gün istemiyorum ya hafta da 1 gitsek neyine yetmiyor. Sen benim ailemle ilgili birşey olunca tartışma çıkarıyorsuna geldi en son konu.

Merhabalar kızlar ben yeni üye oldum.
Öncelikle 7 sene sevgililik 1 sene de evlilik olmak üzere 8 senedir birlikteyiz. Eşimle sevgililik döneminde 3 sene falan birlikte yaşadık ailelerden farklı şehirlerdeydik. Evlenme niyetiyle ailelerin olduğu şehre geldik neyse istediğimiz desteği veremediler ve zor şartlarda evlendik. Eşyalar ikinci el sadece nikah bizim elimizden ne geldiyse o oldu yani. Çok şükür çalıştıkça eşyaları yeniledik pek bir eksiğimiz kalmadı neyse. Eşimin ailesine yakın ev tuttuk bir de üstüne. Eşim eş dost aile arkadaş çok sever sevsin sevmesin demiyorum zaten. Hele şu pandemi de hergün ailesine gidiyoruz geliyoruz gitmesek arıyorlar gelin gelin gelin diye. Ufak ufak böyle başladık. Yaz geldi yasaklar bitti falan şimdide eşimin arkadaşları onlarla görüşelim çift olarak. O bitiyor o başlıyor sırayla başbaşa kalmamız neredeyse yok haftaiçi işten gelince 3 4 saat maksimum. Cinsellik desen yok denecek kadar azaldı haftada 1 2 bazen 2 haftada 1 bazen 3 hafta değişiyor o baya hiç düzenli değil. O birazda benden kaynaklanıyor ben her gün istemediğim için. Evle ilgili hiç birşey yapmak istemiyor temizlik yapalım bir iş çıkar evde duramayız haftaiçi zaten çalışan insana temizlik imkansız yemin ederim makineyi zor açıyoruz ya, evcil hayvanlarımız var 3 tane kum kavgası o kavga bu kavga. Bana herşeyi abarttığımı söylüyor hiç normal tepki vermiyormuşum. Ona karşı kin doluymuşum en ufak şeyde kızıyormuşum, adam yerine koymuyormuşum vs. Konular da hep onun dışarıda birileriyle vakit geçirmek istemesi bana vakit ayırmaması benim bu şehirde kimsem yok arkadaş desen o bile 2yi geçmez o kadar yoruldum ki yanındayım yalnız olduğumu göremiyorsun dedim. Depresyona mı girdim anlamıyorum ona kızmak istemiyorum ama sürekli tekrarlıyor abartılı tepki de küsüp odaya gidip konuşmamak bu arada gürlemiyorum ona karşı. Ailesi onun iyiliğini suistimal ediyor onu gördüğüm içinde kızıyorum. Bir gün olsun gelip kapımızı açmazlar anca ihtiyaçları olursa bizi hatırlarlar o da bunu gördüğü halde en ufak isteklerine bile hayır diyemiyor. Bende yavaş yavaş dola dola bu hale geldik işte. Ne yapmalı bilmiyorum.
Farkında olman güzel. Sorun eşimin ailesi arkadaşı demiyorsun. Belki de canım sen git ben gelmiyorum deyip özlemesini sağlamalısın. Erkekler evlenince aileci oluyor o bi gerçek. O yüzden boşanmayı düşünüyorum şu an. Afedersin ama benim gibi salak olma şikayet etmeden bi düşün ki hep şikayetçisin durumuna düşme..

Geçmiş olsun diycem mecburen kusura bakma. Yada tayin hakkın varsa çek başka yere git orda kaldığın sürece hayatın bu şekilde geçicek
Maalesef memur değiliz birazcık uzağa taşınacaklar şimdi sanki biz bir aile olmamışız bekarmışız gibi davranıyorlar rahatsız oluyorum bizim düşüncemize saygı sıfır.

Böyle insanlara yüz verdikçe astarını ister ben sevmiyorum eşimde sevmiyor Allahtan çünkü tek pazar günü birlikte vakit geçirmek varken ne diyr başkasına gidelim. Hele de hergün başkasına gitmek benim için ölüm gibi bir şey olur. Allah yardımcınız olur sizde ona küsün çocuk gibi 😒

Siz bu adamla 7 sene geçirmişsiniz, 3 senesinde birlikte yaşamışsınız. O zamanlar da böyle değil miydi? O şehirde de arkadaşları vardı muhakkak. O zaman ne yapıyordunuz?

Ne sebeple her gün ailesine gidiyorsunuz ve siz bunu neden kabul ediyorsunuz?
Eşim isterse her gün uğrasın ama her akşam gidip 3-5 saat oturmaya zorlasa beni asla gitmem. 1 yalnız gider, 2 yalnız gider, 3 yalnız gider, 4.'de eve de gelemez zaten. Git gece gündüz otur, gelme derim.
Siz her gün gitmeyi kabul ettiğiniz için hepsi bu düzene alışmış.
O şehirde arkadaşlarımız çoğunlukla ortaktı ve işimiz çok yoğundu genellikle birlikte vakit geçiriyorduk ve gerçekten çok mutluydum demek ki o pek mutlu değilmiş. İşte gelin yemek yiyelim gidersiniz işten geldiniz bak onları da seviyorum kötü insan değiller ama her gün her gün bayıyor ben sakin bir insanım üstelik onlar sürekli gürültülü tipler yani. Şimdi şimdi kendimi çekiyorum işte o da mübarek bensiz gitmek istemiyor evliyiz ayrı ayrı olur mu diyor.

Eşimin memleketinde tek başımada olsam insanlarla hergun evimiz ayrı hayatlarımız ayrı olduğu halde gitmem ve gidenleri de anlamıyorum herkesin kendi sınırları olmalı ,sonrası böyle oluyor maalesef.

Böyle insanlara yüz verdikçe astarını ister ben sevmiyorum eşimde sevmiyor Allahtan çünkü tek pazar günü birlikte vakit geçirmek varken ne diyr başkasına gidelim. Hele de hergün başkasına gitmek benim için ölüm gibi bir şey olur. Allah yardımcınız olur sizde ona küsün çocuk gibi 😒
Aynen aynen ne kadar gidersek o kadar gelin diyorlar valla. Bende birlikte vakit geçirmek istiyorum evde oturup film izlemek bile benim için mutluluk sebebi. Yok o değil ben küsüyorum zaten 😅

Eşimin memleketinde tek başımada olsam insanlarla hergun evimiz ayrı hayatlarımız ayrı olduğu halde gitmem ve gidenleri de anlamıyorum herkesin kendi sınırları olmalı ,sonrası böyle oluyor maalesef.
Daha ilk senemiz ailesini tanıyayım beni tanısınlar kafasında olduğumuz için birazda sıklaştı sonrası zaten sıktı bir zaman sonra dedim yani evliliğimiz etkileniyor. Bizim bekar olmadığımızı idrak edemiyorlar özel hayat var mı yok mu düşünce sıfır.

Şimdi taşınıyorlar çok şükür bir ilçe uzağa ama yakın mesafe sayılır arabayla. Onlardan ayağımızı kestim sayılır ben gitmeyelim de demiyorum üstelik her gün istemiyorum ya hafta da 1 gitsek neyine yetmiyor. Sen benim ailemle ilgili birşey olunca tartışma çıkarıyorsuna geldi en son konu.
siz şu an bir aile olamamışsınız malesef ki belki bir yardım gerekebilir

Farkında olman güzel. Sorun eşimin ailesi arkadaşı demiyorsun. Belki de canım sen git ben gelmiyorum deyip özlemesini sağlamalısın. Erkekler evlenince aileci oluyor o bi gerçek. O yüzden boşanmayı düşünüyorum şu an. Afedersin ama benim gibi salak olma şikayet etmeden bi düşün ki hep şikayetçisin durumuna düşme..
Bende şuan her şeyden şikayetçi durumuna düştüm hiçbir şeyden memnun değilmişim falan. Beni seviyor o kadar şeyler yaşadık eminim ama şu sıra gerçekten birbirimizi anlayamacak duruma geldik.

Daha ilk senemiz ailesini tanıyayım beni tanısınlar kafasında olduğumuz için birazda sıklaştı sonrası zaten sıktı bir zaman sonra dedim yani evliliğimiz etkileniyor. Bizim bekar olmadığımızı idrak edemiyorlar özel hayat var mı yok mu düşünce sıfır.
Eşimin ailesi evlendik daha ilk haftadan " gelin bizde kalın " sacmaliklarina girdi eşimde onları destekledi , sonrasında ben yüzlerine karşı evlendik evimiz ayrı hayatlarımız ayrı özelimiz ayrı dedim ve kestim o durumu . yani hadi ayda 1 gidip oturmayı anlarım da hergun hergun gidip + kalmak bana aşırı saçma geliyor . Ben onu kısıtlamıyorum istediği yere istediği gibi gidebilir bana ne ama bu muhabbetler cidden aşırı yapay

Eşimin ailesi evlendik daha ilk haftadan " gelin bizde kalın " sacmaliklarina girdi eşimde onları destekledi , sonrasında ben yüzlerine karşı evlendik evimiz ayrı hayatlarımız ayrı özelimiz ayrı dedim ve kestim o durumu . yani hadi ayda 1 gidip oturmayı anlarım da hergun hergun gidip + kalmak bana aşırı saçma geliyor . Ben onu kısıtlamıyorum istediği yere istediği gibi gidebilir bana ne ama bu muhabbetler cidden aşırı yapay
Hadi kötü olmayalım dedim gelin dediler gittik kalma falan durumu yok ama çok yakın yani yürüme mesafesinde olduğu için ben kalkalım demesem dürtmesem kalkacağı da yok bu kadar aile arkadaş düşkünüydün niye evlendin diye sorarlar adama yani. Ailesi de maddi destek olmadı manevi olarakta pek yoklar ama amaç ne bende bilmiyorum yani. Neyse ki yavaş yavaş ayağımızı kesiyorum. Taşınacaklar da artık düzelir umarım herşey.

Hadi kötü olmayalım dedim gelin dediler gittik kalma falan durumu yok ama çok yakın yani yürüme mesafesinde olduğu için ben kalkalım demesem dürtmesem kalkacağı da yok bu kadar aile arkadaş düşkünüydün niye evlendin diye sorarlar adama yani. Ailesi de maddi destek olmadı manevi olarakta pek yoklar ama amaç ne bende bilmiyorum yani. Neyse ki yavaş yavaş ayağımızı kesiyorum. Taşınacaklar da artık düzelir umarım herşey.
Aynı şeyleri yaşadığımız için hiç uzak gelmiyo 🤣 özellikle cadaloz bir kv varsa amannn Allah'ım kaç oradan kaç

X