Esim uyusturucu kullaniyordu ama biraktigini soyluyor

Of size zerre üzülmüyorum malesef de yazık günah o çocuklara ya. Anne evden çıkmıyor baba uyuşturucu bağımlısı. Nasıl bir gelecekleri olcak kimbilir. Tüplerinizi bağlatsaydınız madem hiç mi üzülmüyorsunuz ya çocuklar için. Ayrıca kimse kusura bakmasın uyuşturucu bağımlısı adamı öğrendiğinin ikinci günü gider boşarsın oturup çocuk yapmazsın.
Ben ilk cocugum dogdukdan snra ogrendim esimin bagmli oldugunu ve suan 25 yasndayim esim istemedikden snrada tupleri baglatamam ve ilk cicugumu dogurdugumda yasmda dahada kucukdu zaten baglamazlar dogumdan snra ogrendim ve cocuk zaten istemiyordum kazayla hamile kalmisim hap kullaniyorudm migren atagim tutunca doktor biraktirdi migreni daha fazla tetikliyor diye esim korunuyodu ama genede kalmisim bende ogrendigim zaman ayrlmak istiyodum ama cocugum daha kucukdu gidecek yerim yok isim yok kucucuk cocukla tek basma nereye gidebilirdim

Anlıyorum maalesef akraba akrep diye bu yüzden diyorlar.
Dua etmekten başka yol yok gibi.
Bu arada yaşınız küçük sanırım. Eğer lise mezunuysanız dışardan üniversite okuyup iş güç sahibi olmak için çabalayın. 10 yıl sürse bile mutlaka altın bileziğiniz olsun kolunuzda.
Allah yardımcınız olsun.
Liseyi bitirdim ve evlendim 7 senedir evliyim acikdan universite okudum tibbi dokumantasyon sekreterlik okudum bitti smdi adalet okuyorum onuda yaz okulunda bitirmek uzereyim ama is yok tecrube yok param yok ne yaparim bilmiyorum

Gerçekten çok sinirlendim.Kadincagiz derdini anlatio maşallah vur abaliya yapmış herkes.Olan olmuş çocuk var artık napsin kadın yani bunu söylemenin gerçeği değiştirmeye faydası mi var sanki.Biri de satıcı mi demiş gerçekten bı durun ya konu sahibi de sakin sakin cevap vermiş.Birakin artık şu linç işini ya gerçekten biktirdiniz.Konu sahibi sizin durumunuza gelince bana kalırsa gezmek,vakit geçirmekten daha önemli sorunlarınız var.Gidip aylık ilaç yazdirmakla bağımlılık tedavisi mi olur Allah aşkına.Bunun psikiyatristi,psikoloğu,kan takipleri olmaz mı.Siz hiç mi bunları sorup araştırmiyosunuz?Madem ailem destek cikmio,ayrilamiorum diosunuz o zaman araştırın peşine düşün durumun.

Gerçekten çok sinirlendim.Kadincagiz derdini anlatio maşallah vur abaliya yapmış herkes.Olan olmuş çocuk var artık napsin kadın yani bunu söylemenin gerçeği değiştirmeye faydası mi var sanki.Biri de satıcı mi demiş gerçekten bı durun ya konu sahibi de sakin sakin cevap vermiş.Birakin artık şu linç işini ya gerçekten biktirdiniz.Konu sahibi sizin durumunuza gelince bana kalırsa gezmek,vakit geçirmekten daha önemli sorunlarınız var.Gidip aylık ilaç yazdirmakla bağımlılık tedavisi mi olur Allah aşkına.Bunun psikiyatristi,psikoloğu,kan takipleri olmaz mı.Siz hiç mi bunları sorup araştırmiyosunuz?Madem ailem destek cikmio,ayrilamiorum diosunuz o zaman araştırın peşine düşün durumun.
Bende esimin dedigi kadar biliyorum her seyi onceden denetimli serbestligi var diye tahlil yapyolardi snra ilc veriyolardi tedavi goruyordu e nabizdan hep kontrol ettimt ahlilleri temiz cikiyordu snra tahlil almayi biraktilar snradan ilclari yazip yollamaya basladilar pskologa yonlendirmiyolar zaten ilaclar bitince gidip pskyatriye ilaci soyluyor doktor yazip yollyor nasil bunun sozune inaniyolar onuda bilmiyorum

Bağımlılar için bırakma dernekleri var bence eşiniz ve siz öyle bir yerden destek alın siz anlayamazsınız ama orada görevli kişiler bu evreden geçtiği için onu anlar.

Liseyi bitirdim ve evlendim 7 senedir evliyim acikdan universite okudum tibbi dokumantasyon sekreterlik okudum bitti smdi adalet okuyorum onuda yaz okulunda bitirmek uzereyim ama is yok tecrube yok param yok ne yaparim bilmiyorum
Kpss de şansınızı denemeye devam edin. 4 yıllık üniversite mezunu olmak için uğraşın. Sakın pes etmeyin.

Öncelikle inşallah eşiniz dediği gibi birakabilmistir.

Benim abim meth kullanıyor. Yıllardır kullanmış, eşi çok yakında oturmamiza rağmen söylemedi yıllarca. Bize de hali tavrı garip geliyordu belki ot vs içiyordur diye bile düşündük ya da alkoldendir. Ama bu kadarını beklemiyorduk.

Hep çok kavgacı sorunlu bir tipti ama en son çıldırdı. Yemekten içmekten kesildi halüsinasyonlar başladı. Kendisini ya da erkek çocuklarını Mehdi sanıyordu. Evden dışarı çıkmıyor, ailesini cikartmiyordu. İnsanların onu takip ettiğine çocuklarını öldüreceğini inanıyordu. Sonra hepimizi kâfir olmakla enistemi büyücü olmakla onlara büyü yapmakla suçladı. Evdeki yiyecekleri çöpe attı evdeki seccadeleri halıları kesti yer döşemesini söktü. Ayrı ayrı yedi çöpe attırdı vs. En son balta bıçak ve silahla geziyordu. Gözleri dönüyordu delilikten. Kuran okuyordu güya sürekli ama takmıştı Kur'an'ı bilerek yanlış okutuyorlar böyle okunacak vs diye kendine has bir tarz geliştirdi. Elinde böcek ilacı yedi yirmidort evi ilaçladi. Ölmüş kâfirler böcek olarak evlere giriyormuş.

Neyse en son polisle aldırdık hastaneye yattı bir haftada çıkarttılar. bir sene geçti ki güya icmiyordu yine başladı saçmalıkları. O derece yapmasa da ailesini yine eve kapattı vs.

Ben uyuşturucu içenin bırakanı duymadım. Komşum sentetik bir madde içiyordu. Muhtemelen çoktan ölmüştür.
Emlakçı arkadaşım esrar içiyordu. Bir kaç kere içtiğinde gördüm. Hayatımda gördüğüm en güzel mavi gözlere sahip erkektir. Cam gibi bomboş bakıyor, tepki veremiyordu. Dedim " bunu kendine neden yapıyorsun." "Üstüne vazife olmayan şeylere karışma" dedi. Bu laftan sonra arkadaşlığımı kestim. Kurtulmak istemeyen bir insana yapabileceğim hiçbir şey yok. Yola gelirim diye evlendi. Karısı 1 senenin sonunda çocuğunu da alıp terk etti. Ben bırakana şahit olmadım. Allah korusun böyle bir şey başıma gelseydi, çekmezdim. Berrak, ayık bir zihin tarafından sevilmek isterim. Uyuşmuş bir adamla aynı çatıda yaşamaya katlanmazdım.

Öncelikle inşallah eşiniz dediği gibi birakabilmistir.

Benim abim meth kullanıyor. Yıllardır kullanmış, eşi çok yakında oturmamiza rağmen söylemedi yıllarca. Bize de hali tavrı garip geliyordu belki ot vs içiyordur diye bile düşündük ya da alkoldendir. Ama bu kadarını beklemiyorduk.

Hep çok kavgacı sorunlu bir tipti ama en son çıldırdı. Yemekten içmekten kesildi halüsinasyonlar başladı. Kendisini ya da erkek çocuklarını Mehdi sanıyordu. Evden dışarı çıkmıyor, ailesini cikartmiyordu. İnsanların onu takip ettiğine çocuklarını öldüreceğini inanıyordu. Sonra hepimizi kâfir olmakla enistemi büyücü olmakla onlara büyü yapmakla suçladı. Evdeki yiyecekleri çöpe attı evdeki seccadeleri halıları kesti yer döşemesini söktü. Ayrı ayrı yedi çöpe attırdı vs. En son balta bıçak ve silahla geziyordu. Gözleri dönüyordu delilikten. Kuran okuyordu güya sürekli ama takmıştı Kur'an'ı bilerek yanlış okutuyorlar böyle okunacak vs diye kendine has bir tarz geliştirdi. Elinde böcek ilacı yedi yirmidort evi ilaçladi. Ölmüş kâfirler böcek olarak evlere giriyormuş.

Neyse en son polisle aldırdık hastaneye yattı bir haftada çıkarttılar. bir sene geçti ki güya icmiyordu yine başladı saçmalıkları. O derece yapmasa da ailesini yine eve kapattı vs.
Kusura bakmayin ama Palu ailesindeki evin damadi da boyleydi o da madde kullaniyordu. zaten dislerinden belli oluyor kullanicilar.
Cok aci verici bi durum, yegenleriniz varsa o evde birakmayin, saglikli kararlar veremezler etki altindayken.

Kusura bakmayin ama Palu ailesindeki evin damadi da boyleydi o da madde kullaniyordu. zaten dislerinden belli oluyor kullanicilar.
Cok aci verici bi durum, yegenleriniz varsa o evde birakmayin, saglikli kararlar veremezler etki altindayken.

Yok estf. Ne kusuru benimde aklıma palular gelmişti ilk bu olayları yaşadığımizda. Allah korusun çok daha kotu neticelenebilirdi. Şimdi çocuklar ve yengem evi terkettiler bir ay kadar oldu bizim de manevi destegimizle şikayetçi olup uzaklaştırma çıkarttı yengem. Güya psikiyatriye gidiyor ama suçu hala başkalarında gören bir insan düzelir mi Allah bilir. Bunları yazmamın sebebi de konu sahibi arkadaşa bir örnek teşkil etmesi açısından. İlkinde delirdigi akıl hastanesine yatırıldığı halde çıkınca bir süre sonra içmeye devam etti. Ve bu meth gibi kimyasallar beyinde kalıcı hasar bırakıp şizofreniye kadar gidebiliyor. Ona göre kararınızı verin lütfen.

X