Eşim ve ailesi dedikodumu yapıyor

Kak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
28
5
Merhaba öncelikle,ben pek de sıradan olmayan bir konu açtım diye düşünüyorum.Sorun eşim ve ailesinin dedikodumu yapıyor olması.Ben o gün ne yaptım ailesinin haberi oluyor.SIradan olmayan derken şunu kastediyorum,hemen hemen kaynana dedikodu yapar.BUrada eşim ne var ne yok herşeyimi söylüyor ve aile ardından konuyu kendi arasında konuşuyor ki ben ne zaman onlara gitsem veya ne zaman telefonda görüşsem lafı nasıl başarıyorsalar oraya getirip laf sokuyorlar.Bİr insan gittiğim kafenin ismine kadar anlatır mı ajan gibi kocam var vesselam.Kadınlar böyle laf taşır.BAbası da böyle,nerede kadın muhabbeti o da orda.ERkek dediğin ağır olmalı biraz değil mi.BU konuyu çok konuştum.HEr defasında inkar etti,ben annemle konuşmadım bayağıdır nerden bilecek onu bunu diyor.AMa annesi her seferinde kendini ele veriyor.Belki de mahsus belli ediyor bak oğlum herşeyi bana anlatıyor haberin olsun gibisinden.AMa kalkıp da bunları nerden biliyorsunuz dilemiyorsunuz onlara.ÇÜnkü çok profesyoneller,havadan sudan bahseder gibi anlatıp laf söküyorlar.BUnun nasıl önüne geçerim bilemiyorum.

Son düzenleme:
Kaç yaşında eşiniz?

Bir de çok konuşan bir tip mi? Malesef erkeğin çok konuşanı hiç çekilmiyor. Böyle bir huyu varsa, bir süre sonra anlatacak bişey bulamadığından sizi gündeme getiriyor ve ne var ne yok tüm detaylarıyla aktarıyordur. Çekiştirmek, dedikodu gibi bir amacı olduğunu sanmam; bildiğin bozboğazlık, gevezelik.

.

Merhaba öncelikle,ben pek de sıradan olmayan bir konu açtım diye düşünüyorum.Sorun eşim ve ailesinin dedikodumu yapıyor olması.Ben o gün ne yaptım ailesinin haberi oluyor.SIradan olmayan derken şunu kastediyorum,hemen hemen kaynana dedikodu yapar.BUrada eşim ne var ne yok herşeyimi söylüyor ve aile ardından konuyu kendi arasında konuşuyor ki ben ne zaman onlara gitsem veya ne zaman telefonda görüşsem lafı nasıl başarıyorsalar oraya getirip laf söküyorlar.Bİr insan gittiğim kafenin ismine kadar anlatır mı ajan gibi kocam var vesselam.Kadınlar böyle laf taşır.BAbası da böyle,nerede kadın muhabbeti o da orda.ERkek dediğin ağır olmalı biraz değil mi.BU konuyu çok konuştum.HEr defasında inkar etti,ben annemle konuşmadım bayağıdır nerden bilecek onu bunu diyor.AMa annesi her seferinde kendini ele veriyor.Belki de mahsus belli ediyor bak oğlum herşeyi bana anlatıyor haberin olsun gibisinden.AMa kalkıp da bunları nerden biliyorsunuz dilemiyorsunuz onlara.ÇÜnkü çok profesyoneller,havadan sudan bahseder gibi anlatıp laf söküyorlar.BUnun nasıl önüne geçerim bilemiyorum.

Bu saatten sonra eşinizin ağzına terliğin tersiyel vurup doğruyu öğretemezsiniz maalesef. herkes dedikodu yapar ama basit seylerden, evin icinde olan hersey anlatılmaz.

Merhaba öncelikle,ben pek de sıradan olmayan bir konu açtım diye düşünüyorum.Sorun eşim ve ailesinin dedikodumu yapıyor olması.Ben o gün ne yaptım ailesinin haberi oluyor.SIradan olmayan derken şunu kastediyorum,hemen hemen kaynana dedikodu yapar.BUrada eşim ne var ne yok herşeyimi söylüyor ve aile ardından konuyu kendi arasında konuşuyor ki ben ne zaman onlara gitsem veya ne zaman telefonda görüşsem lafı nasıl başarıyorsalar oraya getirip laf söküyorlar.Bİr insan gittiğim kafenin ismine kadar anlatır mı ajan gibi kocam var vesselam.Kadınlar böyle laf taşır.BAbası da böyle,nerede kadın muhabbeti o da orda.ERkek dediğin ağır olmalı biraz değil mi.BU konuyu çok konuştum.HEr defasında inkar etti,ben annemle konuşmadım bayağıdır nerden bilecek onu bunu diyor.AMa annesi her seferinde kendini ele veriyor.Belki de mahsus belli ediyor bak oğlum herşeyi bana anlatıyor haberin olsun gibisinden.AMa kalkıp da bunları nerden biliyorsunuz dilemiyorsunuz onlara.ÇÜnkü çok profesyoneller,havadan sudan bahseder gibi anlatıp laf söküyorlar.BUnun nasıl önüne geçerim bilemiyorum.
Suç eşinde arkadaşım,eşin her olan biteni anlatmasa kayınvaliden dedikodunu yapıp sana laf sokmaz,eşinle konuşup kendine çeki düzen vermesi gerek,yoksa daha çok üzülürsün.

çok itici nerden bakarsanız itici.eşinizi değiştirebileceginzii sanmıyorum

Kaç yaşında eşiniz?

Bir de çok konuşan bir tip mi? Malesef erkeğin çok konuşanı hiç çekilmiyor. Böyle bir huyu varsa, bir süre sonra anlatacak bişey bulamadığından sizi gündeme getiriyor ve ne var ne yok tüm detaylarıyla aktarıyordur. Çekiştirmek, dedikodu gibi bir amacı olduğunu sanmam; bildiğin bozboğazlık, gevezelik.

.

35 yaşında.KEndi ile sorunları olan birisi.ÖZellikle cinsel yönden.BEni de çok sevdiğini sanmıyorum,yani bana öyle geliyor.BAşkası seni çekmez dediğimde de kabul eder.AYrıca çok aileci,elitimi bile bana savunur.EN ağrıma giden de bu.3 senelik evliyiz daha hala değişmedi birşeyler.ANnesi ne derse o.ÇOk da saygılıyım.MAço erkeklerden de değil ayrıca,kıskançlık nedir bilmez.GEçen gün annesine ben laf soktum ilk defa anlatmış olmalı ki eşimin tavrı daha da değişti bana.Daha ilgincini anlatayım,ailede çoğunluk kırmızı rengi seviyorsa siz de sevmek zorundasınız.SEvmezseniz sevilmeyen biri olursunuz.Ne kadar ilginçler,ayrıca çok da benciller.HAmileydim de biz ailenin çocukları sabah 1 2 saat daha geç kalkıyoruz diye kendileri kahvaltıya gitmişler kız kardeşi ve kocalarında.KArnım açıktı doğal olarak,evdeki böreği bitirdiğim için şaşırır kaldı.ÜStelik eve börek getireceklerdi kahvaltı dönüşü,eşim telefon etti karnı açıktı eğer gelmeyeceksiniz ben gidip ekmek alacağım dedi.KAyınvalidem ne dese beğenirsiniz bekleyin kahvaltımı şimdi yaptım kahvemi içeceğim.

Son düzenleme:
35 yaşında.KEndi ile sorunları olan birisi.ÖZellikle cinsel yönden.BEni de çok sevdiğini sanmıyorum,yani bana öyle geliyor.BAşkası seni çekmez dediğimde de kabul eder.AYrıca çok aileci,elitimi bile bana savunur.EN ağrıma giden de bu.3 senelik evliyiz daha hala değişmedi birşeyler.ANnesi ne derse o.ÇOk da saygılıyım.MAço erkeklerden de değil ayrıca,kıskançlık nedir bilmez.GEçen gün annesine ben laf soktum ilk defa anlatmış olmalı ki eşimin tavrı daha da değişti bana.

çocuk var mı?......................

:KK20: siz de özel tüzel ev içi her halinizi kendi annenizle iş birliği içinde, eşinizle kendi alilenizi ziyarete gittiğinizde, aynısını sevgili eşinize yaptırın:21:
sonra da seyredin, ama annenizi oyununuzun içine almanız şart..o işini bilir:KK53:mutlaka soracaktır eşiniz, gayet rahat bir şekilde uygun gördüğünüz gerekli cevapları vereceğinizden ben de eminim:KK53::KK53:

35 yaşında.KEndi ile sorunları olan birisi.ÖZellikle cinsel yönden.BEni de çok sevdiğini sanmıyorum,yani bana öyle geliyor.BAşkası seni çekmez dediğimde de kabul eder.AYrıca çok aileci,elitimi bile bana savunur.EN ağrıma giden de bu.3 senelik evliyiz daha hala değişmedi birşeyler.ANnesi ne derse o.ÇOk da saygılıyım.MAço erkeklerden de değil ayrıca,kıskançlık nedir bilmez.GEçen gün annesine ben laf soktum ilk defa anlatmış olmalı ki eşimin tavrı daha da değişti bana.Daha ilgincini anlatayım,ailede çoğunluk kırmızı rengi seviyorsa siz de sevmek zorundasınız.SEvmezseniz sevilmeyen biri olursunuz.Ne kadar ilginçler,ayrıca çok da benciller.HAmileydim de biz ailenin çocukları sabah 1 2 saat daha geç kalkıyoruz diye kendileri kahvaltıya gitmişler kız kardeşi ve kocalarında.KArnım açıktı doğal olarak,evdeki böreği bitirdiğim için şaşırır kaldı.ÜStelik eve börek getireceklerdi kahvaltı dönüşü,eşim telefon etti karnı açıktı eğer gelmeyeceksiniz ben gidip ekmek alacağım dedi.KAyınvalidem ne dese beğenirsiniz bekleyin kahvaltımı şimdi yaptım kahvemi içeceğim.

Canım bu ne ya? Sen eşini seviyor musun peki? Ailesiyle beraber mi yaşıyorsunuz? Çalışmıyorsun sanırım.

Çocuk var.O doğduktan sonra daha da değiştiler.Boşanamam diye düşünüyorlar.Bebekten önce hiç laf sokmazlardı.Eşimin erkek kardeşi laf sokardı.Araya mesafe koydum.Bunu da istemiyorlar.Mesafe istemiyorlar.Şimdi kaynanam ve kayınbabam maşallah çocuk büyütürken sürekli laf sokuyorlar.Sanki ben bakıcıyım,onlar annesi babası.Yani şunu anladım,üniversite mezunu kayınvalideniz veya babanız olsa bile birşeyler değişmiyor.

Canım bu ne ya? Sen eşini seviyor musun peki? Ailesiyle beraber mi yaşıyorsunuz? Çalışmıyorsun sanırım.

Ben eşimden soğudum.O da bir aşkla bağlı değil. Sevmiyor belki de öylesine aile olalım diye sürdürüyoruz.Her problemde de boşanacak değilim.Fakat mutlu da değilim.Ona sorsanız ben mutluyum diyor.Nasıl iş anlamadım.Çocuk olunca bir süreliğine bıraktım işi.Onu da istemiyorlar.Çalışıp para kazanmamı istiyorlar.Kendileri yesin içsin gezsin yeterki.Farklı evlerde yaşıyoruz.

Son düzenleme:
:KK20: siz de özel tüzel ev içi her halinizi kendi annenizle iş birliği içinde, eşinizle kendi alilenizi ziyarete gittiğinizde, aynısını sevgili eşinize yaptırın:21:
sonra da seyredin, ama annenizi oyununuzun içine almanız şart..o işini bilir:KK53:mutlaka soracaktır eşiniz, gayet rahat bir şekilde uygun gördüğünüz gerekli cevapları vereceğinizden ben de eminim:KK53::KK53:

Ben de anneme onu dedim.Fakat onlar yapmaz bunu biliyorum.

Laf tasiyan erkeklerden nefret ediyorum.
Tamam insan ailesiyle herseyini paylasir ama bir adamin gecip karisinin dedikodusunu yapmasi kadar itici birsey yok.
Ne öyle rapor veriyormus gibi gittiginiz yerleri, yaptiginiz herseyi biliyorlar ve üstelik bunu sonra size karsi kullaniyorlar.
Esiniz bence sizin bir aile oldugunuzu algilayamamis.
Bu saatden sonra degisecegini sanmiyorum, zaten insanlar degismez, kimse kimseyi degistiremez.
Bu konu yüzünden bosanacak degilim diyorsaniz, esinizi ve ailesini olduklari gibi kabul etmelisiniz.

Ben eşimden soğudum.O da bir aşkla bağlı değil. Sevmiyor belki de öylesine aile olalım diye sürdürüyoruz.Her problemde de boşanacak değilim.Fakat mutlu da değilim.Ona sorsanız ben mutluyum diyor.Nasıl iş anlamadım.Çocuk olunca bir süreliğine bıraktım işi.Onu da istemiyorlar.Çalışıp para kazanmamı istiyorlar.Kendileri yesin içsin gezsin yeterki.Farklı evlerde yaşıyoruz.

Durumunuz el veriyorsa bir aile terapisine gitseniz? Uzman bir kişinin yönlendirmesiyle karşılıklı sıkıntılarınızı daha kolay dile getirebilirsiniz diye düşünüyorum. Hem de bu evliliğe renk katacak önerileri olur belki.

Keşke ailesinin size müdahele edemiyeceği kadar uzakta olabilseniz.

Durumunuz el veriyorsa bir aile terapisine gitseniz? Uzman bir kişinin yönlendirmesiyle karşılıklı sıkıntılarınızı daha kolay dile getirebilirsiniz diye düşünüyorum. Hem de bu evliliğe renk katacak önerileri olur belki.

Keşke ailesinin size müdahele edemiyeceği kadar uzakta olabilseniz.

İyi bir öneri düşüneceğim.Fakat bu ara biraz zor.Uzaklık demişsiniz,ben de birgün sinirlenip eşime onu söyledim.Gidip yetiştirmiş olacakki kayınbabam birgün ne dedi biliyor musunuz?(Laf arasında o da,konu nasıl geldiyse oraya) Evli çiftler fizana bile gitseler,uzaktan da bozmak isteyenler yine bozar kızım demişti.Çok alaycı bir kayınpederim var.Eşini bile küçümser.Herkesi...Oğlunu bile.Beni nasıl küçümsemesin?Ama bu kayınpederimin kendi eksikliklerinden kaynaklı diye düşünüyorum.Aynı şeyi oğlu da yapıyor.

Kayınpeder emekli,şimdi iki hafta da bize gelip kalmak istiyorlar.Biz başka şehirdeyiz.Kayınvalidemin pek birşeyini görmedim.Yemek hazırlamaya bile üşenir.Çok bencil çok. Birgün bizde kalırlarken büyükannem geldi bana.Yoldan geldi kadıncağız.Ben aç değilim diyip kenara çekildi.Utanmasa sofra kurmayalım diyecek.Sen yeme,yiyecek olanlar var değil mi?Annesi ölmüştü hiç unutmam,bilmem inanır mısınız toprağa verdiğimiz gün yanında olmak istedim,başka şehirdeydik üstelik.Hemen gittim.Toprağa verirken bile laf soktu bana.Neymiş herkes kendi evini kendi yapıyormuş artık.Hayır ne alaka cenaze günü?İnanamadım.İnsan annesinin yasını tutmaz mı?İşi gücü laf sokmak.

Kayınpeder emekli,şimdi iki hafta da bir bize gelip kalmak istiyorlar.Biz başka şehirdeyiz.Kayınvalidemin pek birşeyini görmedim.Yemek hazırlamaya bile üşenir.Çok bencil çok. Birgün bizde kalırlarken büyükannem geldi bana.Yoldan geldi kadıncağız.Ben aç değilim diyip kenara çekildi.Utanmasa sofra kurmayalım diyecek.Sen yeme,yiyecek olanlar var değil mi?Annesi ölmüştü hiç unutmam,bilmem inanır mısınız toprağa verdiğimiz gün yanında olmak istedim,başka şehirdeydik üstelik.Hemen gittim.Toprağa verirken bile laf soktu bana.Neymiş herkes kendi evini kendi yapıyormuş artık.Hayır ne alaka cenaze günü?İnanamadım.İnsan annesinin yasını tutmaz mı?İşi gücü laf sokmak.

Son düzenleme:
Beni eltime övüyorlar,eltimi bana.Mahsus yapılan birşey gibi geliyor bana.Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar.Eltim de laf sokmaya başladı,kimi zaman kıskandı beni.Fakat ben bu oyunu anladım ve inadına eltime yakın olmaya çalışıyorum.Düşmanın ben olmadığımı göstermeye çalışıyorum.Eşimin bana olan sevgisini hep düşündüm.Bir insan kardeşinin hanımını savunur mu?Hayır diyeceksiniz ki eşinize 'e sen evlenseydin onunla' diye.Hayır deseniz ne olacak.Cevap belli 'Saçmala'

Son düzenleme:
bir süre hiçbir şeyini anlatma ağzını bıçak açmasın, hep sorduğu soruları geçiştir, iş patlama noktasına gelince de kusura bakma laf taşıdığın sürece sana hiçbir şeyimi anlatmayacağım dersin.

X