Esim ve ailesi

Gorumceniz davetlerinize gelmek zorunda degildi, gorumce gorevi degil yani sizinle ceyiz alisverisine, kuafore vs gelmek. Bu ayri bir konu, siz evlendikten sonra yasadiginiz sehre geldiginde evinize davet etmemeniz ayri bir konu. Siz bir aile olduktan sonra, esinizin kardesini nezaketen davet etmeniz uygun olurdu. Abisinin evi ama evin hanimi siz oldugunuz ve siz agirlayacaginiz icin sizin en azindan esinize teklif etmeniz gerekirdi.

Dugunde takilan bilezige gelince, altinlar zaten kadina ait tr yasalarinda, o kismi anlamadim pek.

Kaynananiz 70 yasinda bir kadin yani bence ondan hizmet beklemeniz cok ayip. Kendi kizina yapiyorsa kizinin vicdanina kalmis bir sey, ama kizina yapiyor bana neden yapmiyor diye alinganlik yapmayada hakkiniz yok.

Gorumceniz ortalik karistiran bir tip orasi kesin ama bu firsati ona veren esiniz. Seni sileriz diye size telefon acmalarida yine esinizin agirligini koyamamasindan. En buyuk suclu esiniz. Kimseden bir sey beklemeyip mesafenizi tartismadan koymanizi tavsiye ederim.
Ben esimin ailesine mesafemi koydum zaten.gorumcemi aramiyorum o da beni aramiyor cok guzel bu sekilde insallah heo boyle olur bayram seyran konulusur olur biter.kvalidemi 20 gunde 1 belki o da beni eskiden 2 gunde 1 arardi simdi haftada 1 veya 10 gunde 1 oldu.havalari sorup 2 dk da kapatiyorum veya esime uzatiyorum.ama esim çen çen çen kardesiyle surekli iletisim halinde.gicik oluyorum artik.

Ben esimin ailesine mesafemi koydum zaten.gorumcemi aramiyorum o da beni aramiyor cok guzel bu sekilde insallah heo boyle olur bayram seyran konulusur olur biter.kvalidemi 20 gunde 1 belki o da beni eskiden 2 gunde 1 arardi simdi haftada 1 veya 10 gunde 1 oldu.havalari sorup 2 dk da kapatiyorum veya esime uzatiyorum.ama esim çen çen çen kardesiyle surekli iletisim halinde.gicik oluyorum artik.

Suan en buyuk probleminiz bu zaten. Kardesiyle bu kadar sik konusacak ne buluyor? Esiniz kardesiyle bu kadar sik ve uzun sure konusmaktan sikilmiyor mu?

Suan en buyuk probleminiz bu zaten. Kardesiyle bu kadar sik konusacak ne buluyor? Esiniz kardesiyle bu kadar sik ve uzun sure konusmaktan sikilmiyor mu?
Sıkılmıyor canım anlasilan.masallah her firsatta abicim diye basliyorlar.bu olaylar yasanmadan once ben kendisini aramiyorum diye o da abisini ariyordu mesela aksamlari bana da uzaktan slm cakıp kapatiyordu tlfnu.o surecte hamilelikle ilgili seyleri konusuyorlardi.esimde kendisi de bir tuhaf.sonra aglama krizine girdi ya beni aramiyor diye babasina bunun uzerine ben kednisini aradim senin sorunun ne benle sende beni aramiyorsun abini ariyorsun dedim sen aramadigin icin ozellikle yapiyorum dedi.tam bir salak ya.basit insan.kucuk insan kucuk seylerle ugrasiyor iste.simdi ki taktikte benim olmadigim ortamda konusuyorlar.mesai saatinde ariyor abisini veya esim onu veya aksam ben yoksam filan iste evde.delircem valla billa.ben annemle ayni evin icinde anne kiz boyle mıç mıç degilim bunlar nasillar cözemedim ben

Benim görümcemde eşim hariç herkesi parmağında oynatır 3 senelik evli birkez abisini evine çağırıp sevdiği yemeği yapmamıştır mevlüt ve doğum gününe çağırır herkese yaptığı gibi...Eşim ama yavaş yavaş kardeşimci olmaya başladı bunu anlamadım bende abimle benim ilişkimi görüp gıpta eden biz kardeşimle böyle değiliz yabancı gibiyiz diyen adam zaman zaman kardeşimci oluyor hayırlısı bakalım.Benim tavsiyem hal hatır fazlasına gerek yok bırak diğerleri ne halleri varsa görsünler eşinde dahil.

Alakasi bile
İstediğiniz yönde yorumlar gelmeyince zorunuza gidiyor değil mi? İstiyorsunuz ki konumuza yorum yapan herkes sizi yüceltsin, eşinizin ailesini yersin.

Selametle..[/QUOTE
Hic alakasi yok.laf soyleyim diye yazmis oldugun bir yorum sadece.konuyu anlamadigin bariz belli.hatta anlamak istemedigin.
Gule gulee...

Siz davet etmek isterseniz edin yine. Ama gelip gelmemek de kendisine kalmis,her davet ettigimiz insan gelecek diye bir kural yok. Gelmediyse oturup neden diye dusunur mu insan? Ona buna aglarsa da kendi problemi.

Siz peki neden israrla davet ve gorusme cabasi icindesiniz? Neden surekli yardim istiyorsunuz? Su var gel bu var gel de cok sempatik degil inanin.

Benim gorumcem de beni her yere cagirirdi,acayip bunalirdim. Sonucta ayni gorus ve dusuncede insanlar da degiliz. Mevlut yapar cagirirdi, ceyiz alisverisine cagirirdi,soz mendili merasimi vardi cagirirdi,bana hic hic hitap etmeyen tarz davetler. Gidip de orda ne yapacagim yani? İnsanlarin tarzlarini iyi analiz edip onlara gore aktivite var mi bunu iyi degerlendirip cagirmak lazim biraz da.
+1

İstediğiniz yönde yorumlar gelmeyince zorunuza gidiyor değil mi? İstiyorsunuz ki konumuza yorum yapan herkes sizi yüceltsin, eşinizin ailesini yersin.

Selametle..
Alakasi bile yok.konuyu anlamadigin hatta anlamak istemedigin cok net.oyle olmasaydi bir bakici tut baktir demezdin.ben ne anlatmisim sen nerdesin.neyse gule gulee..

Bende de var böyle abicim abicim diye diye abisini doldurmaya çalışan bir tip. Allahtan eşim yüz vermedi de devam edemedi. Nişanlıyken bile ne olsa kilometrelerce uzaktaki abisine yetiştiriyordu tabiki asla pasif durmadım ben bunun karşısında. Ay bu abicim lafından sırf bu kız yüzünden nefret ettim.

Canin haklisin evet soyledigin acidan da dusundum simdi ama cok tarzi olmadigina inanamadim nedense.neyse hadi tarzi olmasin tamam gelmesin ama insan bir doner soyler di mi muhattap alir yani.hadi muhattap almadin o zaman eve davet edilmerim yok beni aramiyor x diye aglamicaksin.yani bir tutarli ol sen benle gorusmek iyi iliski kurmak istiyor musun yoksa istemiyor musun?ikisi de kabulumdu yani bana farketmezdi.ama hamileligim ve sonrasinda gerek annesini babasini doldurmasi gerek esimi doldurmasi annem bakamaz laflariyla kendine musluman taviari ile beni acayip itti.hi birde soyle bir sozu vardi x beni sevmese de ben yigenime herzaman halalik yapicam diye yazmis esime okumustum gizlice.tehlikeli insan bu ya.

Bende de var böyle abicim abicim diye diye abisini doldurmaya çalışan bir tip. Allahtan eşim yüz vermedi de devam edemedi. Nişanlıyken bile ne olsa kilometrelerce uzaktaki abisine yetiştiriyordu tabiki asla pasif durmadım ben bunun karşısında. Ay bu abicim lafından sırf bu kız yüzünden nefret ettim.
Aynen oyl. malesef ben senin kadar sasli degilim esimin yumusak karni kizkardesi.ben olabildigince az muhattap oluyorum cok az konusuyorum gerektiginde o kadar.ayri sehirlerdeyiz Allahtan.tek tesellim bu ama masallah oralardan yetisiyor evimizin icine esiminde sayesinde tabii

Peki mesafeyi seviyorsa neden davet edilmek istiyor neden beni aramiyor diye ona buna agliyor neden hem gorusmek isteyip hem herseyini gizleme cabasi icerisinde.
Gerçekten görümcenin Sinsi ara bozucu HAİN yapısı var buda aşırı seni kıskançlıktan dolayısıyla şımarıklık tavan yapmış herhalde el bebek gül bebek gündemde olma çabasında sanırım onun yerini aldığınızı zannediyor vs artık ne sapkınlıkları varsa o kuş beyninde herkesi parmağında doluyor bir kaç damla gözyaşı ve her konuda haksız dahi olsa göz göre onun uğruna seni yakmaktan geri durmuyorlar umarım eşin hayat arkadaşının yani senin kıymetini bilir bilmezse sendeki olan kıymetide birgün delik kova gibi ona olan saygın sevgin akar gider.......ÂLLAH yâr yardımcınız olsun kardeşim amin

Gerçekten görümcenin Sinsi ara bozucu HAİN yapısı var buda aşırı seni kıskançlıktan dolayısıyla şımarıklık tavan yapmış herhalde el bebek gül bebek gündemde olma çabasında sanırım onun yerini aldığınızı zannediyor vs artık ne sapkınlıkları varsa o kuş beyninde herkesi parmağında doluyor bir kaç damla gözyaşı ve her konuda haksız dahi olsa göz göre onun uğruna seni yakmaktan geri durmuyorlar umarım eşin hayat arkadaşının yani senin kıymetini bilir bilmezse sendeki olan kıymetide birgün delik kova gibi ona olan saygın sevgin akar gider.......ÂLLAH yâr yardımcınız olsun kardeşim amin
Tesekkur ederim amin.Çareyi olabildigince az konusmakta buluyorum aramiyorum sormuyorum kirk yilda bir iste o kadar.artik kvalidem ve kbabami da aramiyorum sormuyorum bindee biir.onlara kirginim.kac yasinda insanlar kizlarinin akliyla hareket ederek bendeki sevgilerini tukettiler.saygisizligim yok ama olmazda.esime de bin kez konustum bilmiyorum artik ne olur ya vallahi yoruldum.boyle herkse gulucuk dagitip icten ice kiskanclik besleyen insanlar cok tehlikeli.insallah hic olmazlar hayatimizda...

Aynen oyl. malesef ben senin kadar sasli degilim esimin yumusak karni kizkardesi.ben olabildigince az muhattap oluyorum cok az konusuyorum gerektiginde o kadar.ayri sehirlerdeyiz Allahtan.tek tesellim bu ama masallah oralardan yetisiyor evimizin icine esiminde sayesinde tabii
İş eşinde bitiyor işte malesef ki. Eşin kendisi görecek kardeşinin ne yapmaya çalıştığını. İnşallah en yakın zamanda görür.

Tesekkur ederim amin.Çareyi olabildigince az konusmakta buluyorum aramiyorum sormuyorum kirk yilda bir iste o kadar.artik kvalidem ve kbabami da aramiyorum sormuyorum bindee biir.onlara kirginim.kac yasinda insanlar kizlarinin akliyla hareket ederek bendeki sevgilerini tukettiler.saygisizligim yok ama olmazda.esime de bin kez konustum bilmiyorum artik ne olur ya vallahi yoruldum.boyle herkse gulucuk dagitip icten ice kiskanclik besleyen insanlar cok tehlikeli.insallah hic olmazlar hayatimizda...
Zaten abisini seven Oğlunu seven onun Eşiyle mutlu olması için elinden geleni yapar bir şey yapmasına bile gerek yok aralarına fitne fücur fesatlık sokmasınlar buda yeter

İş eşinde bitiyor işte malesef ki. Eşin kendisi görecek kardeşinin ne yapmaya çalıştığını. İnşallah en yakın zamanda görür.
Aynen katılıyorum sözlerine maalesef diyorum çünkü bazı erkekler çok dengesiz ya karısını çok sever Anayı babayı kardeşi es geçer gözü kimseyi görmez yada Tam tersi bi ortası yokmu bunun bilmem

Bu görümcelerin derdi ne ya? Abisinin yuvası dağılınca mutlu mu olacaklar ? Ne yapmaya miye huzursuzluk cıkarmaya calışıyolar kendşlerinden nefret ettiriyolar ?
Kıskançlık zor iş Allah akıl fikir versin bize de sabır versin..

X