Eşim ve Ailesi

kelebek4616

Huzur...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2016
108
45
31
Kızlar selam,

Ben mayıs ayında evlendim yani yeni evliyim. Ancak şöyle bir sorunum var ki ben bizi bir Aile olarak görmüyorum. Sanki diğer evli çiftlerden farklıymışız gibi geliyor. Eşimi çok seviyorum. Eşimde bana çok düşkündür çok üstüme titrer bir dediğimi ikiletmez. Ama ben anne babası ayrı olarak büyüyen bir kızdım. üniversiteye gidene kadar annem ve kardeşimle beraberdik babam yurt dışındaydı arada bir gelir bizi görüp giderdi annem bizim dışarı çıkıp oynamamıza izin vermezdi birşey olur diye korkardı. eve misafir gelince çok sevinirdim konusmak isterdim ama annem hersey de beni döverdordi kardesimi dövmezdi sadece bagırırdı ve ben hiç yaramaz bir cocukta degildim. annem birsey oldugunda bana sarılır aglardı ama daha okula bile gitmiyordum bana ev işi yaptırıdı yapamayınca döverdi banyoya kitlerdi.babam gelirken hep hediyeler getirirdi sanki hediyeyle mutlu olacaktım 2 günlüğüne gelirdi ama hiç görmezdim dışarı çıkar gezerdi.

Üniversitede baska sehire gittim geldi annemle babam kagıt üstündede ayrıldılar sonra babam geldi ve bizi bırakmayacağını söyledi annem gitti bir süre sonrada evlendi.babam annem evlendi diye annemin bizi görmeye gelmesini istemiyordu. kardesimle anneme gidip görüyorduk. annem şimdi çok mutlu eşi babamdan daha ilgili. kızım birseye ihtiyacınız var mı diye sorardı. ben evlenirken de babamın bana hiç katkısı olmadı. çeyizimde ki tek birseyi bile almış degil. ama annemin eşi bana sormadan gitmiş elektirik süpürgemi yemek takımımı almış düğün fotografcısı için annem beni bir fotografcıya götürmüştü anlaşmıştık ödemeyi düğün günü yapın demişlerdi ama annemin eşi gidip 1500 TL yi ödemiş. Babamdan zerresini görmedim. zaten amcalarım halamla falan da aram kötüdür anneme çok çektirdiler diye hep mesafeliyimdir. aynı sekilde teyzelerim dayılarım anneannemle de mesafeliyimdir oraya gittiğimizde hep annemi doldurup bizi dövdürüp gülerlerdi.

Ben evlenirrken dayımın bir tanesi düğünüme gelmedi karısı hamileydi ben gidemiyorsam sende gitmeyecksin gidersen seni boşarım demiş şimdi ekimde kardesim evleniyor ve o dayım biletini almış gelecekmiş bende sakın benimle muhattap olmasın anne soyle ona dedim. ve düğünümde evde kuşagımı babama bağlatmadım bizde adet böyle dayım bağladı o dayımı severim o bana karşı hep iyi oldu durumu hiç yok 3 çocugu var köyde yaşıyorlar cok zor durumdalar ona ragmen ben burcumun düğününe gitmezmiyim benim dayılıgım nerde kalır diyerek benim düğünüme geldi. kusagımı bağladı.

Erkek tarafı beni almaya geldi diğer dayımın eşi geldi yanıma babanın kolunda in dedi bizde öyle bir adet yok asagısı kalabalık öyle sey mi olur esimin kolunda ineceğim dedim 4 defa tekrarladı 4 defa aynı cevabı verdim en sonunda kızdım kocamın kolunda inicem yenge yeter artık dedim. teyzemde gitmiş benim yengemi ittiğimi söylemiş ki öyle bir sey yok ki o yengemle hiç samimiyetim yoktur toplasan 4 kere yanyana gelmişizdir zaten misafiri sevmez beni aramadan kimse evime gelmesin der misafir saatlerce oturmaz der böyle bir insan. ve annem yine oldugu gibi bana kızdı hatta dün oldu kayınvalidemleri aldık annemlere gittik bir sürü tartıştık ve ve o karısı laf söyleyen ve gelmeyen dayımla konusmayacağımı tekrarladım eşim için oda konusmayacak uzak olsunlar dedim kayınvalidemde çocugu millete düşmen etme dedi cok zoruma gitti sanki ben yok yere söylüyorum.ve hep kardesimi bana savunur kardesime cok düşkünümdür ama o bana hep kızar bagırır hatta vurur annem bana kızar alttan al o sinirli der.eger kardesine küsersen hakkımı helal etmem der. ve babam simdi kardesim evleniyor herşeyini babam yapıyor kızlar sizce bende mi tuhaflık ben yasananları unutamıyorum. ve konu basında söylediğim gibi eşimle aile gibi değiliz beni savunmuyor yasadıgım herseyi biliyor. annesigil bir yere gitmek istiyor gidp alıyoruz kayınbabam hemen geçip öne oturuyor kaynanam cok duyarlı bi kere esine sen arkaya gel kız öne gecsin onun yeri kocasının yanı dedi eşimde yok babam arkada rahat edemez dedi bende seslenmedi ve yüz buldu direk gecip öne oturuyor ben böyle seyler görmediğim için bana tuhaf geliyor. kocamın arkasında değil yerim kocamın yanı olmalı.hatta annemlere giderken kayınbabam bişeyler alalım dedi bende gerek yok dedim kaynanam olmaz alalım dedi eşimde biz böyleyiz bi yere giderken boş gidince kendimizi kötü hissederiz dedi sanki ben yabancıyım. hep annesigile giderken bize gidelim bizim ev biz ailece böyleyiz ailemle söyleyiz hep böyle sanki onun ailesi ben değilim gibi.

Kızlar kendini beğenmişlik falan değil sadece böyle seylere alışkın olmadıgım için bana sürekli vıcık vıcık sürekli ailesiyle görüşmek gidip gelmek tuhaf geliyor kendimi diken üstünde hissediyorum çok iyi ailesi ama ben hiç rahat edemiyorum kendi annemede cok sık gitmem annemde bana. ama eşimde tam tersi sizce bende mi yanlış var.kimseyle fazla yakınlık kurmak gönül bagı kurmak istemiyorum herkesde benimle mesafeli olsun istiyorum neden bilmiyorum kusura bakmayın cok uzun oldu okuyan herkese simdiden cok tesekkür ederim

Son düzenleme:
hepsini okudum. bana sanki eşin ve ailesi senin ailenle aranda olanları tamamen bildiğinden dolayı, seni sahipsiz sanmışlar gibi hissettim. bilmiyorum benimki sadece his. keşke eşinle ailesi farklı illerde olsaydı

Sanırım küçükken akrabalardan uzak iletişimsizlik büyümek kendimde ilk evlendiğimde yaşadım eşimin ailesi birbirine düşkün gelir giderler ben hem kalabalığa alışık olmadığımdan hem de çok kalabalık ta gerildiğimden istemiyordum çok düşündüm baktım kardeşlerimde böyle hep duvarları var insanlara onlarda bana mesafeli olsun istiyorum ama yeni bir aileye girdiğimi unutmamaya çalıştım sonuçta böyle gelmiş ama gidecek depil ilerde ki çocuklarımı düşünüyorum ve onların daha kalabalık ailede olması mutlu büyümeleri için şart şimdiden alışmaya bakıyorum dayı konusuna gelince haksız değilsin benimde düğünümde bulunmaDı amcam dayım sildim hepsini hiçte takmıyorum ne halleri varsa görsünler ama tabi anneme sorsan dayılarımla kanka olmamı ister hep kardeşleri haklıdır çünkü..

Sanırım küçükken akrabalardan uzak iletişimsizlik büyümek kendimde ilk evlendiğimde yaşadım eşimin ailesi birbirine düşkün gelir giderler ben hem kalabalığa alışık olmadığımdan hem de çok kalabalık ta gerildiğimden istemiyordum çok düşündüm baktım kardeşlerimde böyle hep duvarları var insanlara onlarda bana mesafeli olsun istiyorum ama yeni bir aileye girdiğimi unutmamaya çalıştım sonuçta böyle gelmiş ama gidecek depil ilerde ki çocuklarımı düşünüyorum ve onların daha kalabalık ailede olması mutlu büyümeleri için şart şimdiden alışmaya bakıyorum dayı konusuna gelince haksız değilsin benimde düğünümde bulunmaDı amcam dayım sildim hepsini hiçte takmıyorum ne halleri varsa görsünler ama tabi anneme sorsan dayılarımla kanka olmamı ister hep kardeşleri haklıdır çünkü..

kesinlikle öyle sanırım haklısın alışmak gerekiyor. evet dediğin gibi hep kardesleri aileleri haklı evlatları değil

hepsini okudum. bana sanki eşin ve ailesi senin ailenle aranda olanları tamamen bildiğinden dolayı, seni sahipsiz sanmışlar gibi hissettim. bilmiyorum benimki sadece his. keşke eşinle ailesi farklı illerde olsaydı

evet aile bağlarımız yok diye beni sahipsiz görüyorlar keske dediğin gibi uzakta olsalardı

konuya bir iki paragraf yaparsanız daha kolay okunur. aile bağlarınız çok kuvvetli değil hatta ruh sağlığı yerinde olmadıklarını düşündüğüm insanlar var. ama artık evlisiniz. kendi ailenize bu kadar kafayı takmayın. eşinizle olan evliliğinize odaklanın. eşinizle özel şeyler yapmaya çalışın aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için. arabada kimin öne otuduğuna da bu kadar takılmayın. kendinizi doldurmaya çalışıyorsunuz gibi geldi. eşiniz de evliliğe yeni alışıyor ona da zaman tanıyın unutmayın ki kendi ailenizden pek fayda yok o yüzden eşinizle aranızı iyi tutmaya bakın.

kendini onlardan uzaklaştırmanı tavsiye ederim. be seni haklı buldum. bu şekilde yaşadıkça aile gibi hissedemeyeceksin

analyışın için teşekkür ederim gerçekten öyle onlarla bunu hissedemiyorum bir yere giderken kayınbabam öne oturuyor ben arkada kalıyorum eşim babası annesi konusuyor sohbet ediyor akrabalardan konusuyorlar birbirlerine bişeyler anlatıyorlar sanki beni çanta gibi yanlarında taşıyorlar onlar biz biz diye konusuyorlar ben öylece kalıyorum haklısın en doğrusu uzaklaşmam olacak

Eşin evlendi diye neden 30 yıllık ailesine düşman olsun.
Araba mevzusu falan çok gereksiz konular.
Sorun senin ailen tamemen, çok zor şeyler yaşamışsın psikolojik destek alabilirsin.

Eşin evlendi diye neden 30 yıllık ailesine düşman olsun.
Araba mevzusu falan çok gereksiz konular.
Sorun senin ailen tamemen, çok zor şeyler yaşamışsın psikolojik destek alabilirsin.

eşim ailesine düşman olsun demedim aslada demem ailesi elbette saygıda asla kusur etmem ama 30 yıllık ailesi diyede herseye hakları var diye bir kural yok ihtiyacları oldugunda tabi ki biz yanlarında olacagız sonucta esime bakıp büyüten insanlar saygımı ilgimi eksik etmem ama artık bizde bir aileyiz ve şuan eşimin bana karsı sorumlulukları var ve önceliği ben olmalıyım psikolojimin bozuk oldugunun farkındayım bu yüzden herseye cok takıyorum eşimin sadece benimle ilgilenmesini istiyorum cünkü bugüne kadar bana ilgi gösteren benimde bir insan oldugumu bilen insanlar olmadı hayatımda yoksa ailesini silsin demiyorum tabi ki dedeiğin gibi destek almam gerekecek tesekkür ederim

Kimi aileler çok daha sık görüşebiliyor, siz görmediğiniz için tuhaf geliyor olabilir.
Ayrıca daha yeni evlisiniz, gözlemleyin derim ben, elbette mesafe her zaman iyidir.
Ayrıca; kendi tarafınla ilgili ne olursa olsun eşinin ailesine anlatma. Zaten çok fazla şey biliyorlar.

Kimi aileler çok daha sık görüşebiliyor, siz görmediğiniz için tuhaf geliyor olabilir.
Ayrıca daha yeni evlisiniz, gözlemleyin derim ben, elbette mesafe her zaman iyidir.
Ayrıca; kendi tarafınla ilgili ne olursa olsun eşinin ailesine anlatma. Zaten çok fazla şey biliyorlar.

Cok haklısın zaten artık buna dikkat ediyorum anlatmıyorum

seni cok iyi anlayabiliyorum canim biz 1 senedir evlilyiz.
bende ayni senin gibi huzursuz bir ailede büyüdüm ve herseyimiz sorun olurdu bizim bir araya geliriz sorun gelmeyiz sorun inan her zaman hir gür kavga gürültü.
dügünümüz sirasindada babam birden sirtini döndü destek olmadi manevi destek sifir.
biz evlendikten 8-9 ay sonra annem ve babam ayrildi suan bosanma davalari sürüyor.
ve biz evlendikten sonra kari koca annemle babamin arasinda kaldik.....neredeyse onlarin sorunu bizi bitiriyordu.
yasadiklarimi kisaca anlatmak istedim ki seni ne kadar iyi anladigimi bil.
gelelim esimin ailesine sagolsun gercekten cok iyiler ve ayni senin dedigin gibi hersey vicik vicik konusulur ailede fikir alisverisi sohbet boldur. a
amaaa ben buna alismamisim.
tuhaf geliyodu baslarda .hep konusamlarini bana inat amacli, veya bana bir mesaj vermeye calisiyolar, veya kv bize karisiyo vs vs türlüü türlü senaryolar kurardim bazen hala kuruyorum. ben her an herseyi yanlis anlardim ve savunmaya gecerdim. veya surat yapardim.
esimle cok tartistik bundan dolayi.
esim sagolsun cok sabirli ve adaletli uzuuuun uzun konustu benimle defalarca ve artik ben sunu anliyorum ve alismaya calisiyorum iyi niyetli insanlarda var. herseyi konusabilen ailelerde var. esin sahip cikiyosa sana hic birseyden korkma ve asla yipratma kendini ben cok yaptim. esinle cok acik birsekilde konus yasadiklarini ve bundan dolayi ailenin hareketlerini yanlis anladigini büyük sorunlar cikmadan anlat. bu konusmlarda sizinde artik bir aile oldunguzu esine hatirlat. mesela arabada yaninda olmak istedigini söyle böyle daha iyi hissettigini. veya onlar sürekli biz söyle böyleyiz deyince senin kendini dislanmis hissettigini söyle. artik siz biz diye bisey yok bende o bizin icindeyim ve ikimizde artik bir biziz de....
rahatlayacaksin.
iyilikle herseyi söyleyebilirsin kizmadan bagirmadan cagirmadan saygisiz olmadan hosuna gitmeyen seyleri dobra dobra söylersen kimse senin bu sinirlarini asamas anlarlar. ve zamanla sizinde aile odugunuza onlarda alisacak.

Bence esiniz ve ailesiyle ilgili büyük sorunlariniz yok. Siz kendinizle kargasadasiniz aile düzeni göremediginiz icin. Bu sizin elinizde olan birsey degil ne yazikki. O yüzden benim fikrim, gecmisi ve ailenizde olup biteni unutun, o zamanki yalnislari eksikleri evlendiginiz adamla tamamlayin. Onunla bir aile olmaya siz calisin. Inan arabada önde veya arkada oturmak dert degil. Esinin ailesine karsida iyi ol. Daha yeni evlisiniz, erkekler biraz gec idrak ediyor evlendikten sonra nereye agirlik vermesi gerektigini. Ben evleneli 2 sene oldu, annesinin verdigi porselen takimlari icin hala 'annemin takimlari onlar' der, biz annesiyle güleriz, bende ' benim evine giren hersey artik benimdir' derim, kaynanamda aynen öyle der konu kapanir. Sende esin bu evlilige alisana kadar onun yaninda ol, ailenden göremedigin sevgiyi saygiyi belki bu ailede bulursun. Daha yolun basindasiniz, zamanla herseyi kendi istedigin gibi yönlendirebilirsin.

seni cok iyi anlayabiliyorum canim biz 1 senedir evlilyiz.
bende ayni senin gibi huzursuz bir ailede büyüdüm ve herseyimiz sorun olurdu bizim bir araya geliriz sorun gelmeyiz sorun inan her zaman hir gür kavga gürültü.
dügünümüz sirasindada babam birden sirtini döndü destek olmadi manevi destek sifir.
biz evlendikten 8-9 ay sonra annem ve babam ayrildi suan bosanma davalari sürüyor.
ve biz evlendikten sonra kari koca annemle babamin arasinda kaldik.....neredeyse onlarin sorunu bizi bitiriyordu.
yasadiklarimi kisaca anlatmak istedim ki seni ne kadar iyi anladigimi bil.
gelelim esimin ailesine sagolsun gercekten cok iyiler ve ayni senin dedigin gibi hersey vicik vicik konusulur ailede fikir alisverisi sohbet boldur. a
amaaa ben buna alismamisim.
tuhaf geliyodu baslarda .hep konusamlarini bana inat amacli, veya bana bir mesaj vermeye calisiyolar, veya kv bize karisiyo vs vs türlüü türlü senaryolar kurardim bazen hala kuruyorum. ben her an herseyi yanlis anlardim ve savunmaya gecerdim. veya surat yapardim.
esimle cok tartistik bundan dolayi.
esim sagolsun cok sabirli ve adaletli uzuuuun uzun konustu benimle defalarca ve artik ben sunu anliyorum ve alismaya calisiyorum iyi niyetli insanlarda var. herseyi konusabilen ailelerde var. esin sahip cikiyosa sana hic birseyden korkma ve asla yipratma kendini ben cok yaptim. esinle cok acik birsekilde konus yasadiklarini ve bundan dolayi ailenin hareketlerini yanlis anladigini büyük sorunlar cikmadan anlat. bu konusmlarda sizinde artik bir aile oldunguzu esine hatirlat. mesela arabada yaninda olmak istedigini söyle böyle daha iyi hissettigini. veya onlar sürekli biz söyle böyleyiz deyince senin kendini dislanmis hissettigini söyle. artik siz biz diye bisey yok bende o bizin icindeyim ve ikimizde artik bir biziz de....
rahatlayacaksin.
iyilikle herseyi söyleyebilirsin kizmadan bagirmadan cagirmadan saygisiz olmadan hosuna gitmeyen seyleri dobra dobra söylersen kimse senin bu sinirlarini asamas anlarlar. ve zamanla sizinde aile odugunuza onlarda alisacak.

Canım bu samimi ve içten anlatımın için cok tesekkür ederim sende benim yasadıklarımı yasamıssın beni anlıyorsun kesinlikle bu söylediklerini dikkate alıp uygulayacağım artık inşallah evliliklerimizde güzel günler yaşar Mutlu oluruz ve umarım en kısa zamanda alışırız.

Canım bu samimi ve içten anlatımın için cok tesekkür ederim sende benim yasadıklarımı yasamıssın beni anlıyorsun kesinlikle bu söylediklerini dikkate alıp uygulayacağım artık inşallah evliliklerimizde güzel günler yaşar Mutlu oluruz ve umarım en kısa zamanda alışırız.
insallah canim ben kendi kendime hayati zorlastirdigimi görüyorum artik. hayat o kadar güzel ve kisa ki degmiyo. ve su akar yolunu bulur sen dert ettiginle kalirsin.
kendi ailende yasadiklarindan dolayi benim yaptigim hatalari yapma. bu haksizligi esine, esinin ailesine ve basta kendine yapma.
pozitif bak pozitif gör baktin bisey sezdin acik konus. gelinde damatda birbirine ayak uyduracak adim atacak sende ayni sekilde sende vicik vicik konusmayi dene arada belki iyi gelecek:))

Şu arabada önde oturma muhabbetini hiç anlayamadım zaten... Tamam kadının yanı eşinin yanıda arabada arkada oturulsa nolacak sanki... Bu konu dışında eşinizin ailesi değil sizin aileniz problemli gözüküyor bence...

X