Eşim ve annem arasında sıkıştım. Hata kimde?

İyi de kendi kazancını veriyor gibi yazmışsın. Zaten konu sahibi de o imajı vermiş gerçi de. Tamam evin geliri diyoruz ama adam kazandığıyla yardım ediyor. Kadın maaşından falan vermiyo. Bi de onu öu verecekçiler gelir gerçi de. Empati denen birşey yok. Yani adamın kendi kazancından kendi annesine verdiğini, konu sahibi kendisinin çok büyük lütuf yapması olarak görüyor ve benim bunyüce tavrımın karşılığı annemin elinin altında olacağıza getiriyor. Her tarafı yanlış konunun.
Butun eve giren maaşlar ortaktır kimse sormadan izin almadan kimseye yardım etmemeli zaten konu sahibi yapılan yardımlara ses cikarmamis gerekeni yapmis ben olsam niye tek biz bakıyoruz der eşimi annesine iade ederdim.

İyi de kendi kazancını veriyor gibi yazmışsın. Zaten konu sahibi de o imajı vermiş gerçi de. Tamam evin geliri diyoruz ama adam kazandığıyla yardım ediyor. Kadın maaşından falan vermiyo. Bi de onu öu verecekçiler gelir gerçi de. Empati denen birşey yok. Yani adamın kendi kazancından kendi annesine verdiğini, konu sahibi kendisinin çok büyük lütuf yapması olarak görüyor ve benim bunyüce tavrımın karşılığı annemin elinin altında olacağıza getiriyor. Her tarafı yanlış konunun.
Adamın kendi kazancından annesine hediye ettiği ev (konu sahibi eşi ile birlikte almış evi) ve annesinin tüm giderleri çıkınca acaba adamın kendi evini gecindirecek, birikim yapacak bir maaşı kalıyor mu :KK64: Konu sahibi arkadaş da olaya anneme "kendi zamanimdan veriyorum ,evde elimde telefon sosyal medya takibi yapmıyorum-komsularla takilmiyorum annemle vakit geçiriyorum" gözüyle bakıyor sanırım. İliskinin içindeyken sadece karşı tarafın olumsuzluklarini görüyor insan . Evliliklerini yürütmek için gönülleri varsa kari koca bir aile danışmanı ile çalışmaları gerek bence.

Böyle durumlarda empati yapılması gerekiyor.
Sizin eşiniz de eger gün ailesinde olsa sürekli hoşunuza gider mi?
Açıkçası ben kendi evim haricinde bir yerlere üst üste iki gün gidince bile düzenim kaçıyor. Eşim de her gün ailesine gitse hoşuma gitmez. Çünkü evimize aidiyet kazanmadıpını hissetmek sinir bozucu

Adamın kendi kazancından annesine hediye ettiği ev (konu sahibi eşi ile birlikte almış evi) ve annesinin tüm giderleri çıkınca acaba adamın kendi evini gecindirecek, birikim yapacak bir maaşı kalıyor mu :KK64: Konu sahibi arkadaş da olaya anneme "kendi zamanimdan veriyorum ,evde elimde telefon sosyal medya takibi yapmıyorum-komsularla takilmiyorum annemle vakit geçiriyorum" gözüyle bakıyor sanırım. İliskinin içindeyken sadece karşı tarafın olumsuzluklarini görüyor insan . Evliliklerini yürütmek için gönülleri varsa kari koca bir aile danışmanı ile çalışmaları gerek bence.

Kesinlikle ben de aynı şekilde düşünüyorum

Evli olduğunuzun farkına varın bence. Hergun anneye gitmek ne demek 😳 eşiniz hergün annesine gitse hoşunuza gidermi?

Senin sordugun su soruyu erkekler sorsa kafalarini calistirip birkisiye sorsalar evliliklerin yarisindan cogu kurtulur es aile.dengesi onemli

Esin annenle gorustugunde annen ona deger verdigini hissettirirse bu önyargi kirilir bence sende haklisin esasen annen sonucta bu anneler cana yakin olunca daha bir tatli oluyor evlatlari icin insan hic kiyamiyor esine annenin bu yonunu goster goze batmadan oda hakverir belki...ayrica untma onun senin annen gibi annesi yok kuzum adam anlamlandiramiyordur kiskanmis bence ilgiyi (erkekler cok tuhaf gercekten)

Benim annem bazi damatlarini cok sever vok saygiliar diye bir damadi haric(oda eski damadi olacak yakinda )damatta onu sevmez hatta hic sevmez kiaaca sevgi samimiyet hissedilir
Kendisi de çok seviyor yani bunu biliyorum zaten sevilmeyecek biri degil ki hepimizi el üstünde tutar. Gerçekten erkekler garip. Yani konuyu da burada alıp bambaşka yerlere götürenler olmuş neyse önemli olan ben içinden almam gereken mesajları alıyorum 😊 sizde umarım hayatınızın geri kalanında çok mutlu olursunuz. Evliliği yürütmek kolay degil sonuçta bambaşka insanla yuva kurmaya çalışıyoruz, Allah yardımcımız olsun🙏🏼

Evet aynen tam olarak böyle. Bir terapiste gidecek kadar ciddi değil ama içimde çözebileceğim kadar da basit değil. Dediğim gibi farklı gözler ne der merakı içindi bu konu. Yorumunuz icin teşekkürler doğru anlamayanlar oluyor ya baya da net yazmıştım ama 😏 teşekkür ederim ❤️

Merhaba arkadaşlar.
bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Eşim ve ailem arasında sıkıştım kaldım nasıl bir yol izlemem gerekiyor bana bir akıl verin.
Öncelikle baştan baslayım ben aileme çok düşkünüm evliliğe çok zor adapte oldum. Eşimin ailesi biribirinden habersiz alakasız yaşayan insanlar. Annesi babası ayrı evlenmeden önce aldığımız eve annesini oturttuk biz kiraya cıktık mağdur olmasın diye. Düğünümüzü eşim annem ben yaptık yani herkes üstüne düşen görevi yerine getirdi. Sorun şu ki her şey yolunda giderken son üç dört aydır eşimde aileme karşı bir soğukluk bir uzaklık var.
Nedenini bilmiyorum çok sorguladım konuşmaya çalıştım ama yok diyor. Hergün gidip gelinir mi diye gitmeme gelmeme karışıyor. Bir çok şeyime karışır gerçi onlara alıştım ama buna alışamadım. Evet düşkünüm o ayrı ama diyorum ben baştan beri böyleydim diye şimdiye kadar kabullenen adam şimdi sorun çıkarıyor. Tam ifade edebildim mi bilmiyorum ama☹ Eşimin annesinin her masrafını karşılıyoruz 5 kardeşler ama kimsenin umrunda değil herkes kendi derdinde. Sizce ben mi çok kafama takıyorum eşimi ihmal etmiş olabilir miyim ya da anneme düşkün olmam gerçekten sorun mu ? Bu arada annemi görseniz dünya iyisi hayatını ömrünü bize evlatlarına adamış bir kadın tanısanız çok seversiniz. Çevremde arkadaşlarım annemi arar sorar çok severler ama eşime bi bunu yaptıramadım. Ha kötü değil iyiler ama istediğim gibi de değil ben bilemedim kafam çok karışık olunca düzgün ifade edebildim mi onu da bilmiyorum ya! Ama en azından başka göz bakacak ya belki bana fikir olur akıl olur. Şimdiden teşekkürler 🙏🏼
Aileme düşkünğm evliliğe zor adpte oldum kısmından sonrasını okumadım. Evlilik için olgunluk seviyesine gelememişsin ne diye evlendin? Evliliğin ne demek olduğunu bilmeden mi attın imzayı?

Evet aynen tam olarak böyle. Bir terapiste gidecek kadar ciddi değil ama içimde çözebileceğim kadar da basit değil. Dediğim gibi farklı gözler ne der merakı içindi bu konu. Yorumunuz icin teşekkürler doğru anlamayanlar oluyor ya baya da net yazmıştım ama 😏 teşekkür ederim ❤
Tabi ki siz kendiniz için daha iyisini bilirsiniz ama Allah nasip eder de çocuğunuzu kucağınıza alırsanız sizin için şu an hiç problem olarak görmediğiniz şeylerin bile ikiniz tarafından biriktirildigini ...sorunlarınizi su an halinin altına supurdugunuzu göreceksiniz ..

Aileme düşkünğm evliliğe zor adpte oldum kısmından sonrasını okumadım. Evlilik için olgunluk seviyesine gelememişsin ne diye evlendin? Evliliğin ne demek olduğunu bilmeden mi attın imzayı?
Herkes sizinle aynı düşüncelere sahip olmayabilir. Yada olgunluktan anladığınız şey farklı olabilir. İnsanlara yapıcı eleştiriler yapın kırıcı değil.

Zamanında aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım. Eşiniz, ailenizle içsel bir otorite çatışması yaşıyor olabilir. Ailenizin önünde eşinizle tartışıp ona sesinizi yükselttiyseniz yada ailenizden bir fert anne yada babanız eşinizi bir tartışma sonrası sert bir dille uyardıysa bu sorun ortaya çıkmış olabilir. Ayrıca Eşinizin ailesinede mümkün olduğunca ilgi gösterin pandemi bahanedir. Madem pandemi var yanınıza çağırıp bir kaç hafta sizde kalmasını isteyebilirdiniz. Kırıcı ters yorumlara bakmayınız. Eşinize karşı ve hayata karşı yapıcı ve iyimser olunuz. Eşinizin seveceği ufak hediyeler alınız. Unutmayınki bu dünya uğrak yeri kalbiniz kırıl olsa bile karşınızdakinin kalbini onarmaktan vaz geçmeyin.

X