Eşim ve Annesi

Mayisgelini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2016
1.047
665
Kayınvalidem ve annesinin kuzusu eşimle sıkıntılarım var.

Yaşananları özetlemek istiyorum.

Çünkü işin içinden çıkamıyorum yanlış düşünüyorsam söyleyin.

1 bucuk yıllık evliyiz.

Eşim evlenmeden önce iki işte çalışan bir insandı.

Çünkü asıl işi çok esnek saatlerde olduğu için boş vakti çoktu.

Evlendikten sonra benim işim yok diye iki işte çalışmaya devam etti(1yıl kadar).

Sonra ben çalışmaya başladım eşim diger işini bırakıp tek iş devam etti.

Ve suanki çalıştığı iş şekli sadece ayın 15 günü işe gidiyor diger 15 gün evde yatıyor.(Ben hergün çalışıyorum) Bunun karşılığında da 2400 lira maaş alıyor.Ve ben yeni ögreniyorumki eşim her ay maaşının 600 lirasıyla annesinin ilaç parasını ödüyormuş( ilacı tek seferlik değil her ay ödüyormuş ve sonu ne zaman belli degil).Banada yalan söylüyor.kredi kartından çok harcamışız ödeyemiyorum diye bende kendi masrafımız sanıyorum destek çıkmaya çalışıyorum

Sonra bunu görüp sorduğumda hep ödüyorum yinede öderim diyor.

Evet annesi.
Her ne kadar daha önceleri boşanmamızı istediğini yüzüme yüzüme söylesede eşimi sevdiğim için duymamazlıktan geldim alttan aldım

Yinede ihtiyacı olsa tabiki yapmalısın derdim ama annesinin kendine ait bir evi var.

Ve emekli maaşı var 2000 lira.Tek başına yaşıyor.bir masrafı yok borcu yok.Durumu bu kadar iyiyken ve bizim borcumuz varken,evimiz kirayken,ev geçindiremezken oğlundan para alması ne kadar doğru? Lütfen siz söyleyin.

evine mutfak alışverişi yapmadığınıda asla düşünmüyorum.Çünkü kayınvalidem her alışverişe gitmesi gerektiğinde beni götür diyor.

Mesela bizde bazı sebeplerden dolayı tedavi olacaktık seansı 400 lira ama onuda benim karşılamamı bekliyor.çünkü hastalığın bana ait olduğunu düşünüyor.Ama nedense annesinin hastalığı onun hastalığı oluyor.

kayınvalidem evlenirken düğünümde takılan bilezikleri aylarca konuştu.Oysa bilezikleri eşim biriktirip yapmıştı.

Evliliğimizin ilk kurban bayramında kurban kesecektik.Bin lira eksiği varmış annesinin,eşim verdi ona kesilince biz kesemedik.ikinci bayramda yine annesine kesildi biz yine kesemedik.şimdide ev almamız için imkan sağlamıyor.Bu seferde telefonu bozulmuş yeni telefon alacakmış eşim.Biz ne ara ev alıcaz ?ne ara birikim yapıcaz ? ne ara gelecekteki çocuklarımızı düşüncez?.Artık bunların hiç birisine hevesim kalmadı.Hiç bir isteğim kalmadı.Ben biz diye düşünmeye çalışırken o hep annem diyor.

Hem çalışmıyor.

Hem annesine para harcıyor.

Hemde benim ev kirasını ödememi,evin mutfak alışverişini yapmamı, arabanın yakıtını almamı istiyor.

Hatta geçenlerde ablasının ogluna burs vermemi bile istedi aylık 300 400 lira göndersek diyor.Bizli konuşuyor ama kendisinden gelen birşey olmuyor.

Ben bunları karşılamak zorunda mıyım?

Artık benden faydalanmak istediğini düşünür oldum.

Ve gittikçe uzaklaşıyorum.

Evde kaldığı günler annesinin dizinin dibinde oturuyor.

Bazen annesine karısı gibi davranıyor.

Hatta benden daha çok kocalık yaptıgını bile düşünüyorum.çünkü eşim birkez bile ben çalışmıyorken harçlık vermedi.1 bucuk yIldır evliyiz Hediye bir çöp bile almadı.asla sormadı bir ihtiyacın var mı diye..Bana yapmadığı bu bonkörlükleri annesine yapıp bide annesinin parasını biriktirmesini sağlıyor.

Bunu ne için yapıyor? Ve
Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme:
Herkes birşeyler söyler elbet onu yaşamak var birde yaşamadan atıp tutmak var. Eşine nakit akışını kesmek zorundasın. Ev kirası fatura vs ödüyorsun bunu kendim için yapıyorum demen hissettirmen lazım. Annesinin ilaçlarını alması normal ama diğerleri normal değil fazla taviz ve fedakar olmak insanların haddini aşamasında yardımcı olmak demek. Tecrübem ile sabittir.

Kelin ilacı olsa basina sürermiş:)) benim eşiminde senin esinden fazlası var eksiği yok..kimlere anlatayım derdimi anlatsam ne çare benim ki 5 yıldır böyle zannetmiyorum ki senin ki değişsin ben kabullendim hiçbir şey demiyorum artik bu ay babasının kredi borcunu ödedi gecen ay annesine telefon aldi tek maaşla iki ev gecindirmeye çalışıyoruz üstelik kp in iki evi arabası ve arsaları varken hala bizden geçiniyor bebeğim bir haftadır bezsiz ablasının 2 numara büyük beziyle duruyor dolap boş bisey al dedigimde para yok para yok diyip duruyor ben ne yapıyım Allah onları bilgi gibi yapsın

Herkes birşeyler söyler elbet onu yaşamak var birde yaşamadan atıp tutmak var. Eşine nakit akışını kesmek zorundasın. Ev kirası fatura vs ödüyorsun bunu kendim için yapıyorum demen hissettirmen lazım. Annesinin ilaçlarını alması normal ama diğerleri normal değil fazla taviz ve fedakar olmak insanların haddini aşamasında yardımcı olmak demek. Tecrübem ile sabittir.
Bana annesinin parası varken ilaçlarını alması normal gelmiyor.alıyosada iki çocuğu daha var niye herşeyi olmayan parasıyla eşim üstleniyor?

Kelin ilacı olsa basina sürermiş:)) benim eşiminde senin esinden fazlası var eksiği yok..kimlere anlatayım derdimi anlatsam ne çare benim ki 5 yıldır böyle zannetmiyorum ki senin ki değişsin ben kabullendim hiçbir şey demiyorum artik bu ay babasının kredi borcunu ödedi gecen ay annesine telefon aldi tek maaşla iki ev gecindirmeye çalışıyoruz üstelik kp in iki evi arabası ve arsaları varken hala bizden geçiniyor bebeğim bir haftadır bezsiz ablasının 2 numara büyük beziyle duruyor dolap boş bisey al dedigimde para yok para yok diyip duruyor ben ne yapıyım Allah onları bilgi gibi yapsın
Ben bunları yaşamak istemiyorum.Böyle olacaksa bu ilişki biyerde biter.

Bana annesinin parası varken ilaçlarını alması normal gelmiyor.alıyosada iki çocuğu daha var niye herşeyi olmayan parasıyla eşim üstleniyor?
Annesidir sonuçta doğurmuş büyütmüş öz bağı var. Kendi parası ile alabilir. Evin ekonomisi etkileniyor ise kardeşleri ile konuşup ilaç masrafları ortaklaşa alınabilir. Eşin ile konuşarak çözüm sağlaman daha sağlıklı ben nereden bile bilirim eşinin neden üstlendiğini. 🙄

İlaç parası anlarım da gerisi rezalet.
Annenin ihtiyacı yok, sizin var.
Burs ne alaka!
Para yetmiyorsa git yine çalış, sen ver bursu.

İki çalışan olarak ev giderleriniz elbet ortak olmalı, ikinizin de kendinize ayırdığı meblağ hariç, ortak havuzdan ödeme yapılmalı.
Ama adam evine yetemezken ailesine yetişiyor, çok çok yanlış.

Annesidir sonuçta doğurmuş büyütmüş öz bağı var. Kendi parası ile alabilir. Evin ekonomisi etkileniyor ise kardeşleri ile konuşup ilaç masrafları ortaklaşa alınabilir. Eşin ile konuşarak çözüm sağlaman daha sağlıklı ben nereden bile bilirim eşinin neden üstlendiğini. 🙄
Kendi parası ile alabilirse bende kendi paramla öz bağım olan aileme destek çıksam biz ne yiyip ne içeriz? Kardeşleri asla destek çıkmaz öyle insanlar değiller

İlaç parası anlarım da gerisi rezalet.
Annenin ihtiyacı yok, sizin var.
Burs ne alaka!
Para yetmiyorsa git yine çalış, sen ver bursu.

İki çalışan olarak ev giderleriniz elbet ortak olmalı, ikinizin de kendinize ayırdığı meblağ hariç, ortak havuzdan ödeme yapılmalı.
Ama adam evine yetemezken ailesine yetişiyor, çok çok yanlış.
İlaç parası tek seferlik degil 8 aydır falan ödüyormuş

Kendi parası ile alabilirse bende kendi paramla öz bağım olan aileme destek çıksam biz ne yiyip ne içeriz? Kardeşleri asla destek çıkmaz öyle insanlar değiller
O zaman sende aynı davranışı sergiler tepkisine bak bakalım. Anneme ilaç aldım 5 kuruşum yok de? Bunu deneyebilirsin?

İlaç parası tek seferlik degil 8 aydır falan ödüyormuş
İlaç parasını her türlü anlayabilirim, gizlemesi hariç.
İnsan gibi gelip söylese, bir şey diyeceğinizi tahmin etmiyorum ama annenin de geliri var ve masrafı yok.
Bu ilaç parası aslında ‘ilaç alıyorum’ demek için yapılan bir şey bence.
Elden para verse ne alaka diyeceksiniz, annesine yardımı o şekilde yaparak kendini aklıyor.
Hiç samimi ve inandırıcı değil.

İlişkiyi bitirmek yerine daha farklı çözümler uretebilirsiniz mesela siz onun harcamalarına karismazsiniz oda sizin maaşınıza dokunamaz
Tabiki öyle yapıcam.Ben harcamlarına karışan biri değilimdir zaten ama ödeyemeyince benim maaşıma karışan biri oldu.Artık nereye kadar giderse.Sadece yanlış mı düşünüyorum diye yazmak istedim ama belliki herkes benim gibi düşünüyor

İlaç parasını her türlü anlayabilirim, gizlemesi hariç.
İnsan gibi gelip söylese, bir şey diyeceğinizi tahmin etmiyorum ama annenin de geliri var ve masrafı yok.
Bu ilaç parası aslında ‘ilaç alıyorum’ demek için yapılan bir şey bence.
Elden para verse ne alaka diyeceksiniz, annesine yardımı o şekilde yaparak kendini aklıyor.
Hiç samimi ve inandırıcı değil.
Çık işten beyefendi calıssın gene ıkı ıste. Aıleci erkek hıc sevmıyorum

Cocuk yapma
İsi bırak. Sana ve evine bakmak zorunda kalınca görürüm ben annesinin alisverisini yigeninin bursunu falan
Yedirme ona para.
Eve bakmakla mükellef olan kendisi. Ha tabi hayat değişti şartlar değişti artik ama bu şekilde bisey olamaz
Ya da çalıştığını kendine harca.

X