Eşim ve arkadaşları

selinamert

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
70
27
32
Merhaba herkese bir konuda yardımcı olur musunuz hanımlar🤦🏼‍♀️ 5 aylık evliyiz.
Eşim haftada bir gün ( cumaları) arkadaşlarla oturuyordu, saat 1-2 gibi gece eve dönüyordu. Hiç hoşuma gitmiyordu ama fedakarlık yaptım sonunda. Normal yaklaşamaya başladım. Sitemizde cafe var orda komşularla da oturmaya başladı yine 1-2’ye kadar . Ben tabi yorum yapıyorum asla kavga yok. En son patladı eşim dedi ki bundan sonra ben ne istersem onu yapacağım, istersem haftda 2-3 gün çıkacağım, istersem bir ay evde otururum Sen karışamazsın. Yapamıyorsan-ayrılalım. Ben once kabul ettim ama dün yine 2’de döndü, cuma da gidecek bir de artık bu kafaya girdi ben yaparım giderim beni hiç saymıyor. Ben kabul ettim evet, ama yapamıyorum ya. Evet beni de ihmal etmiyor benimle de vakit geçiriyor ama bir evli erkek oyle rahatlık olur mu ya. Yazın tekne tatile de gitmeye planlıyor arkadaşlarla. 2 tane arkadaşı var onlar evli ama anlamıyorum işte karıları nasıl buna izin veriyorlar .

Ayrılmayı düşünüyorum. İyice beni eziyor. Çök net bir tavır koydu Çünkü ya benim dediğim gibi olacak ya da yollarımızı ayrılıyoruz.

sizce?

Ben tabi yorum yapıyorum asla kavga yok. En son patladı eşim dedi ki bundan sonra ben ne istersem onu yapacağım, istersem haftda 2-3 gün çıkacağım, istersem bir ay evde otururum Sen karışamazsın.
Merhaba, bu kısmı anlayamadım. Kavga etmiyormuşsunuz ama "en son patladı" demişsiniz. Aranız iyiyken mi böyle bir çıkış yaptı?

Net bir şekilde seni eziyorsa,yaparım ederim,giderim gelirim,sen karisamazsin diyorsa,gece yarılarına kadar da sokaklarda sürtuyorsa ayrıl madem..
Medeni olarak bekar gibi takılmak isteyen adam modeli galiba bu.
Yani kocan açıkça çokta tinn demiş.
Ha evlilik kocayı çok fazla sık boğaz etmek demek değil elbette ama Sizinkisi direkt olarak veto etmiş.
Ayrıl madem..Seni dinlemeyen,sözünün hükmünün olmadığı bir adamı boşa madem.

Eşim haftada bir gün ( cumaları) arkadaşlarla oturuyordu, saat 1-2 gibi gece eve dönüyordu. Hiç hoşuma gitmiyordu ama fedakarlık yaptım sonunda. Normal yaklaşamaya başladım. Sitemizde cafe var orda komşularla da oturmaya başladı yine 1-2’ye kadar . Ben tabi yorum yapıyorum asla kavga yok. En son patladı eşim dedi ki bundan sonra ben ne istersem onu yapacağım, istersem haftda 2-3 gün çıkacağım, istersem bir ay evde otururum Sen karışamazsın. Yapamıyorsan-ayrılalım. Ben once kabul ettim ama dün yine 2’de döndü, cuma da gidecek bir de artık bu kafaya girdi ben yaparım giderim beni hiç saymıyor. Ben kabul ettim evet, ama yapamıyorum ya. Evet beni de ihmal etmiyor benimle de vakit geçiriyor ama bir evli erkek oyle rahatlık olur mu ya. Yazın tekne tatile de gitmeye planlıyor arkadaşlarla. 2 tane arkadaşı var onlar evli ama anlamıyorum işte karıları nasıl buna izin veriyorlar .

Ayrılmayı düşünüyorum. İyice beni eziyor. Çök net bir tavır koydu Çünkü ya benim dediğim gibi olacak ya da yollarımızı ayrılıyoruz.

sizce?
Daha çok yenisiniz belli ki eşiniz bekarlık adetlerini devam ettirmek istiyor, bu durumu kavga ile çözemezsiniz evi daha cazip bir alan haline getirmeniz lazım, sizleyken eğlenmiyorsa sürekli dışarı atacak kendini ayrıca sınırları yavaş yavaş koyun ani keskin sınırlar ikinize de zarar verir , mesela haftada 3 gün mu gitmek istiyor oturup güzel bir karar alin , 2 gün gidip en geç 10 da evde olmak gibi veya 3 gün gidip yemek saati evde olmak veyahut yemek sonrası gidip en geç 10 da gelme şartı gibi , yani güzelce konuşun bu iş ancak böyle çözülür...

Daha çok yenisiniz belli ki eşiniz bekarlık adetlerini devam ettirmek istiyor, bu durumu kavga ile çözemezsiniz evi daha cazip bir alan haline getirmeniz lazım, sizleyken eğlenmiyorsa sürekli dışarı atacak kendini ayrıca sınırları yavaş yavaş koyun ani keskin sınırlar ikinize de zarar verir , mesela haftada 3 gün mu gitmek istiyor oturup güzel bir karar alin , 2 gün gidip en geç 10 da evde olmak gibi veya 3 gün gidip yemek saati evde olmak veyahut yemek sonrası gidip en geç 10 da gelme şartı gibi , yani güzelce konuşun bu iş ancak böyle çözülür...
O adam kabul etmez saat kisitlamasi falan, işine geliyosa der cikar gider bence

sizce?
Bekarligini ozluyosa ver el8ne bosanma kagidini. Bak nasi tutuscak

Merhaba, bu kısmı anlayamadım. Kavga etmiyormuşsunuz ama "en son patladı" demişsiniz. Aranız iyiyken mi böyle bir çıkış yaptı?
mesela, günde birkaç kere cafe’ye iniyor ben yorum yapıyorum, “yine mi..” diyorum o da evet aynen iniyorum ne var??? Ne oldu?? Baya agresif davranmaya başlıyor.
Evlenmeden önce bu konu hassas olduğunu biliyordu O , bilerek soyledim, böyle bir şey kabul etmem, yok yok oyle olmayacak tabi ki diyordu ama aynı eve girince hafta’da bir gün 1-2’e dönmeye başladı şoka girdim. Evet içim patlıyordu meden kandırdın beni böyle bilseydim evlenmezdik.

Neyse.. evlendik artık ve şimdi ya ben bunu kabul edersem ya da etmem. İlk aylar cuma için tartışıyorduk ben trip atardım mutsuz olurdum ama asla kavga yoktu . En son başka kavgayı yuzunden patladı..ayrılmak istedi ben de kabul etmedim o da demeye başladı tamam kalıyorsan o zaman benim kurallarım bu şekilde olacak. İşte arkadaşlarla istediğim saate günde çıkarım sen karışamazsın. Kabul ediyorsan devam edelim etmiyorsan - ayrılalım.

Son düzenleme:

sizce?
Oldu paşam!Niye evlenmiş o zaman,vur kıçına tekmeyi gitsin😣.

O adam kabul etmez saat kisitlamasi falan, işine geliyosa der cikar gider bence
Eğer öyle ise baştan yol versin , öyle iş olmaz , mesela benim kız kardeşim de yeni evlendi, gecem aramızda söyle bir konuşma geçti, abla Ahmet dışarı gitmek istedi bırakmadım, ben de öyle deyince sakın öyle yapma bırak arada arkadaşlarına gitsin sen de bazen arkadaşlarınla bir kahve iç, kendinize ayrı zaman dilimleri oluşturun dedim , bu uyarımı dikkate aldı ve kavga edecekken düzene girdi saatler , yani bazen kızlarımız da yeni evliyken adama nefes aldırmıyorlar, ikisinin ortasını bulmak lazım, mesela bizde de benim eşim yapışkan 🤦‍♀️ bir yere gitsem somurtur hemen ve bu durum çok sıkıcı, insan eşinden soğuyor, ben yavaş yavaş alıştırdım çok şükür yeni evliyken daha beterdi 🤷‍♀️

Oyle bir şey olmaz. Konuştuk çünkü. Hepsi iş adamları 8-9 gibi ancak işleri bitiyor, oturup sohbet vs vs
Bu konu kapandı diyor.

5 aylik evlisiniz. Esiniz bunu sanirim evlenmeden önce de yapiyordu. Siz bunu kabul ederek evlenmissiniz. Sorun orda basliyor. Kabul ediyormus gibi görünüp sonradan vazgecmesini beklemek anlamsiz geliyor. Bazi seyler iliskinin basinda konusulup halledilmeli. Haftada bir aksam arkadaslarla cikmasi bana göre fazla degil. Ama sizi belli ki rahatsiz ediyor. Ha sununda söyliyim: daha 5 ayda bosanmakla tehtid eden adami gömerdim. Cünkü nikahini agzina sakız edenden ne eş olur nede ilerde baba.

Eğer öyle ise baştan yol versin , öyle iş olmaz , mesela benim kız kardeşim de yeni evlendi, gecem aramızda söyle bir konuşma geçti, abla Ahmet dışarı gitmek istedi bırakmadım, ben de öyle deyince sakın öyle yapma bırak arada arkadaşlarına gitsin sen de bazen arkadaşlarınla bir kahve iç, kendinize ayrı zaman dilimleri oluşturun dedim , bu uyarımı dikkate aldı ve kavga edecekken düzene girdi saatler , yani bazen kızlarımız da yeni evliyken adama nefes aldırmıyorlar, ikisinin ortasını bulmak lazım, mesela bizde de benim eşim yapışkan 🤦‍♀️ bir yere gitsem somurtur hemen ve bu durum çok sıkıcı, insan eşinden soğuyor, ben yavaş yavaş alıştırdım çok şükür yeni evliyken daha beterdi 🤷‍♀️
Onu geçinmeye gönlü olan insan yapar, bu adam direkt ya benim dediğim olur ya ayriliriz demis

Ben yapışkan değilim..çalişiyorum..öğretmenim..arkadaşlarımla da görüşürüm o da görüşüyordu her cuma ama yetmedi. Artık O karar verecek, O ne zaman isterse gider kalkar döner bana haber veriyor sadece.

Bosanalim diyen adamı kapı önüne koymaz ve yok b3n kabul etmiyorum aman nolur bosanmayalim derseniz ne yazikki karşılaşacağız durum nede olsa gidemiyor bende istediği yaparım olur. Bu her iki taraf içinde böyledir o bosanalim nerse eşyasını toplar kapı önüne koyarsın sürünüp dönerse ne âlâ donmezse zaten sıkılmış sevmiyor demek. Yol vermekle her iki durumda da iyi yaparsınız

Ben yapışkan değilim..çalişiyorum..öğretmenim..arkadaşlarımla da görüşürüm o da görüşüyordu her cuma ama yetmedi. Artık O karar verecek, O ne zaman isterse gider kalkar döner bana haber veriyor sadece.
Sözüm size değildi sayın meslektaşım 😇 ama dediğim gibi baştan net bir sonuca varın çocuk olursa bin beter olur herşey...

X