Eşim ve ilgisizliği

maydanozca06

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2021
225
245
Bayram sebebiyle ailemin evindeyim. Aslında sorunlar ondan öncesine dayanıyor. Taşınma aşamasında ve havanın sıcaklığında yardım etmeyen eşimin benim yoğunluğum yorgunluğum bir bebeğimin olmasından dolayı kendime pek vakit ayıramadım açıkçası kendisi de yardımcı olmadı. Bana olan cümleleri ise şöyleydi. Bakımlı ol işte yok göğüslerin küçük bilmem ne (emzirmeden evvel çok güzeldi ama emzirme bitimi saldı kendini) bu yüzden yağ enjeksiyonu düşünüyorum ilerleyen senelerde (kendim istediğim için) ama taşınma aşamasında hem bana yardım etmeyen bir eş hem ev iş çocuk yemek hem de psikolojik bazı baskılar... 5 6 gündür ailemin evindeyim ama iki üç kere ancak napıyosun demiştir her gün konuşuruz ama günaydın iyi geceler bu kadar bi de çocuğumuzu gösteriyorum işte. Ama benden bi fotoğraf bile istemedi yani. Her neyse bugün bana bu ilgisizliğin sebebini sordum. İşte napcan beni ailenle ilgilen dedi bende bayağı yükseldim. Akşam akşam trip de yedik diyor. Trip değil bu ciddi bir mevzu böyle böyle bitiyor evlilikler dedim. Yani ruhum sıkışıyor ne yapacağım. Seviyorum ama böyle yaptığı için içim acıyarak ondan soğuyorum. Ayrıca bir başkasından hoşlanma ihtimali geliyor içime o da zaten apayrı bi hüzün. Bilemiyorum... bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum. 26 yaşındayım eşim benden üç yaş büyük iki senelik evliyiz

Ona aciklamadiniz mi ben böyle böyle islerle uğraşıyorum zaman yok bakım için yardim etsende herşeye vakit bulabilsem falan diye o zaman ne diyor? Bu beyler ne kadar anlayissiz yahuu
Anlayışsızlıkta, bencillikte boyut atlamışlar, eskiden öküz derdik ama şimdikilere o bile iltifat.

Çok zor tahmin edebiliyorum ama takmayacaksınız, beklenti içinde olmayacaksınız, o aramadan aramayacaksınız vs. Kendinizi çekin özgüven yüklemesi yapın kendinize. Umursanmadığını düşünsün, sizi kaybetme korkusu olsun hep. Aramayın sormayın şikayet etmeyin. Evet içinizde çok zor olacak ama özgüveniniz arttıkça kendinizi her anlamda daha iyi hissedeceksiniz. ( benimde göğüslerim aşırı aşırı küçük estetik yaptıracağım diyorum bazen şakasına eşim ben gayet memnunum gerek yok falan diyor. Ki özgüven olduktan sonra emin olun fiziki özellikler önemsiz oluyor kendinizi beğenin dikkate almayın eşinizin dediklerini. Kendiniz rahatsız oluyorsanız yaptırın tabi)

Bu ara eşler göğüslere takmış heralde bu kacinci konu 😒
Göğüsler sürekli değişim halinde tabi bunu eşler anlamıyor.
Eğer isterseniz istediğinizi yaptirir yada yaptırmazsiniz.
Sanki kendileri mükemmel hatlara sahip 🤦

Sevgi vereceksin ki eşin de kendini özel hissetsin değerli hissetsin güzelliğine güzellik katsın mutlu mesut geçinip gidin.ama nerde herşeyi bizden bekliyorlar.

Taşınma olayı zaten başlı başına psikolojiyi bozuyor.madem yardımcı olmuyorsun köstek olma.saglik sorunları olur hani eşyalara yardım edemez hadi neyse ama başka yapılacak işler de var sonuçta.bunlari normal şekilde konuşmanız lazım ki ancak anlıyorlar malum.

Yardımsız desteksiz kalmanız hoş olmamış ama foto istemedi yok hergun goruşuruz ama çok konuşmadık tarzı aşırı ilgi beklemekte biraz ergence aileniz yanındasınız bencede onlarla kendinizle ilgilenin ikinizede biraz nefes alma molası olsun

Bide tavsiye olarak once islerinizi tamamlayin, cocuktan vakit buldukcada ÖNCE KENDINIZ IÇIN YANI aynaya baktiginizda en icinize sinen haliniz için birşeyler yapabilirsiniz. Cilt maskesi olur vs vs. Gul dogadaki frekansi en yuksek şeydir gul kokulu aromali spreyler kullanin, Disil enerji ve özgüven meditasyonu yapmanizi öneririm. AURO=HERSEY yag enkesiyonu vs uygulamalari sonraki uzun asamalr olur zaten. Sizin ruhunuz rahatlayip kendi odaginizda oldukca frekansiniz yukseldikce esiniz bunu farkeder noluyo sana yaa falan olur deneyin görün... şu meditasyonlar icin özelden bi youtube kanali önerebilirim yazarsaniz simdi buraya yazarsam reklama girer.

Öncelikle maşallah Süphanallah kızınızı sağlıkla dünyaya getirmiş ve evlat vermişsiniz eşinize. Genelleme yapmicam erkekler böyledir diye çünkü bence değil. Evlilik zor mevzu gerçekten bırakın o anlaşın deseniz soğukluk çözmeye çalışın deseniz umursamamazlık sorunları oluyor. Bence önce karşılıklı sevgi varmı yerindemi ondan emin olun. Sizin sevdiğiniz gibi oda sizi seviyor mu? Malesef bazı erkeklerde çocuktan sonra ya da belirli bi süre sonra bi soğuma olabiliyor. Şunu bilin ki bu sadece düşüncesizlik. Çocuk doğurmak büyütmek evle ilgilenmek her yiğidin harcı değil erkeklerede bunu hatırlatmak gerekiyo bence başında beri. Sonra azıcık bakımlı ol demeler başlıyo gel sen yap bende bakımlı içiyim demesi kolay. Düşüncesizliğe bak :sinirli:

Yardımsız desteksiz kalmanız hoş olmamış ama foto istemedi yok hergun goruşuruz ama çok konuşmadık tarzı aşırı ilgi beklemekte biraz ergence aileniz yanındasınız bencede onlarla kendinizle ilgilenin ikinizede biraz nefes alma molası olsun
Belki de haklısınız ama böyle her geldiğimde rutin bi seni de göreyim hadi foto at derdi mesela buna alıştığım için bekledim aslında

Gerçekten öyle ☹️ Yani bunu defalarca söyledim ya cevap vermiyor ya saçmalıyor

Bak bu erkeklere her işi yapabildiğini göstermeyeceksin, ciddiyim. Bunu psikologlar bile söylüyor ama maşallah Türk Kadınları, kocası içerde popoyu yayıp tv izliyor kadın sırtına damacanayı yükleyip taşıyor mutfağa. Kötü bir şey mi? değil ama bu erkekler alışıyor işte. Nasıl olsa yapan var, nasıl olsa toparlayan var.

Yapmicaksın. Hem ev işi, hem yemek, hem çocuk. Hepsini yaparsan hepsi görevin olur. Yapmayınca niye yapmıyorsun der bi de. Kendine süslen, bak, ojeni sür, bakımını yap ve sadece çocukla ilgilen, bi tencere de makarna yap. Al işte yemek bu. Bu kadar. Oturacaksın kitap okuyacaksın, kendine vakit ayıracaksın bırak evi b*k götürsün, mutfakta bi şey olmasın. Kır yumurtayı yesin işte. Bilerek becereme yani, "yaa hayatım ben bunu yapamıyorum:KK43:(" falan diye yalandan üzül tatlı tatlı.

Bunu istiyorlar. Süslen püslen, umursama, yemek yapma daha kıymetli olursun.

Eşimle iş gereği, ailemin yanına gitmem gibi sebeplerle ayrı kaldığımız oluyor ama hiç fotoğraf isteme, atma gibi bir durum olmadı aramızda.
Uzun uzadıya konuşmalar da olmaz hele aile yanındaysam, daha çok çocuk odaklı olur.
Siz zaten kırgın gittiginiz için bunlara takılmışsınız sanırım yoksa normal zamanda mevzu edilecek mesele değiller.

Eşinin bakımlı olmasını isteyen yan gelip yatmayacak her konuda destek olacak her konudaki ondan sonra laf söylemeye hakkı olsun. Böyle birşey söylediğinde alınıp gücenme yerine verin cevabını. İşleri de tek başına yüklenmeyin eksik kalsın birşeyler.
Bir lafa da düşmesin modunu bu kadar. Ayrıca telefonda boşanma konularına girmeyin, bir sıkıntınız varsa yüzyüze gelince konuşmak en güzeli.

Belki de haklısınız ama böyle her geldiğimde rutin bi seni de göreyim hadi foto at derdi mesela buna alıştığım için bekledim aslında
Evliliklerde bebekler gibidir sürekli asama kaydeder bir alışkanlık bir baska alışkanlığa bırakır yerini farkında olmadan bizde adapte oluruz saglıklı evlilikte bu degışimler olumludur olumsuz şekli aldatma şiddet vs vs bunlarda tabiki tepki verirsiniz fakat şu an abartır bınaltırsanız siz dırdırcı memnuniyetsiz durumuna düşersiniz eşinizde darlanan kişi gibi hak iddia eder biraz daha naif olun kendize özenin o sormazsa kendi istediklerinizi siz yapın gorerek alışsın. Bu arada 20 yıllık evlilikten bildiriyorum

Eğer eşinizin dış görünüşüne dalga geçiyor ve küçümsüyorsa siz de izin veriyorsanız kusura bakmayın ama ömür boyu der. Benimde göğüslerim 2 çocuktan sonra çok kötü oldu hatta biri küçük biri büyük bir gün bile izin vermedim birşey söylesin diye. Ben memnun isem ama kusura bakmasın onlara bir halt düşmez. Kesin eşinizde öz güven sorunu varki sizde kendinizi tatmin ediyor...

Bak bu erkeklere her işi yapabildiğini göstermeyeceksin, ciddiyim. Bunu psikologlar bile söylüyor ama maşallah Türk Kadınları, kocası içerde popoyu yayıp tv izliyor kadın sırtına damacanayı yükleyip taşıyor mutfağa. Kötü bir şey mi? değil ama bu erkekler alışıyor işte. Nasıl olsa yapan var, nasıl olsa toparlayan var.

Yapmicaksın. Hem ev işi, hem yemek, hem çocuk. Hepsini yaparsan hepsi görevin olur. Yapmayınca niye yapmıyorsun der bi de. Kendine süslen, bak, ojeni sür, bakımını yap ve sadece çocukla ilgilen, bi tencere de makarna yap. Al işte yemek bu. Bu kadar. Oturacaksın kitap okuyacaksın, kendine vakit ayıracaksın bırak evi b*k götürsün, mutfakta bi şey olmasın. Kır yumurtayı yesin işte. Bilerek becereme yani, "yaa hayatım ben bunu yapamıyorum:KK43:(" falan diye yalandan üzül tatlı tatlı.

Bunu istiyorlar. Süslen püslen, umursama, yemek yapma daha kıymetli olursun.
Dogru galiba.Ben evdeyim, eşim çalışıyor. Eve gelip elektrik süpürgesi tutmuşluğu, yemek yapmışlığım, izin gününde evi temizlemişliği çok vardır. Evde iki kişiyiz, 3tane de evcil hayvanımız var. Napayım yetişemiyorum diyorum.Bence yardım istemek gerek. Yoksa kendilerini çok salıyorlar.

Eğer eşinizin dış görünüşüne dalga geçiyor ve küçümsüyorsa siz de izin veriyorsanız kusura bakmayın ama ömür boyu der. Benimde göğüslerim 2 çocuktan sonra çok kötü oldu hatta biri küçük biri büyük bir gün bile izin vermedim birşey söylesin diye. Ben memnun isem ama kusura bakmasın onlara bir halt düşmez. Kesin eşinizde öz güven sorunu varki sizde kendinizi tatmin ediyor...
Böyle demeyin bir arkadasımda böyle bunalmış ben seviyorum kendimi ameliyat korkum var yaptırmam göğüs benim diyince eşide demişki: tamamda hep kendini düşünüyorsun kullanıcı memnuniyeti diye birsey var😂😂😂😂

X