Eşim yemek seçiyor

Ben nasıl yorumlar okudum böyle?
Tarhanaya ‘köylü yemeği, ıykk’ diyor arkadaşın biri.
Tarhananın besleyiciliği hakkında en ufak bir bilgisi yok belli ki.
İstiridyeymiş, kionaymış, herkezler bunları yesinmiş,
hiç güleceğim yoktu.
Masterchef mübarek.
Ama Danilo şef gibi Türkçesi yarım yamalak.
Bazı insanlar aslını inkar etmeye çalışırken girmeye çalıştıkları kap dar gelir.

Marshmallovv Marshmallovv eşinizin ve sizin ortak sevdiğiniz yemekler var mı? Onları yapın, arkadaşlarda yazmış gerçi ama beraber girin mutfağa, küçük tencerelerde siz kendi sevdiğiniz yemekleri, eşiniz kendi sevdiklerini yapsın.
Ben de yemek seçerim, eşim de, hatta kızım da, yeri gelir herkes kendi sevdiğini yapıp yiyor bizde, ortak sevdiğimiz yemekleri de birlikte yapar yeriz.

Bazı insanlar aslını inkar etmeye çalışırken girmeye çalıştıkları kap dar gelir.

Marshmallovv Marshmallovv eşinizin ve sizin ortak sevdiğiniz yemekler var mı? Onları yapın, arkadaşlarda yazmış gerçi ama beraber girin mutfağa, küçük tencerelerde siz kendi sevdiğiniz yemekleri, eşiniz kendi sevdiklerini yapsın.
Ben de yemek seçerim, eşim de, hatta kızım da, yeri gelir herkes kendi sevdiğini yapıp yiyor bizde, ortak sevdiğimiz yemekleri de birlikte yapar yeriz.
Evet öyle yapacağız Mune Mune hanım iyinki buraya yazdımm 😊

Merhaba Hanımlar biz 4 aylık evliyiz. Eşim etli yemek yemediğini biliyordum asla yapmıyorum ama tavuk ve et suyuna yemek de istemiyor. Geçen mis gibi tavuk suyu yaptım kendim buzluğa koydum şifa niyetine ondan tarhana yaptım daha içine koyarken baktı bu ne ben bunu yemem diyor. Kafayı yicem yoğurdu evde mayalıyorum beğenmiyor süt kokuyo diyo herkeste bana nasıl yaptığımı sorar, katkısız olsun ekmekleri evde yapıp yiyelim diyorum yapıyorum bakıyorum ekmek alıp gelmiş. Sabah akşam kuru fasulye mi yicez ya. Ne yapsam laf tadına bakmadan bu ne bu ne diyor. Nasıl tepki vermeliyim ne demeliyim tecrübeli hanımlar yardımcı olun ben biraz sinirleniyorum böyle olunca.

1 koli yumurtayla 1 tava ver eline yesin dursun

benim eşim taştan yumuşak ne varsa yer, ne yemek yaptığımı bile sormaz :-) ama malesef ki ben eşiniz gibiyim cok seciciyim. genelde yediğim seyler bellidir daha cok kendime yönelik yaparım ama erkek secici oldu mu zor :cry:

Biz bir orta yol bulduk. Esim yemediği birsey olursa kendine yapar yer.. gerilecek birşey yok bence. Yada ben yaparım begenmezsem eismden birsey isterim yapar.
Ama et suyu bilmem ne bende hic yemem.

Merhaba Hanımlar biz 4 aylık evliyiz. Eşim etli yemek yemediğini biliyordum asla yapmıyorum ama tavuk ve et suyuna yemek de istemiyor. Geçen mis gibi tavuk suyu yaptım kendim buzluğa koydum şifa niyetine ondan tarhana yaptım daha içine koyarken baktı bu ne ben bunu yemem diyor. Kafayı yicem yoğurdu evde mayalıyorum beğenmiyor süt kokuyo diyo herkeste bana nasıl yaptığımı sorar, katkısız olsun ekmekleri evde yapıp yiyelim diyorum yapıyorum bakıyorum ekmek alıp gelmiş. Sabah akşam kuru fasulye mi yicez ya. Ne yapsam laf tadına bakmadan bu ne bu ne diyor. Nasıl tepki vermeliyim ne demeliyim tecrübeli hanımlar yardımcı olun ben biraz sinirleniyorum böyle olunca.
sizin yerinizde olsam ben bu işi istediğin gibi beceremiyorum.. O halde sen yap birlikte yiyelim derdim..

Benim eşimde yemek seçiyor ama ben ona ayrı kendime ayrı yemek pişirecek değilim yani.. Orta yolu bulup yapıyoruz yemeklerimizi.. Sevmediği yemek olunca yememezlik yapmıyor ama çok az yiyor bu sefer 😊 aman çok yemesine de gerek yok zaten göbeği çıkmasın iyi böyle 😊😊

X