Eşim Yüzük Takmıyor

Evlilikte yüzük olmazsa olmaz mı?

• Evet

• Hayır

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

sstsessizol

Kayıtlı Üye
18 Nisan 2017
2.514
3.369
Kizlar herkese merhaba.
Sorunum basliktan da anlasilacagi uzere esimin yuzuk takmamasi.

İlk baslarda takiyordu (elini yikarken, abdest alirken vs cikariyordu.. Sonra unuttugu oluyordu takmayi).
Sonradan kilo almaya baslayinca yuzuk parmagini baya sıkmaya basladi.
Tamamen birakti.

Diyorum ben yuzuk takmani istiyorum,
bunu genisletelim ya da yeni alalim,
madem takmayacaktin neden aldik biz bu yuzukleri,
bir kisinin dahi aa bekar mi diye bakmasini dusunmek bile istemiyorum... vs vs vs.

O da diyor ki evliligin gostergesi yuzuk mu, ben zaten sevmiyorum yuzuk takmasini, yuzuk takinca aldatma olmuyor mu, yuzuk takinca kimse bakmiyor mu, benim sana olan sadakatimi nasil yuzukle olcersin vs vs... Basliyor kavgalar.

:KK12:

Ne onu ikna edebiliyorum yuzuk takmasi icin,
Ne de kendimi ikna edebiliyorum bu saplantidan cikmak icin.:bicak:

Ne yapmaliyim? Cok mu abartmisim?o_O

Not: Farkindayim burdaki bir cok derdin yaninda dert sayilmayacagini.
Not2: Kirici yorum yapmazsaniz sevinirim.

Son düzenleme:
sen de haklısın da rahat edemeyene büyük külfet yüzük.
ben de evliliğin ilk yıllarında takmaya zorladım kendimi, işe giderken takardım, bilgisayar başında çıkarırdım, hiç yazamam yüzükle, sonra öğle yemeğine giderken takar, dönünce çıkarırdım falan.
zaten böyle böyle kaç kez kaybettim, üstüne bir kez de yenilemek zorunda kaldım.
artık takmıyorum, oh be :)

belki değişik tarzda yüzükleri deneyebilirsiniz, ama hiç rahat edemiyorsa bence zorlamamalısın.

Kizlar herkese merhaba.

İlk baslarda takiyordu (elini yikarken, abdest alirken vs cikariyordu.. Sonra unuttugu oluyordu takmayi).
Tamamen birakti.

bir kisinin dahi aa bekar mi diye bakmasini dusunmek bile istemiyorum... vs vs vs.

O da diyor ki evliligin gostergesi yuzuk mu, ben zaten sevmiyorum yuzuk takmasini, yuzuk takinca aldatma olmuyor mu, yuzuk takinca kimse bakmiyor mu, benim sana olan sadakatimi nasil yuzukle olcersin vs vs... Basliyor kavgalar.

Eşine güvenin varsa takma kafana bence bazen ben bile takmiyorum tüzük sevmiyorum çünkü. Eşim zaten takmıyor ama inanki çok ta mutluyuz takma kafana

Takılmayın bu kadar isterse takar isterse takmaz evli olup ta yüzük takmayan bir sürü insan var
Alyans evliliğin simgesi olabilir ama evli olacağımı göstericem diyede zorla yüzük takmam açıkcası...

Kizlar herkese merhaba.

Tamamen birakti.

vala parmağında yüzük olan erkeğe daha çok bakıyorlar ben bunu gördüm bunu bilirim.

benim eşim de özel günler vs dışında gündeliğe takmıyor. ben de kafaya takmıyorum. canı nasıl isterse.

sen de bu kadar abartma.

güvenmiyor musunuz eşinize?
benim eşim de takmıyor bikaç yıldır da hiç önemsemem ben
Allah başka dert vermesin

Cok sukur esime guveniyorum canim. Ama cok hosuma gidiyordu yuzuk takmasi.

Ben olsam takılırdım. Bence manevi degeri de var o yüzügün.

Madem o takmıyor siz de takmayın

Soyledim. Madem bu yuzuklerin bir onemi yok bende takmayayim, bosuna kendime agirlik yapmayayim dedim.
Ama diyor ki,
olmaz sen korunmasi gerekensin dedi.

Takmazsa takmasın sende takma bide yüzüklü erkler daha dikkat cekiomuş günümüzde boşver adamın içinde olmsdın art niyet

Cok sukur esime guveniyorum canim. Ama cok hosuma gidiyordu yuzuk takmasi.

Soyledim. Madem bu yuzuklerin bir onemi yok bende takmayayim, bosuna kendime agirlik yapmayayim dedim.
Ama diyor ki,
olmaz sen korunmasi gerekensin dedi.

Takmazdım ben olsam. Ben kendi kendimi koruyamaz mıyım, gerekli cevapları veremez miyim deyip üste çıkardım. Ya beraber takardım yüzüğü ya da beraber takmazdim

Ya bende çok önemlidir mesela ama karşı tarafın takıp takmamasını çok takmam :halay:

Bekar sanılınca ne oluyor ki, kapacaklar mı hemen :)
Boşverin sıkmayın canınızı, sevmeyen insana cidden ağırlık oluyor, benimki de takmaz.

Takmazdım ben olsam. Ben kendi kendimi koruyamaz mıyım, gerekli cevapları veremez miyim deyip üste çıkardım. Ya beraber takardım yüzüğü ya da beraber takmazdim

canim onu da soyledim ama seninle benim fitratim bir degil diyor. kimse bana zorla bir sey yapamaz ama bayanlar yaradilis itibariyle erkeklere oranla daha zayiflar diyor. Yani biri zorlasa sen ne kadar koruyabileceksin kendini demeye getirdi lafi.
O yuzden sen korunmasi gerekensin dedi.

canim onu da soyledim ama seninle benim fitratim bir degil diyor. kimse bana zorla bir sey yapamaz ama bayanlar yaradilis itibariyle erkeklere oranla daha zayiflar diyor. Yani biri zorlasa sen ne kadar koruyabileceksin kendini demeye getirdi lafi.
O yuzden sen korunmasi gerekensin dedi.

Tamam haklı bu konuda. Ama zorlayacak adam yüzüğe mi bakar, o kadar karakterli midir sence o pislikler.

Eşinde art niyet sezmedim ben bu arada. Sadece ben bu yüzük olayına önem veririm o yüzden sen de takma dedim. Artık gerisi sana kalmış

X