Eşimden sogudummm

bende tam tersi oldu. kocamın paçasına yapıştım hiçbir yere göndermedim, izne ayrılmıştı. kahvaltı hazırlarken bile mutfakta bekletiyordum onu. tuvalete gitse kapısında bekliyordum çıkmasını. ben banyoya girdiğimde de banyonun önünde bekliyordu çıkmamı. adamı çok bunaltmıştım. sonra geçti tabi 2 ay falan sürdü

Hepinize tesekkur ederim yotumlariniz icin cok saolun :)

Mrb hanimlar ben subatin 1 de dogum yaptım iki gun once bir ay oldu dogum yaptigimdan beri eşimden sogudum kizim tek ilgi odagim oldu eşim sabah isr giderkn beni opup dikkat et demesi bile bana batiyo yanagimdan makas almasina bile tahammul edemiyorum oda bu soguklugun ondan kacmamin farkinda ve alingan davraniyo ve bazen daha cok üstüme geliyo napmam lazm iki senelik evliyiz ve severek evlenmistik

Lohusalıktan kaynaklanan bir şey, hormonlar çok başka çalışıyor şuan ama bunu eşine de açıkla. Gerekirse bir uzman eşliğinde konuşun, ileride onun da senden soğumasına sebep olacak aranızda yanlış anlaşılmadan doğacak sorunlar olmasın.
Allah bağışlasın bebeğini.

Kendinizi farklı hissettiğinizi, bir psikoloğa gitmek istediğinizi söyleyin eşinize. Bir devlet hastanesinde psikiyatriste gidip sizi psikoloğa sevketmesini isteyin. Psikoterapiyle ilaçsız, ücretsiz daha hızlı toparlanabilirsiniz.

Psikologla görüşmelerinize dayanarak lohusa bunalımı yaşıyor olabileceğinizi, psikoloğun bu durumun geçici olduğunu söylediğini anlatın eşinize. Bu süreci onun desteğiyle çabucak atlatacağınıza inandığınızı, geçici bir süre kırıcı olduğunuz durumlarda anlayış beklediğinizi, bu durumun eşiniz adına da sizi üzdüğünü anlatın. Böylece hem üzerinizdeki stres azalır hem de eşinizin tedirginliği yardımcı olma isteğine dönüşür. Eşinizi probleminizin dışında bırakmayın, hırçınlığınızı yansıtmamaya çalışın. Kötü hikayeler okuyup karamsarlığa itmeyin kendinizi. Eşiniz sizinle bu kadar ilgiliyken çok kısa sürecektir bu süreç endişelenmeyin.

Bu durumu ben de yaşadım eşime karşı içimde sebepsiz bir kızgınlık vardı her şeyden alınıyordum çok kavga ediyorduk maalesef bebeğim 7. Ayına girdi tam olarak düzelmedi etrafınız kalabalıksa baş başa kalınca biraz daha düzeliyor

Bahsettiğiniz yazıları okuyupta bilinç altınıza işlemeyin bence.
Sanırım herkesin dediği gibi lohusalıktan.
Sağlıkla büyütün inşallah.

Kendine biraz zaman tanı. Lohusalık bi çeşit delilik benim gözümde. Abuk subuk hisler normal :)

Güle güle büyüt yavrunu :))

Yeni dogum yapmanin etkisiyle gerginsin, hormonlar tavan eni bir duzene alisiyosun buyuk ihtimal uykusuzsun da...
Insanin nazi en cok sevdigine gecermis. Ben de regl zamani nisanlim nasilsin dese sanane diyesim geliyo o hesap.

Tesekkur ederim ama ya gecmezse nette bununla ilgili bi kac yazi okudum bu durumu yillarca yasayanlar varmis
Bende ilk cocuguma hamile kaldiktan sonra basladi bu durum
Seviyrm evet ama ne bileyim bir tuhaf
Hic cinsellik istemiyrm
Hormon dedim, emziriyrm hormonlar tuhaf ondan dedim sutten kestim hamile kaldim yine, hala oyle, oda farkinda, bozuluyor, ben caktirmamaya calisiyrm ama napayim elimde degil
Belki bu lohusqlkktandir
Yoruluyorsun falan ya

Hiç kendini kasma lohusaliktan olmuş belliki benim.ablamda öyle oldu hatta ağlıyordu odadan çık görmek istemiyorum seni diye halbuki severek evlendiler doğuma girerken bile can ciğerdiler ablam.doğumdan bi çıktı baruuutt resmen adamı direk kovdu hastane odasından 3 ay kadar sürdü bu sonra geçti lohusaliktan oluyor bebeğine dokundurmak istemiyordu beşiği ne koymamiza bile izin vermezdi sezaryenli haliyle kendi alıp koyardı elinden alsak aglamaya başlıyordu almayın onu benden diye ağır atlatmisti lohusaliği ama geçti yani geçici bi dönem bu destek almanızda fayda var ne güzel esiniz ilgileniyor kendinizden uzaklastirmayin

Mrb hanimlar ben subatin 1 de dogum yaptım iki gun once bir ay oldu dogum yaptigimdan beri eşimden sogudum kizim tek ilgi odagim oldu eşim sabah isr giderkn beni opup dikkat et demesi bile bana batiyo yanagimdan makas almasina bile tahammul edemiyorum oda bu soguklugun ondan kacmamin farkinda ve alingan davraniyo ve bazen daha cok üstüme geliyo napmam lazm iki senelik evliyiz ve severek evlenmistik

hormonların birbirine girmiştir şimdi düzelir. bi de bebeğini emziren annelerde bu tarz duygular oluyor işte göğsüme başkası dokunmasın bebeğim emiyor, bana dokunmasın bebeğimi alıyorum gibisinden ama düzelir inan.
sadece belli ki ilgili eşin var al karşına uygun kelimelerle konuş. biraz zaman iste. yardımcı olacaktır sana.

hormonların birbirine girmiştir şimdi düzelir. bi de bebeğini emziren annelerde bu tarz duygular oluyor işte göğsüme başkası dokunmasın bebeğim emiyor, bana dokunmasın bebeğimi alıyorum gibisinden ama düzelir inan.
sadece belli ki ilgili eşin var al karşına uygun kelimelerle konuş. biraz zaman iste. yardımcı olacaktır sana.
Aklıma doğum sonrası mememin ilk ellenişi geldi :KK51: evladımın besin kaynağını elleyen bu pis herif kendini ne zannediyordu acaba :)

Hahahaha annelik manyaklık yaa.. Zamanla düzelirsin sevgili lohusa :)

Bende tam tersini yasiyorm dogum yapali 6 ay oldu. esimden ilgi bekliyprm cunku bebek olduktan sonra cok monotonlastik ise gider sabah gelir aksama kadar yatar sonra kalkar yemek yer eline telfonunu alir oyun oynar sohbetimiz pek yok yani kendimi cok yalniz hissediyorm. Bebegim kolikti hic destek olmadi hep al annesi al annesi. Inan şu kelimesi bile belki yetecekti bana gel oglum sen azcik annen dinlensin diyip beni rahatlatmasi bile belki yetecekti. Ne bilim isten gelince direk ogluuum diye gelri sever bana bise yok beni de opse gunaydiin askim diye defalarca da uyardim ama yok yani boyle. Bende sogudum gibi artik konusmuyorm bakalim anlicakmi. Suan yazarken bile agliyorm. Inanin 60 yasindaki ciftlerin evlilikleri bile bizimkinden daha renklidir. Soyledigimde de bebegin yuzunden oldunu soyluyo ama alakasi yok icinden gelmiyo bence cunku opmek ne kadar zaman alcak. Hic komsum yok ailem uzak cok bunaldim kocam tam bi kalas odun

lohusalık gercekten tehlikeli olabılıyo ıntıhar eden bır anne bıle duymustum yan piskolojik sebeblerıde vardır tabıkı.. Eşinle resimlerinıze bak eskı gunlerınızı dusun ve eşine soguk olma cidden yıpratır sizi bu durum ..

Bende tam tersini yasiyorm dogum yapali 6 ay oldu. esimden ilgi bekliyprm cunku bebek olduktan sonra cok monotonlastik ise gider sabah gelir aksama kadar yatar sonra kalkar yemek yer eline telfonunu alir oyun oynar sohbetimiz pek yok yani kendimi cok yalniz hissediyorm. Bebegim kolikti hic destek olmadi hep al annesi al annesi. Inan şu kelimesi bile belki yetecekti bana gel oglum sen azcik annen dinlensin diyip beni rahatlatmasi bile belki yetecekti. Ne bilim isten gelince direk ogluuum diye gelri sever bana bise yok beni de opse gunaydiin askim diye defalarca da uyardim ama yok yani boyle. Bende sogudum gibi artik konusmuyorm bakalim anlicakmi. Suan yazarken bile agliyorm. Inanin 60 yasindaki ciftlerin evlilikleri bile bizimkinden daha renklidir. Soyledigimde de bebegin yuzunden oldunu soyluyo ama alakasi yok icinden gelmiyo bence cunku opmek ne kadar zaman alcak. Hic komsum yok ailem uzak cok bunaldim kocam tam bi kalas odun
Bu yuzdende inanrmisnz ruyamda surekli sık sık beni aldattigini goruyorym :KK43:

Lohusayken hiç uğruna kocama tokat atacak kadar dengesizleşmiştim. Sağolsun çok anlayışlı davrandı, üzerinden 5 yıl geçti bir kere bile lafını etmedi. Herşey düzelecek, telaş etmeyin. Kendinizi telkin etmeye, bu durumun geçici olduğuna ikna etmeye çalışın. Durumunuzu eşinize açıklayın ve size anlayış gösterip destek olmasını isteyin. Hiç içinden çıkamazsanız da psikolojik yardım alın.

Herkeste oluyor zamanla duzelecektir. Ben dogum yapali 1 sene oldu yeni yeni duzeldi diyebilirim sonra oda ne yine hamileyim. Adam bir gün yüzü göremedi:)

Hiç kendini kasma lohusaliktan olmuş belliki benim.ablamda öyle oldu hatta ağlıyordu odadan çık görmek istemiyorum seni diye halbuki severek evlendiler doğuma girerken bile can ciğerdiler ablam.doğumdan bi çıktı baruuutt resmen adamı direk kovdu hastane odasından 3 ay kadar sürdü bu sonra geçti lohusaliktan oluyor bebeğine dokundurmak istemiyordu beşiği ne koymamiza bile izin vermezdi sezaryenli haliyle kendi alıp koyardı elinden alsak aglamaya başlıyordu almayın onu benden diye ağır atlatmisti lohusaliği ama geçti yani geçici bi dönem bu destek almanızda fayda var ne güzel esiniz ilgileniyor kendinizden uzaklastirmayin
Tesekkur ederm

X