Eşime bu durumu nasıl söyleyebilirim?

kedisininbitanesi_

Bir gün bende anne olacağım.
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
3.726
15.886
Eşimin mide rahatsızlığı var yani her şey dokunuyor neredeyse, sürekli mide yanması yaşıyor. Fakat ne bir mide koruyucu ne bir tedavi uygulamıyor neymiş ilaçlar zararlıymış kullanmak istemiyormuş falan filan.Sürekli dalgaya karışık laf çarpıtıyorum falan ama saf, iltifat ediyorum sanıyor.
Sevgili olduğumuz zamanlarda hiç böyle bir sorunu yoktu bembeyaz tertemiz dişleri var diye konuşmaya başlamıştım hatta ama şu son 3 aydır yoğun bir şekilde ağzı kokuyor. Ağız bakımına dikkat eden biri her gün fırçalar dişlerini temizlettirir falan ama 3 aydır böyle nasıl desem çok ağır bir koku mideden geliyor besbelli, tarif etmek istemiyorum :KK53:
Onu çok seviyorum kafalarımız çok bombastik kafa yapımız aynı mizacımız bile asla yermek için söylemiyorum ama bazen öpüşürken çok zorlanıyorum o_O Önceden deli gibi öpmek isteyen ben, öpüşmemek için kılıktan kılığa giriyorum oyalıyorum ilişki esnasında burun kaslarımı kapatıyorum falan. :KK43:

Ya ben ona kırıcı olmadan nasıl söyleyebilirim bu durumu çünkü benim en hassas noktam kokudur ? Ter,ayak, kafa kokusu, hele ağız yok yani zulüm gibi. Siz olsanız nasıl söylersiniz ? Normalde açık biriyimdir pat pat pat ama 2 aylık herife ağzın kokuyor nasıl denir ki ?????

Konu eski artık sorun kalmadı 😀 teşekkürler ♥️

Son düzenleme:
Eşimin mide rahatsızlığı var yani her şey dokunuyor neredeyse, sürekli mide yanması yaşıyor. Fakat ne bir mide koruyucu ne bir tedavi uygulamıyor neymiş ilaçlar zararlıymış kullanmak istemiyormuş falan filan.Sürekli dalgaya karışık laf çarpıtıyorum falan ama saf, iltifat ediyorum sanıyor.
Sevgili olduğumuz zamanlarda hiç böyle bir sorunu yoktu bembeyaz tertemiz dişleri var diye konuşmaya başlamıştım hatta ama şu son 3 aydır yoğun bir şekilde ağzı kokuyor. Ağız bakımına dikkat eden biri her gün fırçalar dişlerini temizlettirir falan ama 3 aydır böyle nasıl desem çok ağır bir koku mideden geliyor besbelli, tarif etmek istemiyorum :KK53:
Onu çok seviyorum kafalarımız çok bombastik kafa yapımız aynı mizacımız bile asla yermek için söylemiyorum ama bazen öpüşürken çok zorlanıyorum o_O Önceden deli gibi öpmek isteyen ben, öpüşmemek için kılıktan kılığa giriyorum oyalıyorum ilişki esnasında burun kaslarımı kapatıyorum falan. :KK43:

Ya ben ona kırıcı olmadan nasıl söyleyebilirim bu durumu çünkü benim en hassas noktam kokudur ? Ter,ayak, kafa kokusu, hele ağız yok yani zulüm gibi. Siz olsanız nasıl söylersiniz ? Normalde açık biriyimdir pat pat pat ama 2 aylık herife ağzın kokuyor nasıl denir ki ?????
Şöyle de belki alınmaz ikimizin de ağzı korkuyor birşeyler yapalım ulduk mu ne ettik gurban olduğum çok utanıyom ama demek zorunda kaldım bombastikim de 😅 sonra sebeplerini araştıralım de mutlaka çıkacaktır o da sana rahatsızlık vermemek için ilacını kullanacaktır sende iki inansın diye deli gibi ağzını fırçalarsın olur biter 😅😅😅

Sizin gecen gun konunuzu gormustum henuz ayni evde bile yasamiyordunuz yaniliyor muyum? Nikahi yapar yapmaz sikayetlerinizin aciga cikmasina cok uzuldum. Umarim cozersiniz. Esinizden cekinip bu kadar insana esinizin derdini acmaniz ilginc geldi bana. Evlilik boyle birsey degil bilin istedim.

Annemin reflüsü var onda da böyle oluyordu. Ilaç ismi vermek olmaz sanırım ama onlari duzenli kullanınca rahatsızlığı da azaldi. İlaclari aksatirsa sıkıntı oluyor. Söylenmeyecek bir durum yok. Hele ağız kokusu mideden gelen hiç çekilmez. Tekrar şansinizi deneyin. Ya da yuzunuzle belli edin bilmiyorum hangisi daha az kırıcı ve onu ikna edici olacaksa

"Midendeki problem iyiye gitmiyor sanırım hayatım, geçer diye bekledim ama ağzında bir kaç aydır koku var, sağlığın beni endişelendiriyor lütfen ihmal etme" bu kadar :) artık bunu söyledikten sonra hastaneye gider heralde dimi

ya ben ağzın kokuyo desem çıldırır o anda yanımda bile yatmaz kokmasın diye kesin gider :KK70:

Sizin şu anda aldığınız kokuyu yarın bir gün etrafındakiler de alacaklar , ağız kokusu gerçekten çok kötü bir şey , ki altında ciddi bir rahatsızlık olabilir .
O sizin eşiniz , önce onun sağlığı için açık olun :KK66:

Aynen bir an önce söylemem lazım bugün gittim mide koruyucu aldım benim hep kullandığım var dedim bundan heer gün bir tane içiyorum ne yanma ne bişey kalmıyor sende iç miden yandığında dedim hee içerim bi ara dedi :/

Sizin gecen gun konunuzu gormustum henuz ayni evde bile yasamiyordunuz yaniliyor muyum? Nikahi yapar yapmaz sikayetlerinizin aciga cikmasina cok uzuldum. Umarim cozersiniz. Esinizden cekinip bu kadar insana esinizin derdini acmaniz ilginc geldi bana. Evlilik boyle birsey degil bilin istedim.

bazen haftada 2 gün falan yanına gidiyorum özlüyorum çok iyi anlaşıyoruz aramızda hiç münakaşa bişey olmuyor sadece bu mide rahatsızlığı türedi üzülüyorum da böyle olunca. diğer konular nikahım 2 ay önce kıyıldı eve geçememle ilgiliydi ailemin düğün baskısından kaynaklıydı eşim geri planda tutuyor kendini ailen beni kötü bilmesin diye karışmıyor pek. onluk bir sorun yok

Hiç kirilcak diye düşünme direkt şöyle
Yoksa burun kaslarını ömür boyu kullanmak zorunda kalicaksin ,cunki erkekler evlendikten sonra ciddi ciddi salar kendini

bazen hafta 2 gün falan yanına gidiyorum özlüyorum çok iyi anlaşıyoruz aramızda hiç münakaşa bişey olmuyor sadece bu mide rahatsızlığı türedi üzülüyorum da böyle olunca. diğer konular nikahım 2 ay önce kıyıldı eve geçememle ilgiliydi ailemin düğün baskısından kaynaklıydı eşim geri planda tutuyor kendini ailen beni kötü bilmesin diye karışmıyor pek. onluk bir sorun yok

Anliyorum ama bu tip seyleri acikca konusabilmelisiniz. Bir rahatsizligi varsa destek olursunuz. Hepimiz insaniz yarin bizim basimiza gelmeyeceginin garantisi yok. Esiniz boyle bir sorunu sizinle konusmak yerine arkadaslarina acsaydi ne hissederdiniz?

Anliyorum ama bu tip seyleri acikca konusabilmelisiniz. Bir rahatsizligi varsa destek olursunuz. Hepimiz insaniz yarin bizim basimiza gelmeyeceginin garantisi yok. Esiniz boyle bir sorunu sizinle konusmak yerine arkadaslarina acsaydi ne hissederdiniz?

Her konuda birbirimize açık olabiliyoruz ama ağız kokusunu söylediğimde üzülür diye tereddütte kalıyorum yoksa
arkadaşlarıma veya ailemdekilere asla onla ilgili bir bilgi paylaşmam ben. buradaki kimse birbirini tam anlamıyla tanımıyor ama güzel fikirler veriyorlar o yüzden rahatım yoksa yakınen tanıdığım birine söylemem kimsenin ağzına laf vermemek adına.

Abla mı yok yav miniğim ben boyum bile 150 :KK70: tuvalet temizlemiyorum ayrıca hepsi göz boyamaydı :KK70:
söyleyeceğim ilk fırsatta :)
Yakışıklım, biricik bombastikim senin mide yüzeye doğru ilerliyor sanırım, doktora gidip lavabo aç yazdıralım yoksa ağzından taşacak deyin:KK16:

X