Eşime çok kızdım Anlatacak kimse bulamadım size anlatayım dedim

Hastahaneden kosturup yemegi isitip ustune cay demledin ya
gercekten helal olsun
ama kendini yormaktan baska ne ise yaradi?
cocuklarinla bile gidip uyumadin kotu oldugun icin
neden esinin hizmetini yaptin?
bence ciddi ciddi konusman gerek esinle
adi ustunde "esin" dolayisiyla sana destek olmasi gerek
yoksa uzulen yipranan sen olursun
hic hak etmedigin halde ustelik

canım, sen son gücünle her işe koştukça eşin "ah benim eşim ne iyi, kendini hep bizden geri tutuyor" demiyor "gelip yemek hazırlayabildiğine göre o kadar da kötü değil" diyor

çünkü kendisi kötü olsa sormaz "yemek yermisin"

eşine iyecğein şu "ben çok hastayım acile gidiyorum ya beni götür ya evde çocuklara bak" eve gelir gelmez de "sen çcoukları yatır ben yatacağım duramıyorum kendine yemek ıstırsan bana da az çorba getir lütfen" de ve git yat..

ağlamayana meme yok...

08.02.2012
Dün çok rahatsızdım boğazlarım acıyordu bütün vücudum ağrıyor soğuktan titriyorum. Eşimi aradım ilaç alırmısın bana diye eczane kapanmış,
Bende dedim ki acile gideceğim. İstedim ki neyin var sorsun istersen ben götüreyim seni desin nerde böyle diyecek insan. Ben desem gel beni acile götür desem dünya laf eder yok kendine bakmıyorsun yok hasta oluyorsun sanki hasta olmak insanın elinde olan bir şey. Çocukları aldım eve getirdim eşim elinde kitap almış okuyor yemek yiyecek misin dedim sonra yerim dedi. Hemen Evden çıktım ama kemiklerim sızlıyo ayakta zor duruyorum. Acile gittim sıra vardı beklerken aradım dedim dolapta yemek var istersen ısıt ye, içimden de diyorum yemeğini yede bana yemek hazırlama derdi kalmasın ben beklerim seni dedi. Acilde dr muayene etti oradan gittim ilacımı aldım ama şakır şakır titriyorum.
Eve geldim çocuklar uyumamış hemen yatağa dedim uyuz kocamın elinde hala aynı kitap okuyor.Kafasını kaldırdı bana git burnunu temizle ne biçim konuşuyorsun dedi , aptal insan sen önce neyin var diye sor demi. Benim boğazlarım genizim dolmuş konuşamıyorum bile.
Yemekleri ısıtmaya mutfağa girdim yemekleri ısıttım çay içermisin dedim adam içeceği çayı bile demlememiş. Ne düşündü bilmiyorum acaba seçil gelir çay demler karşılıklı içermiyiz diye mi düşündü bilmiyorum. Çayı demledim yemekleri sofraya koydum. Çocuklar anne bizimle yat diye ağladı bu arada, bende yatın ne olursunuz çok kötüyüm dedim . Sonrada çayı demledim al iç dedim. İlaçlarımı içtim ve yattım.
Sinirlerim bozuldu birazda ağladım. İnsan bi neyin var diye sorar ne kadar öküz, insan karısına neyin varmış diye bile sormaz mı ya, anlamıyorum bi insan bu kadar öküz olabilir mi? Mantığımda almıyor z insan karısın ne yi düşünerek nasılsın diye sormaz.
Sabah kalıktım çay demledim. Kahvaltılıkları koydum masaya, çocukları uyandırdım, sütünüzü için giyinin diye koşuştururken melihe kalkmıyor musun kahvaltıya dedim cevap vermedi.
Sabahları kalkıp arabayı ısıtıyor çalıştırmama yardım ediyordu 2 gündür. Onu bile yapmadı Allahtan araba çalıştı çalışmasa mecbur kaldıracaktım yatağından.
Ya inanmıyorum ben bu adama çocuk niye yaptım Allahın gücüne gitmesin pişman oluyorum keşke olmasaymış bu adamı çekemiyorum. Demekki zamanında çok günahım olmuş. Bu öküzü çekmem gerekiyor. heralde
Bana yardımcı ol desem bana mı çalışıyorsun diyecek yine. İşi bırakırım diyorum çocukların kreşe gitmez bakarsın evde diyor allahım nasıl bir insanla evliyim ben. İnsan mı bir insanda bu kadar acımasız bencil duygular olur bilmiyorum.

Hatanın büyüğü sende ama, madem acilden geldin, iki lokma at ağzına, ilaçlarını al, vur kafanı yat. Ne sofra kurup çay ister misin diye soruyorsun, afedersin bununla ilgili güzel bir deyim vardır hatta, sakın yanlış anlama lütfen.
Ben kadınları anlayamıyorum, hep erkeğe her türlü hizmeti ediyor hem de sonra şikayet ediyorlar. Ben hasta olacağım, açıkça söylerim eşime, hadi bana bir çorba yap, sonra da nane limon kaynat diye. Arkasından da seslenirim, hazır suyu kaynatmışken sıcak su torbasını da doldurup getirir misin diye. Çünkü bilirim ki erkeklere bazen tane tane ve açık açık söylemek gerekiyor istekleri.

eşiniz tam bir odunmuş gerçekten. bne sizin yerinide olsam eve gelip yemek ısıtmaz, çyını demlemez, kahvaltısını koymazdım. ne kadar alıyorsanız, o kadar vermeye çalışın. bu saatten sonra zor ama bence eşinizin eğitime ihtiyacı var. kolay gelsin size gerçekten.

Arkadaşlar valla beni alıştırdım, Artık hastayım bile desem adam bana kendine bakmıyorsun hasta oluyorsun, bana hastayım deme laflarını duymamak için mi susuyorum. Adam gereksiz her şeye söyleniyor.
Sevgimiz var mı bilmiyorum. onu seviyor muyum bilmiyorum.
Çocuklarım için katlanıyorum
Kavga etsem bile adam zeytin yağı ilk cevabı çalışma ozaman oluyor. Ben nasıl bu adama güvenip çalışmayayım. Bana güven vermiyor.

Çalışan kadınlara hep aynı şeyi söylüyorum, 15 günde bir eve yardımcı alın, en azından çalışmanızın hayrını görün. Siz üç kuruş birikim yaparım kadına vereceğim parayı diye düşünürsünüz ama eşiniz gider o üç kuruşu olmadık yere harcar zaten, siz de çöktüğünüz, yıprandığınızla kalırsınız.

sizde esiniz hasta oldunda aynisini yapin hic bir sekilde ilgilenmeyin,neyin ne oldunu anlar belki ozman

öncelikle çok geçmiş olsun Allah şifa versin,genelde erkeklerde bu sorun var,hasta olunca biz pervane oluruz.ilaç,çay ilgi ,bol bol yaparız.ama biz hasta oldukmu bırak ilgiyi bide azar işitiriz,belki erkelerin hepsi
böyle değildir ama benimki böyle, eşim kahvaltı erken yapar.ben hastada olsam kalkar hazırlarım.20 sene içinde bir ilk yaşadım ,boynum tutuldu kaç gündür,yatıyorum,dün sabah hastayım diye kahvaltı istemedi,bugünde öyle kaldırmadı beni,çok etkilendim valla beni düşünmesi duygulandırdı.sende söyle canım hastayken,yardımına ve ilgine ihtiyacım var de belki anlar.sende içine atmaktan kurtulursun.

Sağ olun arkadaşlar,
tavsiyelerinizi deneyeceğinden emin olabilirsiniz.
cemre hanım size de geçmiş olsun bu arada Allah şifa versin.

çok zamanım olmadığı için sadece sizin konunuzu okudum, yorumlara fırsatım olmadı belki benden önce de söylemişlerdir ama ne olur kusura bakmayın söylemeden geçemeyeceğim. siz hastasınız onun sizi düşünmesini istiyorsunuz ama siz onu düşünüyorsunuz. bırakın ister yesin ister yemesin o haldeyken niye eşinizi düşünüyorsunuz. üstüne üstlük çayını düşünüyorsunuz. hadi yemek zaruri ihtiyaç vs. ama bırakın çay da içmeyiversin siz hastayken bile eşinizin düzenini korumaya, devam ettirmeye çalışıyorsunuz. bırakın ne yaparsa yapsın.
bunları söylediğim için merhametsiz vs. diye yorumlayabilirsiniz ama öyle olduğunu düşünmüyorum hasta halinizle siz her işinizi sağlıklı zamandaki gibi yaparsanız eşiniz sizin hastalığınızın farkına bile varmayacaktır. bir de eşinizin hastayken konuşmalarını çok iyi anlayabiliyorum tamamen iç rahatlatma, psikolojik olarak kendini iyi hissetmekten başka bişey değil
neyse eşinize söylenecek çok şey var ama size çooookkk geçmiş olsun demekle yetineyim ben.:44:

08.02.2012
-Eşimi aradım ilaç alırmısın bana diye eczane kapanmış,
- Bende dedim ki acile gideceğim Hemen Evden çıktım ama kemiklerim sızlıyo ayakta zor duruyorum. Acile gittim sıra vardı beklerken aradım dedim dolapta yemek var istersen ısıt ye, içimden de diyorum yemeğini yede bana yemek hazırlama derdi kalmasın ben beklerim seni dedi. Acilde dr muayene etti oradan gittim ilacımı aldım ama şakır şakır titriyorum.
- bana git burnunu temizle ne biçim konuşuyorsun dedi , aptal insan sen önce neyin var diye sor demi. Benim boğazlarım genizim dolmuş konuşamıyorum bile.
- Yemekleri ısıtmaya mutfağa girdim yemekleri ısıttım çay içermisin dedim adam içeceği çayı bile demlememiş. Ne düşündü bilmiyorum acaba seçil gelir çay demler karşılıklı içermiyiz diye mi düşündü bilmiyorum. Çayı demledim yemekleri sofraya koydum. Çocuklar anne bizimle yat diye ağladı bu arada, bende yatın ne olursunuz çok kötüyüm dedim .

Eczane kapanmışsa : nöbetçi eczane var .. ama neyın var bıle demeyen bır adam bunu dusunemez zaten..
Ama bence hatalı olan sızsınız ..

Sizinle hastaneye bıle gelmeyen onu gectım neyın var dıye soracagına aşağılayıcı cumleler kuran bır adama : hastaneden yemek ıcın arıyorsunuz ?
eve gelıp yemek yapıyorsunuz
ustune cay demlıyorsunuz ...
ee yetmemıs ya o kadarı ayaklarınıda yıkasaydınız !..

haddınden fazla deger verırsenız degersız olursunuz .unutmayın ..
hak etmeyene deger verılmez..kocanızı cok sımartmıssınız ..
ben olsam bırak yemek ısıtmayı suratına bıle bakmam benımle ılgılenmedı dıye ..

canım kusura bakma ama sen de yanlış yapıyorsun.
madem bu kadar şikayet edeceksin yada yaptığından rahatsızsın yapma.
hem yapıp hem anlamıyor diye sızlanmak çok saçma.
anlamaz çünkü yapıyorsun.
belki beklediğin ilgiyi alamadıkça almak için onun dikkatini çekmek için sen de biraz abartıyorsun.
ama sen abarttıkça hiç alamazsın. aksine aranızdaki mesafe büyür.
havalar malum, fena üşütmüşsün belli.
ama acile gidilecek bir durum yok.
yemek vakti 'o kadar hastayım ki bak ne haldeyim senin umurunda değil' havası yaratmak için acile gitmiş gibi olmuşsun.
sonra hastanelik oldum bu halimle sana çay yapıyorum tribi atmışsın.
çay servisini güleryüzle yaptığını sanmıyorum.
belki bilerek dikkatini çekmek için fazla burnundan genzinden konuştun. abartılı yaptıysan biraz itici olabilir böyle şeyler.

yani sen de haklısın yüzde yüz.
kendiliğinden ilgilenmeli bir adam karısıyla.
ama sen zorla almak ister gibisin. sanki inada binmiş.
ama bu tripler sorununuzun çözümü değil.

okurken içim şiştiiiiiiiiiiiiii:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: ne sinir bi tiple ewlenmişssin cnm ya bi tane ile yetinmemeiş ikinci çocugu yapmısssınn ya hepsini gecc bölyle bi insanla hayat çok anlamsız olurrrrrrrrrrrrrrrrrr

eyer sana işi bırak o zaman dedığınde sende cok sert bır şekılde dekı tmm ben bırakıyorum evımın hanımı oluyorum ama senın aldığın maaşla benı bu standarda yaşatacaksın hıç bır kısıtlama ıstemıyorum benımde işime gelır de bır daha dıye bılıyor mu

Offff içim şişti nasıl dayandınız bu geceye.
Hastaneye gideceğim sormayacak yemeğini çayını vericem.
Hep mi böylesiniz eşinize karşı
Biraz tavrınızı değiştirmekte yarar var

bu senaryo biz kadınlarböyle oldugumuz müddetce devam etcek 2 kere 2 dört

ancak bunu bizi değiştirebliriz erkekleri oldugundan fazla sımartan annlerinden önce asıl bence bizleriz bir yorumda su yazılmıs cok hosuma gitti kendi paranızı kazanıyorsanız eva kadında lmayı bilin ama yok biz ne yaparız birikitiriz onlar ne yapar sadece harcar
yani siz esinizi baya baya kendinizi ona hizmetçi yapacak kadar sımartmısssnız vala bende böyleyim ama siz kadar yapmam birde su var erkeklerin en anlayısız tipleriolur ya işte siizn esiniz o tiplere uydugu için bunlar olmus
yazık arkadasım kendine acı biraz ya ne olurr yapma böyle tavrını sert koy bitsin sana ayrılfalan demiyorum ama sunu yapma herkesin dedigi gibi

BU ADAMI TEPENE CIKARMA GECMİŞ OLSUN

bu gece cok sınırlıyım bu konuda zaten barı bende ıcımı dokeyım arkadasım senın vesılenle
3 gundur tansıyonum cok dusuk 6 ya 8 fılan bu gecede gene kendımı kotu hıssettım elım kolum kalkmıyor kanepede yatıyorum, tansıyonuma bakarmısın dedım baktı
hııııı... tansıyonum cok dusuk canım gene sana ıhlamur yapayım ıyı gelır dıyor
be adam tansıyon bu cıddı bısey kastaneye gıdelım hadı ne olur ne olmaz demıyor
ıhlamu bızım evde her derde deva zaten
kızımla evde aksmaa kadar yalnızım bayılıp dussem bısey olsa o gelene kadar kımsenın ruhu duymaz Allah korusun
senınkı kadar olmasada duusncesızce konusması benıde rahatsız ettı
sende kendıne dıkkat et hırpalayıp durma her ıse kosma, o hastalıkta ben yemek dahı yapmazdım evde oldugum halde
2 cocugun var hastanede bıde telefonmu ettın yemegını ısıt ye dıye
cok fazla konforlu bır hayat sumussun adamda alısmıs
yavas yavas cek elını etegını kendıne dıkkat et
cok gecmıs olsun bu arada

senin canın can değil sanırım.
niye eve gelip o kadar uğraşıyorsun ki.
yemek dolapta ben yatıyorum diyip vurup kafayı yatacaktın.
bir sürü uğraşmışsın yemektir çaydır.
bir günde kendi yapsın çayını.
başta böyle alıştırmışsın.
ver adama görevleri.
ben hastayım çocukları doyur de.
şunu yap de bunu yap de.
söylenirse de naz niyaz eyle.

ahhh canım biraz sen vesile olmuşsun eşinin böyle vurdumduymaz olmasında.

eşin herşeyi senin tek başına yapmana alışmış,nasılsa her işin üstesinden geleceğini ona ihtiyacın kalmdan halledeceğini öğrenmiş

keşke şimdiye kadar tepki gösterseydin

geç kalmış sayılmazsın bence ,hastayken o sana hizmet etmeli sen ona değil

çocukları acile o götürmeli

neden hep sen fedakarlık yapasın,bunları konuş eşinle şimdiye kadar tüm yaptıklarını ve artık sana yardımcı olmasını söyle

kendini senin yerine koymasını öğrensin,sende insansın sonuçta

allah yardımcın olsun

herseyı dusunmeyın bu kadar , esınız bıraz yanlız kalsın bıraz basının caresıne bakmayı ogrensın
annesı boyle ılgılı davranmamıstır sanırım ne zannedıyorkı kendısını

X