Eşime çok sinirliyim

Dilara55333

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
5.774
5.044
Daha önce yazmıştım eşimin babası ameliyat oldu eşim memleketine gitti ben gidemedim bebeğim yeni doğduğu için.. Her neyse konuya gelmek istiyorum eşimin abisi üç dört yıl önce annesi ile konuşurken annesine senin gelinlerin pic yılanın başı bu (ben) diyerek benide içine alan küfür etti ben duydum odaya gidip haddini bildirdim ama yüzsüz anlamaz o günden sonra konuşmuyoruz esi yani eltim bana yine bir ton laf etti oysa kocası senin gelinlerin pic diyerek onuda kast etmişti.
Aradan ortalama üç sene geçti hiç konuşamadık bir kere düğünde karşı karşıya geldik ve selam vermedik birbirimize... Şimdi babası ameliyat oldu hastanede eşim onlarla konuşmuş
Bana dediği 'abimle barıştık babam vesile oldu', dedi
Birsey demedim ilahi adalete havale etmiştim onları ama Bugünde eşimi kahve içmeye eve davet etmişler benim eşimde çıkmış o kadar sinirliyim ki ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum eşim karısına küfür eden insanların evine çıkıp kahve içti. Kavga da edemiyorum babası hastanede eşimde yanında kalıyor siz olsanız ne yapardınız akıl verin okuduğunuz için teşekkür ederim

Kaynınızın böyle yılan falan deme sebebi ne gelinler için yani bir tartışma yaşanmışki böyle demiş durduk yere dememiştir, abi kardeş arası bir şey diyemezsiniz babaları hasta belki destek olmak adına affetmistir, ama sizden de bir özür dilenmesi gerekiyor onun dışında muhattap olmayın dilersede çok samimiyet kurmazsiniz zaten 🙏🏻

Kaynınızın böyle yılan falan deme sebebi ne gelinler için yani bir tartışma yaşanmışki böyle demiş durduk yere dememiştir, abi kardeş arası bir şey diyemezsiniz babaları hasta belki destek olmak adına affetmistir, ama sizden de bir özür dilenmesi gerekiyor onun dışında muhattap olmayın dilersede çok samimiyet kurmazsiniz zaten 🙏🏻
Sadece yılan dememiş galiba. Pic de demiş

Eşiniz sizin tarafınızı tutmuş yıllardır görüşmemiş. Hastalık olayı olmuş buzları eritmişler. Yani ne bekliyordunuz ki ölene kadar görüşmeyecek miydi öz kardeşiyle? Eşiniz yıllarca tavır koymuş bence bundan sonra öyle bir şey yapamaz. Yaparsa yine gerekeni yaparsınız

Daha önce yazmıştım eşimin babası ameliyat oldu eşim memleketine gitti ben gidemedim bebeğim yeni doğduğu için.. Her neyse konuya gelmek istiyorum eşimin abisi üç dört yıl önce annesi ile konuşurken annesine senin gelinlerin pic yılanın başı bu (ben) diyerek benide içine alan küfür etti ben duydum odaya gidip haddini bildirdim ama yüzsüz anlamaz o günden sonra konuşmuyoruz esi yani eltim bana yine bir ton laf etti oysa kocası senin gelinlerin pic diyerek onuda kast etmişti.
Aradan ortalama üç sene geçti hiç konuşamadık bir kere düğünde karşı karşıya geldik ve selam vermedik birbirimize... Şimdi babası ameliyat oldu hastanede eşim onlarla konuşmuş
Birsey demedim ilahi adalete havale etmiştim onları ama Bugünde eşimi kahve içmeye eve davet etmişler benim eşimde çıkmış o kadar sinirliyim ki ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum eşim karısına küfür eden insanların evine çıkıp kahve içti. Kavga da edemiyorum babası hastanede eşimde yanında kalıyor siz olsanız ne yapardınız akıl verin okuduğunuz için teşekkür ederim
Yaaaa mis gibi bir melek var evinizde. Tadinizi kacirmamaya çalışın pis insanlarla ( kayniniz ve eltiniz). Bu hastahane işleri bitince konuşmak üzere erteleyin. Bitecek gibi değilse de sinirli olmadıginiz bir anda, ayni seyii sana karşı yapan bir yakınımla ben yapsam nasil hissedersin deyin . Ben kimseyi sana kufrettirmem . Barisabilirsin ölümlü dünya ama bu kadar da samimiyet olmaz deyin .

Esinizin tarafindan bakin. Babasi hasta, hasta yataginda barisin demis. Bilmiyorum baba agir hastami degil mi. Ama esiniz o anda hayir diyememistir. Bence siz mesafenizi koruyun, ama esinizle bu insanlar icin aranizi bozmayin. Biraz bayram güne seni yakalayip "Bayramda küslük olmaz - barisalim" diye yakana yapisan insanlar gibi olmus.

Baba hasta belki ölümü düşünüyor ve çocuklarının barismasini istemiş kendi açımdan bakınca eşim gorusurse sinirlenirdim evet ama düşünüyorum konu benim babam olsa kardeşimle barışmami istese sanırım bende eşinizin yaptığıni yapardım . Siz tabi ki tepkinize devam edin ama eşinize karışmayın bence

Sana konuş deniyor mu ?
Barisman için baskı yapılıyor mu ?
Hastanede aile büyükleri baristirmis,mecbur kalmış adam.
Konusmazsin olur biter.
Yani adam ne yapsın,abisini mi vursun ?
İcin soğur mu o zaman.
Ha bunun için kavga etmek istiyorsan et,
Ancak bu kavgayı 3 sene önce sadece susarak/iletişimi keserek vermişsin zaten.
Bu satten sonra da fazlasıni bekleme.
Özür istiyorsan 3 sene önce isteyecektin,kocanla kavga etmek istiyorsan 3 sene önce edecektin.
Ben bunları yutmam,sen karina böyle konusturuyorsan bu iş bitsin diyebilecektin.
Şu an seni ilgilendiren bir durum yok..
Babası,cocuklarını baristirmis..

Hasta babası barışın demiş bunu bir işaret olarak almış olabilir.
Ömür boyu küsmezdi herhalde adam orda hastanelerde kalıyor çok uzun soluklu düşünmemiş de olabilir.
Belki kafasını toplayınca abi özür dile eşimden diyecek.

Aradan ortalama üç sene geçti hiç konuşamadık bir kere düğünde karşı karşıya geldik ve selam vermedik birbirimize... Şimdi babası ameliyat oldu hastanede eşnim onlarla konuşmuş
Barışmaya vesile arıyormuş zaten işte burdan anlayın kızlar erkeklerin yüzde 90 i karısından geçiyor ama ailesinden geçmiyor ...

Sana konuş deniyor mu ?
Barisman için baskı yapılıyor mu ?
Hastanede aile büyükleri baristirmis,mecbur kalmış adam.
Konusmazsin olur biter.
Yani adam ne yapsın,abisini mi vursun ?
İcin soğur mu o zaman.
Ha bunun için kavga etmek istiyorsan et,
Ancak bu kavgayı 3 sene önce sadece susarak/iletişimi keserek vermişsin zaten.
Bu satten sonra da fazlasıni bekleme.
Özür istiyorsan 3 sene önce isteyecektin,kocanla kavga etmek istiyorsan 3 sene önce edecektin.
Ben bunları yutmam,sen karina böyle konusturuyorsan bu iş bitsin diyebilecektin.
Şu an seni ilgilendiren bir durum yok..
Babası,cocuklarını baristirmis..
Etmediğimi nerden biliyorsun üç sene önce eşim onunla iletişimi keserek telden engellerejk tepkisini verdi şuan da konuşabilir babası hasta tamam ama evine gidip kahve içmek ne demek

Etmediğimi nerden biliyorsun üç sene önce eşim onunla iletişimi keserek telden engellerejk tepkisini verdi şuan da konuşabilir babası hasta tamam ama evine gidip kahve içmek ne demek
Sen böyle devam ettikçe,"yılan gelin" yakıştırması konusunda haklı çıkacaklar.
Yaşını pek kestiremiyorum ancak aile içi dengeleri bozmaya yelteniyorsun.
"3 sene önce hakliydik" demeye başlarlar yakında.
Telden egellemek ne büyük bir tepki..
Adam gelip senden özür dilemekten sonra verdiğin bütün uğraş boşa gitmiş zaten.
Dikkatli ol,sinirin kendi evini zehirlemek üzere..

X