Eşime ne oldu?

Allah razı olsun. Konu açtığıma pişman ettiler resmen. Telefonu hep ortada diyorum ya ikinci telefonu varsa diyorlar. Gittiği geldiği saat belli diyorum. Belli olmaz o işler diyorlar.
sizin anlatiminiza göre yorum yapılıyor burda kimse sizinle aynı çevrede yada aynı evin içinde yaşamıyor onun için yapilan yorumlara kizmaniza yanlış anlamaniza gerek. benim 2 arkadaşımın ikisi de kaç kez eşlerinin 2 çıkıp tlf larini yakaladı adamların gözlerini soktular yine inkar ettiler hatları baskalarinin adına çıkaranlar yani olmaz diye bir şey yok onu söylüyorlar illa sizin eşiniz sizi aldatıyor diyen yok belki sorumluluktan kaciyordur belki işi ile sıkıntısı vardır siz ailesi ile nasılsıniz mesale çocuğu görmeye geliyorlarmi aranız iyimi bunları da düşünün tek etken adatma diye bir şey yok

Merhaba. Kısaca özet geçeceğim. Eşim bana karşı çok değişti. Eskiden öpüp koklayan seven adam gitti odun gibi birisi geldi. Kaba saba. Sürekli uyarıyorum ama bir iki düzeliyor sonra yine aynı. 8 aylık bi bebeğimiz var. Bebeğimiz doğduğundan beri dozunu arttırarak uzaklaşıyor benden. Ben normalde çalışıyordum şu an bebeğim için ücretsiz izindeyim. En basitinden bugün kahvaltıda bi video izliyorduk geçmiş zamana ait internette. Sokak görüntüleri. Videoyu yanlış anladım. Beni üzüyorsun nasıl böyle anlarsın dedi kapattı kalktı. İzlemedik. Yanlış anladığım şey de tren olmayan bir yerde o yıllarda var zannetmem.

İkinci de işe gitmek için hazırlanıyordu. İşin var mı bugün ne yapacaksın dedim. Hergün aynı şeyi sorma bana rahatladı işte çok işim yok dedi.

Sürekli bi tersleme durumunda. Anlamıyorum ne oluyor.

Dün akşam yaşadığımız şeyi de anlatıyım. Bi ev bakıyorduk. İlanda o apartmandan başka daire buldum. Eşime gösterdim. Bak aynı yerde dedim. Birlikte fotoğraflara bakıyorduk. Bir kere daha dedim ki birebir aynı yer. Aynı şeyi kırk kez söyleme dedi kalktı gitti bakmadan.

Eskiden yatağa gelince sarılır öper öyle uyurdu. Şimdi iyi geceler deyip arkasını dönüyor. Ben söyleyince de herşeyi benden bekleme diyor.

İki gün önce bebeğim gece çok uyandı. Emziemek için çok kalktım. Yorgundum. Sabah uyanınca da eşim aldı odasından bana getirdi. Siz biraz oynayın da az dinleniyim dedim. Gittiler. Bir saat uyumuşum. Gözümü açtım eşim hazırlanıyor işe gitmek için. Tavırlı. Ya biraz dinlendim ne oldu gece çok kalktım emzirmeye dedim. E ben de uyandım ben senden daha yorgunum ben daha az uyudum diyor. Ben yatağa yatıp kalkarken iki saniye uyansa uyumadım diyor.

Bu adam niye böyle oldu. Bana bi akıl verin. Yoruldum sürekli tavrını çekmekten. Tüm gün çocuğumuza tek başıma bakıyorum. Tüm ev işiyle ben ilgileniyorum. Bir de bunun tavrını çekiyırum.
Başka biri falan yoktur , kendini niye üzüyorsun, bebeğiniz çok küçük , normal bu yaşadıklarınız 🥰 erkekler bir süre evde o bebeğin varlığına alışamıyor, bizler anne olarak içgüdüsel yaşıyoruz bazı şeyleri, erkekler sonradan öğreniyor, bebeğini kıskanan babalar bile var.. Ama bu süreç geçici emin ol, bir çok kişi yaşıyor bunları... Sen bunları hiç dert etme, bol bol sarıl bebeğine , kokusunu içine çek , benim içinde kokla , çok severim bebek kokusunu 🤗 eşinide duymazdan gel, sonradan düzeliyorlar, bebeğede anneye de pervane oluyorlar 🧿

ne kadar kendinizi kandırmak isteseniz de görünen köy klavuz istemiyor
canım deseniz batıyor bunun tek bir türkçe anlamı var ona batmayan biri var illa ilişkide olmasına gerek yok ama ilgisini çeken biri var
o çok matah bulduğunuz tek başına her işin içinden çıkmanız maalesef ki bunda etkili
çocuk ev sorumluluğunu eşinizle paylaşsanız bunları yapmaya fırsatı kalmayacaktı

Sizi anne kategotirisine koymuş kadın eş statüsünden indirmişe benziyor..Eşinin büyütülmesinde sorun var gibi..Fazla kibirli geldi bana.Ve fazla pohpohlanarak büyütülmüş. Bir başka kadın olma ihtimali de var ama bana daha çok doğum sonrası eşi dışlama gibi geldi. Eşin ailesine ve biyütülme şekline bakmak lazım.Bir osmanlı tokadı yemesi gerek,bu yaptıkları yenilir yutulur değil,kendini ne zannediyor da habire eşini tersliyor pardon??

Çok basit çocuk istedi ama çocuklu hayatın ona göre olmadığını anladı evde yalnız kalamiyor kendisiyle vakit geciremiyor rahatça yatıp kalkamiyor TV izleyemiyor.Bu sorumluluktan sıkılmış sorumluluk adamı da değildir muhtemelen rahatına düşkün bir profil çiziyor.Su an hayatında biri olmayabilir ama ilerde olacak aranız düzelmezse adam kendini eskisi gibi genç sorumsuz rahat hissetmek isteyecek nerede mi biliyorum birebir yaşadım bosanirken açıkça söyledi çocuktan sonra senden soğudum diye sonra başka bir citira aşık oldu iste

Bence artık sizi kadın olarak değil anne olarak görüyor. Kafasındaki rol değişikliğinden dolayı kadın muamelesi yapmakta zorlanıyor. Ben başkası olduğunu düşünmüyorum.

Merhaba. Kısaca özet geçeceğim. Eşim bana karşı çok değişti. Eskiden öpüp koklayan seven adam gitti odun gibi birisi geldi. Kaba saba. Sürekli uyarıyorum ama bir iki düzeliyor sonra yine aynı. 8 aylık bi bebeğimiz var. Bebeğimiz doğduğundan beri dozunu arttırarak uzaklaşıyor benden. Ben normalde çalışıyordum şu an bebeğim için ücretsiz izindeyim. En basitinden bugün kahvaltıda bi video izliyorduk geçmiş zamana ait internette. Sokak görüntüleri. Videoyu yanlış anladım. Beni üzüyorsun nasıl böyle anlarsın dedi kapattı kalktı. İzlemedik. Yanlış anladığım şey de tren olmayan bir yerde o yıllarda var zannetmem.

İkinci de işe gitmek için hazırlanıyordu. İşin var mı bugün ne yapacaksın dedim. Hergün aynı şeyi sorma bana rahatladı işte çok işim yok dedi.

Sürekli bi tersleme durumunda. Anlamıyorum ne oluyor.

Dün akşam yaşadığımız şeyi de anlatıyım. Bi ev bakıyorduk. İlanda o apartmandan başka daire buldum. Eşime gösterdim. Bak aynı yerde dedim. Birlikte fotoğraflara bakıyorduk. Bir kere daha dedim ki birebir aynı yer. Aynı şeyi kırk kez söyleme dedi kalktı gitti bakmadan.

Eskiden yatağa gelince sarılır öper öyle uyurdu. Şimdi iyi geceler deyip arkasını dönüyor. Ben söyleyince de herşeyi benden bekleme diyor.

İki gün önce bebeğim gece çok uyandı. Emziemek için çok kalktım. Yorgundum. Sabah uyanınca da eşim aldı odasından bana getirdi. Siz biraz oynayın da az dinleniyim dedim. Gittiler. Bir saat uyumuşum. Gözümü açtım eşim hazırlanıyor işe gitmek için. Tavırlı. Ya biraz dinlendim ne oldu gece çok kalktım emzirmeye dedim. E ben de uyandım ben senden daha yorgunum ben daha az uyudum diyor. Ben yatağa yatıp kalkarken iki saniye uyansa uyumadım diyor.

Bu adam niye böyle oldu. Bana bi akıl verin. Yoruldum sürekli tavrını çekmekten. Tüm gün çocuğumuza tek başıma bakıyorum. Tüm ev işiyle ben ilgileniyorum. Bir de bunun tavrını çekiyırum.
Acaba çocuğa yoğun ilgi gosteriyosunuz bu arada bu normal bişey gercide kendinin ihmal edildiğini düşüncesine kapılıp tavır alıyor olabilirmi ..saçma bı durumda var öyle erkekler duydum ben etrafimda çocuk doğuyor anne bütün enerjisini çocuğa yogunlastiriyor eş te kiskaniyor belki de böyle bisey

Çok basit çocuk istedi ama çocuklu hayatın ona göre olmadığını anladı evde yalnız kalamiyor kendisiyle vakit geciremiyor rahatça yatıp kalkamiyor TV izleyemiyor.Bu sorumluluktan sıkılmış sorumluluk adamı da değildir muhtemelen rahatına düşkün bir profil çiziyor.Su an hayatında biri olmayabilir ama ilerde olacak aranız düzelmezse adam kendini eskisi gibi genç sorumsuz rahat hissetmek isteyecek nerede mi biliyorum birebir yaşadım bosanirken açıkça söyledi çocuktan sonra senden soğudum diye sonra başka bir citira aşık oldu iste
üstüne bi de konu sahibini suçlayacak
hep çocukla evle ilgileniyodun beni ihmal ediyordun diye
kadınlarımız da çok iyi bi şey yapıyorlar sanıyorlar kocişlerini el üstünde tutmakla
az onlar da zorluk çeksin bez değiştirsin uykusuz kalsın bakalım dışarı bakacak gücü kalıyor mu

üstüne bi de konu sahibini suçlayacak
hep çocukla evle ilgileniyodun beni ihmal ediyordun diye
kadınlarımız da çok iyi bi şey yapıyorlar sanıyorlar kocişlerini el üstünde tutmakla
az onlar da zorluk çeksin bez değiştirsin uykusuz kalsın bakalım dışarı bakacak gücü kalıyor mu
Yapmıyorlar ki işte yapmamak için de sürekli kavga gürültü sonra senden sogudum

Siz ya gerçekten karıştıyorsunuz çok ciddi yada tedaviye ihtiyacınız var. Ben burda yardım bekliyorum. Nasıl bu kadar kötü olmayı başarıyorsunuz hayret ediyorum.
Ben de şaşkınlıkla okuyorum inanın . Tanıyor ve olayı biliyor gibi iddialar falan anlamadım. Umarım sabırla bu kötü günlerin üstesinden gelirsiniz

bilemem ama kendinizi çok mu saldınız çocuk olunca yani eskisine göre bakımınız nasıl tabi eşinizin de kendine bakması lazsım.

İki ihtimal geldi aklıma sadece:

1. Maddi olabilir, başka bir konuda olabilir sıkıntısı var, istemeden ya da fark etmeden size bu şekilde davranıyor.
2. Aklı başkasına kaymış/kayıyor, hisleri size kötü davranmasına sebep oluyor.

Yani bilemedim genelde aldatan erkeklere her şey batar ama adam eve vaktinde gidip geliyor diyorsunuz. Acaba işyerinden biriyle mi flört ediyor??

Benim fikrimce açık açık konuşun, yetişkin insanlarsınız. Bu davranışlarının sebebi nedir diye sorun. Baktınız olmuyor aile terapistine gidin. Umarım çözülür durum.

X