Eşime Oyle Kirildim Ki

Üye çok anlayışlı o yüzden o anlamış başka kimse anlamamış. Bizim anlayışlar kıt.
Anlayışınız ne ölçüdedir bilmem ama bir derdim var bölümünde derdini paylaşan biri ile dalga geçmek bana pek anlayışlı insan biçimi gelmiyor.
Halbuki bu forumda mizah köşesi de var ama anlayamadığım bir şekilde insanlar dalga geçmek için saygısız bir üslupla bir derdim var bölümünü kullanıyor.
Verecek bir tavsiyeniz varsa verirsiniz yoksa susabilmekte bir erdemdir.

İnsanların hal ve ahvallerini, duygu durumunu, psikolojik eşiğini bilmeden yargıya tabi tutmak en kötüsü de dalga geçmek aklı selim insan işi değil bana göre..

Günaydın öncelikle...

Olay dün gece yaşandı sinirden 10 da yatağa girdim saat 2' yi geçiyordu uyuyamamıştım daha...

Eşimin çalışma arkadaşı atandı, bu 1 haftalık tatilde de yaşadığımız şehire geldi tabi . Eşim ve diğer arkadaşlarla görüşmek istemiş fırsat bulamamış...

Buraya kadar herşey çok normal.. Daha sonra eşim kendisine Ibrahim Tatlisesin şarkısı var bilirsiniz :
Gelmesin le gelmesin diye onu göndermiş . Benim haberim yok tabi ki. Telefonunu da hiç kurcalamam görmedim.. Akşam oturuyoruz arkadaşı aradı kahkaha tufanı kopuyor evde.. Bana ne zaman böyle güldü hiiic hatırlamıyorum zaten orada bir bozuldum, 20 dakikaya yakın konuştular sonra kapattı kendi anlattı. Işte gelecekti, gelemedi bende bu şarkıyı gönderdim ondan aramış diye. Eşimden hiç beklemediğim hareketler. Şoka girdim hala çıkamıyorum..

Ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ne yapacagimi da şaşırdım. 5 yıllık evliyiz . Sizden drstek bekliyirum nasil davranmalıyımmm 😶😶

ARKADAŞI KADIN !!!!
Burada dert ne ?

Bence konuyu açan arkadaş için büyük bir problem var ortada. Kadın diyor ki "eşim benimle böyle sohbet edip gülmüyor, eğlenmiyor ama başkalarıyla eğlenebiliyor"...

Eşinizle açık açık konuşup sohbetinizden keyif alıp almadığını sorabilirsiniz

Anlayışınız ne ölçüdedir bilmem ama bir derdim var bölümünde derdini paylaşan biri ile dalga geçmek bana pek anlayışlı insan biçimi gelmiyor.
Halbuki bu forumda mizah köşesi de var ama anlayamadığım bir şekilde insanlar dalga geçmek için saygısız bir üslupla bir derdim var bölümünü kullanıyor.
Verecek bir tavsiyeniz varsa verirsiniz yoksa susabilmekte bir erdemdir.

İnsanların hal ve ahvallerini, duygu durumunu, psikolojik eşiğini bilmeden yargıya tabi tutmak en kötüsü de dalga geçmek aklı selim insan işi değil bana göre..
Ben gayet düzgün yorumumu yaptım, dalga geçmedim. Ancak sona gelip notu görene kadar da iş arkadaşının kadın olduğunu anlamadım.

Gel gelelim dalga da geçebilirdim istersem. Çünkü yorumlarımdan sadece ben sorumluyum. Canım nasıl yorum yapmak isterse öyle yaparım. Siz rahatsız olursanız şikayet edersiniz, aykırı bir davranışım varsa banlanırım olur biter. Gelip burada demeç veremezsiniz şöyle yorum yapılmalı böyle davranılmalı diye.

Psikolojik durumunu önemseyip ona göre yorum yapacak insan isteyen de psikoloğa gitsin bir zahmet. Burada kimse insanların ruh durumunu tahmin edip ona göre yorum yapmak zorunda değil.

Herkesin derdi başka kimine dert bile gelmeyen ötekini depresyona sokar çünkü kimin ne yaşadığı bilinmez. Empati kurmaya çalışmak lazım bize önemsiz gereksiz gelebilir ama bu dalga geçebileceğimiz anlamına gelmez. Karşıdaki insanın öncesinde ve o an ne yaşadığını bilemiyoruz. Sizin için önemsiz söylediğiniz birkaç cümle o kişinin belki de hayatını değiştirebilir. Bu yüzden özellikle psikolojik konularda özenli yorum yapılması gerektiğine inanıyorum. Gereksiz zaman kaybı bir şey olarak görülüyorsa yorum yapılmak zorunda değil böyle bir seçenekte var.

İş arkadaşlarına karşı oldukça kibar, sen şakrak insanların eşlerinin telefonlarıni ne var diye açışlarına, oldukça soğuk, kaba saba konuşmalarına şahit olmuşluğum var.
Konuya buradan bakarsak, sizden esirgenen güleryüz başkasına gösteriliyorsa rahatsız olursunuz bu durumdan. Bana normal geldi.

5 yıldır sizinle gülüp, eğlenmeyen eşte ömür çürütür. Tek taraflı mi karşılıklı mi bu durum bilmiyorum tabi.

arkadaslar konu sahıbıne hak vermıs kocam bana surat asarken arkadasıyla gulerek konusunca tabıkı zoruma gıder demıssınız de
sıze surat asıyorsa sıze gulumsemıyorsa dunyaya mı küssün herkese mı somurtsun ?

benım basıma gelse bana bır kere bıle gulmeyen bır adamın baskasının yanında boyle eglendıgını gorsem bu sorunu nasıl cozebılırım dıye destek alırım kıskanıp kırılmak yerıne
adama tutmus surat yapmıssınız ondan nasıl guleryuz beklıyorsunuz kı gulusu rahatsız etmıs , senı boyle gormek ne guzel gulmek yakısıyor deseydınız ? surat astınız ıyı mı oldu sımdı

Ben gayet düzgün yorumumu yaptım, dalga geçmedim. Ancak sona gelip notu görene kadar da iş arkadaşının kadın olduğunu anlamadım.

Gel gelelim dalga da geçebilirdim istersem. Çünkü yorumlarımdan sadece ben sorumluyum. Canım nasıl yorum yapmak isterse öyle yaparım. Siz rahatsız olursanız şikayet edersiniz, aykırı bir davranışım varsa banlanırım olur biter. Gelip burada demeç veremezsiniz şöyle yorum yapılmalı böyle davranılmalı diye.

Psikolojik durumunu önemseyip ona göre yorum yapacak insan isteyen de psikoloğa gitsin bir zahmet. Burada kimse insanların ruh durumunu tahmin edip ona göre yorum yapmak zorunda değil.
Siz istediğiniz yorumu yapabilirsiniz ama ben yapamam neden acaba? Sizin ne ayrıcalığınız var? Burası sizin kendinizi tatmin edeceğiniz bir platform değil. Herkes saygılı olmak zorunda. Forumda kullanım amacına göre bölümler açılmış ve burası mizah köşesi değil. Konu size hitap etmiyorsa dalga geçemezsiniz. Burası tüm insanlara sunulmuş ve fikir alışverişinde bulunabileceği bir yer. Başlık bir derdim var ve derdi olan yardım isteyebilir. Ayrıca psikoloğa gitmeye gücü olan gider gidemeyen de buradan fikir isteyebilir. Bu durum sizlere insanları yargılama hakkı vermez. İnsanların konularına yorum yazıyorsanız kusura bakmayın ama düşüneceksiniz ve öyle konuşacaksınız. Konu size uymuyorsa oturup egonuzu tatmin edemezsiniz. Siz yorumunuzda bayanı alenen yalancılıkla itham etmişsiniz bu nasıl kesin bir yargı? İnsanlar sizin yüzünüzden buralardan neden faydalanmasın? Sadece sizin egemenliğinizde mi? Hayırdır forumun sahibi iseniz söyleyin bilelimde kullanmayalım ona göre.

şimdi benim eşim bana aşırı güler mesela.
hayatımda tanıdığım en esprili kadınsın der.
acaba size bu kadar gülmemesinin sebebi sizin mizacınız olabilir mi?
çok fazla güldüğüm bir çok arkadaşım var benim de. eşimin de var. kimse kimseye bunun muhabbetini yapmaz.

benim burda takıldığım başka bir şey daha var ama. siz iş arkadaşınızla gece yarısı şarkılaşıp kahkahalara boğulabilir misiniz? eğer bu rahatlığınız varsa eşinizi kıskanmanız saçma. ama çoğu erkeğin yaptığı o çifte standart size de uygulanıyorsa dibine kadar haklı olursunuz kimse kusura bakmasın.

Günaydın öncelikle...

Olay dün gece yaşandı sinirden 10 da yatağa girdim saat 2' yi geçiyordu uyuyamamıştım daha...

Eşimin çalışma arkadaşı atandı, bu 1 haftalık tatilde de yaşadığımız şehire geldi tabi . Eşim ve diğer arkadaşlarla görüşmek istemiş fırsat bulamamış...

Buraya kadar herşey çok normal.. Daha sonra eşim kendisine Ibrahim Tatlisesin şarkısı var bilirsiniz :
Gelmesin le gelmesin diye onu göndermiş . Benim haberim yok tabi ki. Telefonunu da hiç kurcalamam görmedim.. Akşam oturuyoruz arkadaşı aradı kahkaha tufanı kopuyor evde.. Bana ne zaman böyle güldü hiiic hatırlamıyorum zaten orada bir bozuldum, 20 dakikaya yakın konuştular sonra kapattı kendi anlattı. Işte gelecekti, gelemedi bende bu şarkıyı gönderdim ondan aramış diye. Eşimden hiç beklemediğim hareketler. Şoka girdim hala çıkamıyorum..

Ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum ne yapacagimi da şaşırdım. 5 yıllık evliyiz . Sizden drstek bekliyirum nasil davranmalıyımmm 😶😶

ARKADAŞI KADIN !!!!
Ben olsam ben de bozulurdum. Hele ki kocanı seviyorsan kıskanırsın normal canım. Seninle öyle içten kahkahalar atmadığı için kırılırsın. Ama uzatmamaya çalış. Ille de bir ard niyet olmak zorunda değil, unutma

Tamam da işte bunun karşısındaki insandan kaynaklanma ihtimali yok mu diyorum ben de. Yani karşınızda sizi güldürmeyen ya da esprilerinize karşılık vermeyen bir insan varsa onunla gülemezsiniz. Ama karşıdaki insan kahkahayla gülüyorsa espri dahi yapmadan otomatik olarak güler insan.
Şimdi bu bizim bakış açımızdan olayı nesnel değerlendirmemizle düşündüğümüz birşey ..şu da olabilir ,bu da olabilir diyoruz..Bizimle paylaşılan ise olay karşısında "hissettikleri" ..kız bunu hissetmiş niye böyle hissettin demem açıkçası.Ama kendi konusuna tekrar dönerse eşin evlenmeden öncede hep böyle miydi yoksa bir zaman sonra mı böyle oldu? " diye sorasım var

Siz istediğiniz yorumu yapabilirsiniz ama ben yapamam neden acaba? Sizin ne ayrıcalığınız var? Burası sizin kendinizi tatmin edeceğiniz bir platform değil. Herkes saygılı olmak zorunda. Forumda kullanım amacına göre bölümler açılmış ve burası mizah köşesi değil. Konu size hitap etmiyorsa dalga geçemezsiniz. Burası tüm insanlara sunulmuş ve fikir alışverişinde bulunabileceği bir yer. Başlık bir derdim var ve derdi olan yardım isteyebilir. Ayrıca psikoloğa gitmeye gücü olan gider gidemeyen de buradan fikir isteyebilir. Bu durum sizlere insanları yargılama hakkı vermez. İnsanların konularına yorum yazıyorsanız kusura bakmayın ama düşüneceksiniz ve öyle konuşacaksınız. Konu size uymuyorsa oturup egonuzu tatmin edemezsiniz. Siz yorumunuzda bayanı alenen yalancılıkla itham etmişsiniz bu nasıl kesin bir yargı? İnsanlar sizin yüzünüzden buralardan neden faydalanmasın? Sadece sizin egemenliğinizde mi? Hayırdır forumun sahibi iseniz söyleyin bilelimde kullanmayalım ona göre.
Yoo siz de istediğiniz yorumu yapabilirsiniz. Beni rahatsız ederse kiblerim, kurallara aykırıysa banlanırsınız. Bu kadar basit.

Biri A tipi kişilik biri B tipi. Uyum saglamasi cok zor ikisinin. Burdan sacma gelio ama halk tabiriyle adam gamsiz siz de fazla düşünceli.

Bi de bunda bu kadar gülünecek ne var alaskina :) alinacak da bisey yok. Adam size batiyor işte.

Günaydın öncelikle...

ARKADAŞI KADIN !!!!
En özel,en güzel,en gülüp zaman geçilesi, vazgeçilmezi olmak istiyorsunuz ama sizden başka bir hayatı olduğu iyi vakit geçirip eglenebilecegi dostlarınin olabileceğini unutmuş kiskanclik yasamissiniz🙄Ortada bir şey yokken adama deli manyak gibi gelmeyin.Bu düşünceyi kendi içinizde yaşayıp unutun gitsin😅O duyguyu biliyorum eşime deli manyak aşıkken yaşardım ama kendimi ne üzüp sıkıyormusum şimdi gülüyorum 😏

Ben olsam bende kıskanır bozulurdum ki o aynı olayı ben yapsam eşimde bana bozurlu. Ama Bi iki tripten fazlasını yapmayın rahatsız olduğunuzu bilsin yeter

Günaydın öncelikle...

ARKADAŞI KADIN !!!!
Şu sorun ne diye soran bayanları anlamıyorum. Kadının kocası başka kadınla samimi bir şekilde konuşuyor kadın bu kadar ilgi görmediğini söylüyor millette sorunun derdinde. Sonuna kadar haklısın. Saçma sapan muhabbetler o kadın kim oluyor ki eşim ona şarkılar göndersin öyle kahkahalarla konuşsun. Saçma bir davranış olmuş. İnşallah eşiniz hatasını anlar

X