Eşime soumluluklarını hatırlatmam gerek!!!ama nasıl?

Miryem

Süüüüpriz bebiş
Kayıtlı Üye
20 Mart 2009
1.311
6
siz olsaydınız ne yapardınız?

daha öncede yazmıştım kayınpederim bitmek tükenmek bitmeyen borçları var bileziklerimi istiyor vermedim vermiycemkötükedihüso

ama huzur yok her gün telefon para para para.....
şimdide kredi çekin gönderin demeye başladı
eşimle oturup konuştum bizim bir ihtiyacımız olsa kimse arayıp sormadı yardım eden olmadı bundan sonrada olmaz bize bizden başkasından fayda yok neyimize güvenipte yardım edeceğiz dedim ama anlatamadım:1no2:
eşimin zaten düzenli işi yok bir senelik evliyiz beş kere iş değiştirdi altı ay evde yattı kısacası evi yöneten benim bütün sorumluluk benim üzerimde

son duyumlarıma göre eşimin halası kayınpederime para göndericekmiş eşimde her ay halasına para ödeyecekmiş

ben tek başıma ne zamana kadar idare edebilirimmafoldumben
artık bende önemsemiycem ne eşimin kartlarını yatırıcam ne faturaları nede kirayı belki biraz sorumluluk almayı öğrenir diye düşünüyorum ama ya eve haciz gelirse:uhm:
bir çıkar yolunu bulamıyorum ne yapmayalım?

Son düzenleme:
herşeyi siz üstlendiğiniz için sorumluluklarını öğrenememiş

eşinin ailesi eşinin çalışmadığını bildiği halde nasıl para isteyebiliyor onuda anlamadım:uhm:

erkekleri rahata alıştırmamak gerekiyor maalesef....
eşiniz neden babasının borcu için halasın aaylık ödeme yapıcakmış babası ödesin kendi borcunu

şu an çaışıyor yani en azından 3 aydır düzenli çalışıyor

valla o zaman insanın önceliği kendi ailesi olmalı, aslında belkide haciz gelemsinden korkmıcan, döşemelerde oturunca anlar belki hatasını dicem ama...
bir musibet bin nasihattan iyidir hesabı

evcilik oyunu gibi olmuş evlilik böyle olmaz tabi, kayınpederine haddini bildir kırılırsa kırılsın

egoist olan onlar şimdiye kadar hep idare edeni oynamışsın bu rolden vazgeç tersini yap

bak gör nasıl herşey düzeliyor!!!!!!

erkekleri rahata alıştırmamak gerekiyor maalesef....
eşiniz neden babasının borcu için halasın aaylık ödeme yapıcakmış babası ödesin kendi borcunu

diyorumya bitmek tükenmek bilmeyem borç diye başka yerlerede varmış icra gelicekmiş daha neler neler

Sorumluluk sahibi olmak keşke sonradan kazanılan bir meziyet olsaydı, olabilseydi... Allah yardımcın olsun....

maaşını alamadığını söyle ve bırak 2-3 ay eşin geçindirsin evi ve parada vermez kimseye böylece....,,

maaşım yatmıyor de çık işin içinden o bu zamana kadar nasıl rahatsa sen de ol haciz gelirse one yapacağını düşünsün bakalım....

ay zaten sinirliyim

maaşını alamadığını söyle ve bırak 2-3 ay eşin geçindirsin evi ve parada vermez kimseye böylece....,,

maaşım yatmıyor de çık işin içinden o bu zamana kadar nasıl rahatsa sen de ol haciz gelirse one yapacağını düşünsün bakalım....

ay zaten sinirliyim

valla ya, olmazsa işinden uzunca izin al ama eşine işten çıkarıldım de, bakalım ne tepki vercek
bu da yeni moda oldu ya, eskiden erkekler korkarmış kadın parası yemekten

keske evin herseyini üstlenmeseydiniz

üstlendikleriniz disinda zaten ne kalmis ki yapicak

erkegin yapmasi gereken herseyi yapmissiniz

babasi calismiyor mu ? keyfiye yapilmis bir borc ise kilimi dahi kipirdatmam

asla verme bileziklerini,onlar sadece ama sadece senin ve gelecegin icin

esinle son kez konus devam ederse ailenin yanina gitmekle onu tehdit et hatta bir süre ayri kal

keske evin herseyini üstlenmeseydiniz

üstlendikleriniz disinda zaten ne kalmis ki yapicak

erkegin yapmasi gereken herseyi yapmissiniz

babasi calismiyor mu ? keyfiye yapilmis bir borc ise kilimi dahi kipirdatmam

asla verme bileziklerini,onlar sadece ama sadece senin ve gelecegin icin

esinle son kez konus devam ederse ailenin yanina gitmekle onu tehdit et hatta bir süre ayri kal

son çarem bu zaten ailemin yanına gitmek
anlamıyorum ya ben yuvam için çalışıp didiniyorum herkes kendi aleminde

bir kuyuya düşmüşüm ne kadarda debelensem çıkamıyorum
oysa ki ne umutlarla evlenmiştim!
mafoldumben

zor evet cosumu olucak bi konuda.mecburen borclari odemsini saglamalisiniz yoksa anlamasi zor .

X