Eşimi çok seviyorum. Ama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kayanyildiz28

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2022
4
-15
Merhaba arkadaşlar Denizli'den selam.kimseye anlatamadiklarim için burdayım. Öyle bir içimi dökesim var ki. Öncelikle eşimle birbirimizi çok severek evlendik. Birbirimizi hiç kırmazdık. Tartışsak bile iki dakika sürmezdi. Benim kendi ailemle bağlarım hiç iyi olmadığı için dünden hazırdım eşimin ailesini sahiplenmeye kendi ailem gibi görmeye. Nişandır düğündür derken ailem hiç birinde ne destek oldu nede varlığını hissettirdiler.Çeyizim bile yoktu. Düğüne misafir gibi geldiler. Eşimin de benden farklı bı tarafı yoktu her masrafı tek başına üstlendi Allah razı olsun hiç birşeyi eksik etmedi. Annesi dünya iyisi bir kadın. Ama durum gelin kaynana ilişkisine varınca her şey hayal kırıklığıydı. Sürekli kıskanıyordu dışarı çıkınca bize trip atıyordu vs. daha sayamadığım bir sürü şey. Eşime ister istemez yansıtıyordum annesiyle aramdaki anlaşmazlığı. Ama suçu hep bende aradı.Aradan çok zaman geçti ben annesinin yaptıklarını unutamadım o kadar zor zaman geçirdim ki kimsem yoktu yanımda. Bu arada eşim çok kıskançtır izinsiz sokağa bile çıkmam ne bir yalanım olmuştur ne gizlim saklım. Ehliyet almam olsun veya çalışmam olsun hiç birşeye izin yok bütün gün evde çocuk bak yemek yap temizlikle geçiyor. Tabiki yapayım yaparım da sorun o değil ama bu şekilde köreldim önceden çok akıcı konuşan ben şuan konuşurken saçmalıyorum. Sürekli evin içinde olan bir insan iki hafta da bir dışarı çıktığımızı varsayarsak nasıl körelmeyeyim nasıl unutkan olmayayım. Bana sorumluluk sahibi bir insan değilsin diyor. Ama sorumluluk alabileceğim bir ortam sunmuyor. Haklı olabilir dışarı çıktığımızda çocuğun eşyalarını unutuyorum ama elimde olan bişey değil. Neyse en son dışarı çıktık yine bişey unuttum ve kızdı bütün gece modum düştü tabi onunda isteksiz isteksiz dolaştık derken geri dönüş yolunda barıştık neyse eve geldik yine ufak bir sebepten tartışma çıktı ve bana senin yüzünü görünce şeytan görmüş gibi oluyorum dedi. O an benim başımdan kaynar sular döküldü. Çok üzüldüm o kadar üzüldüm ki topladım valizi gidicem. Tabi bu arada ailemle görüşmüyorduk. Ailemi aradım utana sıkıla ben gelicem dedim telefon konuşmasını duyunca girdi içeri çocuğu hazırla götürcem en ufak şeyde hemen gidiyorsun bilmem ne S***** G** (Defol) madem felan söyleniyor tabi. Çocuğu almak istedi vermedim o sırada hala tartışıyoruz bı süre sonra konuşmaya döndü tartışmamız sorumsuzlugumdan bahsetti kendini düzelt demeye getirdi sonra öptü barıştık falan derken sabah oldu ben hala bana söylediklerinde kaldım unutamıyorum. Onu çok seviyorum ama onun beni sevdiğine artık emin olamıyorum kızlar ben nerde hata yapıyorum. Biliyorum uzun oldu ama hakkınızı helal edin artık

emin olamıyorum kızlar ben nerde hata yapıyorum. Biliyorum uzun oldu ama hakkınızı helal edin artık
Hatayı en başından yapıyorsunuz.
Gelin gittiğiniz eve vardiyalı çalışan bir hizmetciymiscesine yerlesiyorsunuz.
İstediğinizde çıkmıyorsunuz.Arkadaslarinizi goremiyirsunuz.Belirli konular hakkında fikir yürütüp söz sahibi olamıyorsunuz.
Özetle bir birey olmaktan çıkıp bütün ozgurlugunuzu ve kimliğinizi kocaniza devretmek suretiyle bu hayattan silinip gidiyorsunuz.Ve. Bunu istiyerek yapıyorsunuz.
Sorsumsuzsun,seni görünce şeytan görmüş gibi oluyorum,s.. git diyen bir adamı hâlâ seviyorum diyebiliyorsunuz.
Budur sizin hatanız..

Merhaba arkadaşlar Denizli'den selam.kimseye anlatamadiklarim için burdayım. Öyle bir içimi dökesim var ki. Öncelikle eşimle birbirimizi çok severek evlendik. Birbirimizi hiç kırmazdık. Tartışsak bile iki dakika sürmezdi. Benim kendi ailemle bağlarım hiç iyi olmadığı için dünden hazırdım eşimin ailesini sahiplenmeye kendi ailem gibi görmeye. Nişandır düğündür derken ailem hiç birinde ne destek oldu nede varlığını hissettirdiler.Çeyizim bile yoktu. Düğüne misafir gibi geldiler. Eşimin de benden farklı bı tarafı yoktu her masrafı tek başına üstlendi Allah razı olsun hiç birşeyi eksik etmedi. Annesi dünya iyisi bir kadın. Ama durum gelin kaynana ilişkisine varınca her şey hayal kırıklığıydı. Sürekli kıskanıyordu dışarı çıkınca bize trip atıyordu vs. daha sayamadığım bir sürü şey. Eşime ister istemez yansıtıyordum annesiyle aramdaki anlaşmazlığı. Ama suçu hep bende aradı.Aradan çok zaman geçti ben annesinin yaptıklarını unutamadım o kadar zor zaman geçirdim ki kimsem yoktu yanımda. Bu arada eşim çok kıskançtır izinsiz sokağa bile çıkmam ne bir yalanım olmuştur ne gizlim saklım. Ehliyet almam olsun veya çalışmam olsun hiç birşeye izin yok bütün gün evde çocuk bak yemek yap temizlikle geçiyor. Tabiki yapayım yaparım da sorun o değil ama bu şekilde köreldim önceden çok akıcı konuşan ben şuan konuşurken saçmalıyorum. Sürekli evin içinde olan bir insan iki hafta da bir dışarı çıktığımızı varsayarsak nasıl körelmeyeyim nasıl unutkan olmayayım. Bana sorumluluk sahibi bir insan değilsin diyor. Ama sorumluluk alabileceğim bir ortam sunmuyor. Haklı olabilir dışarı çıktığımızda çocuğun eşyalarını unutuyorum ama elimde olan bişey değil. Neyse en son dışarı çıktık yine bişey unuttum ve kızdı bütün gece modum düştü tabi onunda isteksiz isteksiz dolaştık derken geri dönüş yolunda barıştık neyse eve geldik yine ufak bir sebepten tartışma çıktı ve bana senin yüzünü görünce şeytan görmüş gibi oluyorum dedi. O an benim başımdan kaynar sular döküldü. Çok üzüldüm o kadar üzüldüm ki topladım valizi gidicem. Tabi bu arada ailemle görüşmüyorduk. Ailemi aradım utana sıkıla ben gelicem dedim telefon konuşmasını duyunca girdi içeri çocuğu hazırla götürcem en ufak şeyde hemen gidiyorsun bilmem ne S***** G** (Defol) madem felan söyleniyor tabi. Çocuğu almak istedi vermedim o sırada hala tartışıyoruz bı süre sonra konuşmaya döndü tartışmamız sorumsuzlugumdan bahsetti kendini düzelt demeye getirdi sonra öptü barıştık falan derken sabah oldu ben hala bana söylediklerinde kaldım unutamıyorum. Onu çok seviyorum ama onun beni sevdiğine artık emin olamıyorum kızlar ben nerde hata yapıyorum. Biliyorum uzun oldu ama hakkınızı helal edin artık
Kardeşim sen sorumsuz değilsin. Sadece onun istediği gibi olmayınca seni sorumsuz ilan ediyor. Bu artarak devam edecek. Daha çok gözüne batacaksin. Bu sefer seni evin temizliğinden çocuktan vuracak. Kaç senelik evlisin bilmiyorum ama Allah yardımcın olsun

Sevmek bu değil ama ya.

Kısıtlamak, önünü kapatmak, anlamsız kıskanmalar filan bunlar seven adamın yapacağı işler değil. Bunlar, sizi sindirmek ve kendi ayaklarınızın üstünde durmanıza engel olmaya çalışan bi insanın davranışları.

Nerde karısının kendine güveni olmayan, tek başına hiçbir şey yapamayan bir kadın, orda kadını kendine köle yapmaya çalışan bir adam.

Eşinizin sizi sevmediği konusunda size katılıyorum.

Bu sevgi, benim sevgi anlayışıma taban tabana zıt.

Sevgi dediğimiz şey insanı destekleyen, üste çıkaran, iyi hissettiren bir şey olmalı.
Konunuzu siz bir dışarıdan gözmüş gibi okuyun. Sonra bizim bir yorum yapmamıza gerek kalmaz. İnsanın bir tane ömrü var. Onda da sevdiği kişi onu değerli hissettirip, desteklemeli bence.

Sevmek bu değil ama ya.

Kısıtlamak, önünü kapatmak, anlamsız kıskanmalar filan bunlar seven adamın yapacağı işler değil. Bunlar, sizi sindirmek ve kendi ayaklarınızın üstünde durmanıza engel olmaya çalışan bi insanın davranışları.

Nerde karısının kendine güveni olmayan, tek başına hiçbir şey yapamayan bir kadın, orda kadını kendine köle yapmaya çalışan bir adam.

Bu sevgi, benim sevgi anlayışıma taban tabana zıt.

Genelde hep böyle kisitlayip sözde "kislananlar" hep kendileri birseyler karistirdigi icin böyleler. Bizim üniverisitede bazi türk erkekler es adaylarinin ehliyeti olmasini istemiyordu "kafasina göre gezebilmesin..nereye gittini biliyim" diye

Neyini tam seviyorsunuz? Sizi her sekilde kisitlayip, kisiliginizi yok etmesini mi? Yoksa siz susup itaat ettikce "iyi olmasini" mi? Orasini tam anlamadim. Böyle herifle agir küfür edesim var, ama iste ban yiyiyoruz sonra
Nasil ya konu sahibine degilde konu sahibinin akrabasina kufur etsektzmi ban sebebi 🥺

Küfür edilecek bir karakteri yok aksine ben zaten karakterini seviyorum.
Ne karakteri var bu herifin.
Köle almış evine,evimi temizlesin,hizmet etsin,yatakta işimi görsün,hapis hayatı yaşasın diye evlenmiş.
Sizi mahkum etmiş kendine,biliyor muhtaç ayrılamaz,aşık diye daha da ileri gidiyor.
Sırf psikolojik şiddetten cezasını çekecek böyleleri.
Sen kendine buna yapılmasına izin verdikçe kocana diyecek söz yok zaten.

Sevmek bu değil ama ya.

Bu sevgi, benim sevgi anlayışıma taban tabana zıt

Karakteri yok ki. Karakterli adam böyle esine davranir mi sizce? kusura bakmayın ben belkide yanlış yere derdimi yazdım. Ben eşim hakkında bu şekilde konuşun diye yazmamıştım. Şuan üzülerek eşime karşı mahcup hissettim lütfen artık yorum yapmayın

Küfür edilecek bir karakteri yok aksine ben zaten karakterini seviyorum.
Yine aynı şey oluyor..
Milleti doldurup,eşim şunu yaptı,eşim bunu yaptı deyip laf veriyorsun.
Sonra bu kadınlar da esine hakli olarak tepkilenince inatmiscasina bize esini guzelliyorsun.
Ben bunda kasıt ararım.
Ya konun sahte ya kafan çalışmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X