Eşimin ailesi hergun onlarda kalmamızı istiyor

iyiaileannesi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2020
252
263
Kizlar kafam karmakarışık. On yıllık evliyim 3 çocuğum var. Eşimin ailesiyle araba ile 5 dk surecek bı mesafede oturuyorum fakat bı gün öylesine görmeye gitsek en az on gün orda kalıp eve dönüyoruz. Kıyafetler çocuk ihtiyaçları sürekli valizlerle dolaşıyorum. Artık yoruldum kızım 2. Sınıfa gidiyor hiç ders çalışamıyor. Bir kizm ana okuluna gidiyor hiç devam edemiyor. Oğlum 2 buçuk yaşında anne baba demeden daha öteye gidemedi çocuk konuşamıyor. Nasıl başaracağım bu kötu düzeni düzeltmeyi bı fikri olan var mı durum çok mu vahim

Olay bu kadar da değil ben kaldığımda eltimde bizimle kalıyor erkekler bı odada kadınlar bı odada kalıyor sürekli ayaktayız misafir varmış gibi evde hizmet ediyoruz. Sürekli eşimle bu konuda tartışıyoruz tamam diyor bı daha olmaz diyo ama yeniden yeniden kısır döngüye giriyoruz. Hergun yarın gideriz deniliyor kayınvalidem bugün de kalın su yemeği yapalım birlikte diyor sonra kiramiyor annesini. Yeniden kalıyoruz. Herkes halinden memnun eve gidelim dediğimde ailesi bizi istemiyorsun hiç sevemedin biz sana kötü mü davraniyoruz gibi acitasyonlar yapiyor

Nasıl ya?? Eşiniz farkında değil mi? Nasıl bu kötülüğü yapıyor çocuklarına? Siz hayır demediniz mi? 5 dakikalık mesafede 10 gün kalmak ve çocukların düzeninin alt üst olması berbat. Bir dur deyin bu nedir böyle? Ne kadar vicdansızlar ya!
Olay bu kadar da değil ben kaldığımda eltimde bizimle kalıyor erkekler bı odada kadınlar bı odada kalıyor sürekli ayaktayız misafir varmış gibi evde hizmet ediyoruz. Sürekli eşimle bu konuda tartışıyoruz tamam diyor bı daha olmaz diyo ama yeniden yeniden kısır döngüye giriyoruz. Hergun yarın gideriz deniliyor kayınvalidem bugün de kalın su yemeği yapalım birlikte diyor sonra kiramiyor annesini. Yeniden kalıyoruz. Herkes halinden memnun eve gidelim dediğimde ailesi bizi istemiyorsun hiç sevemedin biz sana kötü mü davraniyoruz gibi acitasyonlar yapiyor

Kizlar kafam karmakarışık. On yıllık evliyim 3 çocuğum var. Eşimin ailesiyle araba ile 5 dk surecek bı mesafede oturuyorum fakat bı gün öylesine görmeye gitsek en az on gün orda kalıp eve dönüyoruz. Kıyafetler çocuk ihtiyaçları sürekli valizlerle dolaşıyorum. Artık yoruldum kızım 2. Sınıfa gidiyor hiç ders çalışamıyor. Bir kizm ana okuluna gidiyor hiç devam edemiyor. Oğlum 2 buçuk yaşında anne baba demeden daha öteye gidemedi çocuk konuşamıyor. Nasıl başaracağım bu kötu düzeni düzeltmeyi bı fikri olan var mı durum çok mu vahim
Canım kac yıldır böyle devam edıyor bu durum

Canım kac yıldır böyle devam edıyor bu durum
Sırf bu kadar istiyorlar diye evlendikten 1 yıl sonra saçma sapan bahanelerle tüm ev eşyalarım satıldı ailesinin yanına yerleştik zar zor ayrı eve yeniden çıktık. Ama bı turlu evimizde kalmayi başaramadık artık kurtulmak istiyorum çok kısıtlı imkanlarla çocuklarımi okutmak istiyorum onlar için güzel bi gelecek istiyorum ama tek başıma basaramiyorum.

Bu arada bu pandemide misafir yasak degıl mı...Ben yurt dısında yaşıyorum Türkiye'de yasak dıye bılıyorum..Polisi arayıp kendı kendınızı ıhbar edın ceza öderlerse akılları başlarına gelir..Eltin durumundan memnun mu pekı

Siz bu "düzene" katlandiginiz sürece bu böyle devam edecek. Isin kötü tarafi cocuklari da bu düzensizlige alistiriyorsunuz. Hic mi durusunuz yok bu evlilikte? Benim cocuklarim acil durumlar haric kendi yataklarinda kalir. Nokta.
Katlaniyorum katlanmadigimda şiddet psikolojik şiddet sürekli huzursuzluk bilmiyorum keşke bende öyle nokta demeyi başarabilsem.

Bu arada bu pandemide misafir yasak degıl mı...Ben yurt dısında yaşıyorum Türkiye'de yasak dıye bılıyorum..Polisi arayıp kendı kendınızı ıhbar edın ceza öderlerse akılları başlarına gelir..Eltin durumundan memnun mu pekı
Eltimde memnun değil kim memnun olur bu hayattan o yeni evli.

Kalmayın sizde çocukları okula göndermeyecek kadar sorumsuz davranmayın
Düzeni sağlayamayacak bişy yok ziyarete gidiyorsan akşsm evine döneceksin

Bu düzen 10 senedir mi sürüyor? Size siddet uygulayan kim?
Eşim. Ama şimdi bu konuya yönelip tekrar herşey iicn üzülmek istemiyorum iyi yolla kavga çıkmadan sizde nasıl bu duruma engel olabilirim çünkü kimsem yok bu dunyada. Annem çok hasta babam vefat etti. Derdimi anlatabilecegim sorup akıl alabilecegim kimsem yok

Eşinize diyceksiniz ki ben gelmiyorum buyur git, bunun için mi evlenip 3 çocuk yaptık? Zaten kaçıncı defa söz verip tutmuyorsun saygı yitiriyorum sana karşı.

Gitmiyceksiniz ve çocuklarınızla mis gibi evinizde oturacaksınız. Bu ne saçmalık benim tepem attı burda.

Hem kv niz size o cümleyi kurduğunda bundan ala kötülük mü olur demediniz mi?? Ay can dayanmaz.

Kalmayın sizde çocukları okula göndermeyecek kadar sorumsuz davranmayın
Düzeni sağlayamayacak bişy yok ziyarete gidiyorsan akşsm evine döneceksin
Ah keşke öyle olabilse. Okutup mühendis mi yapacaksın sanki üniversite okuyor her dk okul okul diye başımızın etini neden yiyorsun sen okudun ne oldu diyorlar ya benim iyi bı yol buluo kimseyle papaz olmadan kurtulmam lazim

X