eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

eşim aşırı aileci, sevgililik döneminde filan bunlar benim gözüme hiç batmadı.. saf mıydım neydim anlamadım.. ablasını yeğenlerini sevmesi ve sürekli onlarla olmak istemesi, bizim az görüşmemiz konusunda ben hiç alınganlık yapmıyordum. hatta ailesine bağlı olması inanın hoşuma gidiyordu..
eşimin 3 ablası var ve hepsinin çocuklarının doğumgünlerini bilirim.. sevgiliyken eşimin doğum günü için bile görümcelerimi arayıp süpriz yapalım hep beraber olalım derdim..
eşim de bana ben o melek olduğun günleri özlüyorum diyor..
çok şey değişti bende.. değiştirdiler.. ben milletin özeline ne kadar hassasiyet gösterdiysem, onlar o kadar düşüncesizce davrandılar.. en son ki bu ipotek olayını benden saklamak ve beni maddi olarak büyük bir yükün altına sokmak gibi çok çirkin bir plan yaptılar ben de film koptu..
kuyrukları dik, oğulları üzerinden güç yarışına girdiler.. eşimi şimdiye kadar hep doldurmuşlar.. aile çok kalabalık amcalar ve kuzenler iç içe yaşayıp bütün gelinleri eleştirme, kimseyi beğenmeme, özele saygı göstermeme, iğneleme yani cahilce ve kötü niyetle yapılan bir sürü olayla karşılaştım..
bayramda gelin olarak sadece ben gidiyordum. eşimin kuzenleri ve abisi 1-2 saat durup kaçıyorlardı.. eşleri ve çocukları gelmiyordu. o zaman eşimi pohpohluyordu görümcelerim, diğer kuzenlere siz ne biçim erkeksiniz bir X edemediniz bak her bayram karısnı alıp geliyor.. siz evlendiniz hanım köylü oldunuz gibi gülüşerek laf atıyorlardı..
erkeğin karısına hükmetmesi, erkeğin ailesine gelinin biat etmesi olaylarından besleniyorlar..
eşim hep bu etki altında kaldığından ve abisine kuzenlerini hep karısının sözünü dinledikleri için eleştiirdiğinden, kendine gelmesi zaman aldı..
buraya yazdıklarımı eşime de anlattığımda haklısın.. bekara karı boşamak kolaymış.. insan işin içine girince anlıyor diyor.
şimdiye kadar ailesinden maddi anlamda kendisi için hiç bir şey istemediğini, annesini erken kaybettiğinden, kendi kazancıyla annesini rahat ettirememesinin vicdanını yaşadığını, babasının ikinci eşinin baskısı altında kaldığını söylüyor.

eşimin ailesinin bizi artık maddi anlamda gram dahi kullanamaz..
ne çekirdekleri nasip olsun ne de bizden onlara çöp dahi gitmesin.

bir daha eşimin ailesiyle ilgili bir problem yaşarım yada eşimin ailesi yine eşimi dürtüp huzurumuzu bozarsa eşim yine verdiği sözlerden döner, başka dilde konuşmaya ve davranmaya başlarsa.. yapılması gereken şey aşikar..

buraya bir daha kendimle ilgili bu ailevi problemden bahsetmeyeceğim.
ama benim durumumda olup farklı yollar izleyen, benim hislerimi anlayan bir sürü insan olduğunu gördüm anladım.
sonuç olarak ailenin huzuru için özellikle erkek ailelerinin çok hassasiyet göstermesi ve gelinlerine değer vermesi gerektiğini, daha sonra değer beklemeleri gerektiğini düşünüyorum..

bende eş ailesinden fazlasıyla çekenlerdenim sizi çok iyi anlıyorum. eğer evinizde mutluysanız barışın ama hiç bir şekilde ne onlar gelsin ne siz gidin ne de çocuklarınızı gönderin, çocuklar belli bir yaşa geldikten sonra görüşmek isterlerse görüşsünler, eşiniz bunu kabul etmiyorsa yolunuzu ayırın.
oldu ki barıştınız eşiniz ne kadar maaş alıyorsa o kadarını sizde verin kalan maaşınızı kaldırın ve asla konusunu dahi açmayın.

biz eşimle ailesi ile görüşmediğimiz sürece çok mutluyuz ne zaman ki ailesi ile görüştüm o zaman evde huzur kalmıyor her gün kavga her gün tartışma oluyor..

bakın "hemen" hakarete başvurmadım. 3 yılı aşkındır evliyim.. bana çok yapıldı haksızlık.. eşimi hep uyardım.. doluyorum, şeklimi bozmuyorum ama dayanamıyorum lütfen dikkat et dedim. kırılma noktasındayım dedim. gitmeyelim bu kadar yüz göz olmayalım dedim.
eşimin kuzeninin bebeği oldu, altınımla çiçeğimle çikolatamla gittim. beni bir kez bile aramadılar. bırakın hastaneye gelmeyi..
eşimi aramışlar hayırlı olsun demişler.. hep dışlandım..

eşim benim içerlediğim konuları saçma gördü. kuzeninin oğlunun sünnetine gitti.. senin çocuğunu bir kez bile görmeye gelmediler dediğimde sen aileme hakaret ettiğin için dedi..

yüzüstü bırakıldım.. bunlar bana göre kafaya takılacak şeylerdi..

onlar bizim hakkımızı yerken, görgüsüzlük üzerine görgüsüzlük yaparken terbiyesizlik olmuyor da.. ben bunları dile getirirken bunun adı adil..tir şere..liktir dediğim için mi kötü bir davranış oluyor?
ınsanın tum sabrını zorluyolar hasta edıyolar sonra soylenen sozlere agır dıyolar soyleyene degıl soyletene bakmak lazım ınsanı delırtıyolar ben cok iyi anlarım sızı suankı durumunuz ne merak ettım

Burada bı konuda kadın sıyasetle ılgılı bısey oaylasmıs.kocasının akrabası laf soylemıs.adam da sen benım karıma karısamazsın da sen kımsın de bla bla bla demis. O kocaya bak bu kocaya bak.bu adam aılesını karsısına alamaz.bosanın bence. Cıldırtırlar sizi. Zaten arasalar ararlardı uc ay gecmıs. Adama dank etmıs ama dank etse ne olur. Dengeyı kurabılecek potansiyel goremıyorjm

X