Eşimin Ailesi Yüzünden Çalışmak İstemiyorum

Çıkma işten asla, ne yüzsüz insanlar var ya. Evlenecekler diğer taraf çalışsın, herkes dört dörtlük ev mi yapıp çıkıyor ? En gereklileri alsınlar, çalışıp kendileri tamamlasınlar evlerini. İnanılmaz sinir bozucu ya, ne biçim insanlar böyle. Kendi birikimini yap, paranı biriktir bunlara verme, terbiyesiz insanlar.
Valla buradan çıkmak zorundayım bir kaç arkadaşa da yazdım burada bir müşterinin tacizine uğradım uzun süredir burada çalışıyorum üzerimde emekleri çok muhasebeci olduğum için aysonunu bitir öyle git dediler kıramadım ama aç da kalsam devam edemem burada. Benim düşüncem hazır çıkıyorkeb işte bakmasam miydi hani yeterki düşsünler yakamdan diye

helpless26 helpless26 dün akşam eşimle konuşacağım demiştin ne yaptın canım konuştun mu ? Merak ettim :)
Evet eşim sıcak bakıyor aileye emin evime ödeme yapıyoruz diye durdurabiliriz sonrasında yine biriktirip paramızı ister ordan ister kredi ile bir eve girebilirz bak bizde yaşlanınca annenler ya da annemler gibi olmayalım kimseye kambur olamam ben yaşlanmayı geç sen ölsen ya da ben ölsem baba evine mi dönecek kalan kişi hepsini geçtim çocuğumuza bırakacağımız bir evimiz olmalı dedim çok sıcak baktı yeni bir iş bulduğunda bunu tekrar konuşalım dedi ama çok olumlu geçti inşallah rabbim nasip eder :))

Evet eşim sıcak bakıyor aileye emin evime ödeme yapıyoruz diye durdurabiliriz sonrasında yine biriktirip paramızı ister ordan ister kredi ile bir eve girebilirz bak bizde yaşlanınca annenler ya da annemler gibi olmayalım kimseye kambur olamam ben yaşlanmayı geç sen ölsen ya da ben ölsem baba evine mi dönecek kalan kişi hepsini geçtim çocuğumuza bırakacağımız bir evimiz olmalı dedim çok sıcak baktı yeni bir iş bulduğunda bunu tekrar konuşalım dedi ama çok olumlu geçti inşallah rabbim nasip eder :))
Çok sevindim, inşallah hayırlısı olsun :)

Ay deyin ki ben zaten evi beraber geçindirebilmek için çalışıyorum, onlar şimdi düşünüyor ki her ay para yatıyor zaten. Sanki bedavadan mı veriyor o parayı iş veren insanın hışı çıkıyor ay başını zor ediyor karşılığını alınca rahatlıyor eline para geçince ona da göz dikiyorlar. Yuh yani ya :oha:

merhaba herkese ayrı ayrı yazdığımdan ötürü çok fazla msj var okumamış olmanız doğal.. şöyle ki bu iş yerimde bir müşteri tarafından taciz edildim ve istifa yazdım ancak uzun süredir burada çalışıyorum çok emekleri var üzerimde rica minnet ay sonunu görelim dediler (muhasebedeyim) ptesi son. devam etmem zaten mümkün değil. bende zaten çıkacağım acaba hiç iş bakmasam mı bir ay iki ay diye dşünüyordum çok mantıklı gelmese de gözümü kararttım yani aç kalsam da hiç muhattap olmasak raddesine kadar geldim
Bencede biraz kafa dinleyin bir yandan da iş bakın zor valla biz burda sinir olduk Allah yardımcınız olsun

Ay deyin ki ben zaten evi beraber geçindirebilmek için çalışıyorum, onlar şimdi düşünüyor ki her ay para yatıyor zaten. Sanki bedavadan mı veriyor o parayı iş veren insanın hışı çıkıyor ay başını zor ediyor karşılığını alınca rahatlıyor eline para geçince ona da göz dikiyorlar. Yuh yani ya :oha:
Yorumunuzu yeni farkettim normalde tek tek herkese yazıyorum teşekkür ederim düşünceniz için çünkü gerçekten böyle çok yüksek maaşları olan kişilerde degiliz ama çıkmıyor gözleri içinden.. Benim abim kamuda müdür ve inanın (14yıllık memur) bir kez dahi maaşını sormadım yahut söylemedi banane canım bir günde mi müdür oldu adam kim bilir ne sıkıntılar çekti ve çekiyor bana mı düşmüş maaş secelesi derim biri sorduğunda da.
Ancak bunlar daha yeni yıla girmeden ne kadar zam alıyorsunuz diye soran insanlar

Çift maaşlı sayılmazsınız ki zaten ikinizin maaşı tek bir memur kadar ediyor. Neden bunu söylemiyorsunuz.
Bizim maaşımız anca kendimize yetiyor. Herkes kendine yetsin , desin eşiniz.

Eşinizin maaşıyla geçinebilecek olsanız hadi neyse de.. Eşinizin maaşıyla geçinemezsiniz. Yani işten çıkmak istiyorum diye bi durumunuz olamaz.

Benim bildiğim aileler çocuklarına yardım etmeye çalışır, bunlar yiyiciymiş gerçekten. Böyle birşey olamaz. Kayınbabanız çalışmıyor mu? İhtiyaçlarını karşılayacak durumları yok mu bunların.

X