Eşimin ailesi.

Mylittlehoneybee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
2.282
1.246
Merhaba hanımlar. Bu ara fazla oldum ama evde durdukça eskileri takıyorum ya da bilmiyorum yapılan haksızlıkları deyim. Eşimle iki buçuk yıldır evliyiz. Ama daha yeni yeni mutluyuz. Evlendik ailesi hep yakamızdaydı. Bi abisi var yıllarca birlikte yaşamışlar kv ile. Eltim ben ne yapsam maalesef kendisiyle kıyasladı. Anlıyorum zamanında ona haksızlıklar yapılmış ama bunun suçlusu ben miyim? Ben ev dizdim yeniden ev dizdi.. Sonra herşeye herkes karışmaya başladı. Daha yeni evlenmişim yüz tane sorunla kaldım baş başa. Evime gelip yemeğimi yiyip yaptığım yemeğe laf ederler, giyimime laf ederler, ailemin gelmesine karışırlar.. O kadar kötüydü ki hatırlamak istemiyorum. Kvnin arada fitnelikleri. Yüz vermeyen gelin hangisi olursa diğerine yanaşıyor, dedikodular bitmiyordu. Ve Farkettiğim eşimin ailesi eşim ve benim 8 olmamı istemiyor yeğenlerinin eşleri bile biz sorun yaşayınca mutlu oluyorlardı resmen. Şükür artık etkileri yok ama kv kişisi yine başlayacak şimdi öbür eltümle iyi olmuş onu kullanıyor. Eşime telefonda onları övüyor i. Halbuki övse ne ki herşeyi yalan. Ben bu kadınla eşimin ailesiyle nasıl başa çıkabilirim? Acındırmaları, yalanları bitmiyor. Kötü davransam olmuyor aslında hakkediyor da..

Merhaba hanımlar. Bu ara fazla oldum ama evde durdukça eskileri takıyorum ya da bilmiyorum yapılan haksızlıkları deyim. Eşimle iki buçuk yıldır evliyiz. Ama daha yeni yeni mutluyuz. Evlendik ailesi hep yakamızdaydı. Bi abisi var yıllarca birlikte yaşamışlar kv ile. Eltim ben ne yapsam maalesef kendisiyle kıyasladı. Anlıyorum zamanında ona haksızlıklar yapılmış ama bunun suçlusu ben miyim? Ben ev dizdim yeniden ev dizdi.. Sonra herşeye herkes karışmaya başladı. Daha yeni evlenmişim yüz tane sorunla kaldım baş başa. Evime gelip yemeğimi yiyip yaptığım yemeğe laf ederler, giyimime laf ederler, ailemin gelmesine karışırlar.. O kadar kötüydü ki hatırlamak istemiyorum. Kvnin arada fitnelikleri. Yüz vermeyen gelin hangisi olursa diğerine yanaşıyor, dedikodular bitmiyordu. Ve Farkettiğim eşimin ailesi eşim ve benim 8 olmamı istemiyor yeğenlerinin eşleri bile biz sorun yaşayınca mutlu oluyorlardı resmen. Şükür artık etkileri yok ama kv kişisi yine başlayacak şimdi öbür eltümle iyi olmuş onu kullanıyor. Eşime telefonda onları övüyor i. Halbuki övse ne ki herşeyi yalan. Ben bu kadınla eşimin ailesiyle nasıl başa çıkabilirim? Acındırmaları, yalanları bitmiyor. Kötü davransam olmuyor aslında hakkediyor da..
Bazı insanlara yaranamazsınız, o yüzden en güzeli uzak durmak .Mesafeli olmak ,dedikodu vs gibi şeylerden bu şekilde korunursunuz .Çünkü kayınvalide ve eşin ailesiyle aradaki dedikodu olayları çok yıpratıcı .Geçmişte takılı kalmadan ,kafanızı fazla yormadan mesafeli durun .Eşinizin size yaklaşımı önemli olan .Size sık görüşme konusunda ısrar etmiyor ,sizi ezdirmiyorsa bırakın ne halleri varsa görsünler .

Boşver sen kendin ol önüne bak, inan yapan yaptığıyla kalıyor

Çünkü o insanları dolduruyor bana karşı. Ve dedikodumu yapıyor
Ya boşverin.
Ne derse desin.
O insanlar bu kadar mı önemli sizin icin,hepsi uzak olsunlar yani.
Mesafenizi koruyun,yüz vermeyin.
Evinize gelip birşeylere karişan laf eden olursa da cevabıni verin yani neden susuyorsunuz. Biri soframda yemeğine laf etse,sen daha iyisini yap çağır da yiyelim derim,bir daha da yemeğe gelemez evime,değil yemek hazır kek,kurabiye bile koymam önüne,misafir haddini bilsin bir zahmet, beğenmiyorsa benimde emek verip uğraşmama gerek yoktur zaten.
Ailemin gelmesine karışana ev benim evim kimi istersem o gelir derim mesela en basitinden.

Ya boşverin.
Ne derse desin.
O insanlar bu kadar mı önemli sizin icin,hepsi uzak olsunlar yani.
Mesafenizi koruyun,yüz vermeyin.
Evinize gelip birşeylere karişan laf eden olursa da cevabıni verin yani neden susuyorsunuz. Biri soframda yemeğine laf etse,sen daha iyisini yap çağır da yiyelim derim,bir daha da yemeğe gelemez evime,değil yemek hazır kek,kurabiye bile koymam önüne,misafir haddini bilsin bir zahmet, beğenmiyorsa benimde emek verip uğraşmama gerek yoktur zaten.
Ailemin gelmesine karışana ev benim evim kimi istersem o gelir derim mesela en basitinden.
Aynen şu cevap verme olayını bi başarsam içimde kalmaz öfkem aslında.. Kendi Evleri leş gibi mesela, hala benim evimin lafını ediyordu mesela tozlu diye

Aynen şu cevap verme olayını bi başarsam içimde kalmaz öfkem aslında.. Kendi Evleri leş gibi mesela, hala benim evimin lafını ediyordu mesela tozlu diye
Verin cevabını,kesinlikle susmayin. Ne hakla laf ediyorlar ki. Herkes haddini bilsin. Kendinizi yıpratmayın bu tip şeyler için. Ayıp yani birinin yemeğine laf etmek. Terbiyesizlik.

Sizin belli bir kaliteniz durusunuz olacak. Seviyelerine inmeyeceksiniz.
Onceliginiz esinizle huzur ve mutluluk olacak.
Bunun disinda herkes ama her sey disarida kalacak.
Yemegi begenmedi mi? Bir daha yemege alma.
Evini duzenini mi elestirdi? Ben oyle uygun gordum de gec.
Obur eltiye mi yanasti? Gul gec. ikisine mutluluklar dile.
Cool dur, ona yanasmasinin seni etkilemedigini goster onlara.
Biraz olsan rahatlayacaksan soyleyeyim ama az ama cok biz de bu sorunlari yasadik.
Ben ilk uc dort sene cocuk dusunmedim bile.
Sonradan evlilik oturuyor eger esinle iyiysen!
Sen esinle iyi misin ona bak. Bunlara da uyma. Bir zaman sonra bakacaklar ki uzmelerine izin vermiyorsun. Azaltacaklar yaptiklarini.

Kimin ne yaptığı değil önemli olan bu söylenenler, yapılanlar karşısında eşinizin tavrı tek önemli şey. Onun duruşu ailesinin size karşı tavrını etkiler. Eşiniz sizi ailesine karşı koruyamıyor galiba.

X