Eşimin Ailesi.

my_angel_87

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2012
291
3
Ben 37 haftalık hamileyim ve 3 martta doğumum var Allah ın izniyle.benim sorunum daha doğrusu ne yapıcağımı bilemediğim için sizlere danışmak istedim.eşimin ailesi evliliğimizin başından beri erkek kardeşi arasında ayırım yaptı.onlara maddi manevi her destekte bulunurken bize hiç bir destekleri olmadı zor günümüzde hep kenara çekildiler ve zor günümüzde yanımızda olan sadece benim ailem oldu.yazmaya kalksam baya uzun sürer.zaten görüşmüyordum ailesiyle ve o sırada hamile kaldım.hamileliğimin başından beri benden geçtim eşime bile bebeğimi sormadılar babası tebrik bile etmedi bebeğimizin sağlığı nasıl hiç haberleri yoktu varsa yoksa diğer torunları.benim ailem o kadar sevinirken onlar yabancı gibi sormadılar bile ve bu beni o kadar üzdü ve sinirlendi ki anlatamam.insan kendine yapılanı unutabiliyor ama bebeğim onların öz torunları umurlarında olmadı.hiç tanımadığımız insanlar bile bebeğimiz sordu.eşim hamilelikten sonra ailesinden iyice soğudu ben zaten nefret ediyorum yolda görünce dahi yan yana geçip konuşmuyorum ve eşimde baskı yapmıyor ve her zaman haklısın diyor.bana aileme gitmicem dedi ama ben olmaz günah o senin ailen dedim ve ikna ettim.şu an doğumuma çok az kaldı ve eşim çok şükür iyi bir işe girdi istediğimiz bir işti çok şükür o kadar zor zamanlar geçirmemize rağmen bebeğimizin her şeyini aldık şu an tek isteğim sağlığı bebeğimin.bebeğim için ne maddi ne manevi hiç bir hakları yok.ben bir karar almıştım eşimin annesini mevlide çağırmıcam diye benim içimde çook şey kaldı onunda içinde kalsın diye.eşimle bu akşam konuşurken bana sadece mevlit olduğu için çağırmak isterim ama diğer türlü ne bebeği götürürüm nede evimize kabul ederim yapılanları unutmadım dedi ama sen bilirsin yine dedi.bende kesinlikle istemediğimi söyledim.ama yinede danışmak istedim siz olsanız napardınız?başkasına ayıp olur diye düşünmüyorum umrumda değil zaten soran olursa benim çekineceğim yok bebeğimi sormadıklarını tebrik bile etmediklerini söylerim.şu an tek önemli olan bebeğimin sağlığı benim için ama bunlarıda düşünmeden edemiyorum..

Ben olsam mevlide de çağırmazdım heralde... Çünkü mevlitten sonra arkası gelir onun, daha da canınız sıkılır. Onlar gelmek istiyor da siz istemiyor değilsiniz ki, onların da çok gönülleri yok bu işe belli ki. Madem eşiniz size bırakmış bu kararı, bence huzurunuzu kaçırmayın.

ben olsam asla çağırmazdım,o Mevlitte bulunmayı hak etmiyorlar çünkü..sadece doğurmakla anne-baba olunmuyor maalesef!ben böyle insanları gerçekten anlamıyorum.torunlarını nasıl sevmez nasıl merak etmezler aklım almıyor..daha da ötesi iki evlat arasında nasıl ayrım yapabiliyorlar,hiç mi Allah korkuları yok bunların?arkadaşım eşiniz ve aileniz sizin yanınızda İnşallah bebeğinize de yakında kavuşacaksınız başkasına gerek yok..ayrıca siz çağırsanız bile onlar gelecek mi bakalım ya da gelseler bile düzgün davranacaklar mı?bence onları davet etmeyin..

ben olsam asla çağırmazdım,o Mevlitte bulunmayı hak etmiyorlar çünkü..sadece doğurmakla anne-baba olunmuyor maalesef!ben böyle insanları gerçekten anlamıyorum.torunlarını nasıl sevmez nasıl merak etmezler aklım almıyor..daha da ötesi iki evlat arasında nasıl ayrım yapabiliyorlar,hiç mi Allah korkuları yok bunların?arkadaşım eşiniz ve aileniz sizin yanınızda İnşallah bebeğinize de yakında kavuşacaksınız başkasına gerek yok..ayrıca siz çağırsanız bile onlar gelecek mi bakalım ya da gelseler bile düzgün davranacaklar mı?bence onları davet etmeyin..
zaten davet etmeyi düşünmüyorum dediklerinizde haklısınız vede hak etmiyorlar..

eşinin gerçekleri görüyor olması çok iyi.böyle olduğu için de hiçbirşey için kendini üzme inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.ama mevlüde çağır derim ben.çünkü eşin çağırmak isterim demiş bi kere.belki kararı sana bırakmış ama yine de bunu demiş.nasıl olsa o da görüşmek istemiyor ve seni anlıyor.yarın öbür gün mevlide çağrılmadılar diye olay çıkarırlar tatsızlıklar olur.olur ya eşin çağırsaydın ne olurdu der.nasıl olsa görüşmüyorsunuz diye sorun çıkarsalar eşin de istiyor.sen üstünde hiçbir yük bırakma bence.

bu siteden gördüğüm örneklere dayanarak söylüyorum ki çağırma.
günah ikna ettim demişsin ya eşinin ailesiyle olan durumunada hiç karışma.
görüşmezse görüşmesin.

bebeğini umursamayan kayınvalıde mevlüdünü mü umursayacak..boş yere çağırıpta uyuyan yılanı uyandırma derim...gelse bıle bebek için değil dirlik bozmak için gelir...

Sen şimdi bu kadar kafa yormuşsun ya arkadaşım, bence sen çağırsan bile o kadın gelmeyecek gelse bile huzurunu bozacak.Yine de sen bilirsin.İstersen çağır, babaanne gibi değil de misafir gibi davranırsın olur biter.

bence çağır.. büyüklük sende kalsın.. gelmek isterse gelir, gelmezse artık son noktayı da koymuş olursunuz..
hamileliğimde ben de az çekmedim manevi olarak.. ama yine de tüm kırgınlıklarına rağmen davet et derim.. haketse de etmese de.. haklıyken haksız duruma düşme..

Sen şimdi bu kadar kafa yormuşsun ya arkadaşım, bence sen çağırsan bile o kadın gelmeyecek gelse bile huzurunu bozacak.Yine de sen bilirsin.İstersen çağır, babaanne gibi değil de misafir gibi davranırsın olur biter.
kayınvalidem huzur bozan birirsi değil laf sokması huzur kaçırması yoksur ama ayrım yapar ve çok sorumsuzdur.belki çağırınca gelmeyedebilir onu bilemem..

eşinin gerçekleri görüyor olması çok iyi.böyle olduğu için de hiçbirşey için kendini üzme inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.ama mevlüde çağır derim ben.çünkü eşin çağırmak isterim demiş bi kere.belki kararı sana bırakmış ama yine de bunu demiş.nasıl olsa o da görüşmek istemiyor ve seni anlıyor.yarın öbür gün mevlide çağrılmadılar diye olay çıkarırlar tatsızlıklar olur.olur ya eşin çağırsaydın ne olurdu der.nasıl olsa görüşmüyorsunuz diye sorun çıkarsalar eşin de istiyor.sen üstünde hiçbir yük bırakma bence.
amin güzel dileklerin için teşekkürler.eşim o şekilde demez çünkü şimdiye kadar hiç bir laf söylemesini duymadım çünkü ailesini biliyor.mevlide çağırmayınca eşimin ailesi çağırmadı mevlide diye konuşsun umurumda bile değil ne derlerse desin benim daha çok şey söylüceklerim var hele birisi bir sorsun hemen anlatıyorum ve hayret ediyrlar.ama çirkef bir aile değil sadece aşırı derecede sorumsuz ve de ayrım yapıyorlar.ama bebeğimi sormamaları artık bardağı taşıran son damla oldu.

canım kayınvaliden doğum yaptığında gelip seninle ve bebekle ilgilenirse istemesende çağırmak zorunda kalırsın zaten .ama gelmezse bencede çağırma hak eder bunu.

Bana karar vermek düşmez güzel kardeşim ama gerçekten yerinde olur çağırmanız.Olgunluk size kalsın.Dedikodu yapmayı çok seviyoruz.O yüzden o cemiyete katılan misafirlerinizin ilgisini çekecek ''aa kayınvalide yok mu ?'' diye.Sürekli yarın bir gün aranızın kötü olduğunu ima eden cümleler vs.. hoş olmayacak sizin için.Çok samimi söylüyorum kendi aileniz için bile çağırın.Yarın bir gün yüzleyecek bir şeyleri sizin keşkeleriniz olmasın.Eğer davet edip gelmezlerse de artık gerisi sizi bağlamaz .Şİmdiden hayırlı doğumlar diliyorum.

Büyüklük sende kalsın, kuru kuruya davet et.
Zaten mevlüde daha çok var. Hayırlı olsuna onların gelmesi gerek. O zaman ki tutumalarına bakarsın hem.
Bebeği sevmek istediğinde de o zaman sende dersin "karnımdayken hiç ilgilenmemiştiniz, doğmasınımı beklediniz" dersin.

ne olursa olsun yaşanılanlar unutulmuyor belki ama bugün kötü olunsada ilerde birgün iyi olunabiliyor ......
afedersin ama insan tükürdüğünü yutmak zorunda kalabiliyor....sen yinede elin günün içinde büyüklüğünü yapıp mevlütüne davet et derim ben bırak onların kötülüğü sahibinde kalsın senin iyiliğinin mükafatını verecek olan allahtır....
bazen olgunluk ve büyüklük yaşla kazanılamıyor maalesef sen küçüksün onlardan belki ama bırak büyüklük sende kalsın.....
onlar yaptıkları ayrımcılığın hesabını elbet birgün mutlaka vereceklerdir........

arkadaşım buradaki tecrübelerime göre söylüyorum erkek kısmının desteğine fazla güven olmuyor.aileyi okkaladığı gibi eşleri okkalamıyor bizinm erkeklerimiz..yarın öbür gün eşinle ters düşersen sana patavatsızlık edip sende onlara hiç el uzatmadın yüz vermedin gibilerinde canını yakmaya kalkabilir.gerçi bu zamana kadar ailesiyle aranızda ne yaşandı bilemiyorum ama.

bence çağır belki geleceği tutar.eşinde bence bunu istiyor.herşeye rağmen el uzatan sen gibi görün.olur da gelmezse gönül rahatlığıyla ben görevimi yaptım dersin.bunu eşinide görür.uzlaşmaya karşı taraf yanaşmadığı için eşinin gözünde bir defa daha haklı çıkarsın...

mevlid okutup sevaba giricem derken günaha girmeyin, hem hakkidir gelmesi hemde büyüklük sizde kalsin ve kesinlikle cagirin..
gelmesede kendiler bilirler zaten onun disindada ne oraya gitmenize gerek var nede onlarin size gelmesine... yani kisacasi ben olsam cagirirdim ama onun disindada hic birsekilde görüsmezdim galiba...

mevlid okutup sevaba giricem derken günaha girmeyin, hem hakkidir gelmesi hemde büyüklük sizde kalsin ve kesinlikle cagirin..
gelmesede kendiler bilirler zaten onun disindada ne oraya gitmenize gerek var nede onlarin size gelmesine... yani kisacasi ben olsam cagirirdim ama onun disindada hic birsekilde görüsmezdim galiba...
gelmesi hakkı mıdır?onlar hiç bir şekilde sormazken eşimi dahi bir tebrik etmezken maddi manevi bi hakları yokken nasıl mevlidde bulunmaya hakkı olabilir ki?tamam mevlid sonuçta ama neler yaşandı ve benim içimde o kadar çok şey kaldı ki arayıp sormadıkları zaman eşimle biz bu çocuğun eksiklerini nasıl yapıcaz diye günlerce düşünürken,başkalarının kayınvalidelerinin gelinlerine yaklaşımlarını torunlarını için can attıklarını görüpte ağlarken ne kadar zor günlerdi çok şükür atlattık bence onlar hiç birşeyi hak etmiyor nasıl benim içimde çoğu şey kaldıysa onlarında kalsın istiyorum öfkemi anlatamam..

arkadaşım buradaki tecrübelerime göre söylüyorum erkek kısmının desteğine fazla güven olmuyor.aileyi okkaladığı gibi eşleri okkalamıyor bizinm erkeklerimiz..yarın öbür gün eşinle ters düşersen sana patavatsızlık edip sende onlara hiç el uzatmadın yüz vermedin gibilerinde canını yakmaya kalkabilir.gerçi bu zamana kadar ailesiyle aranızda ne yaşandı bilemiyorum ama.

bence çağır belki geleceği tutar.eşinde bence bunu istiyor.herşeye rağmen el uzatan sen gibi görün.olur da gelmezse gönül rahatlığıyla ben görevimi yaptım dersin.bunu eşinide görür.uzlaşmaya karşı taraf yanaşmadığı için eşinin gözünde bir defa daha haklı çıkarsın...
eşim bana şimdi veya ileride eğer el uzatmadın vs. cümleler kullanırsa neler olur bilemiyorum bunada hakkı yok herşey bal gibi ortada kaldıki kendimden geçtim torunlarının sağlığını ya sadece sağlığını bile sormayan onlar o kadar bariz ki herşey..benim ailemde dahil herkes çok kızgın ve kırgın.ben hayatımda böyle aile görmedim.eşim sadece mevlit olduğu için isterim ama sen bilirsin dedi.karar benim yine ama kararsızım ne doğru ne yanlış bilemiyorum.ama ne başkası ne eşimin ailesi kimin ne düşündüğü umrumda bile değil arkamdan kim ne konuşursa konuşsun.ben sadece kendi mutluluğuma bakıyorum artık..

canım kayınvaliden doğum yaptığında gelip seninle ve bebekle ilgilenirse istemesende çağırmak zorunda kalırsın zaten .ama gelmezse bencede çağırma hak eder bunu.
ne bebekle nede benimle ilgilenmesini istemiyorum.zaten çok şükür annemlerde kalıcaz doğum olunca annem yanımda çok şükür bu satten sonra çocuk doğuncada ilgilenmesi çok anlamsız geliyor.tabi büyük konuşmamak gerek insanın başına ne geliceği belli olmaz ama ben o kadar soğudum ki adlarını bile duymaya tahammülüm yok

X