Esimin ailesi

Muren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2013
10
9
1.5 yıllık evliyim. Evlendiğim günden beri kayinvalidemin hiç derdi bitmedi.balayindan döndük her gün beni ne zaman kalmaya çağırcaniz die baskı yapıyordu. Bu arada huyudur gider akrabalarından kalır. Kizinin evine gider komsularini alip gider.Balayinda hergün napiosunuz die aradındik. Sabah yataktan uyandırıldık. İş yerim.problemidir kayinpederim sürekli iş yeribe geliyordu iş yeri sahibinden tutanak tutuldu akraba ziyaretleri olmasın die. Eşim bu u söylediği halde yine geldi.en sonunda işten ayrıldım. Eşim bana 8 bin tl paramiz var demişti düğün zamanı. Mobilya için. Ona göre bir şey aldık. Kayinpederim bize sormadan gidip 2 masa almiş. Eşine de 8 bin tl yi arkafasından borç aldım demiş. Neyse taksit taksit ödeyin demiş.biz her ay ödüyorduk.tazminatım ve bir miktar param var kenarimiz da. İşten ayrılınca kirada esimin maası ile gecinemedigimizden annemlerin üst katına taşındık. Neyse 8 bin tl olan borcu öğrendik ki kp ktedi çekmiş .kv eşimi aramis 11 bin tl vern borcunuzu kapatalım diyormus.bende bizim borcumuz 8 bin değil mi zaten 4.5 tl sini ödedik dedim.kabul etmiyorlar faiz ile birlikte 15 bin tl borcumuz varmış. Bizim harcadığımız para 8 bin eşimde bilezikleri de alayor olabilirler dedi burada kv 2 bilezik yaptı .3 bilezigi de dayısı kardeşi yapmış oldular.gram anlaşmıştık bileziklerin gramin da oynamışlar 18 olacaktı 15 olarak yapılmış. Eşimde tamam 15 bini oderiz demiş. Bende kızdım .neyse sonra huzursülük çıkmasin die kabul ettim.kenardan para istediler vermedik.sonra dış yakiti yapılacak dendi onun için para istendendi.şimdi de akşam eşim dedi ki kardeşim evlenince annem bana kenardan para ver derse mecbur vericem dedim.suan kavgaliyiz konuşmuyorum. Bu arada kayınce 1600 tl maaş ile çalışıyordu sürekli ise girip çıkan biri.üzere başına alıyor eve de vermiyor
Napican ben bu bir kısmı yaşadıklarımın akıl verin.bi arada daha bebeğimi yeni kaybettim 1.5 ay oldu 10 haftalikken kalbi durdu.kürtaj oldum daha yeni evat acısı yaşarken bunları duyunca çok Uzuldum.gorumcenin 2. Evliliğini yaptı eşimin bir akrabası eşimin yanında annen yüzünde boşandı ilk kocasından dedi
Aynı duruma düşmek istemiyorum.ztanr zor geçiniyor kenarında kı parami da vermek istemiyorum ne yapmalıyım. Nm

Şaka gibi ya tepkini tepkinizi gösterin. Böyle sey mi olur kavga eedersenizde edin hhakli sizsiniz sorun esinizin tarafinda o bulsun orta yolu. Bulmuyorsa da omur boyu cekeceksin dikkat et. Azıcık tepkini goster. Susma.

Eşinizde para varsa odesın madem
Kızın evınede yerlesmıs oh yedırsın tabı analarına parasını ! calısma sende butun gun otur evde nasıl sınır oldum

şaşkınlıkla hayretle okudum . 1.5 yıla neler sığdırdınız öyle.
kyınvalienize tavrunuzu koyun artık

Kenardan para ver ne demek ya? Kenara onlar için mi para atıyorsunuz sanki.
Kayınpederiniz de işyerine gelip ne yapıyordu? Ay çok acayip insanlarmış, sırf o yüzden işinizden mi oldunuz? :oha:

Az sakin

Daha evlenen yok para isteyen yok

Onu boşverin

Ama kim ne aldı kim neyi ödedi boşverin

Eliniz bana ne bilezikten diyememiş olmuş bitmiş

Bundan sonra kuruş koklatmayın

Yalnız kp geldi diye tutanak yedikten sonra ikinci gelişinde neden kapıdan aldınız

Desenize tutanak tutuyorlar biz sizinle sonra görüşürüz

Bu tarz şeyleri eşinizden beklemeyin
Ada'm babasına gelme deyince yanlış anlaşılır ama o gelince arkadaşlarınızın yanında yüzüne söyleyecektiniz onlar da onaylayacaktı oldu bitti

İş yeri.zaten sorunludu buda tuz biber oldu çıkarıldim işten .bıkmıyorum kızlar normalde ben hep anne babaya bakılması gerektiği ni düşünüyorum ama bu is kullanmaya dönüşüyor . Şuan küsüz konuşmuyoruz eşim ailenle konuşamıyor babaşı zatn hiç konuşma kv aracılığı ile söyler. Yüz yüze gelmiyorlar.3sim Allah için çok iyi niyetli benim ailemden biri istesem verir ama verilmeyeceğini girmesi lazım. Biz ihtiyaç halindeyiz.zor durumda olan benim.dün akşam hesap yapıyor dedim en sonalyansim kaldı bozduruz üzülme die ama halan daha ailesinindusunuyor çok bunaldim artik

Turküm canim hizlı yazmaya çalışıyorum misafirim gelicek eşimin de işten çıkma saati kusura bakma lütfen.

Okurken bile inanamadım.
Ne cins insan bunlar be.
İnsanda huzurda bırakmıyorlar.
Valla kadınlar napacagını şaşırdı artık ailesi düzgün olsa adam hayırsız cıkar, adam hayırlı cıksa parası olmaz gecim derdidir sıkıntısıdır, para olsa ailesi düzgün olmaz yani bir düzgününü ne zaman göreceğim ben.
Gözlerim açık gidecek vallahi.

Nasıl borç bu 8den 15e cıkıyo kaç yıllık cekmişte bukadar faiz var ?

Baska ise girin paranız sizde kalsın vermeyin eşinize . Görümce evlenirken para isterlersede soyleyin çekin 10bin kredi 20 bin olarak dugunden sonra istersiniz kızınızdan.

Şimdiden tavrını koysan iyi olucak yoksa ömür boyu sömürülceksiniz

kenardaki parayı ne yap et kendi üzerine bir yere yatır. banka olur altın olur. olur da olur.
bir de boşver çocuğu. git bir işe gir. valla içinde şüphe varken böyle bir evliliğe çocuk getirmek çılgınlık olur.

Esimin ailesine tavrımı koydum ama anlamiyor daha doğrusu anlamamazlıktan geliyorlar suan.küsüz eşimle konuşmuyor benimle

X