eşimin ailesinden nefret ediyorum....

el_miray

MİRAY ADA % ELA SU......KIZLARIM HERŞEYİM
Kayıtlı Üye
24 Mart 2014
5.886
1.421
37
merhabalar

11 yıllık evli iki çocuk annesi çalışan bir bayanım,

konumuz kısaca şöyle;
kv çocuklarıma bakıyor.benim evimde ama benim hayatıma hükmetmeye çalışıyor.evime eşyalarıma çocuklarımA,kocama kısacası herşeye...

yoruldum gerçekten hemde çok işten çıkmayı da düşüyorum.sırf artık ona minnet etmemek için.evim benim değil.hayatım benim değil.bi geliyorum işten görümcelerim bende yemişler içmişler bide bana hoşgeldin diyolar.ya o evde ev sahibi yokken bu ne genişliktir anlamıyorum.iç çamaşırlarımın yerleri sürekli değişiyor.yatak odama kafasına göre giriyor.çocuklarıma baktığı için evimde,hayatımda söz sahibi olmaya kalkıyor

kocam da yoruldu annesinden ama oda çocuklar için sabredelim kafasında.yaşlı idare edelim modunda...

bu ara ev alma planımız var.ev biraz merkeze ve kv ye uzak.evi çok beğendim (kiii her seferinde beğendiğim eve kulp takıp aldırmadılar) sabah bırakır.akşam alırız diyorum.onada yanaşmıyor.evinde masraf yapmak istemiyor. ya sen babannesin inanamıyorum gerçekten.arada kaldım.görümceler desen cidden onlar hakkında yeni bir konu bile açarım.o derece diyim siz anlayın

buraya yazıp rahatlamak amacım canlar

Son düzenleme:
merhabalar

konumuz kısaca şöyle;
kv çocuklarıma bakıyor.benim evimde ama benim hayatıma hükmetmeye çalışıyor.evime eşyalarıma çocuklarımA,kocama kısacası herşeye...

benim evimde kalıyor.yiyor,içiyor,barınıyor,(helal olsun eşimin annesi ama)
biriktirdikleriylede (eşinden emekli maaşı var)kendi evine eşya alıyor.yeniliyor.kapılarını,pencerelerini yeniliyor.resmen beni kullanıyor.kuruş yardım etmiyor evime (asla istemedim,istememde) sadece çocuk bakıyor biliyorum buda bi nimet diyenleriniz olacaktır.bakıcıdan iyi bla bla.....inanın keşke 7 kat yabancım baksada kv bu kadar beni kukla gibi oynatmasa diyorum çoğu zaman.

yoruldum gerçekten hemde çok işten çıkmayı da düşüyorum.sırf artık ona minnet etmemek için.evim benim değil.hayatım benim değil.bi geliyorum işten görümcelerim bende yemişler içmişler bide bana hoşgeldin diyolar.ya o evde ev sahibi yokken bu ne genişliktir anlamıyorum.

kocam da yoruldu annesinden ama oda çocuklar için sabredelim kafasında.yaşlı idare edelim modunda...

bu ara ev alma planımız var.ev biraz merkeze ve kv ye uzak.evi çok beğendim (kiii her seferinde beğendiğim eve kulp takıp aldırmadılar) sabah bırakır.akşam alırız diyorum.onada yanaşmıyor.evinde masraf yapmak istemiyor. ya sen babannesin inanamıyorum gerçekten.arada kaldım.görümceler desen cidden onlar hakkında yeni bir konu bile açarım.o derece diyim siz anlayın

Bakıcı tutun efendim ,
İnsanlar kendi evinde yaşasa misafir ağırlar , yer içer gezer.
Siz tüm hayatını elinden alıp , bi de söyleniyorsunuz.
Hem karnım doysun hem pastam dursun.

merhabalar

konumuz kısaca şöyle;

benim evimde kalıyor.yiyor,içiyor,barınıyor,(helal olsun eşimin annesi ama)
biriktirdikleriylede (eşinden emekli maaşı var)kendi evine eşya alıyor.yeniliyor.kapılarını,pencerelerini yeniliyor.resmen beni kullanıyor.kuruş yardım etmiyor evime (asla istemedim,istememde) sadece çocuk bakıyor biliyorum buda bi nimet diyenleriniz olacaktır.bakıcıdan iyi bla bla.....inanın keşke 7 kat yabancım baksada kv bu kadar beni kukla gibi oynatmasa diyorum çoğu zaman.

yoruldum gerçekten hemde çok işten çıkmayı da düşüyorum.sırf artık ona minnet etmemek için.evim benim değil.hayatım benim değil.bi geliyorum işten görümcelerim bende yemişler içmişler bide bana hoşgeldin diyolar.ya o evde ev sahibi yokken bu ne genişliktir anlamıyorum.

Evde bebek baktırmanın maliyeti 3000 lira. Yediğini içtiğini de ödüyorsunuz tabii ki bakıcının. Bu parayı veremiyorsanız, ki kadının eve yardım etmemesi gözünüze battığına göre mümkün değil, minnet edip sabredin. Biriyle evi paylaşmak çok zordur. Ama ondan da faydalanıyorsunuz, bunu unutmayın. Eğer gücünüz varsa teşekkür edip yollayın evine.

o kadar yanılıyorsun ki
konunun hepsini okumadım bile
bakıcım bebeğime kötü davranıyormuş ben aylardır kendime gelemiyorum
keşke kv baksa da herşeyimi yese içse
bazen elinde olan nimetin kıymetini bilmiyor insan
sizin değide başkasının çocuklarına baksa aylık en az 2,500 bin geliri olacak siz bunu karşılıyor musunuz ki daha evinize birşey almasını bekliyorsunuz?
Allah affetsin ama nedense böyle kadir kıymet bilmeyenlere de öyle imkan veriyor kiii

Son düzenleme:
Bakıcı tutun. Ben anneme bile dayanamadım 2 yıl gündüz geldi ben gelince evine gitti. Çekmecelerin dolapların içi değişiyordu her gün :) anneme harçlık da veriyordum ben gizliden. Kv. de ye veriyorsanız kadının kendi maaşından birikim yapmasında bir sakınca yok bence sizden istemiyorsa ne ala

Benim de annem bakıyor oğluma. Yediği içtiği hiç gözüme gelmez. Benn de akşam gidip babamlarda yemek yiyorum çoğu zaman. Ne biliyim bana yanlış geldi tutumunuz... İki çocuğunuza bakıyor bir de... Çocuk bakmak dünyanın en zor işi. Görümcelerin gelip yiyip içmelerini doğru bulmuyorum... Evlerinde barklarında yesinler. Ama kayınvalidenin yediği gözüne batmamalı.. Bu da bi zaman dilimidir geçer gider. Çocuklar büyür bir gün.. Sabret.. Başka çocuk olmazsa tabi :))))))

Ya işten çıkın herşeyiniZe kendiniz koşun bakın yetişin... yada bakıcı tutun para verin sadece çocuga baksın.... yanii olmuyor öyle hem pastam dursun hem karnım doysun... ilerde sizde kayınvalide olcaksınız gelininiz yada damadınız yadaa evladınız bu şekilde düşünse sizin için ne düşünürsinüz onu merak ettim....

Herkes yazmış zaten, bu durumda bakıcı tutmanız en mantıklısı. Çocuklarınıza bakan birine nasıl faydam olur diye düşünmüyorsunuz birde maaşında, yediğinde gözünüz var. bu kadar nankörlük sizin ruhunuzu karartmış. Müdahale ediyor diyorsanız içinize atmayın usulünce konuşun. Alacağınız eve onlar karışamaz siz veya eşiniz müsade etmedikçe. Gelen gideni evinde ağırlayamıyorsa sizin çocuklarınıza bakmak için sizin evinize yerleştiğinden, sizin evinize çağırması çok abuk değil. Ki yabancı kişiler değil kızları.

yıllardır bakıyor çocuklarıma yeni bişey değil ama çocuklarıma bakması benim hayatıma bu kadar müdahale etmesini gerektiri mi?
bi yere gidecek olsak
nereye?
götürmesek
beni neden götürmüyorsunuz?
götürsek
yediğine içtiğine laf ediyor.
çok para harcamamıza laf ediyor

evde her gün birilerini agırlıyor.ben yokken düşünün eve girenin haddi hesabı yok

annemde baksa bu kadar hayatıma müdahale etse onada kızarım.hatta yüzüne söleim ama kv sölenmiyor
bende eşime çatıyorum ondan çıkarıyorum maalesef

yıllardır bakıyor çocuklarıma yeni bişey değil ama çocuklarıma bakması benim hayatıma bu kadar müdahale etmesini gerektiri mi?
bi yere gidecek olsak
nereye?
götürmesek
beni neden götürmüyorsunuz?
götürsek
yediğine içtiğine laf ediyor.
çok para harcamamıza laf ediyor

evde her gün birilerini agırlıyor.ben yokken düşünün eve girenin haddi hesabı yok

annemde baksa bu kadar hayatıma müdahale etse onada kızarım.hatta yüzüne söleim ama kv sölenmiyor
bende eşime çatıyorum ondan çıkarıyorum maalesef

tamam o zaman parasını verin bakıcı tutun.

bakıcının yediğini içtiğini de maaşından kesersiniz artık.

X