Eşimin ailesinden soğudum.

AfifEsila

Bana bugün sabır düştü..
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2017
524
524
Kızlar Merhaba, bu zamana kadar ne kayınvalideme ne de kayınpederime hiç bir saygısızlığım olmadı. Hatta eşimden daha çok düşünürüm bazen onları. Özel günlerini unutmam, evde yaptığım tatlılar olursa seviyorlar diye gönderirim, şu an hamileyim mesela ultrason görüntülerini hem anneme hem kayınvalideme aynı anda atarım. Kayınvalidem anlamaz teknolojiden gönderdiğimde açıp baksın diye özellikle ararım. Bunları yazıyorum çünkü kırılmamın sebebi daha iyi anlaşılır diye. Annemlere derler hep çok içten bize karşı gelin gibi değil diye bu arada yakın da oturuyoruz. Neyse hamileliğimin başından beri biz şunu alalım, biz bunu alalım dediler ve hiçbişey almadılar, dolap alacağımızı biliyorlardı, dolap aldık geldik biz alacaktık niye aldınız dediler ki gittiğimizi gördüklerinde hiçbişey dememişlerdi. Tabi ki almak zorunda değiller ama çok fazla şey için bunu biz alacağız diyip hep aynısını yaptılar. Annemlerde kızdılar ki onları ne almaya gitsek haberi olmuyordu gerçekten uzak oldukları için ama gidip bütün dolabını, ihtiyaçlarını aldılar. Hastane çıkışları, battaniyeler, nevresimler, düşünün depend’e kadar aldılar. Tırnak makası için bile kayınvalidem akşam beni aradı gündüz tırnak makası gördüm eğer almadıysanız yarın yürüyerek gidip alayım dedi, eşime de söyledim ben buna bozuldum dedim. Almamış olsak bile ben ona bir tırnak makası için yürü oraya kadar al demem. Cumartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi. Dışarıdan söyledik biz de. Başka bir gün Annemler bana geldiler her işimi yaptılar akşama kayınvalidemlere de dedim hem bebeğin eşyalarını görürler onlarda ayıp olmasın diye yemeğe geldiler ve annem bana asla iş yaptırmadı bugün çok yoruldun diye kayınvalidem bi tabağı makineye dahi koymadı, çayını bile annem tazeledi götürdü, içeri gidip almadı. Sonra dedi ki tüh keşke yemeği de ben yapsaydım. Ama iş işten geçmiş, olan olmuş bitmiş. Annemler doğumgünümde kutlayamazlar diye öncesinde pasta da alıp gelmişler, üfledim falan iki kelime güzel sözü zar zor söylediler. Gerçekten doğumgünümün olduğu gün arayıp da bi kutlamadılar, akşam aaa doğumgününmüş annen paylaşmış diyip aradı kayınvalidem. Yani böyle böyle o kadar çok şey birikti ki düşününce daha önce de varmış ama ben hiç kötüye yormamıştım. Normalde haftada bir giderdim mesela arardım da içimden gelmiyor artık. Kusura bakmayın uzun oldu ama birilerine anlatmam lazımdı.
Sen niye bu duruma takılıyorsun? Bu meselenin tam olarak neresindesin? Gayet sana, karnındaki yavruna ve eşine değer veren yanında olan bir aileye sahipsin... Aksine eşinin haline üzüldüm en yakınlarından senin gibi sevgi ve ilgi görmüyor. Ailesi esine ve deger verdiklerine değer vermiyor. Yazık adama. Senlik bir durum göremedim ben. Ailesi eşine gereken değeri vermiyor sadece.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 660 gün geçti.

Bittercoffee

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Mart 2016
6.493
13.251
Başlığa ithafen soğumayan kaç kişi var bi el sallasın 🤭

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 977 gün geçti.

banabenigeriver

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
9.343
4.796
Kızlar Merhaba, bu zamana kadar ne kayınvalideme ne de kayınpederime hiç bir saygısızlığım olmadı. Hatta eşimden daha çok düşünürüm bazen onları. Özel günlerini unutmam, evde yaptığım tatlılar olursa seviyorlar diye gönderirim, şu an hamileyim mesela ultrason görüntülerini hem anneme hem kayınvalideme aynı anda atarım. Kayınvalidem anlamaz teknolojiden gönderdiğimde açıp baksın diye özellikle ararım. Bunları yazıyorum çünkü kırılmamın sebebi daha iyi anlaşılır diye. Annemlere derler hep çok içten bize karşı gelin gibi değil diye bu arada yakın da oturuyoruz. Neyse hamileliğimin başından beri biz şunu alalım, biz bunu alalım dediler ve hiçbişey almadılar, dolap alacağımızı biliyorlardı, dolap aldık geldik biz alacaktık niye aldınız dediler ki gittiğimizi gördüklerinde hiçbişey dememişlerdi. Tabi ki almak zorunda değiller ama çok fazla şey için bunu biz alacağız diyip hep aynısını yaptılar. Annemlerde kızdılar ki onları ne almaya gitsek haberi olmuyordu gerçekten uzak oldukları için ama gidip bütün dolabını, ihtiyaçlarını aldılar. Hastane çıkışları, battaniyeler, nevresimler, düşünün depend’e kadar aldılar. Tırnak makası için bile kayınvalidem akşam beni aradı gündüz tırnak makası gördüm eğer almadıysanız yarın yürüyerek gidip alayım dedi, eşime de söyledim ben buna bozuldum dedim. Almamış olsak bile ben ona bir tırnak makası için yürü oraya kadar al demem. Cumartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi. Dışarıdan söyledik biz de. Başka bir gün Annemler bana geldiler her işimi yaptılar akşama kayınvalidemlere de dedim hem bebeğin eşyalarını görürler onlarda ayıp olmasın diye yemeğe geldiler ve annem bana asla iş yaptırmadı bugün çok yoruldun diye kayınvalidem bi tabağı makineye dahi koymadı, çayını bile annem tazeledi götürdü, içeri gidip almadı. Sonra dedi ki tüh keşke yemeği de ben yapsaydım. Ama iş işten geçmiş, olan olmuş bitmiş. Annemler doğumgünümde kutlayamazlar diye öncesinde pasta da alıp gelmişler, üfledim falan iki kelime güzel sözü zar zor söylediler. Gerçekten doğumgünümün olduğu gün arayıp da bi kutlamadılar, akşam aaa doğumgününmüş annen paylaşmış diyip aradı kayınvalidem. Yani böyle böyle o kadar çok şey birikti ki düşününce daha önce de varmış ama ben hiç kötüye yormamıştım. Normalde haftada bir giderdim mesela arardım da içimden gelmiyor artık. Kusura bakmayın uzun oldu ama birilerine anlatmam lazımdı.
Bunları düşünmeden önce şu iki şeyi düşün.
1-sana ne yaptı?
2-oğluna ne yapmış?
Klasik tavır.Hiç şaşırmadım.Ben neler neler duydum gülersin🤣 Boşver hiç üzülme ne minnet edersin nede keyfin bozulur tek çöpünün olmaması bile nimet.

sonanda

Guru
Pro Üye
29 Nisan 2013
14.197
25.850
Agziyla kizim da deseler, kimse annen gibi olamaz, olmaz da. Kayinvalide isin sen hep bir el kızısın, asla o annen gibi olmaz sana. Bunu bekleme. Annen gibi davranma. Annenin yeri ayri, o dolduramaz annenin yerini. Kayinvalideyle mesafeli olmak iyidir her zaman.
Agziyla yaparim deyip birsey yapmadigini gormus oldunuz. Bundan sonra da ona gore davranirsiniz.

Princes1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
57
12
22
Takma bencede. Klasik şeyler. Sen bekleme onlardan. Söyleyip bunları kötü de olma.

Gunaydn

Guru
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2008
293
49
Kadin yagmiyor,sadece gürlüyor😁var boyle insanlar,bir daha ciddiye almayin verdigi sözleri 😣

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 922 gün geçti.

ipek2890

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
2.723
2.053
Benim de kizim dogmadan kayinvalidem yorganını ben dikecegim bütün torunlarimin yorganını ben diktim dedi tamam dedik yorgan almadık dikti de ama bir turlu gondermediler
Cocugun üstüne iki kat battaniye falan örttük ama yok neyse dedim eşime bir yorgan al bari onu da sonra kullanırız verdiklerinde
Siz onlara güvenip almazsanız mağdur olacaktınız kafanıza göre takılın siz de eskisi gibi aramayin

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
6.057
19.228
Benim kayınvalidem de bol bol vaat verir ama yapmaz, eşime diyorum annen politikacı olacak kadınmış çok güzel atıyor 😂🥳

BethHarmon

ComfortablyNumb
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
3.103
9.543
29
Fazla verici olursan annemden ayırmayayım dersen böyle olur. Çünkü o senin annen değil. Bunun farkına varıp beklentiyi düşüreceksin karşıya da gereğinden fazlasını yapmayacaksın