Eşimin ailesinin para talepleri

MdCurie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2021
837
2.349
4 sene sonra ilk kez büyük görümcem beni aradı, numarası bile kayıtlı değildi, sesini bile tanıyamadım. Üzerimdeki şaşkınlığı atamadan bayramda bizi evine davet etti ama ben kibarca başka planlarımız var, başka zaman gelelim dedim, lafı çok da uzatmadan işteyim daha sonra arayayım diyerek telefonu kapattım. Eşime hayırdır kardeşin beni aradı demeyi unuttumuşken eşim bombayı patlattı, kardeşinin sıkıştığını bizden 40.000lira istediğini söyledi, bende daha önce gönderdiklerimi vermedi bile bankamatik miyiz dedim, çok da ısrar etmedi, sadece şansını denedi diye düşünüp üzerinde durmadim. bugün görümcem tekrar aradı ama ben numarasını kayıt etmediğim için açtım, açmaz olaydım... Abisinin parasını yediğimi, kötü bir kadın olduğumu söyledi, 2 3 dakika hiç cevap vermedim, dinledim... Benim yüzüme ailesine (kendisini kast ediyor) yardım edemediğini 10 yıldır abisini sömürdügümü söyleyince dayanamadım, ilk uçakla göndereyim birazda sen sömür dedim ve kapattım... Muhtemel şimdi eşimi arayan kendisi, beni şikayet ediyor, çocuklar uyuduktan sonra güzel bir tartışma beni bekliyor...

istediği para da az değil 40bin tl nedir? ayrıca sömürdün ne demek siz karı kocasınız tabi ki ortak harcamalar olacaktır ve anladığım kadarıyla sizde çalışıyorsunuz kendi paranızı kazanıyorsunuz. görümcenizin size o lafları söylemek ne haddine ya

Kocanı yalnız gönderme buna iyice doldurur. İstediği parayı alamayınca kudurmuş. Kocanın para vermeye niyeti var mı? Neden istiyo parayı?
Gidebilir, ben eşimden veya ailesinden korkmuyorum. Hatta uçak biletini bile alırım ama tek gidiş olur bunu kendisine de bu şekilde söyleyeceğim

Sizi çok net tanımıyorum ama bu kadar kolay biletini alırım tek gidiş dediğinize göre ya aslında ite kaka giden bir evlilik( yani kastım şu düzeni bozmamak uğruna hani aldatma şiddet problemi de yok öyle büyük şeyler yok ayrılmak için) ya da siz çok netsiniz ya da artık daralmışsınız ki bu konuda siz haklısınız

çalışan bir kadınsınız zaten bu konuda tartışmanız bile saçma olacak hadsiz yani ne cesaretle sizs bunu söyleyebilir

Gidebilir, ben eşimden veya ailesinden korkmuyorum. Hatta uçak biletini bile alırım ama tek gidiş olur bunu kendisine de bu şekilde söyleyeceğim
Bu kadar sert konuşma. İlle gitmek isterse sen de onunla git. O görümcen olacak kadın o sözleri kocanın yanında yüzüne yüzüne söylesin. Sen de sakin ol kocan zaten başta vermek istemiyo gibi konuşmuş kardeşiyle boş yere germe adamı

Benimde bu pandemi de maaşımı(kısmı çalışma yüzde 60)tam alamadığımdan dolayı ödemelerimi tam yapamadım gittim paşalar gibi bankadan 50 bin ihtiyac kredisi çektim 36 ay vadeli.Eşiniz söylerse bankaya yönlendirin ihtiyaç kredisi diye birsey var o para giderse size geri dönüşü olmaz olsa paranız erir Türk lirasinda kimbilir ne zaman öder öderse tabi.Bankaya gitmez çünkü bankaya mecbur ödeyecek ama sizden alırsa ucu açık ödeme konusunda.

Benim yüzüme ailesine (kendisini kast ediyor) yardım edemediğini 10 yıldır abisini sömürdügümü söyleyince dayanamadım, ilk uçakla göndereyim birazda sen sömür dedim ve kapattım...

Tebrik ediyorum sizi ya, bana resmen staj oluyor kk kadınları 👏👏👏👏

40 bin nedir yahu, abisinin parası mi kalmış? Bu eş aileleri nasıl bu kadar hadsiz oluyor?!

Al biraz da sen sömür demeniz biraz ekmeğine yağ sürmek olmuş. Bunun yerine muhattap almasaydınız keşke. Eşinize söyleyin. Değil kırk bin kırk lira yollarsan olmaz diyin.
Eşimin maaş kartı bende, veririm kartını biriktirsin yollasın... Artık bu 10 sene de biriktirir sanırım. para biriktirmesini bilen birisi degildir.

Aynısını elti versiyonuyla ben yaşadım , bizimki benden habersiz gönderdi bir kere ve güya 5 yıl önce göndereceklerdi parayı . 40 günlük diye almışlardı . Ben de eşimi ev borcuna soktum . Maaşı kredi ve faturaları ödemeye anca yetiyor . Benim de çocuklarım var , en azından onlara yatırım olmuş olur dedim . Aynen ben de kocamın parasını yiyorum eltime göre .
Asla taviz verme . Sağlık vs gibi bir sorunsa da altın olarak verin , dolar olarak verin . Paranız hiç olur bu enflasyonda .

Bu kadar sert konuşma. İlle gitmek isterse sen de onunla git. O görümcen olacak kadın o sözleri kocanın yanında yüzüne yüzüne söylesin. Sen de sakin ol kocan zaten başta vermek istemiyo gibi konuşmuş kardeşiyle boş yere germe adamı
Olay çok yeni, mutfaktayim halen. Henüz eşimle aynı ortama girmedim ama çocuklar yattıktan sonra konusunu açar eminim.

Kal demem veya gel derse bile gitmem. Ben 4 5 sene oldu hiç gitmedim zaten. Hele kurban bayramında hiç gitmem, 5 6 tane kurban kesiyorlar şimdi gidip kendimi o ortam da göstermem doğru değil. Belki başka zaman giderim bunu düşünmem lazım.

Birsey soracağım ailesine yardım edemediğini söylemiş onu anlamadım abisinin parasıyla mi ailesine yardım edecekmiş eger öyleyse kardeş değil eşiniz yardım etmiş olur ki tek eşiniz değil sizde çalışıyorsunuz.Ayrıca çalışmasanız bile bazen biz kadınlar ödemelerimizi ihtiyaçlarımızı öteleriz sonra alalım diye kısarız bazen.Buda sizin aile bütçenize yardımdır.

X