Eşimin ailesinine mesafe koymak istiyorum

Samyeliiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2017
74
16
33
Merhaba sevgili kadınlar klübü üyeleri , eşimin ailesi hakkında biraz dertleşmeye ve fikir almaya ihtiýacım var :/ Eşimle iyi anlaşıyoruz ama annesi ve ablaları ile bir türlü samimi ve dürüst bir ilişki kuramadık. Eşimle aileler vasıtası ile tanıştık yani annesi beni çok seviyordu ilk zamanlar . Ben de hem annesine hem de ablalarına karsi hep cok iyi niyetli yaklaştım . Evlerimizi yakın sayilir ama sürekli icli disli bir sekilde görüşmeyiz eşim daha çok gidip gelir. Benim sıkıntım özellikle ablaları sürekli kendilerini öven ama konuşsan sabaha kadar her konuda sürekli kendilerini öven tipler kendilerini her konuda aşırı beğeniyorlar ve bende bunu çok aşırı itici buluyorum bi insanın kendini övmesi beni çok uzaklaştırıyor o insandan her zaman ikinci konu da bazen iyi niyetli de olsa çok ters ve kırıcı bir üslupla söylüyorlar bazı şeyleri üçüncü hususta eşimi benim yanımda bile küçümsemeye çalışıyorlar bunu çok hissediyorum bazen lafı ağzına tıkıyorlar en çokta bundan rahatsız oluyorum. Geçen sene 2 numaralı ablasınin doğum gününü baya özenli bir şekilde kutlamıştım onlarda benimkini kutlamıştı çok güzel bir hediye almışlardı bana ama bu sene yakın bi zamanda doğum günü var ve benim içimden hiç bir şekilde doğum gününü kutlamak gelmiyor çünkü tam olarak sebebini bilmiyorum ama beni ınstagramdan ve whatsaptan silmiş bunu farkettiğimde gidip nedenini sormadım ama mesafe koyup soğuk davrandım sadece .Hatta bu konu beni çok düşündürmeye başladı cunku evde surekli benim arkamdan birbirlerini doldurduklarını ve sonunda da bi kinle görümcemin beni sildiğini düşünüyorum. Bu konuyu eşimde dahil kimseye anlatmadım aylardır. Şimdi doğum gününü kutlamalı miyim çok kararsizim çünkü kutlamazsam bu çok ciddi bir tavır olacak artık ve ipler iyice kopacak . Ama bir yandanda zaten o beni heryerden silerek ipleri çoktan koparmıştı diyorum. Haksız mıyım sizce ?

gereksiz özen göstermeyin ve gereksiz özen beklemeyin..
eşinle samimi ve saygılı bir dilde içinde bulunduğun durumu, hissettiklerini paylaş zaten ben sana çok karşı duracağını sanmıyorum.
iplerin kopma noktasını beklemeden ince yerinde kalmasına dikkat ederek irtibatı asgari seviyeye indirmekte fayda görüyorum.

1. Kulübü
2. Bi insanın sürekli kendini övmesi kişilik özelliğidir ve bunu değiştiremezsiniz. Sırf bu yüzden araya soğukluk girmesi bence gereksiz. Bu insanlarla artık aile oldunuz ve o kişiyi olduğu gibi kabul etmeniz lazım diye düşünüyorum.
3. Siz iyi davrandığınızda aynı şekilde karşılığını almışsınız geçen sene. Tamamen kötü olduklarını düşünmüyorum. Siz kendinizi çektiğiniz için onlar da çekmiş olabilir. Barışmak için güzel bir fırsat bence doğum günü. Kutlamalısınız. Eğer aynı şekilde karşılık bulamazsanız o zaman olay başka şeye döner

Merhaba sevgili kadınlar klübü üyeleri , eşimin ailesi hakkında biraz dertleşmeye ve fikir almaya ihtiýacım var :/ Eşimle iyi anlaşıyoruz ama annesi ve ablaları ile bir türlü samimi ve dürüst bir ilişki kuramadık. Eşimle aileler vasıtası ile tanıştık yani annesi beni çok seviyordu ilk zamanlar . Ben de hem annesine hem de ablalarına karsi hep cok iyi niyetli yaklaştım . Evlerimizi yakın sayilir ama sürekli icli disli bir sekilde görüşmeyiz eşim daha çok gidip gelir. Benim sıkıntım özellikle ablaları sürekli kendilerini öven ama konuşsan sabaha kadar her konuda sürekli kendilerini öven tipler kendilerini her konuda aşırı beğeniyorlar ve bende bunu çok aşırı itici buluyorum bi insanın kendini övmesi beni çok uzaklaştırıyor o insandan her zaman ikinci konu da bazen iyi niyetli de olsa çok ters ve kırıcı bir üslupla söylüyorlar bazı şeyleri üçüncü hususta eşimi benim yanımda bile küçümsemeye çalışıyorlar bunu çok hissediyorum bazen lafı ağzına tıkıyorlar en çokta bundan rahatsız oluyorum. Geçen sene 2 numaralı ablasınin doğum gününü baya özenli bir şekilde kutlamıştım onlarda benimkini kutlamıştı çok güzel bir hediye almışlardı bana ama bu sene yakın bi zamanda doğum günü var ve benim içimden hiç bir şekilde doğum gününü kutlamak gelmiyor çünkü tam olarak sebebini bilmiyorum ama beni ınstagramdan ve whatsaptan silmiş bunu farkettiğimde gidip nedenini sormadım ama mesafe koyup soğuk davrandım sadece .Hatta bu konu beni çok düşündürmeye başladı cunku evde surekli benim arkamdan birbirlerini doldurduklarını ve sonunda da bi kinle görümcemin beni sildiğini düşünüyorum. Bu konuyu eşimde dahil kimseye anlatmadım aylardır. Şimdi doğum gününü kutlamalı miyim çok kararsizim çünkü kutlamazsam bu çok ciddi bir tavır olacak artık ve ipler iyice kopacak . Ama bir yandanda zaten o beni heryerden silerek ipleri çoktan koparmıştı diyorum. Haksız mıyım sizce ?
hoslanmadıgınız kısıyle mesafe tabıkı koyabılırsını koyun da
gorumcenızın etkı altında kaldıgı ıcın sızı sıldıgını dusunmussunuz etkı altında kalmayıverseydı kocaman kadın
gereksız hallere gırmısler ... anlattıgınız kadarıyla hepsı buysa haklı tarafsınız hıc sinirinizi bozmayın kutlamayın bırseylerını de
esınız de konuyu acarsa eger aynen buraya yazdıgınız gıbı konusursunuz onun da bu konuda ne dusundugunu sorarsınız ama esınız konuyu acarsa...

Evet ama o zaman en baştan beni eklememesi gerekmiyormuydu. Önce birlikte olan fotoğraflar silindi daha sonra da hep whatsaptan hem de ınstagramdan sildi. Şuan ben hariç tüm akrabaları zaten ekli hesabında . Yani bu ba'na yapılan kısıtlı bi hareket kesinlikle . Onun dışında ben eşimin ailesi ile görüşmesinden asla rahatsız değilim onlarla bağını kapatmasını asla istemem . Ama ben onun herşeyi hoş gördüğü gibi göremiyorum bazı laflar bazı hareketler beni rahatsız ediyor o yüzden bu şekilde mesafe koymadan devam edersem ilerde bir problem halini alması kaçınılmaz olacak. Kendi aileme de açıkçası onun ailesinden bunlari gördükçe tam terzi daha çok bağlanıyorum. Kendi annemin babamın kıymetini her geçen gün biraz daha anlıyorum. :KK43: onlardan ayrı ve her geçen gün ınsanların kalbimi kırmasindan onları da üzmemek için herşeyi içime atmaktan yoruluyorum.

Evet ama o zaman en baştan beni eklememesi gerekmiyormuydu. Önce birlikte olan fotoğraflar silindi daha sonra da hep whatsaptan hem de ınstagramdan sildi. Şuan ben hariç tüm akrabaları zaten ekli hesabında . Yani bu ba'na yapılan kısıtlı bi hareket kesinlikle . Onun dışında ben eşimin ailesi ile görüşmesinden asla rahatsız değilim onlarla bağını kapatmasını asla istemem . Ama ben onun herşeyi hoş gördüğü gibi göremiyorum bazı laflar bazı hareketler beni rahatsız ediyor o yüzden bu şekilde mesafe koymadan devam edersem ilerde bir problem halini alması kaçınılmaz olacak. Kendi aileme de açıkçası onun ailesinden bunlari gördükçe tam terzi daha çok bağlanıyorum. Kendi annemin babamın kıymetini her geçen gün biraz daha anlıyorum. :KK43: onlardan ayrı ve her geçen gün ınsanların kalbimi kırmasindan onları da üzmemek için herşeyi içime atmaktan yoruluyorum.
esınızın olandan haberı bıle yok ona soylemedım dıyorsunuz esım aılesıne mesafe koymazsa problem olacak dıyorsunuz

es aılesıyle sorununuz olunca bence esınızı karıstırmayın onu arada bırakmayın
eger onun yanında sıze terbıyesızlık yapılıyorsa esınızde buna tamamen susuyorsa o zaman neden oyle davrandıgını sorabılırsınız ama ben aılenle konusmuyorum sende konusma gıbı bırsey olmasın o toplara gırmeyın derım

Yani tüm bunlar durup dururken mi oldu.Herkes birgün kalktı ve sizi sildi mi

Aslında en büyük problem iletişimsizlik. Bu şekilde kafaya takmasanız, boş verin görmezden gelin derim ama kafaya takıyorsanız açık açık konuşun bence. Ne oldu da sildin diye sorun. Maalesef aileyle mesafeli olmak ilerde daha büyük uçurumların açılmasına sebep olur. Bence saygılı bir biçimde gerektiği gibi görüşmek en doğrusu. Hemen guardımı alayım diye olaya girince sıkıntı büyür

esınızın olandan haberı bıle yok ona soylemedım dıyorsunuz esım aılesıne mesafe koymazsa problem olacak dıyorsunuz

eger onun yanında sıze terbıyesızlık yapılıyorsa esınızde buna tamamen susuyorsa o zaman neden oyle davrandıgını sorabılırsınız ama ben aılenle konusmuyorum sende konusma gıbı bırsey olmasın o toplara gırmeyın derım
Eşime söylemek istemedim çünkü bunu yapan kişi eşim değil dolayısı ile de cevabı eşimde değil . Hemde onu da bu konularla sürekli şikayet ediyor gibi olup üzmek istemiyorum ona bazen çok fazla bozuldugum şeyler olursa söylüyorum ama bu söyledigim şeyleri de zaten görümcemede söylemişsem eşime söylüyorum . Yani özetle kime katıldıysam ya ona söylüyorum bunu yada hiç kimseye söylemiyorum içime atıyorum. Mesafe konusunda da eşime bi müdahale de bulunmadmm hiç ben bu mesafeyi sadece kendim ve onlar arasında istiyorum daha çok.

Eşime söylemek istemedim çünkü bunu yapan kişi eşim değil dolayısı ile de cevabı eşimde değil . Hemde onu da bu konularla sürekli şikayet ediyor gibi olup üzmek istemiyorum ona bazen çok fazla bozuldugum şeyler olursa söylüyorum ama bu söyledigim şeyleri de zaten görümcemede söylemişsem eşime söylüyorum . Yani özetle kime katıldıysam ya ona söylüyorum bunu yada hiç kimseye söylemiyorum içime atıyorum. Mesafe konusunda da eşime bi müdahale de bulunmadmm hiç ben bu mesafeyi sadece kendim ve onlar arasında istiyorum daha çok.
esım aılesıyle arasına mesafe koymazsa ılerıde problem olacak dedınız ya ondan dedım
konusmak akraba olduk sorun varsa da hallederım demek yerıne bır sorun yokken sızı sılen bırıne yapabılecegınız bırsey yok bence uzulmeyınde
gorusmuyormussunuz bıle dogru duzgun ne oldu da sıldı sacma yanı
ha akrabayla dedıkodu yapıyorsanız onun kulagına falan gıttıyse ? belkı oyle bırseydır onuda bılemem sız bılırsınız tabı

Eşime söylemek istemedim çünkü bunu yapan kişi eşim değil dolayısı ile de cevabı eşimde değil . Hemde onu da bu konularla sürekli şikayet ediyor gibi olup üzmek istemiyorum ona bazen çok fazla bozuldugum şeyler olursa söylüyorum ama bu söyledigim şeyleri de zaten görümcemede söylemişsem eşime söylüyorum . Yani özetle kime katıldıysam ya ona söylüyorum bunu yada hiç kimseye söylemiyorum içime atıyorum. Mesafe konusunda da eşime bi müdahale de bulunmadmm hiç ben bu mesafeyi sadece kendim ve onlar arasında istiyorum daha çok
Yani tüm bunlar durup dururken mi oldu.Herkes birgün kalktı ve sizi sildi mi
Herkes değil sadece bir kişi . Ama bu da en sorun yaşamadığım güya en iyi anlaştığım kişi oldu . Zaten dediğim gibi sürekli bir yanlış anlaşılmalar kalp kırıklıkları oluyor iki taraf arasinda ben genelde kendim bozuldugum şeyleri söylüyorum ama onlar söylemeden genelde sadece tavır alıyorlar. Bende artık bu sürekli olan şeylerden çok yoruldum .

esım aılesıyle arasına mesafe koymazsa ılerıde problem olacak dedınız ya ondan dedım
konusmak akraba olduk sorun varsa da hallederım demek yerıne bır sorun yokken sızı sılen bırıne yapabılecegınız bırsey yok bence uzulmeyınde
gorusmuyormussunuz bıle dogru duzgun ne oldu da sıldı sacma yanı
ha akrabayla dedıkodu yapıyorsanız onun kulagına falan gıttıyse ? belkı oyle bırseydır onuda bılemem sız bılırsınız tabı
Yok ben orda eşimi değil kendimi kasdettim mesafe koymazsam aramız daha da bozulacak bu gidişle diye . Bu arada gerçekten dedikodularını yapmıyorum. Hatta bu konuda kimseye içimi dökemedigim için çok doluyorum bazen anlatma ihtiyacı hissediyorum ama aileme onları üzmemek için eşime de arada kalmasın diye . Arkadaşlarıma da eşimin ailesini kötülemek istemediğim icin anlamıyorum bu konulari

Yok ben orda eşimi değil kendimi kasdettim mesafe koymazsam aramız daha da bozulacak bu gidişle diye . Bu arada gerçekten dedikodularını yapmıyorum. Hatta bu konuda kimseye içimi dökemedigim için çok doluyorum bazen anlatma ihtiyacı hissediyorum ama aileme onları üzmemek için eşime de arada kalmasın diye . Arkadaşlarıma da eşimin ailesini kötülemek istemediğim icin anlamıyorum bu konulari
sımdı anladım
bırde guya en ıyı anlastıgınız kısı sızı sılmıs
e ıyı anlasıyormussunuz arayıp hayırdır benı sılmıssın dıyebılırmıssınız ıyı anlastıgınız ıcın dıyorum
hep mesafelı oldugum bırı umrumda olmazdı ama ıyı anlastıgımı dusundugum bırı benı sılıyorsa hayırdır ne oldu derdım sahsen

Evet ama o zaman en baştan beni eklememesi gerekmiyormuydu. Önce birlikte olan fotoğraflar silindi daha sonra da hep whatsaptan hem de ınstagramdan sildi. Şuan ben hariç tüm akrabaları zaten ekli hesabında . Yani bu ba'na yapılan kısıtlı bi hareket kesinlikle .

e bunu neden sormadınız ki?
hayır ne cevap verecekti merak ediyorum
bunu ben olsam herkesin içinde sorar sebebini merak ettiğimi söylerdim
şimdi bu kadar zaman sonra tepki verince haksız bir tepki olacak.

Zaten dediğim gibi sürekli bir yanlış anlaşılmalar kalp kırıklıkları oluyor iki taraf arasinda ben genelde kendim bozuldugum şeyleri söylüyorum ama onlar söylemeden genelde sadece tavır alıyorlar.
Ben anlamadim ya
Surekli neye kirilip bozuluyosunuz ki karsilikli
Bi yerden sonra ya kabul etmeli ya zirt pirt sana kustum bu yanlisti gibi bir muhabbet donmemeli ya da mesafe konulmali

Hoslanmadiysaniz samimi olmayabilirsiniz tabi ama mesafe koymak icin saydiginiz ozellikler size yapilmis bir kusur degil

Ve bu kirildim kustum mevzulari cok donmusse aranizda sizi alingan bulmus olabilirler cok elestiriyor gibi gormus olabilirler ya da mesafe koymak istediginizi cikarmislardir lafinizdan tavrinizdan ve gerekli mesafeyi koymuslardir belki de

Yok kendi kendine kusen insanlarsa zaten mesafe konulmasi iyi olmus o zaman

Ben boş yere kirilmiyorum açıkçası ama dediğim gibi üslup olarak çok sert üsluplu insanlar böyle bazen insanı döver gibi bir konuşma tarzları var ve ben bundan hoşlanmıyorum .

X