Eşimin ailesiyle artık yüzleştik,kalbim çok kırık..

İşte kvlerin ortak problemi, herkesin bir olmıycağını anlamamak. Sen öyleysen ben de bu sekildeyim, bunu anlamak o kadar zor mu?
Saygı duymalılar ama nato kafa nato mermer. Bir benzeri de bende var. Onu değiştirebilceğinizi sanıyorsanız üzgünüm ki yanılıyorsunuz, daha da şiddetlenerek devam ediyorlar. Siz eşinizle mutluluğunuza odaklanın sadece.

Bu konuyu eşinize uygun bir dille anlatın. Asla hiddetle ve antipatik sözlerle kendinizi anlatmayın, ters tepiyo… zaman içinde o da aranızdaki dengeyi bulucak. Sabırlı olun. Görün bakın günün birinde sessiz sedasız geri planda annesini düzelticek

Bu konuyu eşinize uygun bir dille anlatın. Asla hiddetle ve antipatik sözlerle kendinizi anlatmayın, ters tepiyo… zaman içinde o da aranızdaki dengeyi bulucak. Sabırlı olun. Görün bakın günün birinde sessiz sedasız geri planda annesini düzelticek
Elimden geldiğince sakin olmaya gayret ediyorum ama konuşup anlatmaktan kendimi uzak tutamıyorum içimde birikmiş şeyler birikmesin istiyorum her konuşmamda ama konuşmakta fayda etmiyor o yüzden İnşallah birgün o kafa yapısına geç olmadan gelir bende huzur bulurum.

Kv yüzünden boşanmanın eşiğinden döndük.
Çok zor zamanlar yaşadık, ama sabır ve anlayışla birbirimizi kaybetmedik. Daha da güçlendi sevgimiz.
Sevgi biraz da karşılıklı fedakarlık. Bilmem anlatabildim mi.
Ben fedakarlık yaptım yapmadım diyemem ama bu kendi düşüncemden ödün vermeden oldu. Onların istediği gelin sürekli onlarla olsun heryere onlarla gitsin onun misafir benim misafirim benimki onun olsun istediler hala da beklerler belki bilemem. Ama artık beklemezlerse daha iyi olur. Yalnız eşimle sevgi bağı olarak yönelmemiz için eşimin bu olaylara son verdirmesi gerekiyor ben konuşacağımı konuştum ailesiyle o yemekte. Artık bundan sonrası eşimde ya da onlarda benlik birşey kalmadı. Çünkü yaklaşımları daima zorlayıcı ve sitem içerikli insanlar.

İnanın özendim size şuan.. çünkü bu tarz aile yapısıyla haftada bir az diyen olur belki ama zor bir araya gelmek, sırf eşimin ailesi diye saygımdan oldu ve ben 3 haftalık evliyken gitme gelme dedikoduları başladı komşum akrabam şu bu diyerek beni etki altına almaya çalıştı kayınvalidem utanılacak birşey ya bu sanki tövbe yarabbim. Ya sevinsenize saygılı sevgili olmaya çalışan biri var yüzü gülen ne diye karşınıza aldınız Allah hakkımı bırakmasın.
Canım inan benim kvde aynı kafada. Gelin sürekli gelsin istiyor. En az haftada bir gitmemi istiyor.Ben gitmiyorum.Eşimde zorlamıyor zaten. Sen sorunu eşinle çöz derim

Eşiniz diğer genellediğiniz erkekler gibi sessiz değil bence aslında size cesaret veriyor yap söyle diyerek,siz de zaten nerede duracağınızı da bilen birisiniz bence. Asıl sessiz benim eşim ağzını bıçak açmıyor açarsa da hareketler korkunç. Ailesine çizemediği sınırı bana öfkelenerek gösteriyor. Şimdilerde de şey başladı onlar seni zorlamıyor yap yapma sen bilirsin demeye başladı.. İnsana aklını kaçırtıyorlar..
Zamanla eşinde pes edecek bence. Sen ama kararlı ol. Eşine sürekli anlat. Ben çok anlattım eşime. Ben sizin ailenizden farklı düşünüyorum. Ben sürekli kv evi bekleyemem dedim. Sonunda zaten pes etti o da

Eşim hala bile samimi olunmasını istiyor bu bir gerçek bunun çok farkındayım artık. Ama o gelin onların kafa yapısındaki gelin ben değilim ve acı ki düğün bittikten sonra öğrendim. Tepki göstermekten bahsedecek olursam eşim o tepkiyi bana karşı alıyor yüzü gülmüyor konuşunca sinirleniyor saçma hareketler yapıyor gözümün önünde gitsen ayrı dert gitmesem ayrı dert.
Buna psikolojik siddet derler. Boyle baslar. Esin surat yaparak konusmayarak senin direncini kiracak, istediklerini yaptiracak, sonunda pistiracak, onlarin istedigi kivama geleceksin.
Kendisi gitsin gorsun ailesini. Surat yaparsa da yapsin. Sen de surat yap.

Evlendiğim günden bu güne kadar yaşadığım birtakım problemler ile boğuşmaktaydım.Özetleyecek olursam;eşimin ailesi ile ailem ve benim aramda bakış açısı farklılıkları var ama ben bu durumu düğünden hemen sonra farketmeye başladım.İlk başlarda emin olamadım çünkü eşimle konuşarak evlendik,endişelerimi paylaştığımda herhangi bir problem olmayacağını söylemişti bir çok defa.Evlendiğim gün gelin arabasının içine eşimin ailesinin binmesiyle başladı herşey ki ben de bunu düğüne 1-2 saat kala eşimden öğrendim ve istemedim adetimiz vs denilerek ağlaya ağlaya o arabaya bindim. Düğünün hemen ertesi sabahı kayınvalidem eşime mesaj atmış aramış dışarı kahvaltıya gidiyoruz gelin diye neyseki eşim gelirsek haber ederiz demiş kestirmiş konuyu gitmedik. İlerleyen 1 aydaki süreçte evime yeni yeni alışırken sürekli yanlarına çağırıp konu komşuya karşı mahcup etme dur vs dediler. Birkaç kez gittim ama açıkçası baskılama yoluyla olduğu icin üzüldüm. Eşimle beraber gelmem saçmaymış kendim gidecekmişim bazen konu komşu ne dermiş… Bir de sürekli bir kalabalık akrabaları var onlarla görüşmek gerekirmiş onlarla hastaydık covit atlatmıştık evde görüşemedik dışarda görüştük vay efendim neden eve gelmediler… Ve de olan neredeyse tüm düğünlerde gelin aldık yanımızda görmek isteriz gibi şeyler…
Bir kez güzel bir dille anlattım bakın ben böyle anlamsız o ne dedi bu ne yaptı gibi şeyleri anlamıyorum gel git diyerek baskı yapılmasın rica ediyorum dedim. Kayınvalidem oğluna evliliğimizin üzerinden 2 hafta geçti;oğlum kot dar şeyler elbise vs giymesin baban diyecekti annesi olarak ben dedim buraya öyle şeyler giyip gelmesin söyle kıza dedi kendim duydum.
Bu tarz konuları konuşmak için eşim senin ailen benim ailem sen ben toplanalım konuşalım bir yemek yiyelim dışarda dedi. Eşimin babası bu tarz istekleri söyledi kendi bakış açılarına göre bişey diyemem ama ben de kendimi anlattım. Sonra kendimi neyin ortasında buldum diye düşündüm ve tutamadım gözlerimden yaşlar akıverdi ailemin yanında neyin ortasında kaldım böyle… Diyorum benim bakış açım sizin gibi olmayabilir çok fark var lütfen eşimle biz aslında çok mutluyuz dedim ve son cümlem bu oldu ağlamadan evvel. Yalnız eşim ağzını asmadı bu sanırım daha da yaraladı… Herşey eşimle aramızda güzelken bu konular çok huzurumuzu kaçırdı,çok küslükler yaşadık hala daha etkisindeyiz…
Evlendikten sonra kadının mücadelesi zaten eşinin ailesi ile çatışmaları ve kendini olduğu gibi kabüllerdirme mücadelesi başlıyor , zaten bu yıllar sürüyor
Evlilik zor sanat baba evine bemzemiyor

Bi gelişme oldu mu ? Ben araları okuyamadım da.
Bi gelişme oldu mu ? Ben araları okuyamadım da.
Herhangi bir gelişme olmadı eğer gelişme denecekse geniş aile olarak 100 kişi kadar bir iftar düzenlenecekmiş gelin falan demediler
Evlendikten sonra kadının mücadelesi zaten eşinin ailesi ile çatışmaları ve kendini olduğu gibi kabüllerdirme mücadelesi başlıyor , zaten bu yıllar sürüyor
Evlilik zor sanat baba evine bemzemiyor
o kadar haklısınız ki o kadar doğru ki…

En çok takıldığım ve okurken aşırı sinirlendiğim şey eşinin ailesinin kıyafetine karışması ne alama ya ! Yıl 2022 ! Benim eşim dahi kıyafetime karışmaz karışamaz! Ben eşimin ailesine giderken de yaz mevsimi ise mini şortlar elbiseler etekler croplar giyiyorum benim bir giyim tarzım var kendi babam kardeşim annem dahi karışmadı şimdiye dek karışamaz bu kabul edilemez bir şey buna saygı duymayın orta yolu bulmayın

Nerelisiniz acaba çok merak ettim ben konyalıyım ve sizin yazdığınız herşey burda böyle aksi olmaz olsada hoş görülmez gelin. eğer eşiniz tarafı Konyalı yada bu bölgeye yakınsa onlar da bu şekilde gördüğü ve sizi ayıplamasınlar diye kibarca ikaz etmişler kibarca kırılmadan kırmadan konuşun ve orta yol bulun bu dedikleriniz olmasa bizim burda gelinin ne saygısızlığı kalır nede fenaligi malasef 😔

Nerelisiniz acaba çok merak ettim ben konyalıyım ve sizin yazdığınız herşey burda böyle aksi olmaz olsada hoş görülmez gelin. eğer eşiniz tarafı Konyalı yada bu bölgeye yakınsa onlar da bu şekilde gördüğü ve sizi ayıplamasınlar diye kibarca ikaz etmişler kibarca kırılmadan kırmadan konuşun ve orta yol bulun bu dedikleriniz olmasa bizim burda gelinin ne saygısızlığı kalır nede fenaligi malasef 😔
O zaman tüm yurtta herkes öğrenecek kadınların kıyafetine karismamayi orta yol diye birşey yok bu konuda . Benim bedenime giyeceğim şeyi kimse secemez. "Saygısız " ve "fena " görülmek benim için onur olurdu . Bu arada bende öyle goruluyorum size karşı yazmadım bunları . Ha noluyor yüzüme kimse birşey diyemez arkamdan sallarsalar da hiç umrum değil

X