Eşimin ailesiyle başım dertte

ysgl26

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
525
843
34
Merhaba arkadaşlar canım çok sıkkın kafam çok karışık. Akıl almaya geldim. Bundan 2 yıl önce eşimin annesiyle ciddi bir tartışma yaşadık. Bebeğim olmuyor diye eşime beni boşamasını söyleyen mesajlarını yakaladım telefonda aradım tartıştık eşimle boşanma aşamasına geldik ben ailemin evine gittim falan filan. Neyse aradan bi kaç hafta geçti eşim o sırada askere gitti falan aramız bi şekilde düzeldi. Şuan çok ta mutluyuz şükğürler olsun. Fakat bu 2 yıllık süreçte kaynanam olacak kişi eşimi beni ve ailemi bütün sosyal medyadan engellediği gibi asla arayıp sormadılar eşimi bile aramadılar(buna görümcem de dahil ki onunla tartışmamız bike olmadı)ara sıra eşime sadece mesaj yoluyla o karıyı boşamazsan senin gibi biri yok bizim için falan tarzı yazışmalar yaptılar. neyse 2 yıl sınra dün hiç bişey olmamış gibi eşimi aramışlar görümcemi istemeye geleceklermiş te bu küslük fazla uzamış ta barışmak istemişler falan. Eşim de beni ve annemi aramalarını ve özür dilemelerini söylemiş. Bizi aradı bunlar özürler kıyametler. Ben de ağzıma geleni söyledim. El içine çıkacaksınız da bizi soracak millet ondan aradığınızı biliyorum dedim. Kendi hatanız olmasına rağmen beni sildiniz evladınızı bile aramadınız 2 yıl oldu şimdi de aklınıza geldik mecbur kalmasanız yine aramazdını dedim.benden eskisi gibi samimiyet beklemeyin artık dedim resmiyetinizi saygınızı koruyun dedim. Eşim de özür dilediler utançlarından sesleri titriyo konuşurken uzatma fazla samimi olma ama kırgınlık olmasın zaten senede 1 kez bayramdan bayrama görüşürüz diyo. Gerçekten zerre kadar içimden gelmiyo ne sözüne ne düğününe ne bayramına gitmek. O kadar soğudum o kadar kırgınlıklarım oldu ki. Asla affedemiyceğim ve uzun uzun anlatamayacağım çok şey oldu. Bi yandan eşime kıyamıyorum ne de olsa ailesi biri anası biri kardeşi 2 senedir yüzlerini görmedi seslerini bile duymadı benim yanımda olmak için. Ama bi yandan da kendime kıyamıyorum huylu huyundan vazgeçmez çünkü. Ne yapıcam bana bi akıl verin arkadaşlar gerçekten çok stresliyim eşime de yansıtıyorum ister istemez. Ben onların yaptıklarını tek tek yedircem onlara merak etme sen diyo wşim sürekli ama tatsızlık olmasını da istemiyorum. Çom arada kaldım. Ne kadar uzak o kadar iyiydiler ama. İçim almıyo gerçektwn hiç.bişey olmamış gibi biri yengecim biri canım kızım diye mesaj atıyorlar ama cevap bile vermek gelmiyo içimden

Bir kere eş ailesiyle sorun yaşamayan üç kişi falan anca vardır yalnız değilsiniz üzülmeyin.
Zor şeyler yaşamışsınız, haklısınız ama belki de pişman olmuşlardır gerçekten? Sanırım beni özür dilemek için arasa biri bu şekilde terslemezdim.
Eşiniz 2 yıl konuşmaz, 3 yıl konuşmaz ama ailesini de silemez asla.
Yerinizde olsaydım özrü kabul eder, mecbur olmadıkça görüşmezdim.

Merhaba arkadaşlar canım çok sıkkın kafam çok karışık. Akıl almaya geldim. Bundan 2 yıl önce eşimin annesiyle ciddi bir tartışma yaşadık. Bebeğim olmuyor diye eşime beni boşamasını söyleyen mesajlarını yakaladım telefonda aradım tartıştık eşimle boşanma aşamasına geldik ben ailemin evine gittim falan filan. Neyse aradan bi kaç hafta geçti eşim o sırada askere gitti falan aramız bi şekilde düzeldi. Şuan çok ta mutluyuz şükğürler olsun. Fakat bu 2 yıllık süreçte kaynanam olacak kişi eşimi beni ve ailemi bütün sosyal medyadan engellediği gibi asla arayıp sormadılar eşimi bile aramadılar(buna görümcem de dahil ki onunla tartışmamız bike olmadı)ara sıra eşime sadece mesaj yoluyla o karıyı boşamazsan senin gibi biri yok bizim için falan tarzı yazışmalar yaptılar. neyse 2 yıl sınra dün hiç bişey olmamış gibi eşimi aramışlar görümcemi istemeye geleceklermiş te bu küslük fazla uzamış ta barışmak istemişler falan. Eşim de beni ve annemi aramalarını ve özür dilemelerini söylemiş. Bizi aradı bunlar özürler kıyametler. Ben de ağzıma geleni söyledim. El içine çıkacaksınız da bizi soracak millet ondan aradığınızı biliyorum dedim. Kendi hatanız olmasına rağmen beni sildiniz evladınızı bile aramadınız 2 yıl oldu şimdi de aklınıza geldik mecbur kalmasanız yine aramazdını dedim.benden eskisi gibi samimiyet beklemeyin artık dedim resmiyetinizi saygınızı koruyun dedim. Eşim de özür dilediler utançlarından sesleri titriyo konuşurken uzatma fazla samimi olma ama kırgınlık olmasın zaten senede 1 kez bayramdan bayrama görüşürüz diyo. Gerçekten zerre kadar içimden gelmiyo ne sözüne ne düğününe ne bayramına gitmek. O kadar soğudum o kadar kırgınlıklarım oldu ki. Asla affedemiyceğim ve uzun uzun anlatamayacağım çok şey oldu. Bi yandan eşime kıyamıyorum ne de olsa ailesi biri anası biri kardeşi 2 senedir yüzlerini görmedi seslerini bile duymadı benim yanımda olmak için. Ama bi yandan da kendime kıyamıyorum huylu huyundan vazgeçmez çünkü. Ne yapıcam bana bi akıl verin arkadaşlar gerçekten çok stresliyim eşime de yansıtıyorum ister istemez. Ben onların yaptıklarını tek tek yedircem onlara merak etme sen diyo wşim sürekli ama tatsızlık olmasını da istemiyorum. Çom arada kaldım. Ne kadar uzak o kadar iyiydiler ama. İçim almıyo gerçektwn hiç.bişey olmamış gibi biri yengecim biri canım kızım diye mesaj atıyorlar ama cevap bile vermek gelmiyo içimden
Eşiniz de sizin yanınızdaymış. Şimdi özür diledikleri için siz ne derseniz haksız duruma düşersiniz eşinizin gözünde o yüzden mesafenizi koyun samimi olmayın yeter. Zaten içinizdekileri de söylemisiniz KVye

yerinde olsam sırf utansınlar diye özrü kabul eder yapmam gerekeni yaparım ama mesafemi kor çokta görüşmezdim eşinin annesi silemez

Eşinize iğrenç bir şart koşulmuş ama o sizi seçmiş! "Ben onların yaptıklarını tek tek yedircem onlara merak etme sen" diyorsa eşiniz, buna inanırdım yerinizde olsam.. El gibi gidin köşeye oturun ve hiç bir şeye karışmayın. Eden bulur..

bak allah sana çok güzel bir fırsat vermiş , sende onu çok güzel kullanmışsın içindekileri söylemişsin ,

evet eşinin hatırı için bu gün yanlarında olacaksın ama sende 2 dene fazla asla bir araya gelmeyeceksin , ( ramazan ve kurban bayramı )

şuan eşinin yanında olmazsan onlara fırsat vermiş olursun ,

olman gerekne yerde ol ve hiç muhatap olma kimseyle

Zor durum ama empati kurdugumda benden yaşca büyük (eşimin annesi üstelik )birinin özrünü kabul ederdim ama eşimin hatirina.Resmi yerlerde ve bayramda vs görüşürdüm ama cook mesafeli olarak.Bu da kendi hatrima.Zamaninda benim kv de agiza alinmayacak laflari söylemisti yüzüme hic hak etmedigim halde ve özür vs hic dilemediler.Hep icimde ama mesafeli davraniyorum yillardir.Siz de öyle yapin,kalitesiz insanlari degistiremezsiniz.

Su kocaya da yapılmaz ki.
Git yüzük takılsın geri gel sonra bayramdaaaaan bayrama

Eşiniz bu süreçte sizin yanınızda durmuş siz de durun . Madem özür dilemişler sizde söylenmesi gereken her şeyi söylemişsiniz gidin ama mesafeli durun. Misafir gibi gidin ve dönün mesajlarına fln cvp vermezsiniz olur biter bayramdan bayrama bundan sonra dersiniz konu kapanır Eşiniz ister konussun ister konuşmasın ama kimseye koz vermeyin mesafe ve sınır iyidir ..

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Top sende ister gol at, ister taca at..

Rahmetli babam, beni istemeye geldiklerinde demisti ki" abisi yengesi kardesi vb gelmediyse bir huzursuzluk vardir aile içinde, uzak dur" eskiler biliyor ya...
Aynen onlar da o sebepten özür dilediler zaten. Millet sormayacak mı hani oğlan hani gelin nerde diye

arkadaslar kalk gıt ,ozur dılemısler, esın yanında ne yapabılırler dıyorsunuz da...
nısan ıle bıtmıyor kı sımdı konu sahıbı yuz verırse suna ıhtıyac var ele karısıyoruz, gıdıp gelmeler yemege cagırmalar, zıyaretler bayramlar pıknıkler coluk cocuk derken bır bakmıssınız 6ay sonra konu sahıbı pancar motoru takılmıs gıbı kaynana evınde gelene gıdene kosusturuyor habıre mısafır agırlıyor olacak ustelık mısafır gıbı oturursa o kadar ozur dıledık su surata bak daha ne yapalım oglusum dıye aglayacaklar esını dolduracaklar

nıyetlerı gercekten ozur dılemek olsa hatayı telafı olsa bunca zaman neredelerdı sırf dünürler sormasınlar dıye edılen özurun bır anlamı yok hala bencıllık hadsızlık akıyor paçalarından konu sahıbı bu fırsatla ıcınden gelen herseyı soylemıs olabılır ama bu yasanılan seyı hala ne nıyetle adım attıklarını unutturmaz

bazı seylerın affı yoktur

zamanında dusunselerdı o beyıncıklerıyle .

arkadaslar kalk gıt ozur dılemısler esınız yanınızda ne yapabılırler dıyorsunuz da
nısan ıle bıtmıyor sımdı konu sahıbı yuz verırse suna ıhtıyac var ele karısıyoruz gıdıp gelmeler yemege cagırmalar zıyaretler bayramlar pıknıkler coluk cocuk derken bır bakmıssınız 6ay sonra konu sahıbı pancar motoru takılmıs gıbı kaynana evınde gelene gıdene kosusturuyor habıre mısafır agırlıyor olacak

nıyetlerı gercekten ozur dılemek olsa hatayı telafı olsa bunca zaman neredelerdı sırf dünürler sormasınlar dıye edılen özurun bır anlamı yok hala bencıllık hadsızlık akıyor paçalarından konu sahıbı bu fırsatla ıcınden gelen herseyı soylemıs olabılır ama bu yasanılan seyı hala ne nıyetle adım attıklarını unutturmaz

bazı seylerın affı yoktur

zamanında dusunselerdı o beyıncıklerıyle .
Yok canım çok şükür ki onlar denizlide yaşıyor biz eskişehirde. Zaten birbirimize bayılsak bile senede en fazla 2 defa görüşebiliriz o da gerçrkten bayramlarda. Kaldı ki dibimizde olsalar bile kimse kusura bakmasın koşturamam onların benim düğünüme 1 gram faydaları olmadı.evimde bi.iğneleri düğünümde 1 kuruş masrafları bile yok. El gibi geldiler kendi oğullarının düğünlerine bile. Ben de aynen öyle el gibi giderim kuaförlerde falan oyalanırım düğününde.

X