EŞİmin Ani Karar Değişikliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar merhaba
Bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum.
Biz ev almayı düşünüyoruz şu anda kira vermiyoruz ama ev bizim değil eşimin amcasının. Amca yurt dışında maddi durumu çok çok iyi ( 30/35 tane dairesi falan var) bize ev alana kadar oturun dedi allah razı olsun.
Bizde burda oturduğumuzu kâr sayarak biraz birikim yaptık düğünden Altınlar da var biraz üzerini de kredi çekip ev alalım dedik. Alacağimız Evi kiraya vereceğiz 3/4 yıl ben çalışmıyorum 2 çocuğumuz var büyüğü anaokuluna gidiyor şimdi size şöyle bir örnek vereceğim
Biz geçen gün bir ev bulduk 150 tl civarı ama ara katta kalıyor pek güneş almıyor bu Evi alırsak çok az bi kredi çekeriz çok borcumuz olmaz eşim konuyu babasına açtı onlarda az daha araştır acele etme gibi şeyler dedi ev alırsak 15 bin de onlar yardım edecek tapu masrafını karşılayacaklar. Eşim hemen Tamm dedi ev güz masrafı çok yok bi kö defa oldu bu olay ben hemen alalım diyorum eşim acele etme ev bi daha alınıyor diyo çok değişken şimdi küsüz ya sizce ben mi çok abartıyorum
Bence abartiyosunuz esiniz de ailesi de hakli hemen evmi alinir bence iyice arastirip bakin bi kere aliniyor sonucta

Ev alacak kadar birikimim yok yüklü bir miktar kredi çekeceğim
E tamam kira öder gibi ödersiniz evinizde otururken. Ya valla anlamıyorum ananız değil babanız değil ev alıp kiraya verip kredi öderken başkasının evinde bedavaya oturmaya çekinmiyor musunuz? Yüce gönüllülük yapmışlar oturun demişler ama bu kadarı da astarı komple kopartmak oluyor artık.

Gunes almiyor Ara kat bencede o evi almaya degmez
Ayrica sormadan gecemicem evin mevkisi neresi yani kucuk bi ilcemi kasabami

nasıl ev aldığınız halde amcanın evinde oturmaya devam edeceksiniz demeyeceğim demek ki kişilik ve ya karakter meselesi. ama eşiniz de ailesi de haklı. ev için madem yüklü kredi çekeceksiniz ve orada oturmaktan da rahatsız değilsiniz -hoş rahatsızım gibi bir şey demişsiniz ama rahatsızlık böyle olmaz- o halde içinize sinecek bir ev alın ki o kadar kredi çektiğinize değsin. en azından oradan çıkmaya karar verdiğinizde -verirseniz- yaşayacağınız bir yer olsun. yani ince eleyip, sık dokuyun. bizde düğün zamanı ev bulamadığımız için alel acele bir evi beğenip almıştık, şimdi değiştirmek için gün sayıyoruz

Ben geçen yıl ev aldım
İlanı internetten gördüm, sahibinden satılıktı. O sırada Başka şehirde yaşadığım için sadece fotoğraflarını gördüm. Telefonla konuştuk anlaştık krediye başvurduk kredi onaylanınca kalktık geldik tapuyu almaya. Öncce bankaya gittik kredi işlemlerini tamamladık sonra Tapudaki randevuya biraz zor yetiştik o yüzden randevudan önce 5 dk evi gördük arada :KK70:
Tapuya gittik evi aldık..

Ben bişey aklıma yatarsa hemen yaparım geciktirmem. Zaten biz evi aldıktan 2 hafta sonra düşük faizli kredi imkanı bitti. Evi aldıktan 1 ay sonra beklemediğim şekilde tayinim çıktı o şehre. (Tayin durumuma 3 sene daha varken erkenden çıktı bize de sürpriz oldu) sonuç olarak ben bir senedir aldığım evde oturuyorum.

İçinize sindiyse ona buna sormaya gerek yok masdi durımunuz belli, krediler belli, ev fiyatları belli, ekonomi belli.

Yalnız evi alıp kiraya vermek ama sizin hala amcanın evinde oturma fikri bence çok hoş değil. Madem ev alabilecek durumdasınız ya onda oturmalı ya da amcaya kira vermeye başlamalısınız.

Kızlar merhaba
Biz ev almayı düşünüyoruz şu anda kira vermiyoruz ama ev bizim değil eşimin amcasının. Amca yurt dışında maddi durumu çok çok iyi ( 30/35 tane dairesi falan var) bize ev alana kadar oturun dedi allah razı olsun.
Bizde burda oturduğumuzu kâr sayarak biraz birikim yaptık düğünden Altınlar da var biraz üzerini de kredi çekip ev alalım dedik. Alacağimız Evi kiraya vereceğiz 3/4 yıl ben çalışmıyorum 2 çocuğumuz var büyüğü anaokuluna gidiyor şimdi size şöyle bir örnek vereceğim
Biz geçen gün bir ev bulduk 150 tl civarı ama ara katta kalıyor pek güneş almıyor bu Evi alırsak çok az bi kredi çekeriz çok borcumuz olmaz eşim konuyu babasına açtı onlarda az daha araştır acele etme gibi şeyler dedi ev alırsak 15 bin de onlar yardım edecek tapu masrafını karşılayacaklar. Eşim hemen Tamm dedi ev güz masrafı çok yok bi kö defa oldu bu olay ben hemen alalım diyorum eşim acele etme ev bi daha alınıyor diyo çok değişken şimdi küsüz ya sizce ben mi çok abartıyorum
Hangi şehirdesiniz acaba,150 bine ev diyince merak ettim😁

Yani 150 bin tl ye nerede ev alıyorsunuz?Çok uygunmuş ev.Zaten kira vermiyorsunuz şu an.Biraz daha birikim yapıp daha güzel bir ev mi alsanız.

İyi niyeti suistimal eden baba tarafı tam olarak siz oluyorsunuz sanırım. amcayi babama çok benzettim biz çok soyleniyoruz elimizden birşey gelmeesede hak hukuk işleri giriyor araya. İyi niyeti suistimal etmeye gerek yok bence herkes kendi emeginde otursun.

Kızlar merhaba
Eğer parayı harcarız demiyorsanız acele etmeye gerek yok bence de. Daha güzel yerler çıkabilir.sonradan pişman olmayın 3 kuruş fazla olsun ikinizinde içine sinen ev olsun.
Ama aynı benim anam ya bir şeye karar verir biri bi laf söyler aynında vazgeçer 😂
Çok şükür o konuda eşimden şanslıyım bir iş yaparken asla ailesine sormaz. Biz ev aldık tapuyu her şeyi hallettik öyle haber verdik ev aldık diye. Hiç kimseden akıl almayız 😇

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X