Eşimin anneme yaptığı bu saygısızlığı hazmedemiyorum...

Erkek kısmı kendine bakmasında beceriksiz annelerde zaten kendine muhtaç olan çocuklar yetiştiriyor , kadınların suçu umarım gelecek nesil farklı olur bizde erkek kardeşim pkula gedene kadar ayakbağını bağlardık hep annemin sorumsuz ve şımarık yetiştirmesinden dolayı babamında erkek evladı düşkünlüğünden her kız doğurduğunda annemi ve nenemi ağlatmış , ama erkek kardeşim babamın isyankar tavrından dolayı en son erkek oldu ama hasarlı zekasından dolayı çalışamıyor ,
Evet eşin saygısızlık etmiş ama annenin de 23 yasında koskoca adam için endişelenip durması bence cidden sinir bozucu, ben olsam ben de sinir olurdum. Ben hiç öyle el bebek gül bebek, yediği önünde yemediği arkasında olan erkek evlatların ailelerine ciddi anlamda faydası dokunduğuna şahit olmadım. Nerde böyle üstüne düşülen, hizmet edilen çocuk varsa genelde sorumsuz, asi, tembel, bi işin ucundan tutamayan insanlar oluyorlar. Senin anlattığın kardeş profili de ortada. Bizde de var bi tane böyle, tabi bu kadar saygısız değil ama tembel yani. 29 yaşına geldi hala okulu bitirmedi, uzattı da uzattı. 70 küsür yaşındaki babası sıcaklarda sokakta çalışır da eline haftalık verir. Geçen akşam telefonda bağırdı babasına, kaç gündür arıyorum açmıyorsun benim param yok diye. Dayım olur kendisi. Bir keresinde anneannemle tatile gitmiştim iki sene önce falan, anneannemin de aklı hep dayımda kaldı. Koskoca herif, anneannem yemek yapıp bırakmasına rağmen telefon açtı, açım ne zaman gelceksiniz diye ağladı telefonda. Zehir oldu tatilimiz, dönmek zorunda kaldık, 4 gün olmuştu. İki yumurta bile kıramaz, anneannem hala onun yemeğini hazırlar ayağına götürür. Bir de yemek seçer, beğenmez beyefendi. Babam da onu hiç sevmez, senin eşin de sevmiyormuş ya hani. İnsan cidden sinir oluyor çünkü bizim böyle sorumsuz ve tembel erkeklere ihtiyacımız yok, çocuklarınızı böyle yetiştirmeyin.

Evet eşin saygısızlık etmiş ama annenin de 23 yasında koskoca adam için endişelenip durması bence vid
Erkek kısmı kendine bakmasında beceriksiz annelerde zaten kendine muhtaç olan çocuklar yetiştiriyor , kadınların suçu umarım gelecek nesil farklı olur bizde erkek kardeşim pkula gedene kadar ayakbağını bağlardık hep annemin sorumsuz ve şımarık yetiştirmesinden dolayı babamında erkek evladı düşkünlüğünden her kız doğurduğunda annemi ve nenemi ağlatmış , ama erkek kardeşim babamın isyankar tavrından dolayı en son erkek oldu ama hasarlı zekasından dolayı çalışamıyor ,
Benim anneannem de oğlunu öyle şımartmış. Tek oğlu, bir de iki kızı var işte biri annem biri teyzem. Kızlarının ikisi de genç yaşta iş hayatı, evlilik falan derken hayatlarını kurmuşlar. Baba da yok bi de, düşünün, ayrılar, baba yıllarca görüşmemiş falan. Yani başında baba olmayan bir çocuk neye dayanarak bu kadar şımartılmış anlamadım. Anneannemde sürekli "o erkek, beceremez, o yapamaz, o ne anlar yemek hazırlamaktan" falan der. Kimse zaten ondan karnıyarık yemeği yapmasını beklemiyor ama insan domates peynirli ekmek arası da mı yapamaz? Yumurta da mı kıramaz? Dün dışarıdan yemek söyledik eve, bugün de böyle olsun dedik. Dayım odasında yiyecekti, ben siparişi getiren çocuğa parasını verdim, yemekleri aldım falan ellerim bayağı doldu, dayım da koridora gelmişti kapının önüne. Onun içeceğini verdim elim çok dolu olduğu için, yemekleri mutfağa bıraktım. Bi baksam dayım odasına gitmiş yerleşiyor, e yemeğini almadı? Bekliyor ben getireyim diye. Anneannem alıştırmış ama ben bakmam kimsenin gözünün yaşına. Aldım bizim yemeği, dayıma da seslendim seninki mutfakta gel al diye. Tıpış tıpış geldi aldı. Her şeyi ayağına bekliyor ve kendisi bütün gün bilgisayar başında, yatar. Ne var ya alt tarafı tenceredeki yemeği tabağına koyacaksın, çatal kaşığını ayarlayacaksın, bu yani. Anneannem resmen alıştırmış her şeyini ayağına götürüyor. Bu aralar anneannemle dayımın arası bozuk aynı evde olmalarına rağmen, yine de anneannem yemeğini ayağına götürüyor. Geçen gün bişey oldu dayım anneannemi kızdırdı, anneannem de diyor ki "ben sana hizmetçi gibi yemek taşıyorum, eline sağlık bile demiyorsun, teşekkür bile etmiyorsun" Yani ben bu kadar şımartılıp da ailesine faydası dokunan bir erkek görmedim hayatımda, hepsi tembel ve sorumsuz oluyor. Erkek çocuklarını anneleri lütfen artık prens gibi yetiştirmesinler. Kız çocuklarına daha 10 yaşında ev işi öğreten annelerin suçu bu erkek çocukları. Çocuk okuldan gelince yemeğini kendisi hazırlasın, odasını dağıttıysa toplasın... Ver eline toz bezi odasının tozunu alsın mesela haftada bir. Üstünden çıkanı kirliliğe atmayı öğrensin, giysilerini katlayıp dolabına yerleştirmeyi öğrensin... Su içtiği bardağı mutfağa götürsün, gerekirse yıkasın. Bir erkekten mükemmel ütü, yemek, temizlik yapmasını bekleyen pek yoktur zaten ama en azından varlığı ile yük olmasın ve kimseyi hizmetçi gibi görmesin.

Kusura bakmayın da siz eşinizin yanında annenize o şekilde laf söylerseniz o da cesaret bulup yapar bunu, siz yüz vermişsiniz işte, onun yanında kadına söylene söylene eşinizi de doldurmuşsunuz sonra da anlamadım diyorsunuz, buraya yazdığınız gibi bizi düşünen yok vs kimbilir neler dediniz eşinize de
Bunu bir de o komşunun yanında yapmanız/yapması hiç olmamış yani, anne o, evladını atamaz satamaz, çocuk sorunlu o yüzden düşünüyor, evladını düşündü diye suçlu mu oldu ? Siz saygıda kusur etmeseydiniz eşiniz de saygı duyardı
Ne eşinizin yanında annenizle ilgili kötü yorum yapın ne de annenizin yanında eşinizle ilgili kötü yorum yapın, sonra böyle oluyor işte

Annemin haksız tarafları çok fazla. Annesine arsız diye şu yüzden demişti.. Annem çok hastaydı bi keresinde yatak döşek yatıyordu bizim de o gün çarşı da çok işimiz vardı ve kısa süreliğine gelmiştk o zaman memlekete ve eşim ile başbaşa yemek yiyecektik bizi aradılar eşimin ailesi hadi gelin dedi bize benim annemin evine gelmişler biz buradayız gelin diye çağırı. eşim de biz yemek yiyeceğiz dedi kvalidede burada yeriz dedi. Annem hasta hali kötü kadının yemek yapacak hali yok köyden gelip karıları acıkana kadar çarşıda işlerini yapıyorlar acıkınca bize gelip yemek yiyorlar alıştırmış annemde hep ve kadın hastayken de yemek bekliyor. hiç kalkıp yardım da etmiyor. kadında sesini çıkaramamış yemek yapmaya kalkmış. bizim de yemek yeme planı bozuldu. eşime dedim annem hasta paket yaptıralım bir şey dedim tamam dedi., sonra kv de yi aradı biz paket bir şey yaptırcaz dedi hemen kv para harcamayın annesi yapıyor yemek başladı çok tan yapmaya dedi... sonra biz eve geldik bende yardım ettim ama annem çoğu işi yapmış biz gelene kadar hasta halinle... tam sofraya koyduk kadın zar zor tam oturdu yemek yemeye oturur oturmaz turşu varmı diye sordu ben kalktım ama annem de kalktı tursuyu kendi koymak istedi bana mutfakta kadın ne kadar arsız biri demi dedi gözümün içine bakarak bende evet dedim o sırada eşim de bir şey almak için mutfağa gelmiş ve duymuş annesi gidince söyledi bende annen hasta haliyle kadından yemek beklemeseymiş dedim o gün kv ye bende kızmışştım annemin söylediği lafa takılmadım ama keşke demeseydi bi an sinirle söyledi sanırım tam da eşim duydu... Annemin de çok suçlu tarafları var ben annemi ağlarken görünce dayanamadım bende anne olacağım kendimi onun yerine koydum bi an dayanamadım acı çekmesine o yüzden eşime çok kızmıştım ama konuma yazılan yorumları okuyunca annemin de hatalarını daha bir farkettim eşime karşı fazla ön yargılı olduğumu anladım

annenin kvalidene arsız demesini haklı buluyor olabilirsin ama ne olursa olsun eşinin bunu duyması çok üzücü ve kaldırmak zorunda değil. adam da içine atmış hakl olarak. annen direk yemek hazırlayamayacağını belirtebilirdi ayrıca bunca olay olmazdu. her şekilde anneni haklı görmek istiyorsun ama ben bu konuda da öncekinde de eşini haklı buldum kusura bakma. annene patlaması yanlış ama sebeplerini düşünürsen hak vereceksin. annen de ortalığı idare etmeyi hiç bilmiyor ayrıca.

Evet eşin saygısızlık etmiş ama annenin de 23 yasında koskoca adam için endişelenip durması bence vid

Benim anneannem de oğlunu öyle şımartmış. Tek oğlu, bir de iki kızı var işte biri annem biri teyzem. Kızlarının ikisi de genç yaşta iş hayatı, evlilik falan derken hayatlarını kurmuşlar. Baba da yok bi de, düşünün, ayrılar, baba yıllarca görüşmemiş falan. Yani başında baba olmayan bir çocuk neye dayanarak bu kadar şımartılmış anlamadım. Anneannemde sürekli "o erkek, beceremez, o yapamaz, o ne anlar yemek hazırlamaktan" falan der. Kimse zaten ondan karnıyarık yemeği yapmasını beklemiyor ama insan domates peynirli ekmek arası da mı yapamaz? Yumurta da mı kıramaz? Dün dışarıdan yemek söyledik eve, bugün de böyle olsun dedik. Dayım odasında yiyecekti, ben siparişi getiren çocuğa parasını verdim, yemekleri aldım falan ellerim bayağı doldu, dayım da koridora gelmişti kapının önüne. Onun içeceğini verdim elim çok dolu olduğu için, yemekleri mutfağa bıraktım. Bi baksam dayım odasına gitmiş yerleşiyor, e yemeğini almadı? Bekliyor ben getireyim diye. Anneannem alıştırmış ama ben bakmam kimsenin gözünün yaşına. Aldım bizim yemeği, dayıma da seslendim seninki mutfakta gel al diye. Tıpış tıpış geldi aldı. Her şeyi ayağına bekliyor ve kendisi bütün gün bilgisayar başında, yatar. Ne var ya alt tarafı tenceredeki yemeği tabağına koyacaksın, çatal kaşığını ayarlayacaksın, bu yani. Anneannem resmen alıştırmış her şeyini ayağına götürüyor. Bu aralar anneannemle dayımın arası bozuk aynı evde olmalarına rağmen, yine de anneannem yemeğini ayağına götürüyor. Geçen gün bişey oldu dayım anneannemi kızdırdı, anneannem de diyor ki "ben sana hizmetçi gibi yemek taşıyorum, eline sağlık bile demiyorsun, teşekkür bile etmiyorsun" Yani ben bu kadar şımartılıp da ailesine faydası dokunan bir erkek görmedim hayatımda, hepsi tembel ve sorumsuz oluyor. Erkek çocuklarını anneleri lütfen artık prens gibi yetiştirmesinler. Kız çocuklarına daha 10 yaşında ev işi öğreten annelerin suçu bu erkek çocukları. Çocuk okuldan gelince yemeğini kendisi hazırlasın, odasını dağıttıysa toplasın... Ver eline toz bezi odasının tozunu alsın mesela haftada bir. Üstünden çıkanı kirliliğe atmayı öğrensin, giysilerini katlayıp dolabına yerleştirmeyi öğrensin... Su içtiği bardağı mutfağa götürsün, gerekirse yıkasın. Bir erkekten mükemmel ütü, yemek, temizlik yapmasını bekleyen pek yoktur zaten ama en azından varlığı ile yük olmasın ve kimseyi hizmetçi gibi görmesin.

ayrıca bu yazının altına imzamı atarım! ben bunları söyleyince çevremde haklısın diyen kimseyi de duymadım gerçi kendi ailem dahil.

ayrıca bu yazının altına imzamı atarım! ben bunları söyleyince çevremde haklısın diyen kimseyi de duymadım gerçi kendi ailem dahil.
Yok, vermezler. Ben de kaç kere söyledim, biz her işimizi kendimiz yapıyoruz o neden yapmıyor, gelsin alsın ayakları var sonuçta, neden yemeğini önüne götürüyorsun dediğim zaman anneannemden aldığım cevap, erkek o beceremez, yapamaz, edemez oluyor. Erkekler yatsınlar her işi kızlar yapsın, yok valla öyle dünya.

Biraz uzun yazacağım.Ama olaya biraz farklı bir açıdan bakmanızı istiyorum.
"Damat beyin annesi, diğer bekar çocuğuna çok düşkün,yetişkin gibi sorumluluk üstlenmesini aklına bile getiremiyor sanki 3 yaşındaki çocuğa kendi kendini geçindir demişiz gibi tühleniyor vahlanıyor,gelininin evinde bile tühlenip duruyor.Oğlunun dertleri olduğu halde gelini gebe olduğu halde diğer çocuğa daha düşkün davranıyor ama damat bey de bunu kanıksamış.O da kardeşine yetişkin bir birey gözüyle anca bakabiliyor.Anne biraz da kendini düşün babamı düşün diye uyarsa da azar yiyor.
Gelin hanım da gebeyken sıkıntılıyken evlerinde kalmakta olan kayınvalidesinin yine tühlenip vahlanmasına cinleniyor (evet bir yabancının yanında kendini tutabilir bir iki saat bekleyebilirdi bu kısım mazur görülemez) ve kayınvalideye patlıyor.Kızımız çok dolmuş çünkü geçmişte de ailesine laf söylenmiş ve kaynı/görümcesi geçmişte bir sürü kabahat işlemiş,kaba insanlar.Kaynanaya o zamana kadar içine attıklarını sayıyor sayıştırıyor.Kayınvalide fenalaşıyor ağlıyor.Eşi kadını evden kovuyor."
Bakın konu bu şekilde olsaydı o damat dibine kadar haksız bulunurdu.O kaynana kesin numaradan ağlamış fenalaşmış denirdi.hatta ne işi vardı sıkıntılı bir dönemde kalmaya gelinir mi denirdi.O kayın/görümce yerin dibine sokulurdu.Patlayan gelin haklı ve yerinde bir tepki vermiş denirdi.Ve onu evden kovduğu için adam suçlu bulunur "direk boşa bence cınım :/ " yorumlarından geçilmezdi. Sırf KKda açılan konulara değil hayata biraz böyle aynadan bakmayı deneyin bence

Tam 1 yıllık evliyim kızlar. Eşim normalde iyi niyetli bir insandır çabuk parlar çabuk söner... Ama hiç böyle bir şey yapmamıştı... :KK43: Olayı başından anlatayım:KK61::KK61:

Yaklaşık 1 ay önce Muğla ya memlekete tatile gittik. Annemde bizimle geldi. Annemin evinde kalıyorduk bazen :KK51: bazen kayınvalidemlerde.. O aralar eşimin bir sıkıntısı bir derdi vardı aşamadığı.... Kafaya taktığı.... Sürekli dalgın, stresli.. Eşim çok evhamlı biridir biraz o yüzden de çok taktı taktığı konuya... Balkona oturup sürekli dalıp gidiyordu kafaya taktığı şey yüzünden.. Psikatriste gidelim dedim gitmiyor sonra arkadaşından duyduğu bi hap aldı eczaneden paxera diye.. sürekli onu atıyor. Doktor tavsiyesi olmadan içme diyorum içiyor. Benden 6 yaş küçük erkek kardeşim var annem ona çok düşkündür. Bana da düşkündü ama evlenince ben bana düşkünlüğü azaldı sanırım evlendim yolumu tuttum diye .. kardeşimin hayatı düzene girmedi diye onu daha çok düşünüyor. Ona ev almak istiyor evlenince kiralarda sürünmesin diye.. Bizim memlekette erkeğe ev sorulur evlenirken o mantıkla hep ev alma derdinde. Tapusu benim üstüme olur diyor. Bu evde senin olur diyor bana aldığımız da kardeşinin. Sürekli bizleri düşünür annem ama tabi kardeşimi daha çok düşünür oldu son zamanlarda... Memlekette ki evi kiraya vermek için bizimle gelmişti annem hem bazı işleri halletmek için bizimle geldi.. Evden uzak kaldığı için aklı evde kaldı sürekli :KK14: Acaba işe gidebildi mi acaba şöyle yapabildi mi... sürekli onu düşünür... Yanında babam var. 23 yaşında bu çocuk askere gidip geldi niye merak ediyorsun bırak biraz sorumluluk almayı öğrensin Allah korusun yarın başına bir şey gelse sana bir şey olsa bu çocuk ne yapacak bırak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin diyorum beni azarlıyor sen de ana olunca anlarsın vs diyor... zaten kardeşim çok sorumsuz biridir evde yemekleri herşeyi yapan babamdır biz yokken kardeşim hiç bir iş yapmaz işten gelip pc başına geçer. Sen esas babama üzül adam bu yaşta işten gelip ev işi yapıyor diyorum yine kızıyor:KK12:Bu çocuk okumadı hep ailemi maddi ve manevi zarara çok uğrattı anneme el kaldırdığı zamanlar oldu... babama anneme emir verir asi davranır sürekli ve eşim kardeşimin bu tavarlarını hiç sevmiyor hala onu düşünüp beni azarladğı için anneme sinir olmuş olsa gerek ki... :KK42:Balkonda yine düşünceli düşünceli otururken annem de içer de komşu vardı memlekete geldiğimizi duymuş ziyarete gelmiş. (annem normalde o kadını hiç sevmez benim vakti ile çok dedikodumu etmişti ve çok fesat biridir) işte o kadın varken annem yine kardeşimi düşünerek ahh ahh ne yaptı acaba ben olmadan rezil olmuşlardır aklım hep onlarda oğlum yazık işe gidebiliyor mu falan gibi söylenmeye başladı gene ve ben anne düşünme sen babamı düşün kardeşimin kahrını çeken o dedim ve beni azarladı :KK43: eşim de bir hışım ile balkondan kalkıp anneme söylenmeye başladı bu çocuk sizi mahkemelik etti başınıza türlü işler aştı size el kaldırdı her türlü saygısızlik yaptı hala onu düşünüyorsun dedi. Biraz da kızını düşün bizi düşün ne derdimiz var bizim diye dedi :KK43: hiç anneme laf söyleme huyu yoktu nasıl yaptı anlamadım. Bi kere annem eşimin annesi için arsiz demişti gerçekten de arsiz biraz kayın Validem ama yüzüne demedi bana söylerken eşim kulak misafiri olmuştu o lafı içine atmış komşu kadının yanında başladı anneme söylenmeye. "Sen herkesin arkasindan konuşuyorsun çok dedikoducusun anneme de arsiz dedin sen" dedi :KK43: sonra kadına da dedi ki "senin hakkında da fesat dedi sürekli onun bunun arkasından konuşuyor diyor" dedi :KK43: kafayı yemiş gibiydi. Bunları söylerken bağırıyordu bütün apartman duydu.. Sanki canavar oldu sesi çok yükseldi... Annemi de sevmediği dedikoducu kadının yanında rezil etmiş oldu :KK43: annem fenalasti :KK43: ağlama krizine girdi. Kadın bayıldı. Bende defol deyip kovdum eşimi o an ki sinirle evden. Bende saatlerce ağladım :KK43: şok oldum :KK43: annem onun için çok fedakarlık yapardi :KK43: çok iyi davranırdi :KK43: mesela eşim balık yemez biz balık yerken gider ona kıyma alip köfte yapar :KK43: köfte çok seviyor diye :KK43: Evimi temizler her isime koşar. Daha onun ailesi benim evime bile gelmedi. Tatil de memlekete gidince onların evine gidince KayınValide 4 kez kaldım onlar da toplam ve gittiğim o 4 gün boyunca aynı yemeği koydu önüme :KK43: gelinm gelmiş hem hamile diye hiç özel bi hazırlık yapmaz sevmediğim sebze yemeklerini koyar önüme :KK43: kahvaltı da soğanlı patates yapar domates ve çay :KK43: peynir zeytin yumurta birsey koymaz aç kalırım :KK43: Bunlar söylenmez ama insana dokunuyor maalesef :KK43: ama annem bize her zaman sevdiğimiz şeyleri yapar bizi de çok düşünür kardeşimi de düşünür ama en az kardeşim kadar beni de düşünür :KK43: Sanırım ben evlendim diye beni değil kardeşimi bu aralar fazla düşünüyor. Eşimin sıkıntısı için annemde çok üzüldü üzülüyordu hatta eşimin ailesi bile hiç kafaya takmıyor eşimin sıkıntısını hiç annesi önemsemiyor annem onun annesinden daha fazla önemsiyor ama eşim ne yaptı abartti olayı ve anneme mahallenin en dedikoducu kadının önünde laf söyledi rezil etti. Tamam hatalı davranışları olabilir ama bu şekilde içinde tutup böyle bi ortam da patlak vermemesi gerekirdi. Eşimi o gün gerçekten yanlış tanıdığımı anladım. Gözümde değeri sıfır oldu :KK43: işte evden kovdum diye gitmişti geri geldi 15 dakka sonra Kadın gittikten sonra. bana sarıldı Özür diledi :KK43: bu aralar sıkıntım var kendimde değilim istemeden oldu dedi Özür diledi bende benden değil annem den dile dedim. Gitti annemden Özür diledi önüne eğilerek :KK43: ama annem kendinde değildi. Annem uyudu :KK43: sahile gidelim dedi benle konuştu Özürler diledi. Ama ben onu affedemiyorum bi türlü :KK43: aklımdan çıkmıyor yaptığı :KK43: üzerinden 15 gün geçti ama olmuyor sevgim azaldı ona karşı :KK43: çünkü annem onu affetmedi hala. O günden sonra konuşmaya başladılar tekrar normal gibi oldu araları ama annem içimden çıkmadı gözümde bitti artık eskisi gibi değilim ona karşı diyor her gün bunu söylüyor kadının içine çok oturmuş :KK43: şimdi biz annem ile geri geldik memleketten. Annemler de burada bana yakın yaşıyor. Eşim kaldı 10 gün sonra gelecek ninesi rahatsız diye. Normalde onsuz bir gün zor geçerdi şu an onun yokluğu hiç üzmüyo beni :KK43:( sizce ben ne yapayım ayrılmayı bile düşünüyorum ama kafam çok karışık :KK43:

Valla okuyacaktimda kocam kafasina gore ilac aldin yazmissin hic devamini okumadim bile. Boyle kafasiz adamdan hersey beklenir. yil olmus 2016 neyin kafasiyla bu ilaclari recetesiz satarlar insanlarda neyin kafasiyla doktora danismadan alir anlamiyorum.

burada haksız olan sizsiniz

annenizde hiçbir hata görmedim her anne gibi çocuğu 7 yaşında da olsa 70 yaşında da olsa çocuğunu düşünüyor
bence siz hamilelikten ilgi alaka sizde olsun istiyorsunuz ve anneniz kardeşinizi düşündükçe sanki sizi hiç düşünmüyor gibi düşünüyorsunuz
ayrıca bir kere söylersin tamam ama kadına her defasında babamı düşün denilir mi ya ?
sizin yüzünüzden ortam gerilmiş

bir kere birşey de uyar tamam ama kadın çocuğunu düşünüyor diye üst üste uyarılmaz size ne ? ha babanı düşünmüş ha kardeşini ne farkeder? birini fazla düşününce diğerine tokmak mı sallanıyor?
çok abartmışsınız kim kimi düşünrse düşün kadın kötü de olsa çocuğunu düşünmesi normal

çocuğu söz konusuysa hiçbir kadın çocuğu ne yaparsa yapsın üst üste uyarılmaz çocuğunu çok düşünme diye

Kadina dedikoducu diyorsunuz ama gorusuyorsunuz kocaaa konuda buna takildim
Esiniz pekte haksiz degil belliki ciddi bir derdi var adamin yaninda her dakika yakinmak nedir anneniz kardesinizin basina gitsin bence herkes rahatlasin
Kayinvalidenize arsiz demenize bisey demicem ama esinizin bunu duymasi buyuk ayip
Benim gibi icine atanlar bigun biyerde patlar benimde bazen az kaliyor hissediyorum

Kusura bakma ama bumu paxera yapmış olabilir... bi iki defa benimde basima geldi ama anneme karşı degil coj sukur...

o ilaclar dozu yavas yavas artirilarak icilir cunku ilk 10 gun felab insani dahada tresli yapar. esinize kizabilirsiniz ama yoklugunu hissetmiyorum demk agir bence.hani varya kv ile tartidan grlinlere tavir alan ogullar sizde onun gibi olmussunuz . brlki adam cok bunaldi zatrn belli sinir krizi gecirmis.

Tam 1 yıllık evliyim kızlar. Eşim normalde iyi niyetli bir insandır çabuk parlar çabuk söner... Ama hiç böyle bir şey yapmamıştı... :KK43: Olayı başından anlatayım:KK61::KK61:

Yaklaşık 1 ay önce Muğla ya memlekete tatile gittik. Annemde bizimle geldi. Annemin evinde kalıyorduk bazen :KK51: bazen kayınvalidemlerde.. O aralar eşimin bir sıkıntısı bir derdi vardı aşamadığı.... Kafaya taktığı.... Sürekli dalgın, stresli.. Eşim çok evhamlı biridir biraz o yüzden de çok taktı taktığı konuya... Balkona oturup sürekli dalıp gidiyordu kafaya taktığı şey yüzünden.. Psikatriste gidelim dedim gitmiyor sonra arkadaşından duyduğu bi hap aldı eczaneden paxera diye.. sürekli onu atıyor. Doktor tavsiyesi olmadan içme diyorum içiyor. Benden 6 yaş küçük erkek kardeşim var annem ona çok düşkündür. Bana da düşkündü ama evlenince ben bana düşkünlüğü azaldı sanırım evlendim yolumu tuttum diye .. kardeşimin hayatı düzene girmedi diye onu daha çok düşünüyor. Ona ev almak istiyor evlenince kiralarda sürünmesin diye.. Bizim memlekette erkeğe ev sorulur evlenirken o mantıkla hep ev alma derdinde. Tapusu benim üstüme olur diyor. Bu evde senin olur diyor bana aldığımız da kardeşinin. Sürekli bizleri düşünür annem ama tabi kardeşimi daha çok düşünür oldu son zamanlarda... Memlekette ki evi kiraya vermek için bizimle gelmişti annem hem bazı işleri halletmek için bizimle geldi.. Evden uzak kaldığı için aklı evde kaldı sürekli :KK14: Acaba işe gidebildi mi acaba şöyle yapabildi mi... sürekli onu düşünür... Yanında babam var. 23 yaşında bu çocuk askere gidip geldi niye merak ediyorsun bırak biraz sorumluluk almayı öğrensin Allah korusun yarın başına bir şey gelse sana bir şey olsa bu çocuk ne yapacak bırak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin diyorum beni azarlıyor sen de ana olunca anlarsın vs diyor... zaten kardeşim çok sorumsuz biridir evde yemekleri herşeyi yapan babamdır biz yokken kardeşim hiç bir iş yapmaz işten gelip pc başına geçer. Sen esas babama üzül adam bu yaşta işten gelip ev işi yapıyor diyorum yine kızıyor:KK12:Bu çocuk okumadı hep ailemi maddi ve manevi zarara çok uğrattı anneme el kaldırdığı zamanlar oldu... babama anneme emir verir asi davranır sürekli ve eşim kardeşimin bu tavarlarını hiç sevmiyor hala onu düşünüp beni azarladğı için anneme sinir olmuş olsa gerek ki... :KK42:Balkonda yine düşünceli düşünceli otururken annem de içer de komşu vardı memlekete geldiğimizi duymuş ziyarete gelmiş. (annem normalde o kadını hiç sevmez benim vakti ile çok dedikodumu etmişti ve çok fesat biridir) işte o kadın varken annem yine kardeşimi düşünerek ahh ahh ne yaptı acaba ben olmadan rezil olmuşlardır aklım hep onlarda oğlum yazık işe gidebiliyor mu falan gibi söylenmeye başladı gene ve ben anne düşünme sen babamı düşün kardeşimin kahrını çeken o dedim ve beni azarladı :KK43: eşim de bir hışım ile balkondan kalkıp anneme söylenmeye başladı bu çocuk sizi mahkemelik etti başınıza türlü işler aştı size el kaldırdı her türlü saygısızlik yaptı hala onu düşünüyorsun dedi. Biraz da kızını düşün bizi düşün ne derdimiz var bizim diye dedi :KK43: hiç anneme laf söyleme huyu yoktu nasıl yaptı anlamadım. Bi kere annem eşimin annesi için arsiz demişti gerçekten de arsiz biraz kayın Validem ama yüzüne demedi bana söylerken eşim kulak misafiri olmuştu o lafı içine atmış komşu kadının yanında başladı anneme söylenmeye. "Sen herkesin arkasindan konuşuyorsun çok dedikoducusun anneme de arsiz dedin sen" dedi :KK43: sonra kadına da dedi ki "senin hakkında da fesat dedi sürekli onun bunun arkasından konuşuyor diyor" dedi :KK43: kafayı yemiş gibiydi. Bunları söylerken bağırıyordu bütün apartman duydu.. Sanki canavar oldu sesi çok yükseldi... Annemi de sevmediği dedikoducu kadının yanında rezil etmiş oldu :KK43: annem fenalasti :KK43: ağlama krizine girdi. Kadın bayıldı. Bende defol deyip kovdum eşimi o an ki sinirle evden. Bende saatlerce ağladım :KK43: şok oldum :KK43: annem onun için çok fedakarlık yapardi :KK43: çok iyi davranırdi :KK43: mesela eşim balık yemez biz balık yerken gider ona kıyma alip köfte yapar :KK43: köfte çok seviyor diye :KK43: Evimi temizler her isime koşar. Daha onun ailesi benim evime bile gelmedi. Tatil de memlekete gidince onların evine gidince KayınValide 4 kez kaldım onlar da toplam ve gittiğim o 4 gün boyunca aynı yemeği koydu önüme :KK43: gelinm gelmiş hem hamile diye hiç özel bi hazırlık yapmaz sevmediğim sebze yemeklerini koyar önüme :KK43: kahvaltı da soğanlı patates yapar domates ve çay :KK43: peynir zeytin yumurta birsey koymaz aç kalırım :KK43: Bunlar söylenmez ama insana dokunuyor maalesef :KK43: ama annem bize her zaman sevdiğimiz şeyleri yapar bizi de çok düşünür kardeşimi de düşünür ama en az kardeşim kadar beni de düşünür :KK43: Sanırım ben evlendim diye beni değil kardeşimi bu aralar fazla düşünüyor. Eşimin sıkıntısı için annemde çok üzüldü üzülüyordu hatta eşimin ailesi bile hiç kafaya takmıyor eşimin sıkıntısını hiç annesi önemsemiyor annem onun annesinden daha fazla önemsiyor ama eşim ne yaptı abartti olayı ve anneme mahallenin en dedikoducu kadının önünde laf söyledi rezil etti. Tamam hatalı davranışları olabilir ama bu şekilde içinde tutup böyle bi ortam da patlak vermemesi gerekirdi. Eşimi o gün gerçekten yanlış tanıdığımı anladım. Gözümde değeri sıfır oldu :KK43: işte evden kovdum diye gitmişti geri geldi 15 dakka sonra Kadın gittikten sonra. bana sarıldı Özür diledi :KK43: bu aralar sıkıntım var kendimde değilim istemeden oldu dedi Özür diledi bende benden değil annem den dile dedim. Gitti annemden Özür diledi önüne eğilerek :KK43: ama annem kendinde değildi. Annem uyudu :KK43: sahile gidelim dedi benle konuştu Özürler diledi. Ama ben onu affedemiyorum bi türlü :KK43: aklımdan çıkmıyor yaptığı :KK43: üzerinden 15 gün geçti ama olmuyor sevgim azaldı ona karşı :KK43: çünkü annem onu affetmedi hala. O günden sonra konuşmaya başladılar tekrar normal gibi oldu araları ama annem içimden çıkmadı gözümde bitti artık eskisi gibi değilim ona karşı diyor her gün bunu söylüyor kadının içine çok oturmuş :KK43: şimdi biz annem ile geri geldik memleketten. Annemler de burada bana yakın yaşıyor. Eşim kaldı 10 gün sonra gelecek ninesi rahatsız diye. Normalde onsuz bir gün zor geçerdi şu an onun yokluğu hiç üzmüyo beni :KK43:( sizce ben ne yapayım ayrılmayı bile düşünüyorum ama kafam çok karışık :KK43:

Yaklaşık 1 ay önce Muğla ya memlekete tatile gittik. Annemde bizimle geldi. Annemin evinde kalıyorduk bazen :KK51: bazen kayınvalidemlerde.. O aralar eşimin bir sıkıntısı bir derdi vardı aşamadığı.... Kafaya taktığı.... Sürekli dalgın, stresli.. Eşim çok evhamlı biridir biraz o yüzden de çok taktı taktığı konuya... Balkona oturup sürekli dalıp gidiyordu kafaya taktığı şey yüzünden.. Psikatriste gidelim dedim gitmiyor sonra arkadaşından duyduğu bi hap aldı eczaneden paxera diye.. sürekli onu atıyor. Doktor tavsiyesi olmadan içme diyorum içiyor. Benden 6 yaş küçük erkek kardeşim var annem ona çok düşkündür. Bana da düşkündü ama evlenince ben bana düşkünlüğü azaldı sanırım evlendim yolumu tuttum diye .. kardeşimin hayatı düzene girmedi diye onu daha çok düşünüyor. Ona ev almak istiyor evlenince kiralarda sürünmesin diye.. Bizim memlekette erkeğe ev sorulur evlenirken o mantıkla hep ev alma derdinde. Tapusu benim üstüme olur diyor. Bu evde senin olur diyor bana aldığımız da kardeşinin. Sürekli bizleri düşünür annem ama tabi kardeşimi daha çok düşünür oldu son zamanlarda... Memlekette ki evi kiraya vermek için bizimle gelmişti annem hem bazı işleri halletmek için bizimle geldi.. Evden uzak kaldığı için aklı evde kaldı sürekli :KK14: Acaba işe gidebildi mi acaba şöyle yapabildi mi... sürekli onu düşünür... Yanında babam var. 23 yaşında bu çocuk askere gidip geldi niye merak ediyorsun bırak biraz sorumluluk almayı öğrensin Allah korusun yarın başına bir şey gelse sana bir şey olsa bu çocuk ne yapacak bırak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin diyorum beni azarlıyor sen de ana olunca anlarsın vs diyor... zaten kardeşim çok sorumsuz biridir evde yemekleri herşeyi yapan babamdır biz yokken kardeşim hiç bir iş yapmaz işten gelip pc başına geçer. Sen esas babama üzül adam bu yaşta işten gelip ev işi yapıyor diyorum yine kızıyor:KK12:Bu çocuk okumadı hep ailemi maddi ve manevi zarara çok uğrattı anneme el kaldırdığı zamanlar oldu... babama anneme emir verir asi davranır sürekli ve eşim kardeşimin bu tavarlarını hiç sevmiyor hala onu düşünüp beni azarladğı için anneme sinir olmuş olsa gerek ki... :KK42:Balkonda yine düşünceli düşünceli otururken annem de içer de komşu vardı memlekete geldiğimizi duymuş ziyarete gelmiş. (annem normalde o kadını hiç sevmez benim vakti ile çok dedikodumu etmişti ve çok fesat biridir) işte o kadın varken annem yine kardeşimi düşünerek ahh ahh ne yaptı acaba ben olmadan rezil olmuşlardır aklım hep onlarda oğlum yazık işe gidebiliyor mu falan gibi söylenmeye başladı gene ve ben anne düşünme sen babamı düşün kardeşimin kahrını çeken o dedim ve beni azarladı :KK43: eşim de bir hışım ile balkondan kalkıp anneme söylenmeye başladı bu çocuk sizi mahkemelik etti başınıza türlü işler aştı size el kaldırdı her türlü saygısızlik yaptı hala onu düşünüyorsun dedi. Biraz da kızını düşün bizi düşün ne derdimiz var bizim diye dedi :KK43: hiç anneme laf söyleme huyu yoktu nasıl yaptı anlamadım. Bi kere annem eşimin annesi için arsiz demişti gerçekten de arsiz biraz kayın Validem ama yüzüne demedi bana söylerken eşim kulak misafiri olmuştu o lafı içine atmış komşu kadının yanında başladı anneme söylenmeye. "Sen herkesin arkasindan konuşuyorsun çok dedikoducusun anneme de arsiz dedin sen" dedi :KK43: sonra kadına da dedi ki "senin hakkında da fesat dedi sürekli onun bunun arkasından konuşuyor diyor" dedi :KK43: kafayı yemiş gibiydi. Bunları söylerken bağırıyordu bütün apartman duydu.. Sanki canavar oldu sesi çok yükseldi... Annemi de sevmediği dedikoducu kadının yanında rezil etmiş oldu :KK43: annem fenalasti :KK43: ağlama krizine girdi. Kadın bayıldı. Bende defol deyip kovdum eşimi o an ki sinirle evden. Bende saatlerce ağladım :KK43: şok oldum :KK43: annem onun için çok fedakarlık yapardi :KK43: çok iyi davranırdi :KK43: mesela eşim balık yemez biz balık yerken gider ona kıyma alip köfte yapar :KK43: köfte çok seviyor diye :KK43: Evimi temizler her isime koşar. Daha onun ailesi benim evime bile gelmedi. Tatil de memlekete gidince onların evine gidince KayınValide 4 kez kaldım onlar da toplam ve gittiğim o 4 gün boyunca aynı yemeği koydu önüme :KK43: gelinm gelmiş hem hamile diye hiç özel bi hazırlık yapmaz sevmediğim sebze yemeklerini koyar önüme :KK43: kahvaltı da soğanlı patates yapar domates ve çay :KK43: peynir zeytin yumurta birsey koymaz aç kalırım :K

X