Eşimin annende kal demesi

Pammikprensess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2016
1.304
866
27
Kızlar biz eşimle çok iyiyiz çok şükür birbirimizi seviyoruz da sayıyoruz da.Fakat her ailede bir patlak vardır ya,bizimkinde kayınbaba dan dolayı.Bizim keselerimiz bir ve çok zor oluyor önceki konumu bilen bilir belki özet geçeyim dedim bilmeyenler için.Esim yine babasıyla kavga etmiş ,etmiş diyorum çünkü ben annemdeyim.Annem mobilyalarını yeniliyor ve bende yardım ediyorum ona 2 aksamdir Burda kaldim,aslında dün gidicektim fakat eşim aradı ve babasıyla kavga ettiğini söyledi.Kavgalari da kp im eşimi arkadaşlarının yanında rencide etmiş.Orayida kısaca anlatayım.Esim ve kp altlı üstlü çalışıyorlar apartman gibi dusunun.Esimin arkadaşı koltuk yapmak istiyordu kendine ve yapacak yeri yok diye eşimin dükkanında yapmaya karar verdiler( esimde yardım ediyor ve bütün malzemeler eşimin arkadaşına ait) Kp çıkmış yukarıya.Siz napiyonuz gizli gizli demis.Esimde napcaz gizli gizli takım yapıyoruz görmüyor musun demis.Kp de benden izinsiz niye cagiriyon bunları hem takım yapacaksanız dükkanda parasını versin ozaman vs bir sürü sey,eşim ve yanında 2 arkadaşı vardi.En yakın arkadaşları onlar.Ve çocuk ikisinin önünde babasından azar isitip rezil oldu. Eşim beni dün akşam aradı ve napiyon dedi.Bende iyi hala işimiz bitmedi dedim ve akşam olmuştu.Esimde istersen bugünde kal dedi bende olur dedim hatta daha iyi olur dedim.Sonra ben ona bi sorunmu var dediğimde,babasıyla olan kavgasını anlattı.Bana hatta birkaç gün orda kalsana çok moralim bozuk yalnız kalmak istiyorum dedi.Bende saçmalama ya ne diyorsun sen dedim.Oda ya babamın çocuğu bile görmesini istemiyorum şimdi gelip isticek yüzünü dahi gormek istemiyorum dedi.(Evlerimiz karşı karşıya sayılır.) Evet hanımlar sizce neden bana böyle birkaç gün kal istersen dedi ben ona bişey yapmıyorum ki insan eşinin yanında huzur bulmazmi niye yalnız kalmak istiyor sizce ve napmaliyim.Teledondan yazdığım için yazım hatalarım olabilir veya noktalama isaretlerimde kusura bakmayin.

Kabul etmesi zor olsada, evet insan bazen eşini dahi görmek istemeye bilir.

Bunda bir art niyet aramamak lazım.

-sadece düşünmek istiyordur- (tek başına)

Bana hatta birkaç gün orda kalsana çok moralim bozuk yalnız kalmak istiyorum dedi.Bende saçmalama ya ne diyorsun sen dedim

İnsan hiç mi yalnız kalmak istemez? Hiç mi canı sıkkın, morali bozuk olamaz? Hepimiz insanız. Moralimiz bozulur, içimiz sıkılır, dertleniriz. O an eşini bile görmek istemeyebilir, yapayalnız kalmak isteyebilir insan. Bence eşiniz değil siz saçmalamışsınız.

Gururu kırılmış fazlasıyla. Açıklamasını da yapmış zaten, çocuğu görmek isteyecek babası ona tavır almak istiyor. Siz yanınıza çağırın gelmez mi?
Bir de böyle ortak is yaptığı sürece huzurunuz olmaz, bence artık ayrılmanın yoluna baksın.

Bana saçma geldi. Bence seni arayıp gelmeni istemeli , sana ihtiyacım var demeliydi. Çok rahatsiz sa babasından o gelsin yanına bi kaç gün kalın.

Eşin babasına tavır koymak istiyor, siz giderseniz bunu yapamayacak çocuktan dolayı. Destek olup dinleyin eşinizi derim. Hiç kuruntu yapıp aranızı bozmayın.
Aynen oyle..
Sebebi zaten soylemis kendisi, simdi burda biz "şundan dolayi yapmis/demis olabilir" desek buyuk ihtimal yanlis tahmin olacak.. Kendi kuruntularina kapilma; esine destek ol.. Bi msjla belirt ama, "aramak yaninda olmak isterim canin sıkkın oldugunda, ama yalniz kalmak iyi gelecekse elbette sorun olmaz benim icin.. Kendini dinlemen icin arayip sorup rahatsiz etmiycem, yanlis anlama olur mu' filan yaz ki, bu kez de o baska seyler dusunmesin..

İnsan hiç mi yalnız kalmak istemez? Hiç mi canı sıkkın, morali bozuk olamaz? Hepimiz insanız. Moralimiz bozulur, içimiz sıkılır, dertleniriz. O an eşini bile görmek istemeyebilir, yapayalnız kalmak isteyebilir insan. Bence eşiniz değil siz saçmalamışsınız.
Ben onun esiyim sıkıntılarını beraber çözmek istiyorum sacmaladigimida dusunmuyorum.tesekkurler yorumun için datluuuum

Gururu kırılmış fazlasıyla. Açıklamasını da yapmış zaten, çocuğu görmek isteyecek babası ona tavır almak istiyor. Siz yanınıza çağırın gelmez mi?
Bir de böyle ortak is yaptığı sürece huzurunuz olmaz, bence artık ayrılmanın yoluna baksın.
Gelmez.Ailemin yanımda rahat edemiyor kendi evimizi çok seviyor

Ben onun esiyim sıkıntılarını beraber çözmek istiyorum sacmaladigimida dusunmuyorum.tesekkurler yorumun için datluuuum
E farkli fikirler almak icin acmadin mi konuyu? Yanlis yaptigini veya dusundugunu dusunmuyosan bence geregi yoktu yazmanin..
Insan dogru bildigi her zaman dogru değildir..

ay bazen afakanlar basıyor beni. adam sana açık açık söylemiş "moralim bozuk, babamın yüzünü görmek istemiyorum, çocuk bahanesiyle kapıma gelir" demiş. bi de konu açıp sorman kusura bakma da saçma olmuş

aslında konuyu "eşimin morali bozuk yalnız kalmak istiyr ona nasıl destek olabilirm" olmalıydı.

dünya bizim etrafımızda dönmüyor. madem seninle teselli bulmasını istiyorsun çocuğunu annene bırak gidip eşinle dertleş geri dön.

ayrıca eşin bu durumdayken anneni tercih etmen de ilginç.

bi de şunu düşün, eşim en kötü gününde neden beni yanında istemedi? hemen kocana cephe alma.

Adam açıkça anlatmış derdini, neden gitmeni istemediğini de bence geçerli bir bahaneylr açıklamış. Ne olacak bikac gün yalnız kalsın üstüne gitme kızgındır, sinirleri bozuktur, azcik kafa dinlemek istiyordur. Ne yapmalısın kocanın istediğini yapmalısın, ona saygı duymalisin. Ben senin karınım ille de yanında olacağım demenin hiçbir anlamı yok. Karı koca da olsanız ayrı bireylersiniz ve isteklerinize saygılı olmalısınız.

Bence hiç oraya takılmayın sizinle ilgili degil. Yanlız kalmak ister insan bazen eşinize destek olun ve beni neden istemediye takilmayin sakın.

X