Eşimin annesinden bıktım 😔

Hllkrkmz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
389
248
27
Kısas yaparak sadece işleri zorlaştırırsınız. Eşinizin tepkisi çok önemli ama o anneci anlaşılan. Eşinizle önce oturup sakince konuşun ama ben dili değil biz dili olsun, bizim evimiz, bizim huzurumuz falan gibi.
Baktınız bir gelişme yoksa yine sakince kayınvalidenizle konuşun, ona artık bir aile olduğunuzu istediğiniz yere gidebileceğinizi, çocuk konusunun yalnızca sizi ilgilendirdiğini falan söyleyebilirsiniz.
Bende yakın oturuyorum atanmamış öğretmenim, hatta üç yıl birlikte oturdum ama özel sektörde çalıştım yoksa kafayı yemek üzereydim iş bana çok iyi geldi.
Sonra evlilik oturdu biraz daha, evleri ayırdık derken asıl dengeyi eşim kurdu, annesini kırmaz ki bende istemem bunu ama ailemize de karıştırmaz kimseyi.
Eşim asla burdan taşınmayı düşünmüyor. Siz nasıl ikna ettiniz eşinizi o mu istedi

benbirkediyim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
6.138
2.559
Eşim asla burdan taşınmayı düşünmüyor. Siz nasıl ikna ettiniz eşinizi o mu istedi
Ben tehdit etmıstım. Eger yakın tutarsan telefonu kapatır, zılı sökerim dedım. Yakın arkadaşım da yakın oturuyordu. Kız o kadar bıktı ki. Zili söktü. Bosanma asamasına geldıler ve tasıdılar evi.

kediseverkadin

SessizZuzu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
1.753
2.639
İş yollarda dökülü de herkes çağırıyor ama ben gitmiyorum evde kalıp kafayı yemeyi tercih ediyorum
Evet belli ki bunu tercih ediyorsunuz. Benim annem 47 yaşında iş bulup çalışıyor. Ailem beni kabul etse dediğini bir kez hatırlamıyorum karakter meselesi. Bazı insanlar güçsüz oluyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-10-2021

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 250 gün kaldı.

Embriyo bu evrede 3 ayrı doku katmanından oluşmakta ve bebeğin organ ve hücreleri bu 3 katmandan meydana gelecektir. Her bir hücredeki genetik plan, hücreye ne yapması gerektiğini, bebeğin vücut gelişim talimatlarını ve sırasını geçirir. Fakat bu gelişim süreci hem genetik hem de çevresel faktörlerin birlikte etkileşimine bağlıdır. (Beslenme ve annenin alışkanlıkları gibi)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hllkrkmz

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
389
248
27
Evet belli ki bunu tercih ediyorsunuz. Benim annem 47 yaşında iş bulup çalışıyor. Ailem beni kabul etse dediğini bir kez hatırlamıyorum karakter meselesi. Bazı insanlar güçsüz oluyor
Sizinle uğraşamayacağım ayrıca beni anlayanlar anladı. Ha birde iş başvurusunda bulunduğumu çalışmak için uğraştığımı size anlatmak isterdim ama zaten siz çok önyargılısınız o yüzden gerek yok iyi günler!

ramko

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
310
234
Neden öyle dedin ki. Eşimle anlastık bir hafta onun annesi, bir hafta benim annem. Babası tabı gelmıyonuz dıye söyleniyor. Ayrıca eşim iş degıstırıyor. Full mesaılı calıscak anası aglıycak, gıdelım dıyemez
Anlastiginiza sevindim ve guzel kizim inan hayatta insanlarin ne problemleri var ki gecen Kenya ile ilgili bir video izledim sokakta yasayan insanlar ve kacirilan cocuklar yani hergun Allaha sukur etmek lazim icinde bulundugumuz sartlardan dolayi diger gunluk meseleleride esinle tatlilikla anlascan.

fato38

Hayat dediğin bir umut
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2009
319
217
Kusura bakmayın giremedim internete biraz geç cvp veriyorum, eşime ayrı ev isteğimi söylüyordum zaten, ev sahibi de bize çıkın deyince iki ayrı ev tuttuk. Eşyam iyi kötü vardı eksikleri de zamanla aldık. Ev ararken Yanyana altlı üstlü çok eve baktılar ama istemiyorum diye direttim, şu an eşim halinden memnun ve keşke en başından böyle olsaydık çok rahatım diyor.

Hllkrkmz

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
389
248
27
Kusura bakmayın giremedim internete biraz geç cvp veriyorum, eşime ayrı ev isteğimi söylüyordum zaten, ev sahibi de bize çıkın deyince iki ayrı ev tuttuk. Eşyam iyi kötü vardı eksikleri de zamanla aldık. Ev ararken Yanyana altlı üstlü çok eve baktılar ama istemiyorum diye direttim, şu an eşim halinden memnun ve keşke en başından böyle olsaydık çok rahatım diyor.
Bizim böyle bir şey yapsak bizimkiler bunalıma girer. Eşimin annesi heralde üzüntüden hastalanır

Aaaa Ben

YA ALLAH ❤️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2019
1.436
2.336
Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?
Siz zaten boşanmayı göze almışsınız ailesi iyi olsa da bu satten sonra siz bu evliliği gözden çıkarmışsınız

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 118 gün geçti.

banabenigeriver

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
9.149
4.685
Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?
Malesef kv lafını bilmeyen biri...Ne derse desin ne konuşursa konuşsun mesafeli olmaya bak...

Afrozist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2018
248
146
31
Sizinle uğraşamayacağım ayrıca beni anlayanlar anladı. Ha birde iş başvurusunda bulunduğumu çalışmak için uğraştığımı size anlatmak isterdim ama zaten siz çok önyargılısınız o yüzden gerek yok iyi günler!
Sizi anlıyorum bende is çok aradım ama bulamadım atananamamis öğretmenim hatta cv gönderdiğim kurumsal bi okul sırf kapalıyım diye kabul etmedi ama bna bu sekilde dile getirmediler.cvde başım açıktı çağrılınca gittim birini aldik dediler sonra tekrae aradılar bende bana yeni biri alındı diyorsunuz sonra geri beni tekrar arıyorsunuz demiştim.Birbrinzden haberiniz mi yok dedim.fen lisesinde stajımı yapmıştım 5 netle atanmayı kaçırdım şimdi ev hanimi olduk Özel ders verdim evimde düzenli olmuyo ama.

Scener

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
4.212
7.743
Bu konuda esinin seni anlamasi onemli. Anlarsa gel git ara sor demez. Konustugun halde anlamiyorsa baska yollar dene. Senin annen ayni sekilde ona davransin mesela

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 232 gün geçti.

MupiNNN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
826
921
39
kimin eşi bıçak kemige dayanmadan anne sana ne diyor. siz annenize diyebilir misiniz Allah aşkına biraz sakin olun

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
35.186
78.550
34
kım kaynanasından bıkmadı kı ... hepımızın kaynanator kurbanıyız ama buna cozum olarak mesafe koymayı tercıh edıyoruz

ama bu konuya baktıgımda en cok hatalı esınız ,
eşinızde ıs yok anasının agzıyla gelıp sıze annemı ara dıyemez esınıze kımı arayacagınızı esınıze soracak degılsınız ama sızde esınıze ben nerde ne yapmam gerektıgını bılırım gelın kaynana ılıskısıne sen karısma senı arayıp hakkımda sıkayet ettıgınde benı karıstırmayın meselenızı kendın halledın dıyemedın mı sut oglan gıbı kosa kosa bana gelıyorsun o sıkayete baslarsa ben bır baslarım kımse susturamaz bırdaha bana dayatmalarla gelme dememıssınız kahvenızı yapar ayaklarınızı uzatır otururdunuz sonrasında ve

konu hallolmus olurdu

veya ararsınız kayınvalıdenızı
merhaba kaynanacıgım aramamı tembıhlemıssınız ısımde gucumde yogun ınsanım kendı annemı bıle ıhmal ettıgımı dusunuyorum oglunuza tembıh ettıgınız ıcın aramadım evlılıge duzene alısmaya calısırken sorun yasamaktan ımtına etmeye calısıyorum benımle sorununuz olursa lutfen benımle konusun kadınların ısıne erkek karıstırılmaz dersınız

en bastan tavrınızı dusuncelerınızı net belırtın kımse kımseye zorla bırsey yaptıramaz bu arada sunu da belırtelım evlılık denen sey stratejık oyundur bır sekılde bu ınsanlarla akraba oldunuz artık delı de olsa esınızın annesı arada arayıp tabıkı hal hatır sormak lazım ama kıvamında hıc aramamakta olmaz her ıstedıklerınde aramakta olmaz dengeyı esınız kuramayacak kadar vasat bırıyse o dengeyı sız bu sekılde kuracaksınız

hakkınızı korumaya calısıyorsunuz dıye basınıza bır ıs gelmez korkmayın kendınızı ezdırmeyın

Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1838 gün geçti.