Eşimin annesinden bıktım 😔

Hllkrkmz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
389
252
30
Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?

Eşinizle bu konuyu ciddi bir şekilde konuşmayı denediniz mi
Rahatsız olduğumu dile getirdim. Ben ne yapayım bütün gün orda dedim. Anneme gidip kızına söyle korunuyorsa korunmasın şöyle yapsın böyle yapsın demiş. Anneme bunu demesi doğru mu sence bizim özel hayatımıza karışması doğru mu falan filan dedim ama net bir dönüş alamadım. Çümkü aralarında sıkı bir anne oğul ilişkisi var. Annesinin kötü bir niyeti yok ona göre. Ben sana benim annemi neden arayıp sormuyorsun diyor muyum dedim. Ben ailemden bugüne kadar böyle bir tepki almadım şimdi senin annen böyle diyince neden gelmez gitmez diyince tuhafıma gidiyor dedim. Ama ondan net bir dönüş alamamıyorum

Bunu kendim de yapıyorum maalesef ama çok abartıyoruz bazı şeyleri. zaten senin dediğin oluyor. Gidersen gidiyorsun gitmezsen gitmiyorsun. Senin dediğin olduktan sonra istediği kadar konuşsun. Eşin laf söylüyorsa da " anne senin annen, git halini hatrını sen sor. Ben kendi annemin halini hatrını soruyorum. Işine bak " deyip susturacaksın. Çocukla alakalı bir şeyler sordukları zaman da gidin eşime sorun, o daha iyi biliyor demen yeterli 😏😏

Öncelikle kayinvalidenize empati kurmayı öğretmek gerek ya da farklı bir gözle olaya bakmayı öğretmek gerek.

Benim kayinvalidem ilk evlendiğimde baktım bana her şeye karışmaya başladı.

Ben de hiç karışmadığı bir zamanda seninle dertleşelim mi dedim.
O da can kulağıyla dinledi.
Benim halam var devamlı her şeyime karıştırdı bekarken evlenince kurtulurum sandım şimdi tlf la arayıp karışıyor.
Şunu şöyle yapma böyle yap deyip duruyor.
Benim yapimda yok.
Ben karisilimasini sevmiyorum.

Sence nasıl konuşayım bu dertten nasıl kurtulurum .

Dedim.
Güya yardım istiyorum aslında amaç kendinden de kurtulmak.

O an biraz bir şeyler söyledi ve daha sonra değişti.
Sonraları

Bana ne dedi biliyor musunuz ?

Ben kimseye karışmam hic sevmem karışmayı 🤣😍😍😂

Duy da inanma 🤣

Bunu kendim de yapıyorum maalesef ama çok abartıyoruz bazı şeyleri. zaten senin dediğin oluyor. Gidersen gidiyorsun gitmezsen gitmiyorsun. Senin dediğin olduktan sonra istediği kadar konuşsun. Eşin laf söylüyorsa da " anne senin annen, git halini hatrını sen sor. Ben kendi annemin halini hatrını soruyorum. Işine bak " deyip susturacaksın. Çocukla alakalı bir şeyler sordukları zaman da gidin eşime sorun, o daha iyi biliyor demen yeterli 😏😏
Ben kendi bildiğimi okuyorum ama oda kendi bildiğini okuyor. Mutlaka beni huzursuz edecek bir şey buluyor. Bu sefer de oğlunu kışkırtmaya başladı. Madem öyle kısasa kısas sende benim annemi ara sor dedim. O arayamazmış annemi 😏

İnsan kendi çocuğunu kabul etmez mi ya? Çok üzgünüm, çalışıyor musunuz, çalışabilir misiniz boşanıp tek yaşasanız?
Sorun küçük bir yerde yaşamamız ve elalem ne der mantığıyla bakıyorlar. Dedim ya atanamamış bir öğretmenim. İş de bulamadım😕 imkanım olsa boşanırım bir dk düşünmem. Çümkü eşim hiçbir zaman ya anne sizene diyemeyecek

Öncelikle kayinvalidenize empati kurmayı öğretmek gerek ya da farklı bir gözle olaya bakmayı öğretmek gerek.

Benim halam var devamlı her şeyime karıştırdı bekarken evlenince kurtulurum sandım şimdi tlf la arayıp karışıyor.
Benim yapimda yok.

Dedim.

Sonraları

Duy da inanma 🤣
😊😊peki sonra işe yaradı mı?

Kaynana çocuğu sorunca seks hayatımızı mı merak ediyorsunuz, ne ayıp de. Bir daha sormaz 😀
Ben meraklı komşuya bunu denemiştim, işe yaramıştı.
Şu anda bana bir şey diyemiyor zaten baya problem yaşadık çünkü. Ama oğlunu yalnız sıkıştırınca soruyor. Hatta ben oraya gittiğimde bir şey yemiyormuşum yemediğim için tiksiniyormuşum hamile miymişim. En son oğluna bu soruyu sordu. Nasıl bir zihniyet🤔

Kv desini degistiren en azindan gelisme kat ettiren(ogullarinin arkasindan
su sana bunu dedi diye birbirlerine doldurmuyor artik) biri olarak soyluyorum ki takmayin kafaniza ilk is esinizi evli olduguza ikinizin bir evi olduguna inandirin cunku kendileri cabuk adepte olamiyor zirt pirt senin anan benim ananm benim babam olaylarina giriyorlar gozlerinr cibik sokmak gerekiyor cingar cikartican illa kv deye gelince cat cat cevabini ver varsin sevmesin neyi dogru buluyorsan onu soyle ayda 4 kere gidiyorsan bir ay hic gitme merak etme kucuk yer ya oda oglu bosansin istemez bu durumu kabullenir esinde zamanla alisir hic kafana takma zamanla anliyosun bana cok normal geliyor niyeyse kvdeleri de anliyom ben valla artik. Benim kv de asla ogluna beni kotulemez allah var bende ogluna kotulemem ne dusunuyorsam yuzune soyluyorum. Esimde allah var kimseye ezdirmez saygi duy yeter benim icin der. Sevmek zorunda degilsin der. Basta severdim kv demi tanidikca sogudum beklentilerim azaldi suan umrumda degil huzur bu.

Bunlari kayinvalideye söylemeniz lazim icinize atmakla ancak krndinizi tüketirsiniz.artik cocuk konusunu sorma anne demekki bizimde bildigimiz birsey var diyin arayip soruyorsa daha cok annenize gidin illaki bikacaktir sorularina siz cevap verin zaten kafanizda bitmis yani artik yuzlesin lafinizi esirgemeyin kv ye.anbene gitmeye hesapmi vereceksin canin ister gidersin.bende kv yakin oturdum yillarca beraber yedik ictik sonra bir kavgadan sonra yemek yapmiyordu hep bizde yiyordu dedi dusunun.esime gitmeyelim evimizde yiyelim dedigimde biz ayri gayri gibi gozukuruz derdi yani birlik ve beraberligik goruntusunu bahane ederdi..sonra net tavrimi koydum ve hic gitmedim uzun sure konusmadimda cunku laflari yenilecek yutulacak turden degildi.saatlerce mutfaktan cikamazdim bulasik ocak dolap yerler raflar silerdim hergun sonra is yapmaz yan gelip yatan dediler eee ne demisler bir musibet bin nasihatten iyidir...yani size demem o ki tavrinizi koyun lafinizi soyleyin gitmek zorunda degilsin hergun.cocuk olmuyorsa ona ne yani sifacı falan mi ya da doktor falanmi sana ne onerisinde bulunuyor..cocuk konusunu acinca net tavir koyun bir daha bu konuyu acmasin..sorun sizdeyse esinize baski kurmak icin yol yapiyordur cocuk konusunda.

Sorun küçük bir yerde yaşamamız ve elalem ne der mantığıyla bakıyorlar. Dedim ya atanamamış bir öğretmenim. İş de bulamadım😕 imkanım olsa boşanırım bir dk düşünmem. Çümkü eşim hiçbir zaman ya anne sizene diyemeyecek
Esinizin söyleyemedigini siz söyleyeceksiniz careniz ancak bu.atanamayan binlerce ogretmen var hepsi sineye cekip durmuyor.sizde atanamadim bana her sey müstehak dusuncesine girmissiniz.siz eşsiniz ve aile kurmussunuz illaki kadin calismak zorunda degil.atansaniz tabiki cok guzel olur kendiniz icin..cocukta yoksa eve kapanip kpss ye sarilin 1-2 yil.

😊😊peki sonra işe yaradı mı?
Tabi canım .
Bak bu taktik şaşmaz. Siz de kayinvalidenize başka birinden dertlenin
ama öyle bir dertlenin öyle bir sikayetlenin ki o kişi desin ki ya acaba ben de böyle miyim ne kötü bir huyum varmış diye düşünmesini sağlayın.
gerekirse ağlayın. Ama gerçekten ağlayın. Hislerinizi anlasın.
şimdi biz kayinvalideyl can ciğer olduk.
Anne kız 🤣🤣🤣

Ben kendi bildiğimi okuyorum ama oda kendi bildiğini okuyor. Mutlaka beni huzursuz edecek bir şey buluyor. Bu sefer de oğlunu kışkırtmaya başladı. Madem öyle kısasa kısas sende benim annemi ara sor dedim. O arayamazmış annemi 😏
Kısasa kısas yapmaya gerek yok ki. Herkes kendi annesinin hatrini sorsun yeter. Bir şeyleri açıklama çalışırsan çok üstüne gelirler. Aramıyorum deyip kestirip atacaksın. Herşey sebepli olmak zorunda mı 😒

Benim yapimda yok.

Dedim.

Sonraları

Duy da inanma 🤣
Harika bir taktik 👏👏👏

eşinizin annesine bizde istiyoruz ama olmuyor dıyebılırsınız bence..Böylece sorgulamasından baskısından kurtulursunuz hem sızınde ısteyıp olmadıgını anlarsa ustunuze de gelmez belkı kadın korundugunuzu sanıp vesvese yapıyor kendınce evet dogru bu mahrem konu özel bir mesele ama söz konusu eşinizin annesi bence bunu duygularınızın samımıyetıyle söyleyin..Gidip-gelme mevzusunda da anne ders calısıyorum dersın işim var dersın bır yine gıtmeyerek ama ıdare ederek yurutmeye calısırsan o da gelmemene alısır zamanla.Bu mevzu yuzunden boşanmayı düşünmek agır sanki.Evlılıgınızde bence sorun kv degılde ust uste başka taktıgınız sorunlar bunu ancak eşinizle çözerseniz kv en fazla kac sen yaşarkı zaten??Ölümlü dünya ne olacagımız bellı degıl sorun neyse eşinizle konusarak çözmeyi deneyin bence inanın aşılmayacak mevzu değil

Bence cocuk düşünmeden önce çalışıp atanmaya bakın. Çocuk olduktan sonra daha sa zor olur atanmak. Her şeye he deyip geçin ve dört elle derslere kitaplara sarılın.

X