Eşimin annesinden bıktım 😔

Vala ayıp mı yaptım bilmiyorum da şimdi babası annesı anneannesı ayrı oturdu. Biz üçümüz ayrı oturduk. O istiyor ki ben dizinin dibinde oturayım. Ama sabit noktada duramıyorum ben sıkılıyorum. Vala 2 3 saat duruyoruz akşamları. Yoksa kpss kitaplarımı götürürdüm.
Aşırı meraklı aşırı ısrarcı. Ki ben ısrardan hesap vermekten nefret ederim. Evde kpss calısıyorum. Telefonum uçuş modunda, WiFi açık. Sürekli mıç mıç hiç sevmiyorum.
Geçen rüyasında beni hamile görmüş. Ballandırarak anlatıyor. Ki bende eşimde çocuk istemiyoruz.Gülerek dedim ki torun istiyorsan diger oglunu evlendir.Kv ye göre çocuk yapmazsak olmamıs, yas gecıyormus. Ki eşim 34 ben 29um.Ki bizi böyle sıktıgı sürece hiç istemiyorum
ya konusup dururlar ıste cocuk yaparsanız bu seferde ıkıncı ne zaman arayı acma dıyecekler
kız olsa erkek erkek olsa kız ısteyecekler cınsıyet sıparısı de gelecek daha :KK70:
su cocuguna boyle ıyı bakıyor yok senın sutun olmuyor dıyecekler

yanı lafları hıc bıtmez bana da oyle ısrar ettıler kı ıkıncıyı arayı acma falan dedıler bol bol dogur cocuk ıyıdır dedıler kendısı 4 erkek dogurmus bırı ölmus 3 oglu var ıste elımden gelse 6 dogururdum keske dogursaydım falan dedı
e dogursaydın ? dedım
ıste pısmanım sen dogur dedı
olur yardımcı tutun masrafı karsılayın dogururum dogurmakta ne var tavuk gıbı kedı gıbı dogururum sureklı soylemesı kolay tabı dedım o kadar ısrar ettı kı dayanamadı esım dedı kı belkı cocugum olmuyor anne belkı oglundan kaynaklanıyor 1 soz soylerken 100 kere kafandan gecır o sozu ıyı dusun konusmadan dedı :KK70:

ondan sonra bana cocuk lafı edemedı bu kez arkadasları kayınvalıdemın , benı gorduklerı yerde ıkıncı yok mu dusunmuyor musunuz falan dedı
:KK70:
bende hemen sızın cocuk evlenmedı mı ? torun sevme zamanınız gelmıs anlasılan dedım :KK70:

ınsanlar cok hadsız cok usturupsuz cogu da kotu kalplı kımseye laf anlatmayla ugrasılmaz duymamazlıktan gelmek gerek onlarda o kadar laf var kı cevap yetıstıremezsınız gercekten bos hayat o kadar kısa o kadar degerlı kı hıc bunları duusnmeye bunlarla ugrasmaya degmez amaaaan ya deyıp gecıyorum cogu zaman duymamıs gıbı yapıyorum veya konuyu degıstırıyorum :KK70:

ya konusup dururlar ıste cocuk yaparsanız bu seferde ıkıncı ne zaman arayı acma dıyecekler
kız olsa erkek erkek olsa kız ısteyecekler cınsıyet sıparısı de gelecek daha :KK70:
su cocuguna boyle ıyı bakıyor yok senın sutun olmuyor dıyecekler

yanı lafları hıc bıtmez bana da oyle ısrar ettıler kı ıkıncıyı arayı acma falan dedıler bol bol dogur cocuk ıyıdır dedıler kendısı 4 erkek dogurmus bırı ölmus 3 oglu var ıste elımden gelse 6 dogururdum keske dogursaydım falan dedı
e dogursaydın ? dedım
ıste pısmanım sen dogur dedı
olur yardımcı tutun masrafı karsılayın dogururum dogurmakta ne var tavuk gıbı kedı gıbı dogururum sureklı soylemesı kolay tabı dedım o kadar ısrar ettı kı dayanamadı esım dedı kı belkı cocugum olmuyor anne belkı oglundan kaynaklanıyor 1 soz soylerken 100 kere kafandan gecır o sozu ıyı dusun konusmadan dedı :KK70:

ondan sonra bana cocuk lafı edemedı bu kez arkadasları kayınvalıdemın , benı gorduklerı yerde ıkıncı yok mu dusunmuyor musunuz falan dedı
:KK70:
bende hemen sızın cocuk evlenmedı mı ? torun sevme zamanınız gelmıs anlasılan dedım :KK70:

ınsanlar cok hadsız cok usturupsuz cogu da kotu kalplı kımseye laf anlatmayla ugrasılmaz duymamazlıktan gelmek gerek onlarda o kadar laf var kı cevap yetıstıremezsınız gercekten bos hayat o kadar kısa o kadar degerlı kı hıc bunları duusnmeye bunlarla ugrasmaya degmez amaaaan ya deyıp gecıyorum cogu zaman duymamıs gıbı yapıyorum veya konuyu degıstırıyorum :KK70:
Kesinlikle öyle. Dogru diyorsunuz 1 tane yapsan 2 tane yap derler. Çok beklerler. 2 ay olmuş daha. Ki nabız ölçüyor bence. Eşimde dedi bidaha derse benim istemedigimi söyle dedi. Ben bu muabbetlerden kadın ortamını sevmiyorum. Tek bildikleri konu çocuk, yemek, kocaları falan. Ki onların gezmek dedigi şey evden eve oturmaya gitmek. Bana göre bu gezmekte degil. Tek hayatları koca ve çocuk. Gerçekten nesil farkı, kuşak farkı derlerdi ya cidden kafa yapısı acayip fark ediyor. Onlar 2000 öncesinde kaldı. İstiyorlar ki sürekli gelin gelsin hizmet etsin, dogursun sürekli. Bunu istiyorlar ama istedikleri gelin ben degilim. Yani nişanlıyken gel diye baskı yapmayan kadın baskı yapıyor🤣

Sorun küçük bir yerde yaşamamız ve elalem ne der mantığıyla bakıyorlar. Dedim ya atanamamış bir öğretmenim. İş de bulamadım😕 imkanım olsa boşanırım bir dk düşünmem. Çümkü eşim hiçbir zaman ya anne sizene diyemeyecek
Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?
Canım hemen hemen aynı durumları yaşıyoruz inanki. Benim durumumda şöyle eşimin annesi kanser oldu. Ve ben çok üzüldüm yazın 4 ay boyunca izin aldık ve eşim memleketine gitti ve bende annemlerin yanına gittim. Kpss sınavım vardı ona çalışmak için içim rahat etmedi bişey olursa üzülürüm diye ben gitmeden öncede annesi gelmesin sonra sınavı kazanamazsa bizden bilir demiş. İnan ki hiçbir art niyetle gitmedim çok üzüldüm yanlarında olmak için gittim ama gitmez olaydım eşimin oradaki bana tavırları bi insan sevmediğine yapar bunları anca. Neyse kayınvalidemin dün bu sözünü duyunca o kadar üzüldüm ki 2 gündür ağlıyorum. İçime işledi. Ve bunu bana eşim söylüyor sen annen bu sözü söylerken ne yaptın diyorum ben anneme hiç bişey diyemem diyor ama haksızlık yapıyorlar sürekli bana diyorum sen fitna fesat elindekiyle yetinemeyen bi insansın diyor topla eşyalarını git istemiyorum diyor. Anlayacağın senn gibi buna benzer o kadar şey yaşadım ki anlatamam ablası teyzesi herkes dış kapının mandalı gibi davranıyor ve ben bişey yapmadığım halde eşimin gözünde ben suçluyum hep. Ayrılmayı düşünüyorum kafam çok karışık

Sevgili konu sahibi,yapacağınız şey çok basit,bildiğinizi okumak.

Kimseye açıklama yapmak,kimsenin istediği gibi davranmak zorunda degilsiniz. Paşa gönlünüz nasil istiyorsa öyle davranın.

Eşinizi de bırakın annesi ile ne konusursa konuşsun. Hic önemsemeyin.

Size anneme git mi dedi " Ben ne yapacağımı bilirim,sen işine bak" diyeceksiniz.

Kayınvalide size bebek mi sordu "O eşimle benim aramda başkasını ilgilendirmez,ben size yatak odanizi soruyor muyum" deyip geçin.

Güzellikten,anlayıştan anlamayan ,saygıdan uzak böyle insanlara biraz höt höt olmak lazım. Bırakın adınız kötü gelin olsun,hiiiiç lazım değil.

Zaten boşanmaya kadar göze almışsınız,sonuç ya düzelirler ya da inceldiği yerden kopar.

Benim kayınvalidemde hep ona gidelim isterdi. Başlarda hep gittim ama aileme gidemez oldum ona gitmekten ve çalışıyorum. işten çıktım ,hafta içide gelmemi istemeye başladı.Böyle gitmeyeceğini anladım ve ayda bir gitmeye başladım sorduğunda evde işim bitmiyor dedim, birgünde tartıştık eşimde benim aileme ayda bir gidiyordu. eşimin yanında bana kızdı bazı sözler etti bende susmadım oğlununda benim aileme ayda bir geldiğini söyledim hersey karşılıklı dedim. şimdi ayda bir gidiyorum.Başlarda bende çektim ama şimdi iyi. çocuk konusuna gelince her gördüğünde bana söylerdi çocuk yap diye bende oğluna söyle diyordum .

Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?
Psikolojik destek alınacak kadar kafaya takmayın bu olayı derim. EşiniZle bu konuda açılınca konuyu büyütün ve gitmek istemediğinizi ona anlayacağı dilde anlatın. İstemiyosanız gitmeyin kimin ne istediği önemli değil önemli olan sizin ne istediğiniz🌸

Okurken bile fenalastım (': Aman, bu sorunlar düzelmedikçe sağlıklı bir durum olmaz çocuk sahibi olmanız Çocuğu yapayım da susarlar belki biraz diye düsünmeyin O zaman bebeğe bakma bahanesi lohusalık bakımı cart curt derken iyice hayatınızın içine işleyecekler çünkü Bu yorumum eksilenir belki ama demezsem olmazdı ......

Kısacık yaşamda ebeveynleri ile bağını koparamamış bu ergen çocuğu büyütmekle uğraşmak istemiyorsanız boşanmalısınız bence. Sonunda uğraşıp hüsrana uğramakta var yalnız. Ömrünüz tükenmiş bir şekilde yıllarınızı 1 adet anakuzusu ile mi geçirmek istersiniz ? Sizi tüketip dertlerle kötü yaş aldırdıktan sonra evli kalmak mantıksızlık olur.

Screenshot_20201210_152557.jpg

ne derse desin siz bildiğinizi yapın. eşiniz anlamıyorsa napsanız anlamaz çünkü onların kafaları farklı çalışıyor. annesi kötü niyetli değil belki ama bu sizin özelinize karışma hakkını ona vermez bunu idrak edemiyor. e madem ona dert anlatamıyorsunuz, kaynananızı da takmayın. çocuk olmuyor deseniz bu kez de kendilerince akıl verirler şöyle böyle yapın diye. bence hiç cevap vermemek, muhattap olmamak en iyisi.

Kesinlikle öyle. Dogru diyorsunuz 1 tane yapsan 2 tane yap derler. Çok beklerler. 2 ay olmuş daha. Ki nabız ölçüyor bence. Eşimde dedi bidaha derse benim istemedigimi söyle dedi. Ben bu muabbetlerden kadın ortamını sevmiyorum. Tek bildikleri konu çocuk, yemek, kocaları falan. Ki onların gezmek dedigi şey evden eve oturmaya gitmek. Bana göre bu gezmekte degil. Tek hayatları koca ve çocuk. Gerçekten nesil farkı, kuşak farkı derlerdi ya cidden kafa yapısı acayip fark ediyor. Onlar 2000 öncesinde kaldı. İstiyorlar ki sürekli gelin gelsin hizmet etsin, dogursun sürekli. Bunu istiyorlar ama istedikleri gelin ben degilim. Yani nişanlıyken gel diye baskı yapmayan kadın baskı yapıyor🤣
Merhaba 😊 konuşalı uzun zaman oldu. Var mı yeni gelişmeler kayınvaliden yeni ataklarda bulunuyor mu 😅

Haftada bir o da kısa arıyorum zaten🤣Senin nasıl gıdıyor canım. Sıkıntı yok degıl mi
Tınlamıyorum bu aralar. Biraz da eşime baskı yaptım annenin lafıyla bana bir şeyler diyorsun falan filan. Arada dile getiriyorum. O yüzden bana bir şey diyemiyor. Kayınvalidem de ne hali varsa görsün

Tınlamıyorum bu aralar. Biraz da eşime baskı yaptım annenin lafıyla bana bir şeyler diyorsun falan filan. Arada dile getiriyorum. O yüzden bana bir şey diyemiyor. Kayınvalidem de ne hali varsa görsün
Uzak dur mesafeli ol canım. Bizimki de artık haftada 3 4 cagırmıyor. Eşim zaten iş degısıklıgı yaptı baya yogun. 3hafta oldu gitmiyoruz kv ye. Gecen diyorki aksam saatlık te olsa gelin. Eşim yorgun oldugu ıcın ıstememıs. Bızım ki iyi gibi ama mıç mıç olmak istiyor. Bende sevmiyorum mıç mıç. Sonra yüz göz oluyosun. Mesafelıyım. Sende mesafeli ol. Eşin ugrassın kv ıle. Sonucta onun annesı

X