eşimin bana sevgisi azalmış/yokmuş, kendini kandırılmış hissediyormuş

Benim durumumda olsanız ne yapardınız?

• Boşanırdım

OY: 309 74,8%
  • Embriyolarımı transfer ettirip bu esnada eşimi gözlemlerdim. Sonra duruma göre hareket ederdim.

OY: 73 17,7%
  • Zamana bırakırdım

OY: 31 7,5%

• Ankete Katılan
    413
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teşekkür ederim. Her görüşü okuyorum burdan hepsine de saygım var ama beni herkes anlayamaz. Hazır pgtli embriyolarım var ve onlara bu kadar emek vermişken ve bir daha anne olma şansımı kaybetmek gibi bir niyetim olamaz. Beni ancak aynı yollardan geçen biri anlayabilir. O nedenle herkesin beni anlamasını beklemiyorum. Eşimden bir beklentim yok. Aramız da iyi değil. Düzelmesini beklemiyorum. Çünkü düzeleceğini de sanmıyorum. Tek amacım anne olmak ve sağlıklı bir bebeğe sahip olmak. Ondan sonra herkesin yolu açık olsun.

Isin sadece biyolojik tarafini düşünüyorsunuz, birde psikolojik tarafi var. Kizim telefonu bana getirip, alo diyor, bu babami arayalim demek. babasini görüntülü ariyoruz eger acmazsa ağlıyor. Siz bosandiktan sonra esinizi umursamayabiljrsiniz ama cocugun duygularini düşünmeniz lazim. Ustelik isteseniz de istemeseniz de zirt pirt o begenmediginiz aileye ziyarete gidecek. Okula basladiktan sonra babasinin bir ay alma hakki olacak. Bebegi yaptım omur billah dizimin dibinden ayrilmayacak diye biseu yok. Isin bu tarafinida düşünün derim

Isin sadece biyolojik tarafini düşünüyorsunuz, birde psikolojik tarafi var. Kizim telefonu bana getirip, alo diyor, bu babami arayalim demek. babasini görüntülü ariyoruz eger acmazsa ağlıyor. Siz bosandiktan sonra esinizi umursamayabiljrsiniz ama cocugun duygularini düşünmeniz lazim. Ustelik isteseniz de istemeseniz de zirt pirt o begenmediginiz aileye ziyarete gidecek. Okula basladiktan sonra babasinin bir ay alma hakki olacak. Bebegi yaptım omur billah dizimin dibinden ayrilmayacak diye biseu yok. Isin bu tarafinida düşünün derim
Çok boyutlu olarak düşündüm.

Sizi dinlemek gibi bir mecburiyetim mi var? Başınıza gelirse öyle yaparsınız. Her görüşe saygım var ama uslup çerçevesinde.

Saygısızlık yaptığım bir yorum yazmadım. Böyle bir adam zaten sizin psikolojinizi de bozmuştur. Eğitiminiz var, böyle bir adamı yıllardır idare etmişsiniz, sabırlı hoşgörülü birisiniz. Çok daha düzgün birini bulabilirsiniz. Siz anne olursanız, bu adamın çocuğuna maddi manevi destek olarak gayet düzgün, ideal bir anne olacaksınız. Sizin onun çocuğuna anne olmanız, onun için hediye olması gerekirken adamın size yaptıklarına bakın. Kocanızın değişmediğini siz yazmışsınız.

Siz daha çok yaşınızı endişe ediyorsunuz gibi ama henüz 40lı yaşlarında başındasınız. Gayette bilinçli bir kadınsınız. Kendi mesleğiniz var. Hayat bu hiç belli olmaz, bakmışsınız eğer boşanırsanız 6 ay sonra düzgün biri çıkıyor karşınıza. Hakkınızda hayırlısı ama geleceğinizi, iyiliğinizi, huzurunuzu düşünerek kararlar vermenizi tavsiye ederim.

Saygısızlık yaptığım bir yorum yazmadım. Böyle bir adam zaten sizin psikolojinizi de bozmuştur. Eğitiminiz var, böyle bir adamı yıllardır idare etmişsiniz, sabırlı hoşgörülü birisiniz. Çok daha düzgün birini bulabilirsiniz. Siz anne olursanız, bu adamın çocuğuna maddi manevi destek olarak gayet düzgün, ideal bir anne olacaksınız. Sizin onun çocuğuna anne olmanız, onun için hediye olması gerekirken adamın size yaptıklarına bakın. Kocanızın değişmediğini siz yazmışsınız.

Siz daha çok yaşınızı endişe ediyorsunuz gibi ama henüz 40lı yaşlarında başındasınız. Gayette bilinçli bir kadınsınız. Kendi mesleğiniz var. Hayat bu hiç belli olmaz, bakmışsınız eğer boşanırsanız 6 ay sonra düzgün biri çıkıyor karşınıza. Hakkınızda hayırlısı ama geleceğinizi, iyiliğinizi, huzurunuzu düşünerek kararlar vermenizi tavsiye ederim.
"Aradan yıl geçmiş aynı yerdesiniz" diye yazınca sizin gibi düşünmem gerek gibi bir anlam çıkıyor. Evet ben çok sabır ve hoşgörü gösterdim. Çok fedakarlık ta yaptım. Bir evlilik birliği içerisinde olduğum için yaptım bunu. Yaklaşık 6 yıldır tüp bebek tedavileri ile boğuşuyorum ki çoğunlukla bu tedavilerde yalnız kaldım. Hiç hak etmediğim muameleleri de maruz kaldım. Şu an 41 yaşındayım. 42 yaşında bir kadının tüp bebekte başarı şansı sadece yüzde 5. Ben boşanıp tekrar evllik yapmak ve tüp bebek karmaşasına girmek istemiyorum. Çocuğumu doğurup özgürleşmek istiyorum. Şu an 11 haftalık hamileyim. Tek istediğim çocuğumu sağlıkla dünyaya getirmek, geçmişe ve acılarıma elveda demek.

İşin gücün yerinde. Boşan, yaşı sorun etme. Yumurtalarını da dondur. Kv üstüne olan o evi de alabilirsen al. En azından senin de katkınla alındığını ispatlamaya çalış. Ödediğin parayı geri almış olursun. Koca falan yok ortada bir de çocuk yapmayı düşünüyorsun. Neden bu diretmek?

"Aradan yıl geçmiş aynı yerdesiniz" diye yazınca sizin gibi düşünmem gerek gibi bir anlam çıkıyor. Evet ben çok sabır ve hoşgörü gösterdim. Çok fedakarlık ta yaptım. Bir evlilik birliği içerisinde olduğum için yaptım bunu. Yaklaşık 6 yıldır tüp bebek tedavileri ile boğuşuyorum ki çoğunlukla bu tedavilerde yalnız kaldım. Hiç hak etmediğim muameleleri de maruz kaldım. Şu an 41 yaşındayım. 42 yaşında bir kadının tüp bebekte başarı şansı sadece yüzde 5. Ben boşanıp tekrar evllik yapmak ve tüp bebek karmaşasına girmek istemiyorum. Çocuğumu doğurup özgürleşmek istiyorum. Şu an 11 haftalık hamileyim. Tek istediğim çocuğumu sağlıkla dünyaya getirmek, geçmişe ve acılarıma elveda demek.

Sağlıkla kucağınıza alın :) herkesin doğruları, hayatı farklıdır. Aynı olsa zaten bir hayat yaşama klavuzu olurdu, onu okur ona göre yaşardık. Ben de 3.tüp bebek denememde hamile kalıp kızımı kucağıma aldım. Sizin yerinizde olsam boşanırdım ama çocuk isteyip de olmamasının ne demek olduğunu bildiğimde yadırgamadım. Güle güle büyütün.

Umarım istediğiniz gibi olur her şey. Sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏

Hamile kalmışsınız .
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Ben bu konuda belli yaş uzeri olunca çocuktan yanayım o zaman da demiştim.
Güzel sağlıklı şekilde büyütürsunuz İnşallah.

Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin. Size çok saygı duydum. Ben de evliyken 9 kere tüp bebek denedim. Aldatildığım için boşandım ancak benim de vardı iki embriyom. Anne olmayı çok istememe rağmen göze alamazdım babasız çocuk büyütmeyi. Şuan hala yalnızım , güvenip hayatıma kimseyi alamadım

Bu saatten sonra da anne olamam sanırım. Ama aklımın hep bi köşesinde anne olma hasreti var.

biz kadınlar sadık duygusal anaç canlilariz. Adi pisliklerin elinde hayatımız değişiyor. Keşke karakterli biri girseydi hayatıma. Tek eş ile ömrümü geçirseydim. Maalesef hayat çok acımasız.

Sizi de Öz-güveniniz, annelik aşkınız, ayaklarınız yere sağlam bastığı için , bir erkeğe ihtiyaç duymadan anne olma cesaretini gösterdiğiniz için takdir ediyorum.

Rabbim sağlıkla kucaginiza almak.nasip etsin ve sağlıkla büyüsün. Ömrü uzun olsun. Vatana millete hayırlı erdemli güçlü bir çocuk olsun.

Hersey gonlunuzce olsun, bebeginiz saglikla gelsin

İlk mesajınızı okuduğumda şansınızı bir kez daha denemiş olmanızı çok istedim şimdi transferi yaptığınızı gördüm çok sevindim. İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza, sonradan keşke demektense bence de denenmeliydi..

Teşekkür ederim. Her görüşü okuyorum burdan hepsine de saygım var ama beni herkes anlayamaz. Hazır pgtli embriyolarım var ve onlara bu kadar emek vermişken ve bir daha anne olma şansımı kaybetmek gibi bir niyetim olamaz. Beni ancak aynı yollardan geçen biri anlayabilir. O nedenle herkesin beni anlamasını beklemiyorum. Eşimden bir beklentim yok. Aramız da iyi değil. Düzelmesini beklemiyorum. Çünkü düzeleceğini de sanmıyorum. Tek amacım anne olmak ve sağlıklı bir bebeğe sahip olmak. Ondan sonra herkesin yolu açık olsun.
Ne demek rica ederim sizin yerinize kendimi koyduğumda ben de böyle yapardım anlıyorum hamile olduğunuzu okudum çok sevindim hakkınızda hayırlısı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah, bundan sonra her şey istediğiniz gibi gider umarım siz çok değerlisiniz bunu unutmayın

Merhaba ben çok bekar teyzeli ve bekar hala lı bir aile de tek kız yeğenim. ben lise çağlarına gelene kadar annem hem teyzemlere hem halamlara “ bir an önce evlenin çocuğunuzu yapın bak yakında çocuğunuz olmayacak “ diye öğütler verirdi ben lise çağlarıma geldiğimde artık teyzem ve halamlar için çok geçti 40 lı yaşların üstüne gelmişlerdi akabinde ben üniversiteden mezun olduğumda bütün halamlar ve teyzemler üzerimde baskı yapmaya başladı bir an önce evlenmem gerektiğini ve çocuk sahibi olmam gerektiğini kendilerinin çok pişman olduklarını evlenip bir çocuk yapıp boşanmadıkları için çok pişman olduklarını söylüyorlardı sürekli onların bu öğütleri ile büyüdüm psikolojik olarak da aşk evliliğinden çok bir an önce evliliğe odaklanmaya başladım. Sakınan göze çöp batar derler ya enfeksiyon kaptım bekar iken tüplerim çürüdü artık çocuk İçin tek şansım tüp bebek tedavisi idi ve hala bakardım 🥺 işe girdikten sonra henüz evliliğe hazır değilken bir beyefendi düştü peşime kendisine durumumu anlattım çocuk düşünüyorum direk tedavi görmem gerekiyor olmazsa da evlatlık alacağım kabul ediyorsan evlenelim dedim beyefendi de kabul etti evlendik haa şunuda söylemeden edemeyeceğim eşimle tanıştıktan hemen sonra pandemi dönemine girdik yani eşimi hiç tanıyamadım en kötü ihtimal çocuk sahibi olur boşanırım dedim yani asıl amacım evlilik değildi bebek ti şükürler olsun ki pozıtıf ı gördüm 3. Aya gireceğim ayrıca eşimde muhteşem bir insan çıktı 🙏🙏 yani demem o ki sizin yerinizde olsam kocam benle boşanmak istediğinde embriyolarımı dener hamile kalır öyle boşanırdım çünkü benim önümde tam 7 tane kadının evlat hasreti var onların arasında büyüdüm ben

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X