Eşimin doğum günü için masa hazırlıcam ama menü bulamadım 🙄

Esra1306

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2022
1.745
995
29
Arkadaşlar merhaba
Öyle birşey oldu ki artık herşey için burdan fikir alıyorum :)
Ve yine bir soruyla geldim karşınıza :)
Daha eşimin doğum gününe 1 ay var ama ben şimdiden alacaklarımı alayım yemek menüsünü hazırlayım da sonradan aceleye kaçmasın diyorum.
Doğum gününü ilk defa evimizde ve başbaşa kutlayacağımız için menü olarak ne yapsam bilemedim.
Yani aslında kırmızı şarap yanında ne olur nasıl Bi et olur onu bilemedim 🙄
Bana yardım eder misiniz? 😔

Menüde et varsa yanına güzel bir soslu garnitür şöyle mısırlı brokolili kapya biberli. Bence pilav falan yanına eşlikçi koymayın zira ağırlaştırır bunu istemeyiz çünkü gece güzel bitebilir:) Birkaç meze yapabilirsiniz. Çıtır soğan halkası olablir soğan halkası kokutmaz. Ara sıcaklardan azar azar ama çeşit bol olura göz doyurur şık ve afrodizyak durur. Birde libidoyu tavan yaptıran ağızda eriyen hafif bir tatlı olursa muazzam:) kızarmış dondurma olabilir.

Peynir olabılır
Kaşarlı mantar
Tereyağlı karides güveç
Levrek marın
Fava
Sezar salata
Meyve
Kuruyemiş
Umarım çok güzel geçer🙏Nice güzel yaşlara mutlu sağlıklı ve hep böyle sevgi dolu

Menüde et varsa yanına güzel bir soslu garnitür şöyle mısırlı brokolili kapya biberli. Bence pilav falan yanına eşlikçi koymayın zira ağırlaştırır bunu istemeyiz çünkü gece güzel bitebilir:) Birkaç meze yapabilirsiniz. Çıtır soğan halkası olablir soğan halkası kokutmaz. Ara sıcaklardan azar azar ama çeşit bol olura göz doyurur şık ve afrodizyak durur. Birde libidoyu tavan yaptıran ağızda eriyen hafif bir tatlı olursa muazzam:) kızarmış dondurma olabilir.
Peynir olabılır
Kaşarlı mantar
Tereyağlı karides güveç
Levrek marın
Fava
Sezar salata
Meyve
Kuruyemiş
Umarım çok güzel geçer🙏Nice güzel yaşlara mutlu sağlıklı ve hep böyle sevgi dolu
Her ikinize de teşekkür ederim. Ss aldım yazdıklarınızı 😇 dediklerinizden bsy yapayım ben ozmn
Bide bsy daha sorayım o halde kırmızı küçük kalpli mum mu alsam yoksa kırmızı Led ışık var ondan mı alsam dedim emin olamadım sizce?

Kırmızı şarapla kırmızı et ve onun eşlikçileri gider. Et türü ne seviyosanız onu yapın ızgara şeklinde. Ortaya da meze önerilerim,
Gravyer peynirli ufak bir peynir tabağı,
Zeytinyağlı Şevketi bostan,
Zahter,
Zeytinyağlı közlenmiş kırmızı kapya biber,
Belki tereyağlı humus..
Bir de mevsim meyvelerinden süslü bir tabak, işte bu kadar.
Sıralarken canım çekti akşama ben de bi organizeye mi girişsem bilemedim. 😊
Keyfiniz bol olsun.

Kırmızı şarapla kırmızı et ve onun eşlikçileri gider. Et türü ne seviyosanız onu yapın ızgara şeklinde. Ortaya da meze önerilerim,
Gravyer peynirli ufak bir peynir tabağı,
Zeytinyağlı Şevketi bostan,
Zahter,
Zeytinyağlı közlenmiş kırmızı kapya biber,
Belki tereyağlı humus..
Bir de mevsim meyvelerinden süslü bir tabak, işte bu kadar.
Sıralarken canım çekti akşama ben de bi organizeye mi girişsem bilemedim. 😊
Keyfiniz bol olsun.
Okurken benimde canım çekti olsa da yesem modundayım 🙂 akşama siz yapın bizde masa da görelim :)

Okurken benimde canım çekti olsa da yesem modundayım 🙂 akşama siz yapın bizde masa da görelim :)
Ahh Yazarken bile kilo alıyorum ben, bakalım kısmet 😀
Bu arada hem romantik hem afro yiyecekler düşünürseniz beyaz sarap üzerinden bir menü olmalı derim.😊

Bir de pembe şarap varmış sanırım. Yaa et yanında araştırdım da genelde kırmızı şarap iyi olurmuş ama dediğim gibi çok bilgili değilim bu konuda 🙄 Bi soru daha hangi renk şarap olsun 😂

Bir de pembe şarap varmış sanırım. Yaa et yanında araştırdım da genelde kırmızı şarap iyi olurmuş ama dediğim gibi çok bilgili değilim bu konuda 🙄 Bi soru daha hangi renk şarap olsun 😂
Pembe şarap yani rose sarap genelde instagirl lerin foto için içtiği şarap bence, erkeklere hitap edecek cinsten değil :)
Yani kırmızı sarap menusu belli, beyaz sarapta da balık menusu gider. Afro etkili olsun istıyorsanız yengeç kullanın 😀 bunu bir tekne turunda yediğim yengeçten tecrübe ettim hakikaten etkiliymiş 😀

Pembe şarap yani rose sarap genelde instagirl lerin foto için içtiği şarap bence, erkeklere hitap edecek cinsten değil :)
Yani kırmızı sarap menusu belli, beyaz sarapta da balık menusu gider. Afro etkili olsun istıyorsanız yengeç kullanın 😀 bunu bir tekne turunda yediğim yengeçten tecrübe ettim hakikaten etkiliymiş 😀
Yengeç diyon iyi hoş ama ben yengeci nasıl yaparım 😂😂 hayatımda hiç yemedim bile 😂😂
En iyisi kırmızı şarap 😂

Teknede güneş alkol çarpıyor ya yengeçle alakası yok😂😂😂

Yengeç diyon iyi hoş ama ben yengeci nasıl yaparım 😂😂 hayatımda hiç yemedim bile 😂😂
En iyisi kırmızı şarap 😂
Yengeç ben beğenmedim ama belki siz seversınız eşiniz açıksa yeni tatlara güzel olacaktır
Romantık geceler için kırmızı daha uygun
Ben pembe severım ama bir arkadaşta yazmış o böyle spontane gelişen bir durum için daha uygun
Kırmızı saraba et menüsü uygun

Zaten etin içinde olduğu bir menüde çok yenmiyor
Yavaş yavaş yenıldiği için çoktan doyuluyor
Meyve kuruyemiş bir kaç meze yeter
Daha çok kıyafet ve makyaja önem verin
Size bakmaktan yemeği görmesin bile🙈

Yengeç ben beğenmedim ama belki siz seversınız eşiniz açıksa yeni tatlara güzel olacaktır
Romantık geceler için kırmızı daha uygun
Ben pembe severım ama bir arkadaşta yazmış o böyle spontane gelişen bir durum için daha uygun
Kırmızı saraba et menüsü uygun

Zaten etin içinde olduğu bir menüde çok yenmiyor
Yavaş yavaş yenıldiği için çoktan doyuluyor
Meyve kuruyemiş bir kaç meze yeter
Daha çok kıyafet ve makyaja önem verin
Size bakmaktan yemeği görmesin bile🙈
Yaa aslında bende pembe dha iyi olacak gibi geliyor. Menü kafamda oluştu gibi mezeler olarak kuruyemiş peynir tabağı patlıcan salatası gibi et olarak da antrikot düşünüyorum 😂😂 kendime gelince zaten giyeceklerim hazır 😂😂 yemek bile yiyebileceğimizi sanmıyrm 🙈🙈

Yaa aslında bende pembe dha iyi olacak gibi geliyor. Menü kafamda oluştu gibi mezeler olarak kuruyemiş peynir tabağı patlıcan salatası gibi et olarak da antrikot düşünüyorum 😂😂 kendime gelince zaten giyeceklerim hazır 😂😂 yemek bile yiyebileceğimizi sanmıyrm 🙈🙈
O zaman süper çok yorulup doldurmaya gerek yok masayı😂

Teknede güneş alkol çarpıyor ya yengeçle alakası yok😂😂😂

Yoo bizim özellikle tatillerde olmazsa olmazımız😊
Güneşle falan alakası yok yani.
Biraz tuzlu ve bulunması zor bi ürün ama ben konu sahibine başka önerilerde de bulunmuştum zaten. Kafasında oluşmuştur planı.

X